Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1392. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: SORGUMEMURU
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
30.145
Cevap
686
Favori
1.819.001
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13901391139213931394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yani ne aldın ne almadın ben bilmiyorum sayıca çok ürün var , aynı üründen 2 den fazla varsa zaten direk ticari sayıyorlar kaç liraya aldığına bakmıyor bile . gümrük işleri çok sıkıntılı bir hal aldı bunda birilerinin parmağı olduğu belli . göklerden.

kendime giymek için ayakkabı alıyorum ara sıra ama artık alamıyorum 80-90 dolar değerindeki ürünlere 1300-1400 lira vergi çıkartıyorlar . bilerek yapıyorlar... düzelir mi ? sanmam

amaçları ne koparırsak kar

yani sen şimdi desenki tamam parasını ödeyelim herşeyi ödeyelim kabul desen ürünlerini muhtemelen alırsın çünkü bence amaç para koparmak .... devlettekide aynı özeldekide ... cimer benim başvurlarımı reddetti ben artık uğraşamıycam

yoruldum yani

umarım çözersiniz sorununuzu .

• Newwgg'den kardeşimle kart aldık birisi sorunsuz geldi diğeri gümrükte tutuluyor ve noter onaylı vekaletname isteniyor. Süreç tam olarak nasıl bilen var mı?
  • Arkadaşlar bir ceket aldım DHL ile yurt dışından geldi şuan gümrükte muayne aşamasında yazıyor. Ürünü oraya gidip mi almam gerek kapıda vergisini ödeyebiliyor muyum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkeze iyi forumlar arkadaşlar.

aliexpress'den 6lı set halinde satılan bir üründen sipariş verdim ( https://tr.aliexpress.com/item/4001260309603.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.3d195710jGdAzJ ) ürün gümrüğe takılmış bugün tarafıma bir telgraf geldi. telgrafı getiren görevli gümrüğe gidip ürünü gümrükten almam gerektiğini söyledi. ürünün yorumlarında Türkiye'den alan kişilerin problem yaşamadığını gördüm. benim ürün neden takılmış olabilir? gümrük bana uzak olduğundan dolayı problemi gitmeden çözebilmem mümkün mü? benzer olay başına gelen varsa yardımını bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• MehmetAkıl kullanıcısına yanıt

karantinadayım diyerekten mail ile göndereyim mi diye sor telefon ederek . ticari olarak değerlendirmişlerdir

çoklu ürünlerde genelde böyle oluyor

• musicalite kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim hocam mail attım şimdi bakalım geri dönüş yapacaklarmı. umarım hallolur yoksa çok ters ve uzak bi yerde bana sıkıntı olacak gidip gelmek.

• umarım çözülür. dediğin gibi orası ters bir yerde özellikle anadolu yakasında oturanlar için

• quote:

Orijinalden alıntı: inciwetrust35

Newwgg'den kardeşimle kart aldık birisi sorunsuz geldi diğeri gümrükte tutuluyor ve noter onaylı vekaletname isteniyor. Süreç tam olarak nasıl bilen var mı?

Bir gümrük müşaviri bulup onu yetkilendirmen gerek yani notere gidip vekaletname çıkartacaksın tüm işlemleri senin yerine o halledecek.

Mailinize adet fazla olduğu için bizzat gelmeniz gerekiyor yanıtı alma ihtimaliniz büyük. Aynısı başıma geldi. 5 benzer nitelikte ama bir birinden farklı ürün almıştım. Gitme durumum da yoktu, şehir dışındaydım. İşyerime sipariş etmiştim nasılsa teslim alan olur diye. Gümrükte takıldı. Mail attım alma durumum yok, faturası ekte, gümrüğünü kesip yollayın dedim ama bizzat geleceksiniz diye cevapladılar. Cimer'e bu pandemide beni ayaklarına çağırıyorlar diye şikayet yazdım. 3-4 gün sonra baktım paket gümrüğü hesaplanıp adresime yollanmış. Umudum olmadığından sırf paketi almak için şehir dışından gelmiştim. Boşuna gelmiş oldum, bu da böyle bir anımdır.

• Arkadaşlar GMTC geldi ne demek.. aliekspresten aldığım ürün için takip kısmında GMTC geldi yazıyor.

• GalPal kullanıcısına yanıt

hocam bende dediğiniz gibi hem belirtilen adresin bana uzak olması sebebiyle hemde pandemi sürecinde olduğumuz için oraya gitmemin sıkıntı olacağını belirterek aldığım ürünün linkini, ürün bilgisini ve siparişimin ekran görüntüsünü ekleyerek yolladım. benim maileme geri dönüş yapmadılar ancak mailden sonra ilk iş gününde ürün gümrük vergisi kesilerek şubeye gönderildi bugün yarın teslim edilecek sanırım.

•  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Denizliye geldi salı günü hala torba açılamadı.Dün gittim postaneye torba açılmadı veremeyiz dediler.

aynısından bende aldım 8 li, benimki de takılmıs. Gelicek tebligatı beklemeden eposta atıp şansımı denedim bakalım ne kadar vergi alıcaklar.

31 dolar lık bir şipariş idi.

• Ae den bir ürün almıştım.09/03/2021 tarihinde gümrüğe sevk edilmiş.Ortalama kaç günde gümrükten çıkıyor ?

• Aliexpreste e kitap okuyucuların fiyatı cazip geliyor buraya göre. 300 - 500 tl arası alacağım bir ekitap okuyucuya kesin gümrük vergisi çıkartırlar mı? Ne kadar olur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazondan germanyden alınan ürün dhl ile gönderiliyor gümrüğe takılır mı benden belge isterler mi bilgisi olan varmıdır?
  • 9'unda gümrüğe sevk edilen paket daha bugün gümrükten çıkmış. Tam bir hafta sürdü. Cumartesi giriş yapan bir paket daha var. Bakalım o ne zaman çıkacak. Bu ara bir sıkıntı var.

PTT mobil aplikasyonu da Cuma'dan beri çalışmıyor.

sıkıntı yok , sıkıntıları fazla para , tek tek açıp kontrol ediyorlar ne var ne yok diye o yüzden süreler uzuyor , nasıl olsa biz keriziz ne isteseler veriyoruz ...

1-2 saat önce web sitesi de gitti bende hocam.

E-Devlet sorgu çalışıyor sadece

• musicalite kullanıcısına yanıt

Para lazım, kasa boş. Biz de ellerinin altındayız nasıl olsa

• 
Sayfa: önceki 13901391139213931394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.