Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (204. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: SORGUMEMURU
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.415
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dr.Ali

İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 02/01/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 03/01/2014 Torbaya Eklendi
    3 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 07/01/2014 Torbadan Alìndì
    4 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 10/01/2014 Zimmet Edildi
    5 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 10/01/2014 Zimmet Edildi
    6 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 14/01/2014 PTT İşyerine Teslim Edildi
    7 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 14/01/2014 Teslim Edilemedi Yasak Madde - Teslim Edilemedi/PTT İşyerine Teslim

BU NE ANLAMa GELİYOR? KARGO GERİ GİDER Mİ?

Hocam benim daha önce takıldığında Topkapıya gidip evrak imzaladım o şekilde geri gitti. Yoksa bekletiyorlar depoda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 21indeyim

Evet bende bugün baktım dün giris yapmış. Acaba kaç günde belli olur geçip kalacağı

Valla onu söylemek şu sıralar pek mümkün degil. Daha önce benim aldıklarım Türkiye giriş yaptıktan 1 gün sonra elime ulaşıyordu. Ama şuanda benimde ürünün var 15 gündür Topbaya eklendi diyerek bekliyor.
  • benim görünmeye başladı sizin de yarın görünmeye başlar.

diğer kargomda işlendi aynı zamana denk gelmesi sorun yaratmaz inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuis -- 17 Ocak 2014; 9:22:40 >

• Arkadaslar aliexpressten EMS kargo ile ablama hediye aldim normalde 7-16 gundu teslim suresi ama hala elime ulasmadi adresde kastamonu. Acaba gumruge takilirsa istanbuldan mi yoksa kastamonudan mi almamiz gerekecek. Birde paketi acma gibi bir yetkileri var mi. Kimisi acarlar bakarlar demis kimisi acamazlar paketi demis.
    Kargo hareketleri de bunlar.

SN İŞLEM / YER
    BİLGİ GİRİŞ TARİHİ
    1.
    Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
    10/01/2014 16:07:45
    2.
    Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
    10/01/2014 16:07:45
    3.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
    10/01/2014 16:53:30
    4.
    Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
    15/01/2014 14:59:24

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar deustchpost la gelen telefonum gümrüğe takıldı.dhl den mesaj atmışlar .gümrüklü işlem diye.

dhl yi aradım direk iade edilmesini istedim.extra ücret çıkmaz dediler ama doğrumu söylüyorlar bunlar acaba?

yapmam gereken nedir?
  • 16/01/14 23:27 2014-01-16 23:27:00

The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden)

JAPAN (Yurt Disi)

Benim için acil bir paket de sorayım dedim. 220$ lik bir kargo. 500 gr falan. Bugün ptt sayfasindan sorguladigimda bu yazdi. Paket Japan Post'la EMS geliyor. Türkiye'ye 4 günde EMS gider yazıyor kendi sayfalarında. PTT ne kadar sürede dagıtır? Veya gümrük vergisini nasıl odeyecegim?

• ayın (7) yedisi istanbul torbaya girdi
    şimdi oldu ayın 16.sı
    hala U.K.İ.M yani Uzun Kalın İnce tövbe tövbe ,
    bu U.K.İM ne abi ilk karşılaşıyorum!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakir0006 -- 16 Ocak 2014; 19:34:28 >
  • 3.
    Gümrükten Çıktı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)

gel artık
  • Selamlar,

Americadan Express USPS ile gonderilen kargomun durumu asagidaki gibi. Postane ile konustugumda bulundugunuz sehire yonlendirilmis dediler ama ayin 10'undan beri durumu ayni gorunuyor. Tecrubenize gore ne zaman elime ulasir?

1.
    04/01/2014 11:22:01
    2.
    Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
    3.
    05/01/2014 10:56:19
    4.
    08/01/2014 16:29:13
    5.
    10/01/2014 09:57:14
    6.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
    10/01/2014 14:29:16
    7.
    13/01/2014 14:28:54

• quote:

Orijinalden alıntı: myasav

Selamlar,

Americadan Express USPS ile gonderilen kargomun durumu asagidaki gibi. Postane ile konustugumda bulundugunuz sehire yonlendirilmis dediler ama ayin 10'undan beri durumu ayni gorunuyor. Tecrubenize gore ne zaman elime ulasir?

