Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (4 Mobil) - 2 Masaüstü4 Mobil
5 sn
28.285
Cevap
670
Favori
1.679.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 gün
  • Cevaplayan Üyeler 4997
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 8
  • Favoriye Eklediklerim 670
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cervinff (1718 mesaj) Makale_Helvetia (340 mesaj) SORGUMEMURU (297 mesaj) FasTBoY (294 mesaj) GalPal (294 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (9753 mesaj) Mobil (7518 mesaj) Tablet (667 mesaj) (4 mesaj) Mini (694 mesaj) Uygulama (465 mesaj) (8 mesaj) (18 mesaj)
  • @
15 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
    8740 Mesaj
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/55/bf/e4/55bfe4d9781066b6bca08f35c1092c5d.png&t=0&width=480&text=1

Kayıtlı posta statüsü ile gelen paketim 2,5 günde gümrüğe giriş yaptı.

Kayıtsız posta statüsü ile gelen bir paketim daha var. 11 gün oldu hala Letonya - Riga'da görünüyor.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/05/60/48/05604853fe8124a7f17259689126305c.png&t=0&width=480&text=1

Halbuki bu pakette kayıtlı posta ile gelecekti. Çinli satıcının açgözlülüğü. Bekleyeceğiz artık. 90 gün sonra para iadesi garanti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 16 Mart 2021; 16:47:19 >
    |
    |

• Binbaşı
    1927 Mesaj

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemirAtlı -- 10 Nisan 2021; 14:48:26 >
    |
    |
  • Yarbay
    8740 Mesaj

Ayın 16 sında gümrüğe girmişti. Bugün gümrükten çıktı.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/a5/16/9c/a5169cb0f7ea6482fb2046f897e9e3ef.png&t=0&width=480&text=1

26.5 TL civarında bir ödeme yapacağım. Hiçte öyle satıcıya malın değerini düşük yaz filan demedim. Normal gümrük ne ise o... Gümrükte inceleme işlemlerinde, herşey normal işliyor yani...

Öyle boyacı küpü gibi durmadan ürün getirtirseniz, gümrük sık mal getirtenleri yakın takibe alıyormuş. Kaç paralık ürün satın aldı, kaç adet ürün satın aldı. TC kimlik numarasına dayalı olarak istatistik tutulmaya başlanmış. Bu bilgi de benden olsun.

Hasılı ; mesajlarından anladığım kadarıyla, birkaç üye yurtdışından mal getirtip, içeride satıyor. Tabi yasalarımıza göre, işi ticarete dökünce, önce ticaret erbabı olmak gerekiyor, diye değerlendirmekteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 19 Mart 2021; 16:25:6 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    706 Mesaj
    Bu PTT adamı delirtir. Çarşamba gümrükten çıkan kargom bu sabah her zaman kargolarımın dağıtıldığı Üsküdar dağıtım merkezine geldi. Bugün yarın postacıya verilir derken iliçi başka adrese sevk deyip başka bir yere yollamışlar. Biraz araştırdım. Bu ibare normalde kargo yanlış dağıtım birimine gelince doğru yere yönlendirildiğinde çıkarmış ama dağıtım birimi doğru ve şu an nereye yollandığı konusunda fikrim yok. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

• Yüzbaşı
    876 Mesaj

geçen bana da oldu bu şekilde, ümraniye posta dağıtım merkezine geldi oradan aynı seninki gibi bir ibare girildi ama aynı gün kargoyu getirdilier. bazen saçma sapan işler olabiliyor .

|
    |
    GalPal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    706 Mesaj

Umarım öyle olur. Torbaya eklendi/kapandı terimini genelde bir yere sevk ederken kullanıyorlar. Üsküdar'da hep bir gün bekleyip ertesi gün dağıtıcıya veriliyor zaten ama hiç böyle bir ibare görmemiştim.

|
    |
    musicalite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    876 Mesaj

aynı senin dediğin şekilde başıma geldi , yoksa zaten hiç bu mesaja cevap vermezdim , ama sonradan ümraniye posta dağıtımdan tekrardan kapıya geldiler gönderiyi alıp almadığımız sormak için . tuhaf bir durumdu yani . benim de bir gönderim var şimdi ondan da ptt iş yerine geldi dedi . sonra ptt iş yerine sevk edildi dedi bakalım yarın ne olacak :D bende anlamıyorum bazı şeyleri

|
    |
  • Yüzbaşı
    706 Mesaj

İçim rahatladı biraz. Yarın ne olacak bakalım. Teşekkürler  

|
    |
  • Yüzbaşı
    876 Mesaj

gümrükten geçtikten sonra korkmaya gerek yok en korkulacak yer o kısım :D

|
    |
  • Yüzbaşı
    298 Mesaj
    Son günlerde ups ile sorun yaşayan oldu mu?
    Amazon usa üzerinden. Yok belge yok extra para gibi.
  • Yüzbaşı
    706 Mesaj

Dün paket geldi ama Üsküdar dağıtım getirmedi. Acıbadem kargoya yollamışlar. Oradan geldi paket. Sanırım 500 gram üzerini artık postacı getirmiyor. Benimki tam 500 gramdı.

|
    |
  • Yüzbaşı
    876 Mesaj

olabilir , benimkide burdaki posta dağıtım merkezinden farklı yere gönderilmiş onlar getirdiler , yani ağırlık olarak kategorize etmişler dağıtım merkezlerini araçsız arkadaşlara bu paketleri dağıtımını yaptırtmıyorlar.

|
    |
  • Yarbay
    3579 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: buradan bir taytlı geçti

Son günlerde ups ile sorun yaşayan oldu mu?
    Amazon usa üzerinden. Yok belge yok extra para gibi.

