Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1394. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.146
Cevap
686
Favori
1.819.101
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13921393139413951396
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet normal, bir sonraki güncelleme TR ye varış yaptı şeklinde olacak.

• S kullanıcısına yanıt

Anladım, bu sürecin bu kadar uzun sürmesi endişelendiriyor beni. Umarım daha da uzamadan ulaşır Türkiye'ye.

• theflashh3 T kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle uçak kargo değil de karadan geldiği için böyle uzun sürüyor, kargo diğer ülkelere de transfer yapıyor olabilir. Yoksa alman postasının ülke içinde çok hızlı dağıtım yaptığını biliyorum, yurt dışına geçince işler değişiyor sanırım. DHL FedEx ya da UPS ile gönderim yapsaydınız şimdiye gelmiş olurdu ama onlarda pahalı oluyor bir miktar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Toplam 750tlye 7 tane Amerika’dan saat kordonu aldım. USPS ile geldi, 350tl vergi kestiler. Helal olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S kullanıcısına yanıt

Sizce takipli bir postanın kaybolmuş olma ihtimali var mı? 22 gün oldu Almanya'dan çıkalı fakat hala Türkiye'ye ulaşmadı. Deutsche Post Almanya'dan çıktı PTT de Türkiye'ye ulaşmadı henüz diyor.

• theflashh3 T kullanıcısına yanıt
    Elbette var, benim geçen hafta Çin'den gelecek olan paketimi kaybeti china post ülke içinde. Takipliydi ayrıca.

Bir süre daha beklemenizi tavsiye ederim çünkü transfer sürecinde araçların diğer ülkelerde uzun süre beklediği durumlar oluyor ve bu süre zarfında dediğim gibi trackingde herhangi bir güncelleme olmuyor.

• S kullanıcısına yanıt

Anlıyorum, sanırım yapabileceğim de bir şey yok iki posta kuruluşu da tam olarak nerede olduğunu bilmiyor. Umarım 1-2 hafta içerisinde ulaşır Türkiye'ye.

• Merhaba, ben yurtdışından 10 dolar değerinde bir ürün alacağım ve 2 adet kargolama seçeneği var birisi vergi dahil değil (25 dolar) diğeri vergi dahil (41 dolar). Vergi dahil olmayanı seçersem eğer, bu ürün ülkeye geldiğinde gümrüğe takılacak mı? Kafamı karıştırdı bu durum, pek de anlamıyorum, sormak istedim.

• Herkese merhaba. DHL ile Fransa'dan gelen paketimin son adımları alttan üste doğru bu şekilde, paket Fransa'ya geri mi dönmüş? Bunun sebebi nedir?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • SADRETTİN UMMAN kullanıcısına yanıt

alacağınız ürün nedir bilmiyorum ancak 10 dolarlık ürüne %20 vergi vereceğiniz varsayalım ,eğer üründe ötv vs yoksa ve çinden geliyorsa , yani napıyor 2$ yapıyor oda 8,20 x 2 + 8 tl toplamda 24-25 tl vergisi olur . sizin dediğiniz vergili kargo ve vergisiz kargo arasında ise 16$ fark var , 16x8,2 = 131.2 tl yapıyor

131.2 - 25 = 106 tl fazladan ödeme yaparsınız vergili kargo dediğiniz seçeneği seçerseniz eğer.

ancak tekrar belirtmek isterim alacağınız ürün nedir bilmiyorum yani ötv kdv vs vs vergileri varmı yok mu bunları bilmek gerekiyor ürüne göre. normalde elektronik olmayan ürünlerde genelde %20 vergi alınıp işlem bitiyor.

alacağınız ürüne ne vergi alınıyor onu araştırp hesap edebilirsiniz

• musicalite kullanıcısına yanıt

Alacağım ürün tekli halde satranç taşı 4 adet, Türkiye'de satılmıyor maalesef. Ülke ABD. Birkaç yıl önce mouse almıştım hiç gümrük vergisi falan alınmamıştı, direkt geçmişti gümrükten. Yani vergi alınacağı kesin mi değil mi onu anlayamadım ben, ona göre alacağım. Kargosu zaten çok pahalı bir de vergi alınacaksa almayacağım.