1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.

Bir hafta içinde gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: myasav

Selamlar,

1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.

Benim koreden aldigim urunde ayni islemleri gormus durumda , internet sit3sinden sorguladigimda gumrukten cikti ukim torbaya eklendi yaziyor ayin 13 unden beri ayni duruyor nasil bir hizmet anlayışıdır 15 gundur sallayip suruyolar.
    Bu arada ukim numaralarini bi cok kez aradim hic bir insan evladi telefona bakmadi

• 3.
    14/01/2014 11:55:33
    4.
    17/01/2014 16:14:58
    5.
    17/01/2014 16:18:24

Pazartesiye kadar gelir mi acaba
  • 170turgut kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar lütfen biri bana yardımcı olsun :'( Ablam bir siteden birşeyler almıstı cok guzel seyler vardı ve sınıf arkadaslarıma hedıye etmek ıcın ben de aldm. Yalnız 30-40 tane satılmıyordu 200 adet vardı onu aldım. Kargom 9 unda Turkıye'ye gelmesıne ragmen bana ulaşmayınca ptt şubelerını falan aradım. En son biri bana 11inde gümrüğe geldiğini ve bekledıgını söyledı. Başakşehir avpim de oldugunu söyledı. Bana yazı geleceğini söyledi. Ne zaman gelır dedıgımde bılgı vermedı. Numara verdı ama malum ulaşmak imkansız. İlk kez böyle bır sey oldugu ıcın bılıncsızım ve korkuyorum acıkcası. KG ı ve fiyatı da şartlara uygun neden alıkoyuldu ki acaba? Ve bazı yerlerde artık gümrüğe gitmeye gerek olmadıgı, eve geldıgı soylenıyor. Son durum nedır? NE yapmam gerekır? Adet fazla oldugu ıcın kokuyorum. Ve memlekete döneceğim yakın zamanada, ürünü almam lazım yazı ne zaman gelır? :/ Lütfen benı bılgılendırın gerçekten çok minnettar olurum. Ürün bu:http://www.aliexpress.com/item/200pcs-3-5mm-cute-cartoon-animal-head-silicone-earphone-caps-dust-plug-for-iphone-sumsung-htc/1131645455.html @170turgut

• quote:

Orijinalden alıntı: forzabjkseval

Arkadaşlar lütfen biri bana yardımcı olsun :'( Ablam bir siteden birşeyler almıstı cok guzel seyler vardı ve sınıf arkadaslarıma hedıye etmek ıcın ben de aldm. Yalnız 30-40 tane satılmıyordu 200 adet vardı onu aldım. Kargom 9 unda Turkıye'ye gelmesıne ragmen bana ulaşmayınca ptt şubelerını falan aradım. En son biri bana 11inde gümrüğe geldiğini ve bekledıgını söyledı. Başakşehir avpim de oldugunu söyledı. Bana yazı geleceğini söyledi. Ne zaman gelır dedıgımde bılgı vermedı. Numara verdı ama malum ulaşmak imkansız. İlk kez böyle bır sey oldugu ıcın bılıncsızım ve korkuyorum acıkcası. KG ı ve fiyatı da şartlara uygun neden alıkoyuldu ki acaba? Ve bazı yerlerde artık gümrüğe gitmeye gerek olmadıgı, eve geldıgı soylenıyor. Son durum nedır? NE yapmam gerekır? Adet fazla oldugu ıcın kokuyorum. Ve memlekete döneceğim yakın zamanada, ürünü almam lazım yazı ne zaman gelır? :/ Lütfen benı bılgılendırın gerçekten çok minnettar olurum. Ürün bu:http://www.aliexpress.com/item/200pcs-3-5mm-cute-cartoon-animal-head-silicone-earphone-caps-dust-plug-for-iphone-sumsung-htc/1131645455.html @170turgut

Dostum o zaman avpimdeyse oraya git sor ordaysa alırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: c3LaL35

quote:

Kadın bana avpim dedi, az önce bir yerden tekrar baktm son durum su sekılde
    Kayıtlı Gönderi Geçmişi
    No Merkez Adı Tarih İşlem
    1 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 11/01/2014 Torbaya Eklendi
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 11/01/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı. Ya bır hafta ıcerısınde gelır mı teblıgat acaba? teblıgat gelmeden gıdıp alabılır mıyım ya da? benım öğrenmek ıstedıgım bu.Tahmını kaç günde gelıyor yazı? Cevap ıcın cok cok teşekkür ederim gerçekten