Amazon.de üzerinden aldığım paket UPS ile gönderildi. UPS ısrarla noter tasdikli vekaletname istiyor. İstenen bilgiler de şunlar:

-Vekaletname (1 Adet Noter Tasdikli)

-Kuruluş Sicil Gazetesi (Aslı Yada Noter Onaylı Suret)

-Vergi Mükellefiyet Yazısı (Fotokopi)

-Vergi Levhası (Fotokopi)

-İmzaya Yetkili Şahısların Nüfus Cüzdanı Sureti (Fotokopi)

-İmza Sirküleri (Fotokopi)

-Faaliyet Belgesi veya Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti (Fotokopi)

-Muhasebe işlemleriniz kendi bünyeniz dışında yapılıyor ise Mali Müşavir yada Serbest Muhasebecinizin T.C.

-Kimlik numarası

Mart ayındaki 2. yurt dışı siparişim, siparişte 1000 euro civarında tek ürün var. Bireysel ithalat kapsamında değerlendirilmesi gerekiyor desem de laf anlatamadım.

• Yüzbaşı
    298 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: olivier_kahm

Amazon.de üzerinden aldığım paket UPS ile gönderildi. UPS ısrarla noter tasdikli vekaletname istiyor. İstenen bilgiler de şunlar:

-Vekaletname (1 Adet Noter Tasdikli)

-Kuruluş Sicil Gazetesi (Aslı Yada Noter Onaylı Suret)

-Vergi Mükellefiyet Yazısı (Fotokopi)

-Vergi Levhası (Fotokopi)

-İmzaya Yetkili Şahısların Nüfus Cüzdanı Sureti (Fotokopi)

-İmza Sirküleri (Fotokopi)

-Faaliyet Belgesi veya Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti (Fotokopi)

-Muhasebe işlemleriniz kendi bünyeniz dışında yapılıyor ise Mali Müşavir yada Serbest Muhasebecinizin T.C.

-Kimlik numarası

Mart ayındaki 2. yurt dışı siparişim, siparişte 1000 euro civarında tek ürün var. Bireysel ithalat kapsamında değerlendirilmesi gerekiyor desem de laf anlatamadım.

Alıntıları Göster

Peki böyle bir durumda ne yapmamız gerekir.?

Ben şirket sahibi falan değilim.

Bu istedikleri nedir böyle.

Vergisinide veriyıruz gene kurtulamıyoruz böyle saçma sapan işlerden.

• Yarbay
    3579 Mesaj

Ben de şirket sahibi değilim. Paketin tekrar değerlendirilmesi için UPS'e mail attım ama ne olacak bilmiyorum bakalım.

|
    |
    buradan bir taytlı geçti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    26356 Mesaj

Kafalarına göre iş yapıyorlar, kargo istanbula gelmeden önce aramex tc isteyen mail atıyor giriyorsun gümrükte 1 gün bile beklemiyor.

|
    |
    olivier_kahm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    4 Mesaj

Merhabalar, 4 Martta Deutsche Postla Almanya'dan Türkiye'ye yolladığım evrak 9 Mart'tan beri Send item abroad (EDI-received) durumunda. Sizce bu durum normal mi ve Türkiye'ye ulaşması ne kadar sürebilir? Takip numaralı postanın kaybolmuş olma ihtimali olabilir mi?

• Yarbay
    4879 Mesaj

Evet normal, bir sonraki güncelleme TR ye varış yaptı şeklinde olacak.

|
    |
    theflashh3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    4 Mesaj

Anladım, bu sürecin bu kadar uzun sürmesi endişelendiriyor beni. Umarım daha da uzamadan ulaşır Türkiye'ye.

|
    |
    S kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4879 Mesaj

Büyük ihtimalle uçak kargo değil de karadan geldiği için böyle uzun sürüyor, kargo diğer ülkelere de transfer yapıyor olabilir. Yoksa alman postasının ülke içinde çok hızlı dağıtım yaptığını biliyorum, yurt dışına geçince işler değişiyor sanırım. DHL FedEx ya da UPS ile gönderim yapsaydınız şimdiye gelmiş olurdu ama onlarda pahalı oluyor bir miktar.
    |
    |
    theflashh3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
valorant points
valorant vp
takipçi satın al
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,270
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.