Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1377. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.134
Cevap
686
Favori
1.818.523
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13751376137713781379
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

kaç günü var sizce
  • Arkadaşlar böyle bir sipariş vereceğim fakat yüzde 20 olan gümrük vergisi ücreti kargo dahil edilerek mi hesaplanıyor yoksa sadece ürünün bedeli üzerinden mi hesaplanıyor yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca seçtiğim kargo Economy Air Mail olarak gözüküyor bu kargo elime ptt ile mi ulaştırılır?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: quA06

Hocam ben bilmiyordum. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Sayenizde gidip aldım ürünü. Ptt müşteri hizmetleri dahil şubeler vs hiç kimse çözemedi satıcıyla iletişime geçin dediler sadece. Satıcı da cevap vermiyor öyle kalmıştık. Neyse ki yetiştiniz imdadıma da daha fazla uğraşmak zorunda kalmadım. Çok teşekkürler tekrardan...
    Merhaba,
    bir ilave de ben yapayım;

Yanwen' in Türkiye takip numarasını alternatif olarak, www.17track.net sitesinden de öğrenebilirsiniz, takip aşamaların dan birisinde yazar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 5 Ağustos 2020; 10:43:16 >

• Fedex'le gönderi alan oldu mu acaba daha önce ? Ödeme alınamıyor şeklinde kalmış bekliyor, sanırım gümrükte kaldı kargo. Arayan soran da olmadı,ödeme nasıl yaparız bu arkadaşlara kime ulaşmak lazım. Bu konuda tecrübesi olan var mı ?
  • Deorvine kullanıcısına yanıt
    Şu anda Fedex ile aynı dertten muzdaribim, hemen müşteri hizmetleri ile iletişime geçin. İnşallah şahsi ürün kapsamında değerlendirilir ve ordino+ardiye ödemek zorunda kalmazsınız.
  • musyun kullanıcısına yanıt
    Ulaştım telefonla baya bekledim ama açtılar :) trfedexvergili@tnt.com adresine takip no ile mail atıp ödeme bilgisi almamı söylediler. Umarım ekstra bir şeyler çıkarmazlar. Araştırırken baya mağdur olan gördüm sıkıntılıymış, ptt en güzeli herhalde gene, yavaş ama sıkıntısız en azından kapıda ödüyoruz vergiyi.
    Ben de bilmeden bulaştım. Sizinki gümrüğe takılmamış herhalde, benimki takıldı ve dilekçe yazdım. Dilekçem kabul olursa vergisi ödeyip alabileceğim, kabul olmaz ise o zaman sıkıntı. PTT'den şaşmamak lazım bir dahaki sefere.
  • Beyler yeri burasımı bilmiyorum ama haziran 25 gibi ilk kez aliexpressten alışveriş yaptım elimde takip numaraları felan var fakat en son 1 temmuzda güncellendi sonrasını göremiyorum cianiao global diye bir firma galiba bilen varsa yardımcı olabilirmi acaba

Bugün dönüş yapmışlar bana, gümrük vergisi çıkmış, onu ödeyip dekont göndermemi istemişler sadece. Umarım sizin iş de çözülmüştür.
    Benimki gümrük memuru tarafından fiyatı düşük bulunmuş, ben de gerçekten ödeme yaptığıma dair belgeler ile birlikte dilekçe yazdım, bu dilekçe gümrük tarafından kabul edilirse vergisi hesaplanıp bana bildirilecek Bu süreç 5 iş günü kadar sürüyormuş. İnşallah çözülür.
  • Selam,

DHL ile gelen hediye bir ürünüm gümrüğe takılmış. çinde çalıştığımız bir firma hediye göndermiş haberim bile yoktu. DHL den mesaj gelince bilgim oldu. evrak istediler gönderdim.

16:35 Yerel zaman | Gönderinin ön bilgilendirme mesajı gümrük sistemine ulaştı ve gümrük statüsü belirlendi/güncellendi

son güncelleme bu şekilde. sizce nedir son durumu

saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deorvine

Bugün dönüş yapmışlar bana, gümrük vergisi çıkmış, onu ödeyip dekont göndermemi istemişler sadece. Umarım sizin iş de çözülmüştür.
    selamlar,

Sizin gümrük vergisini nasıl hesaplamışlar, detayını gösterir bir belge aldınız mı?
    Yok sadece 47.78 TL vergi ödemesi bulunmaktadir. şeklinde yazıp hesap bilgilerini vermişler. Ekstra bir döküman tarzı bir şey eklenmemiş.
    Benim yaptığım vergi hesabı ile arasında baya fark çıktı çünkü merak ettim nasıl hesaplıyorlar acaba diye. Teşekkürler
  • ptt kendini aştı 90 euroluk ürüne 11 bin vergi yazmışlar neysek sorunu çözdüm:)
    Sizinki fedex economy ile mi yok sa fedex priority ile mi gelmişti acaba?
  • fedex economy ile gelmiş.
  • Arkadaşlar gönderi ukimde zimmet alındı diyor. Ayvayı yedim. 16 adet ram almıştım.

• design.code kullanıcısına yanıt
    Gümrük vergisi+ötv+kdv ödersin. 16 adet ram’in kişisel kullanım olduğunu kimseye anlatamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: musyun

Gümrük vergisi+ötv+kdv ödersin. 16 adet ram’in kişisel kullanım olduğunu kimseye anlatamazsın.
    Ürün fiyatını neye göre belirleyecekler?

Nereye müraacat etmem gerekiyor.
    16 tane olduğu için sadece vergiyle de yırtamayabilirim.

• 
Sayfa: önceki 13751376137713781379
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.