Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
28.207
Cevap
670
Favori
1.674.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 4987
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 8
  • Favoriye Eklediklerim 670
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cervinff (1718 mesaj) Makale_Helvetia (340 mesaj) FasTBoY (294 mesaj) GalPal (289 mesaj) SORGUMEMURU (274 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (9715 mesaj) Mobil (7488 mesaj) Tablet (667 mesaj) (4 mesaj) Mini (693 mesaj) Uygulama (465 mesaj) (6 mesaj) (11 mesaj)
  • @
15 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
    8676 Mesaj

Paketin gönderi kodu LP kodu başlıyorsa, cainiao, track24, ship24 gibi yerlerden takip edebilirsiniz. Paketin son hareketi gümrükte "Import clearance failure" olarak bekliyorsa, paket gümrükte işlemde demektir. Paket bu durumda iken, ya gümrükten geçer, ya da iade edilir. Yani bir sonraki aşamaya geçmesi için, gümrüğün işleminin bitmesini beklemelisiniz.

Hangi sayfada olduğunu hatırlayamadım. Sayfaları geriye doğru tarayın, İstanbul gümrüğün iletişim bilgileri var. İletişime geçip paketin son durumunu öğrenin.

Paket size ulaşmazsa, süre bitiminde aliexpress'ten ödediğiniz bedelin iadesini alırsınız.

Paket gümrükten iade edilirse, duruma göre aliexpress gönderi ücretini kestikten sonra bedel iadesi yapacaktır.

İlaveten; zımnen değindiğiniz gibi, pos cihazı tüketici elektroniği ürünü değildir. Bu nedenle gümrüğe takılmıştır ve geri iadesi söz konusu olacaktır. Yani büyük bir ihtimalle gümrük sizinle iletişime geçmeden paket iade edecektir, diye değerlendirmekteyim.

İthalat yoluyla yurtdışından ürün satın alma prosedürlerini bilmiyorum. İthalat işi ile uğraşanlar size yardımcı olacaklardır.

|
    |
    mkaraz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    289 Mesaj

hayatımda ilk defa çinden bir ürün getirtmeye kalktım.

çinin postasını seçtim.diğer taşıyıcılar düdüklemeye kalkmasınlar diye seçtim.

yapmayacakalrından emin olsam çinin postasını seçmezdim.

neyse şimdi ayın 5 inden beri karfgodan haber alamıyorum.

bu normalmidir. yoksa üstüne soğuk su içeyim mi. yada ne yapmama gerekir.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/4d/48/62/4d48628dec71930c6152665f969a82d5.jpg&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/aa/aa/d4/aaaad4aa0dad92036aca14b6a889c2d8.jpg&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 17 Ekim 2021; 18:33:54 >

• Yarbay
    8676 Mesaj

LV ile başlayanlar, Letonya üzerinden geliyor. Paket önce oraya gidiyor. Orada bir aya yakın bekliyor. Sonra oradan İstanbul gümrüğe geliyor. Yani paket her durumda size ulaşır merak etmeyin.

|
    |
    buradan bir taytlı geçti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    289 Mesaj

teşekkür ederim arkadaşım.

|
    |
    serkanguzel_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    3 Mesaj

Merhabalar

Evet LP ile başkiyor ve son olarak "Import clearance failure" görünüyrmüş!

geriye döndüm yaklaşık 50 sayfa bulamadım, ne yazılıyordu hatılıyor musunuz acaba? ona göre arayım, çünkü çok uğraştım hiç bir bilgiye ulaşamadım.

Bir şeyden korkuyorum, aliexpressi eğer bir kargo gümrük takılırsa parayı iade ediliyor mu? yoksa iade edilmez çünkü gümrük işlemleri alıcıya aittir ve o işlemi yapmasını gerekir.

Tecrübeli olan varsa sevinirim.

|
    |
  • Yarbay
    8676 Mesaj

Gümrük iletişim bilgilerinin hangi sayfada olduğunu hatırlamıyorum.

Geri iade edilmeyip gümrük depolarında beklemeye alınırsa, aliexpress ile işiniz olmaz zaten...

Gümrük ile iletişime geçip iade edilmesini talep ediniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mkaraz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6244 Mesaj

Arkadaşlar merhaba, Amazon US'ten ödemesiz bir kargom var. UPS'le gelmiş fakat UPS benden ordino parası isteyecek muhtemelen. İade ettiğim sipariş Aramex ile gelmişti ve ekstra hiçbir para ödememiştim. UPS ile böyle bir şey yaşayan var mı?

|
    |
  • Yüzbaşı
    543 Mesaj

Merhaba.

Amazon.de üzerinden fossil akıllı saat aldım (sim girişi yok). Şöyle bir mail geldi:

"....awb no’lu gönderinizin yasaklürün listesinde olması nedeniyle, basitleştirilmiş gümrük çekim işlemi yapılamamaktadır. Gönderinizin çıkış ülkesine iadesini talep edebilir ya da detaylı beyan gümrük çekim işlemleri için gümrük müşavirinize danışabilirsiniz."

