Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1352. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.342
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13501351135213531354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir aydan fazla önce verdiğim siparişin takip sayfasında bir aydan beri hareketlilik yoktu. En son olarak 29 eylülde Azerbaycan postasından bir numara yazıyordu. Birkaç günde bir takip ediyorum bir aydır durum buydu yani.

Az önce yine baktım bir anda yeni hareketler eklenmiş ancak hareketler hepsi eski tarihli. 12 ekimde azerbaycana ulaşmış 15'inde türkiyeye gelmiş en son 17 ekimde de accepted by destination post diyor. Ama bunlar daha bugün ayın 29'unda görünmeye başladı düne kadar görünmüyordu.

PTT'de hala hiçbiri görünmüyor gümrüğe girdi mi çıktı mı hiçbir fikrim yok.
  • benimde gümrüğe takılan ürünüm oldu kimlik belgesi fatura k.k. ektresi ve barkod istendi arkadaşlara faydalı olması amacıyla e posta adresini paylaşıyorum : istanbul-tasragumruk@ptt.gov.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: okis

benimde gümrüğe takılan ürünüm oldu kimlik belgesi fatura k.k. ektresi ve barkod istendi arkadaşlara faydalı olması amacıyla e posta adresini paylaşıyorum : istanbul-tasragumruk@ptt.gov.tr
    benim geldi 30 güm sürdü ailexpress te hala menşei ülkeden çıktı görünüyor az sonlu barkodla geldi meraklanmayın gelir 15 tl yazıyorlar standart artık
  • Takipli kargom bir aydır "Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi" olarak görünüyor. Birkaç kere e-mail yoluyla yazdım durumu. Şaka gibi "Ülkeye henüz giriş yapmamıştır, beklemenizi tavsiye ederiz" diyorlar ısrarla.

Kargosu benim gibi varış merkezinde takılıp kalmış olan var mı? Bir önceki kargom da bu aşamada bekletilmişti, ama 2 hafta sonra gümrük işlemlerine başlanmıştı. Bunda 1 aydır hareket yok...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elusnuga

Takipli kargom bir aydır "Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi" olarak görünüyor. Birkaç kere e-mail yoluyla yazdım durumu. Şaka gibi "Ülkeye henüz giriş yapmamıştır, beklemenizi tavsiye ederiz" diyorlar ısrarla.

Kargosu benim gibi varış merkezinde takılıp kalmış olan var mı? Bir önceki kargom da bu aşamada bekletilmişti, ama 2 hafta sonra gümrük işlemlerine başlanmıştı. Bunda 1 aydır hareket yok...
    Bu şekilde bekleyen kargolar çoook oldu. Biraz zaman alıyor ama eninde sonunda geliyor merak etmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elusnuga

Takipli kargom bir aydır "Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi" olarak görünüyor. Birkaç kere e-mail yoluyla yazdım durumu. Şaka gibi "Ülkeye henüz giriş yapmamıştır, beklemenizi tavsiye ederiz" diyorlar ısrarla.

Bu şekilde bekleyen kargolar çoook oldu. Biraz zaman alıyor ama eninde sonunda geliyor merak etmeyin.

• Ben de bir haftadır varış alıp verme merkezinde alındı diye bekliyor, normal mi diye soracaktım ama görünüşe göre 1 ay bekleyen var. Daha çok bekleyeceğim gibi görünüyor.

Eskiden bu ibareyi gördüğüm gün veya ertesi günü gümrüğe sevkedilirdi. Şimdi gümrüğe gitsin diye bile 1 ay bekleyeceksek oooo, yandık.
  • yawnen mayıs 5 6 siparişim gelmedi. Eski tarihli olupta gelen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ecoute Cherie

Alıntıları Göster
    Anladım içimi rahatlattınız teşekkürler... 2 hafta 1 ay 3 ay derken gitgide uzuyor bu bekleme süreleri. Sonumuz hayrola

• quote:

Orijinalden alıntı: efem077

yawnen mayıs 5 6 siparişim gelmedi. Eski tarihli olupta gelen varmı
    biraderin haziran aldığı siparişi, 1 ay önce getirdiler.. Aldığınj bile unutmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: efem077

yawnen mayıs 5 6 siparişim gelmedi. Eski tarihli olupta gelen varmı
    Benim de mayıs ayından 2 paketim var, artık takip etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo3182

biraderin haziran aldığı siparişi, 1 ay önce getirdiler.. Aldığınj bile unutmuş

Alıntıları Göster
    O zaman hala ihtimal var :D
  • Benim postalarım önce Tuzla'ya gelir sonra da Üsküdar tarafında olduğum için Üsküdar/Kadıköy dağıtım merkezinden yola çıkardı Son kargom da Tuzla'ya geldi, fakat sonra Ateşehir Dağıtıma göndermişler. Tuzla kısmı da silinmiş tablodaki. Bu normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mezarci123

Benim de kargom türkiye ye geleli 25 gün oldu hala gönderi alıp verme merkezin de. Yetkili biri ile diyalog kurmak imkansız. Elim kolum bağlı bekliyorum.
    Kargonuzda bir gelişme oldu mu acaba?

• Aliexpressten iki sipariş geçmiştim. Birinde kulaklık ve ped vardı. Diğerinde de deri işlemek için el aletleri seti. İkisi de hemen hemen aynı zamanda gönderi alıp verme merkezine alındı. Alet seti ülkeye bir gün önce gelmesine rağmen kulaklık ondan önce (2 günde) ptt iş yerine sevk edildi. Alet setinde hareket yok. Bakalım daha ne kadar bekleyeceğiz.

Kulaklık
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Alet Seti
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matesis514 -- 3 Kasım 2019; 20:51:32 >

• Elusnuga kullanıcısına yanıt
    Hocam Cimer'e şikayetimi ilettim 10 gün içinde sonuç aldım. Yazdıktan bir hafta sonra ürünüm gümrüğe sevk edildi bir günde tüm işlemleri yapılıp kuryeye teslim edildi.
    Cimer den konunun soruşturulduğuna dair evime zarf geldi, ptt den de özür maili geldi . Keşke daha önce cimer'e yazsaydım.
    Benimle aynı sorunu yaşayan olursa şiddetle e-devletten cimer'e yazmalarını tavsiye ediyorum
  • Kargo haric 89 kargo dahil 103 dolarlık Amerikadan gelen ürüne toplam 210 TL vergi yazılmış. Bu normal mi? ABd den gelen ürünlere %20 vergi yok muydu? Kafalarına göre 2 katı vergi nasıl yazıyorlar? Fatura bariz içinde.

Cimere mi şikayet etmeliyim? böyle bir durum yaşayan var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • white4343 kullanıcısına yanıt
    Ne almıştın

• white4343 kullanıcısına yanıt
    Sadece cimere değil aynı zamanda ticaret bakanlığına hemen mal gelmeden...

• SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt
    güneş gozlugu
  • 
Sayfa: önceki 13501351135213531354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.