Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1404. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.134
Cevap
686
Favori
1.818.526
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14021403140414051406
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav bu sahra tipi birşey... Yani bu ürün kesinlikle tüketici( consumer ) ürünü.

Kahve ocağı deyince, ben de kahvehanelerde kullanılan büyük kapasiteli birşey zannettim.

Sayfalara geriye doğru göz gezdirin. İstanbul gümrük idaresinin iletişim bilgileri mesajların birinde verilmişti. Şimdi hangi mesajda, hangi sayfada yerini hatırlamıyorum.

Ama bu alet için gümrüğü aramanıza gerek yok. Gümrük bu ürünü eninde sonunda size gönderecektir.

20 dolar fiyat ta normal o ürün için.

Bi 15 - 20 daha bekleyin. Ürün Aras kargo aracılığı ile size gelmezse, gümrük ile irtibata geçersiniz.

Gümrükten geçtikten sonra aynı numara ile Aras kargonun e-ticaret gönderileri seçiminden aynı gönderi numarası ile takip edebilirsiniz.

@kayaomer12

• @serkanguzel_ aynen öyle, 12 santim bir şey tek cezvelik. 15-20 gün beklemeyi mi önerirsiniz? Cevaplarınız için ayrıca teşekkür ederim

• Bence biraz daha bekleyin.

Bu arada sayfalarda geriye doğru giderek, gümrüğün irtibat bilgilerini araştırın.

Bu süre içinde ürün size ulaşmazsa, irtibat kurmaya çalışın.

@kayaomer12

• Dostlar bu urunleri aliexpress den sipariş versem gelir mi?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• Bu ürünler ticari ürün kategorisindedir. Tüketici olarak getirtmeyin. İade edilir.

@sile

• @serkanguzel_ Teşekkür ederim bilgiler için, paket 9 gün gibi ön ödemeli vergi ile alışmadığım kadar uzun bir gümrük süreci sonrası bu akşam Aras'ta takip edilmeye başladı. 4PX için söylenenlerin doğruluğunu ben de yaşayarak deneyimledim

• Sizin adınıza sevindim. Güle güle kullanın.

@kayaomer12

• AliExpress'ten bir siparişim olacak ama illa belli bir ücretin üstündeyse mi vergi ekleniyor?

• Yurtdışı alış verişlerde, harcama tutarı fark etmeksizin vergi ödenmektedir.

@Bahar Astrid

• Yeri mi bilmiyorum ama, fedex ile bir kaç kargom var. Aras takibi yapamıyorum. Mümkün mü

• Hocam aynı durum bendede mevcut. Power Supply aldım. Gümrük vergisi ve kargo dahil 188$ para ödedim. 15-16 gündür gümrükte tutuluyor ne olacak bilmiyorum.

@kayaomer12 Sizin üründe sanırım bu şekildeydi. Ürün size ulaştımı varmı bi gelişme?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• Fedex 'in yurtiçinde anlaşmalı olduğu kargo firması Aras kargo mudur ?

Yani öncelikle Fedex'in, yurtiçindeki anlaşmalı kargo taşıyıcısının hangi firma olduğunu öğrenmelisiniz.

@Wurunkatte

• Siparişinize konu olan "Power Supply" tüketici elektroniği gurubunda yer alan bir parça ise, gümrük incelemesinden sonra size iletilir.

@WinKy

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Evet aras. 3 hafta 2-3 siparişimi de aras getirdi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Fedex'in yurtiçindeki taşıyıcısı/teslimatçısı Aras kargo ise, paket gümrükten geçmeden Aras'ın e-ticaret seçiminden takip edilemez.

Yani paket gümrükten geçene kadar, Fedex'in web sayfasından takip etmelisin.

@Wurunkatte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 15 Ekim 2021; 11:10:21 >
    Arasın eticaret bölümünde fedexin adı bile yok :))

Gümrükten geçti. Olmazsa yarın ararım teşekürler

• Wurunkatte kullanıcısına yanıt

O da ilginçmiş !? Bunca zaman Fedex'in paketlerini yurtiçinde Aras taşıyor ama e-ticaret seçiminde Fedex seçimi yok.

Ya resmi anlaşmaları yok. Ya da web sayfalarını düzenlemediler.

Herneyse... Bu duruma göre; paket yurtiçine girdikten sonra, Aras paketi kapıya getirene kadar paketten haberdar olmak mümkün olmaz. En önemlisi de, paketin geleceği gün belli olmadığı için, evde bulunulamaması durumunda, git paketi kargo ofisinden teslim al gibi bir sürü iş çıkar.

Aliexpress'in gönderilerinde, paketin yurtiçindeki taşıyıcısı Aras olsa bile, başka web takip sayfalarından da takip edilebiliyor. Diğer web takip sayfalarından da araştırın. Yurtiçi hareketini görüntüleyen başka web takip sayfaları olabilir.

Fedexi aradım aras kodu verdi. Gelmiş 2 gündür bekliyor. Yarın geri iade edilecek. Olaya bak.
    Müşteri hizmetlerine her seferinde bu aras kodunu almak için sizi mi arayacağım dedim. Evet bizi arayın biz size yardımcı oluruz diyor. Bu kodu sisteme yükelemeleri çok zor olmasa gerek.

• Wurunkatte kullanıcısına yanıt

Bu da şaşırtıcı bir durum !? Fedex'le siparişimiz gelirse aklımızda bulunsun.

• 
Sayfa: önceki 14021403140414051406
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.