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: c3LaL35

quote:

Kadın bana avpim dedi, az önce bir yerden tekrar baktm son durum su sekılde
    Kayıtlı Gönderi Geçmişi
    No Merkez Adı Tarih İşlem
    1 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 11/01/2014 Torbaya Eklendi
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 11/01/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı. Ya bır hafta ıcerısınde gelır mı teblıgat acaba? teblıgat gelmeden gıdıp alabılır mıyım ya da? benım öğrenmek ıstedıgım bu.Tahmını kaç günde gelıyor yazı? Cevap ıcın cok cok teşekkür ederim gerçekten

Bekle yakın zamanda gelir

• Eğer çağrımerkezini aradıysanız yanlış yönlendirmiş olabilirsiniz bende ürünler takıldığında başakşehir kim yönlendirdiler ancak ürün topkapıda gümrük memurluğuna gidiyor. Evrak beklemenize gerek yok normalde elinizde takip numaranız varsa topkapıya gidin danışmaya gidip ürünüm gümrüklü diyip takip numaranızı veriyorsunuz. Size ürünün depo numarasını veriyorlar sonra 3 nolu gişeye gidip kağıdı veriyorsunuz. Daha sonra memur çagırıyor. Paketi açmadan içindekini soruyor. Daha sonra sizinle paketi açıyor. Yasaklı ürünler arasınsa degilse vergisini ödeyip alıyorsunuz.
  • quote:

Sanırım siz bligiisiniz bana yardımcı olur musunuz lütfen? Ablam bir siteden birşeyler almıstı cok guzel seyler vardı ve sınıf arkadaslarıma hedıye etmek ıcın ben de aldm. Yalnız 30-40 tane satılmıyordu 200 adet vardı onu aldım. Kargom 9 unda Turkıye'ye gelmesıne ragmen bana ulaşmayınca ptt şubelerını falan aradım. En son biri bana 11inde gümrüğe geldiğini ve bekledıgını söyledı. Başakşehir avpim de oldugunu söyledı. Bana yazı geleceğini söyledi. Ne zaman gelır dedıgımde bılgı vermedı. Numara verdı ama malum ulaşmak imkansız. İlk kez böyle bır sey oldugu ıcın bılıncsızım ve korkuyorum acıkcası. KG ı ve fiyatı da şartlara uygun neden alıkoyuldu ki acaba? Ve bazı yerlerde artık gümrüğe gitmeye gerek olmadıgı, eve geldıgı soylenıyor. Son durum nedır? NE yapmam gerekır? Adet fazla oldugu ıcın kokuyorum. Ve memlekete dönecğeim 3 güne kadar, ürünü almam lazım yazı ne zaman gelır? :/ Lütfen benı bılgılendırın gerçekten çok minnettar olurum. Ürün bu:http://www.aliexpress.com/item/200pcs-3-5mm-cute-cartoon-animal-head-silicone-earphone-caps-dust-plug-for-iphone-sumsung-htc/1131645455.html

200 tane olması dikkat çekmiştir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

quote:

K.bakmada hocam bariz kerizlemiş adam sizi.

Ürün geri gidecek öyle ssler ilede hiçbirşey kanıtlıyamassın paranıda Gift olarak gönderdiğinden tek kuruş geri alamassın.

Adam dolandırmış seni hizmet/ürün olarak gönderseydin paypaldan paranı alırdın.

quote:

ürünü bile yollamayacaktır, sana çok başına ekşirsen en fazla sahte takip kodu verecektir.

dolandırılmışsın, geçmiş olsun.

Birileri "kerizlemiş seni " "dolandırılmışsın" mı demişti ?
    />

Darısı kargosunu bekleyen arkadaşların başına

Ne ve nekadara aldınız ki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar

Yurtdışından bir ürün istedim ama hala elime ulaşmış değil 4 gündür şu bilgiler yazıyor.

1.
    Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    14/01/2014 11:37:13
    2.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    14/01/2014 14:01:48

Biilgisi olan lütfen yardımcı olsun şimdiden çok teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.