• evet vergi alınacak 1 dolarlık üründe olsa vergi alıyorlar , yani ürün gerçekten 10$ ise internet sitesi fiyatı bu şekildeyse direk vergisiz kargoyu seçin derim ben yani . bu şekilde 100 küsür lira cebinizde kalmış olur .ama bizim gümrük memurlarımız bir tuhaf , kendi kafalarından fiyat çekerlerse ona bişey diyemem!!!. yani küçük bir risk alabilirsiniz .

• Yapmam gereken nedir? Garantiden gelen parçam.
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• quote:

Orijinalden alıntı: PanikAtak

Yapmam gereken nedir? Garantiden gelen parçam.

tamamen benzer durumdayım. fedex ile iletişime geçtim. gümrükçü tutmam gerektiği veya fedex in gümrük kısmına mail atmam gerektiğini söyledi. fedex customs lu olan mail.

corsaire güç kaynağını gönderdim. cuma günü istanbula geldi. kesinlikle vergi ödenmemesi gerektiğini garanti kapsamında ürünün yurtdışına gönderildiğini belirttim. buna ilişkin belgelerin örneğini gönderdim. bakalım yarına cevap gelir.

istanbulda bulunan mal için ankara gümrükden işlem yapabilir miyim? bilgisi olan arkadaş var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: rambetiko

tamamen benzer durumdayım. fedex ile iletişime geçtim. gümrükçü tutmam gerektiği veya fedex in gümrük kısmına mail atmam gerektiğini söyledi. fedex customs lu olan mail.

corsaire güç kaynağını gönderdim. cuma günü istanbula geldi. kesinlikle vergi ödenmemesi gerektiğini garanti kapsamında ürünün yurtdışına gönderildiğini belirttim. buna ilişkin belgelerin örneğini gönderdim. bakalım yarına cevap gelir.

istanbulda bulunan mal için ankara gümrükden işlem yapabilir miyim? bilgisi olan arkadaş var mı?

Alıntıları Göster

Benimde nzxt fimasından değişimden gelen sıvı soğutma. Firmadan gelen mailde şöyle bir şey yazıyor;

If your package is held in CUSTOMS, please contact customer support immediately to allow us to get this resolved. If you decide to pay for the fees prior to reaching out to us the fees will not be reimbursed.

• Merhaba Arkadaşlar,

Nanokatalog sitesi üzerinden aldığım bir ürünün desteği için üretici firmayla görüştüm kendileri bana yardımcı olamayacaklarını ancak istersem müşteri memnuniyeti adına ücretsiz fan gönderebileceklerini söylediler ben de kabul ettim.

Gelen kutu gümrükte takılmış ve bana ekteki telgraf iletildi. Gümrükteki kutuyla ilgili herhangi bir bedel veya fatura gibi belgenin olmadığını, ürünün ücretsiz olduğunu söylememe rağmen PTT bunu kabul etmiyor. Firmaya durumu bildirdim ancak çok geç bakıyorlar, şu an ne yapabilirim? Desteğinizi rica ederim.

• abd'den gelen 350 dolarlık bir ürünün vergisi 550 tl normal mi? daha fazla çıkması gerekemez miydi acaba? bilgisi olan var mı

• Toygar87 T kullanıcısına yanıt

gümrük ilk önce Tesbit yerine Tespit yazmayı öğrensin ondan sonra gümrükle ilgili işlere bakar.

ayrıca hocam x bir yurtdışı belgesini gonderin gitsin elinizde hiç bir şey yoksa belge göstermeden alamazsınız ürünü . iade olur

• musicalite kullanıcısına yanıt
    Merhaba elimde sadece gönderiye sebep olan destekle yaptığım email görüşmeleri var, bunları ilettim, firmaya da durumu bildirdim kutunun üzerinde veya içerisinde belge vardı dediler. Şu aşamada ya belge kayboldu ya da kutunun içerisinde. Gümrükten tekrar bakmalarını istedim eğer yoksa firmadan bir belge isteyeceğim ya da kendileri gümrükle halletmelerini isteyeceğim mümkünse.

Gelişmelere göre güncelleme yapacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: rambetiko

Alıntıları Göster

Sonuç nedir?

• 
Sayfa: önceki 13921393139413951396
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.