Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
28.188
Cevap
669
Favori
1.673.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 4987
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 8
  • Favoriye Eklediklerim 669
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cervinff (1718 mesaj) Makale_Helvetia (340 mesaj) FasTBoY (294 mesaj) GalPal (284 mesaj) SORGUMEMURU (274 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (9702 mesaj) Mobil (7484 mesaj) Tablet (667 mesaj) (4 mesaj) Mini (693 mesaj) Uygulama (465 mesaj) (4 mesaj) (11 mesaj)
  • @
15 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
    8652 Mesaj

Bence biraz daha bekleyin.

Bu arada sayfalarda geriye doğru giderek, gümrüğün irtibat bilgilerini araştırın.

Bu süre içinde ürün size ulaşmazsa, irtibat kurmaya çalışın.

@kayaomer12

|
    |
    Bahsedilenler: kayaomer12
  • Yüzbaşı
    680 Mesaj
    Dostlar bu urunleri aliexpress den sipariş versem gelir mi?
    |
    |
  • Yarbay
    8652 Mesaj

Bu ürünler ticari ürün kategorisindedir. Tüketici olarak getirtmeyin. İade edilir.

@sile

|
    |
    Bahsedilenler: sile
  • Er
    6 Mesaj

@serkanguzel_ Teşekkür ederim bilgiler için, paket 9 gün gibi ön ödemeli vergi ile alışmadığım kadar uzun bir gümrük süreci sonrası bu akşam Aras'ta takip edilmeye başladı. 4PX için söylenenlerin doğruluğunu ben de yaşayarak deneyimledim

|
    |
    Bahsedilenler: serkanguzel_
  • Yarbay
    8652 Mesaj

Sizin adınıza sevindim. Güle güle kullanın.

@kayaomer12

• Er
    1 Mesaj

AliExpress'ten bir siparişim olacak ama illa belli bir ücretin üstündeyse mi vergi ekleniyor?

|
    |
  • Yarbay
    8652 Mesaj

Yurtdışı alış verişlerde, harcama tutarı fark etmeksizin vergi ödenmektedir.

@Bahar Astrid

|
    |
    Bahsedilenler: Bahar Astrid
  • Yüzbaşı
    431 Mesaj
    Yeri mi bilmiyorum ama, fedex ile bir kaç kargom var. Aras takibi yapamıyorum. Mümkün mü
    |
    |
  • Yarbay
    2333 Mesaj

Hocam aynı durum bendede mevcut. Power Supply aldım. Gümrük vergisi ve kargo dahil 188$ para ödedim. 15-16 gündür gümrükte tutuluyor ne olacak bilmiyorum.

@kayaomer12 Sizin üründe sanırım bu şekildeydi. Ürün size ulaştımı varmı bi gelişme?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/8a/6a/62/8a6a62c6c713dd64916e937d9e6e5e87.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |
    Bahsedilenler: kayaomer12, serkanguzel_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8652 Mesaj

Fedex 'in yurtiçinde anlaşmalı olduğu kargo firması Aras kargo mudur ?

Yani öncelikle Fedex'in, yurtiçindeki anlaşmalı kargo taşıyıcısının hangi firma olduğunu öğrenmelisiniz.

@Wurunkatte

• Yarbay
    8652 Mesaj

Siparişinize konu olan "Power Supply" tüketici elektroniği gurubunda yer alan bir parça ise, gümrük incelemesinden sonra size iletilir.

@WinKy

|
    |
    Bahsedilenler: WinKy
  • Yüzbaşı
    431 Mesaj

Evet aras. 3 hafta 2-3 siparişimi de aras getirdi.
    |
    |
    serkanguzel_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8652 Mesaj

Fedex'in yurtiçindeki taşıyıcısı/teslimatçısı Aras kargo ise, paket gümrükten geçmeden Aras'ın e-ticaret seçiminden takip edilemez.

Yani paket gümrükten geçene kadar, Fedex'in web sayfasından takip etmelisin.

@Wurunkatte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 15 Ekim 2021; 11:10:21 >
  • Yüzbaşı
    431 Mesaj

Arasın eticaret bölümünde fedexin adı bile yok :))

Gümrükten geçti. Olmazsa yarın ararım teşekürler
    |
    |
  • Yarbay
    8652 Mesaj

O da ilginçmiş !? Bunca zaman Fedex'in paketlerini yurtiçinde Aras taşıyor ama e-ticaret seçiminde Fedex seçimi yok.

Ya resmi anlaşmaları yok. Ya da web sayfalarını düzenlemediler.

Herneyse... Bu duruma göre; paket yurtiçine girdikten sonra, Aras paketi kapıya getirene kadar paketten haberdar olmak mümkün olmaz. En önemlisi de, paketin geleceği gün belli olmadığı için, evde bulunulamaması durumunda, git paketi kargo ofisinden teslim al gibi bir sürü iş çıkar.

Aliexpress'in gönderilerinde, paketin yurtiçindeki taşıyıcısı Aras olsa bile, başka web takip sayfalarından da takip edilebiliyor. Diğer web takip sayfalarından da araştırın. Yurtiçi hareketini görüntüleyen başka web takip sayfaları olabilir.

|
    |
    Wurunkatte kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    431 Mesaj

Fedexi aradım aras kodu verdi. Gelmiş 2 gündür bekliyor. Yarın geri iade edilecek. Olaya bak.
    Müşteri hizmetlerine her seferinde bu aras kodunu almak için sizi mi arayacağım dedim. Evet bizi arayın biz size yardımcı oluruz diyor. Bu kodu sisteme yükelemeleri çok zor olmasa gerek.
    |
    |
  • Yarbay
    8652 Mesaj

Bu da şaşırtıcı bir durum !? Fedex'le siparişimiz gelirse aklımızda bulunsun.

|
    |
    Wurunkatte kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4083 Mesaj
    Import clearance failure

2021-10-11 16:00:00

Arkadaslar ürünün vergisini ödeme ekraninda ödedim LP ile başlıyor hatta 2 ay önce satın aldığım bir ürün anakart sadece sorunsuz elime ulaşmıştı böyle kaldı aliexpress mi muhatap ptt gümrük mü kim ne zaman geçer acaba ?
  • Yarbay
    8652 Mesaj

LP ile başlayanları, yurtiçinde Aras getiriyor.

Gümrük sürecinin tamamlanmasını bekleyin. Gümrükten geçince Aras'ın e ticaret seçiminden kontrol edersiniz.

|
    |
    sawgiray kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj

Merhaba hocam

POS cihazı, Aliexpress üzreinden KDV dahil şekilde sipariş verdim, tam bir ay gümrükte takılmıştır, ne PTT ne de Aras kargo bir şey biliyorlar, Satıcıda sordum, Aliexpress sordum, hiç biri bilgi yoktur, öyle bir durum nasıl çözüm bulabilirim? ya iade ettirim ya şirketin adına işlem yaparım, ama kiminle ve nerede olduğunu paketi bir bilgi yok.

Yardımıc olursanız sevinirim.

Reklamlar
vp satın al
valorant points
Sohbet
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,226
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.