Gönderi takibinde ise böyle yazıyor.

"Cumartesi

30. Ekim 2021

• 08:48 Yerel zaman  |  Gümrükleme durumu güncellendi. Not; Gümrükleme işlemi, gönderi henüz varış yerine doğru yoldayken başlayabilir.
    • Service Area: ISTANBUL - TURKEY"

Bildiğim kadarıyla akıllı saat yasaklı ürün değil. DHL çağrı merkezi haftaiçi çalışıyormuş, aradım ulaşamadım. Acaba ne sorun nedir, daha önce başına gelen var mı?

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munchausenbyproxy -- 30 Ekim 2021; 10:36:36 >
    |
    |

• Yarbay
    4546 Mesaj

İngiltere'den bir ürün aldım. Yasaklı ürün değil ama yüksek ihtimalle gümrüğe takılacak. Takibini yapınca en son olarak 'İptal edildi' yazan bir giriş var. Bu ne anlama geliyor? Bu birime telefonla da ulaşamadım. Ne tavsiye edersiniz?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/d1/d5/de/d1d5dee2af79c0c45b7c4a4954951ade.jpeg&t=0&width=480&text=1

|
    |
  • Yarbay
    8676 Mesaj

Gönderinin gümrük işlemi henüz tamamlanmamış görünüyor. Bir iki gün sonra yeni bir kayıt satırı düşer.

@faruk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 2 Kasım 2021; 11:17:17 >
  • Yarbay
    4546 Mesaj

Teşekkürler. Ayın 22'sinde girip 5 gün sonra iptal edilmesi ve son 1 haftadır işlem yapılmaması korkuttu açıkçası.

|
    |
  • Yarbay
    8676 Mesaj

PTT işyerine girdi demiş, 5 gün sonra işlem iptal edilmiş. Gümrük işleminin tamamlanmadığı ya da bir prosedürün yerine getirilmediği şeklinde yorumladım. Çünkü PTT işyerine giren bir paket, hangi gerekçe ile "iptal" edilebilir ? Mutlaka gümrük mevzuatına mani bir durum olmalı ki, geliş kaydı iptal edilebilsin.

Üzerine düşmeyin, yeni bir kayıt satırı çıkıncaya kadar numaranız ile kontrol etmeye devam edin. Çıkan sonuca göre hareket edersiniz.

@faruk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 2 Kasım 2021; 13:59:41 >
  • Çavuş
    72 Mesaj

Neden 1 ay orda bekliyor ki

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    8676 Mesaj

Litvanya'lı taşıyıcı şirket, Çinden Türkiye'ye gönderilen paketleri, kendi ülkesinde biriktiriyor. En az taşıma maliyeti olsun diye, bir uçak dolusu paket birikince, Türkiye'ye getiriyor. Bu da yaklaşık 20 gün ila 1 ayı buluyor.

@martingayx

|
    |
    Bahsedilenler: martingayx
  • Yüzbaşı
    558 Mesaj

ALİEXPRESS ten bundan sonra gümrük vergisi peşin almak zorunda kalacaksak çoğu üründe, Litvanyaya hangi postayla gidiyor ve de Aras kargo ne zaman nerede devreye giriyor? Satıcıya bizim Aras Kargoyla gönder mi dememiz gerekiyor?

|
    |
  • Yarbay
    4546 Mesaj

Hâlâ hiçbir gelişme yok. Acaba bu birime ulaşmanın bir yolunu biliyor musunuz?

|
    |
  • Yarbay
    8676 Mesaj

Ptt web sayfası altında mesaj yazma yeri var.

|
    |
    faruk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    293 Mesaj

Aliexpresten aldığım anakart gümrüğe takılmış neresi ile iletişime geçme lazım yardımcı olabilecek varmı durum bu şekil görünüyor ?

Normalde bu şekil sorunsuz geliyordu aras ile fakat bu sefer gümrükle ilgili bir durum var gibi nasıl çözeceğimi bilmiyorum.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/76/32/35/7632351a6574bb857594e88396eae46c.png&t=0&width=480&text=1
    |
    |
  • Yarbay
    8676 Mesaj

Sizin yapmanız gereken bir işlem yok. Önceki satıra bakarsanız, "eksik bilgi" diyor. Aliexpress İstanbul gümrüğün aradığı eksik bilgiyi tamamladıktan sonra gümrükten geçerek paket size ulaşacaktır.

Eksik bilgi; genellikle karekod ya da barkod okutulması işleminde, ürünün kimliğinin tam belirlenememesi durumunda ortaya çıkmaktadır. Yani aliexpress sorunu bir kaç gün içinde çözer.

@Revoir

• Yüzbaşı
    293 Mesaj

Teşekkür ederim içimi rahatlattınız umarım dediğiniz gibi sonuçlanır malum gümrükte her şey olabiliyor.

|
    |
Reklamlar
vp satın al
valorant points
bankacılar
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,875
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.