Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (384. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.124
Cevap
686
Favori
1.818.041
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: *ExtraTechx*

Arkadaşlar bang goodtan 4 tane quadcopter için motor almıştım(3 Martta).Bekle bekle halen gelmedi.Sonra verdikleri kodla sorgulama yaptığımda unable to track yazdığını gördüm.(RI378771075CN)

Ürün kayboldu mu acaba?

Bir de adamlar primary order sub order yapmışlar.Sub order yerinde de 16 tane motor almışım gibi ilan açıp bana 16 motoru göndermişler.Şaka gibi.Ve bu işi Nisan ın 2 sinde yapıyorlar.Nisan ın 2 sinde ben para ödemesi yapmamış olmama rağmen bana 16 motor gönderiyorlar paket te yolda şu an.

işte my order sayfası:
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

238 doları ödemedim.Bakın altta 238 dolarlık siparişim durumuna para ödenmemiş ama kargolanmış ürün
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Ödeme yapmadıysan çıkış yapmamış olabilirler. Mail'e 2 günde falan cevap veriyorlar. Live Chat ile irtibat kur hemen.

• arkadaslar 2 aydır bekledigim urunde yeni bişeyler girilmiş.gumruk filan diyor.8 dolarlık arac ici telefon tutucu almıştım.ne diyor arkadaşlar aşagıda.
  • Memleket sınırlarına ulaşmış. Gözün aydın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

arkadaslar 2 aydır bekledigim urunde yeni bişeyler girilmiş.gumruk filan diyor.8 dolarlık arac ici telefon tutucu almıştım.ne diyor arkadaşlar aşagıda.

China post ile mi geliyor. Belki benim kargo da gelir bugün yarin. O da 27 şubatta yola çıkmıştı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: germakoci

quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

arkadaslar 2 aydır bekledigim urunde yeni bişeyler girilmiş.gumruk filan diyor.8 dolarlık arac ici telefon tutucu almıştım.ne diyor arkadaşlar aşagıda.

China post ile mi geliyor. Belki benim kargo da gelir bugün yarin. O da 27 şubatta yola çıkmıştı..

sorma hocam.yuruyerek çine gidip alsam şimdiye gelmiştim.

• Zimmet alındı diyor arkadaşlar bir sorun yok değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozbi

Zimmet alındı diyor arkadaşlar bir sorun yok değil mi?

Yok. Normal.
  • Live chat te take it easy dedi adam.Biz sana parasız gönderdik dedi.Ben de bu hediye mi dedim evet dedi
  • arkadaşlar bu swisspostla ürünler kaç günde geliyor martın 16 sında çinden çıkmış 18 inde switzerland dan çıkmış ?
  • *ExtraTechx* * kullanıcısına yanıt

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun çözülmüştür teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmreBngll -- 8 Nisan 2015; 13:26:27 >
  • Banggood tan 4 tane motor aldım arkadaşlar ve 60$ ödedim.Ama paket kaybolunca adamlar, 238$ lık 16 motor içeren başka bir paket gönderdiler:-)Bu paket gümrükte takılınca ne yapmalıyız.Gümrükte nelerle karşılaşırız.Paypal dekontu da yok ürünün çünkü adamlar hediye gönderdi.Sadece almış olduğum 4 motorun yani 60$ ın belgesi-dekontu var

Üniversite hocamdan bu proje içindir diye yazı alsam işe yarar mı?En kötü şartlarda %20 vergisini ödeyip ürünü gümrükten alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *ExtraTechx* -- 8 Nisan 2015; 11:43:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *ExtraTechx*

Banggood tan 4 tane motor aldım arkadaşlar ve 60$ ödedim.Ama paket kaybolunca adamlar, 238$ lık 16 motor içeren başka bir paket gönderdiler:-)Bu paket gümrükte takılınca ne yapmalıyız.Gümrükte nelerle karşılaşırız.Paypal dekontu da yok ürünün çünkü adamlar hediye gönderdi.Sadece almış olduğum 4 motorun yani 60$ ın belgesi-dekontu var

Üniversite hocamdan bu proje içindir diye yazı alsam işe yarar mı?En kötü şartlarda %20 vergisini ödeyip ürünü gümrükten alabilir miyim?

Vergi tahakkuk edecekse PTT halleder, kapıda öderken vergiyi tahsil eder sizden.
  • Çinden aldığım Sj4000 bugün Türkiye'ye giriş yaptı ve gumruge sevk edildi. Ben Tunceli'de ikamet ediyorum. Kargomu buraya gönderecekler mi, ben ödemeyi nasıl, nereye yapacağım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam olarak 2 ay evvel amazon'dan 85dolar'a ssd almıştım.
    Benden 16dolar gibi bir gümrük ücreti almışlardı.
    O zamanlar gümrük bedelinin altında mıydı bilemiyorum.
    Bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burActive

Çinden aldığım Sj4000 bugün Türkiye'ye giriş yaptı ve gumruge sevk edildi. Ben Tunceli'de ikamet ediyorum. Kargomu buraya gönderecekler mi, ben ödemeyi nasıl, nereye yapacağım?

Evet. Gümrük vergisi tahakkuk edecekse de teslimatta tahsil edecek PTT.
  • 2015-03-30 17:24
    China (Yurt Disi), Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The item was forwarded to the destination country (Otb)

2015-03-29 19:48
    China (Yurt Disi), Gonderi musteriden alinmistir, Receive item from customer (Otb)

ptt sitesinde yazan yukarıda ,9 gündür hareket yok normal mi durum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lukany

2015-03-30 17:24
    China (Yurt Disi), Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The item was forwarded to the destination country (Otb)

China (Yurt Disi), Gonderi musteriden alinmistir, Receive item from customer (Otb)

Türkiye gümrüğüne girene kadar hareket göremeyeceksiniz. China Post ile bir gönderimde son hareket 27 şubatta. 9 gün ne ki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: germakoci

quote:

Orijinalden alıntı: Lukany

2015-03-30 17:24

Türkiye gümrüğüne girene kadar hareket göremeyeceksiniz. China Post ile bir gönderimde son hareket 27 şubatta. 9 gün ne ki..

anladım teşekkürler , 1.5 - 2 ay bir süre sürecek sanırım.

• 
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.