Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1347. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.132
Cevap
686
Favori
1.818.448
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13451346134713481349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DHL Expressten gelen kargomda hala "Gönderinin gümrük muayenesi gerçekleştiriliyor ISTANBUL - TURKEY Cumartesi 12:11" en son güncelleme olarak görülüyor.

Mesaji saatleri dışında olduğu için mi böyle kaldı ne oldu bu kargoya bilen var mı acaba?
  • Yanwen takipsiz gelen var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim kargo neden 26 sından beri bekliyor başka bir kargom vardı o da aynı zamanda geldi tarihler aynı elime ulaştı bu hala bekliyor nedeni nedir sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fekat

Arkadaşlar benim kargo neden 26 sından beri bekliyor başka bir kargom vardı o da aynı zamanda geldi tarihler aynı elime ulaştı bu hala bekliyor nedeni nedir sizce?
    benımde aynı 28,09
  • quote:

Orijinalden alıntı: wickedL

yardım edecek kimse yok mu ya kaç gündür bekliyorum gümrüğe girmedi insanların geldiği gün gümrüğe alınmış hep nedendir bilen yok mu :(
    şans
  • wickedL W kullanıcısına yanıt
    biz nasıl yardım edelim ki sana ?

herkesin gönderisi standart bir gün ve saatte gümrüğe girmiyor öyle bir şeyde yok zaten , yani senin gönderinde eğer ptt iş yerinde bekliyor yazıyorsa , senin evine bir tebligat gönderilecek ukim tarafından orada yazar zaten yapman gerekenler , ama yok eğer ptt takip sayfasında gümrük bedeli girilirse onu paketin kapına geldiğinde ptt görevlisine ödeyerek paketini alabilirsin... başka nasıl yardım edebiliriz ? herkes bekliyor , kimisi bir hafta bekliyor kimisi daha uzun yada kısa bu sizin kullandığınız kargo şekliyle de alakalı bir sürü parametre var yani... ama mantık yok onuda söyliyim
  • Ptt ile ilk kez geliyor kargom.
    gümrüğe sevk edildi yazıyor. ( gümrük vergisi para 0 )
    Sonra "Zimmet Alındı" diyor ve bekliyor.
    Bundan sonraki süreç nedir ?

• İlk defa bir kargom bu şekilde hareketsiz kaldı. Konu hakkında beni yönlendirecek birileri varsa sevinirim.
  • keep clubbin K kullanıcısına yanıt
    benim de kargom öyle kalmıştı pttye sormuştum meğersemmo gümrüğe geldi işlem için sırada manasına geliyomuş yani kargonuz sırada bekliyo. artık işlemler eskisinden çok daha uzun sürüyo her şeye vergi bastıkları için.

• musicalite kullanıcısına yanıt
    siz de haklısınız ilk defa yurt dışı alışverişim olduğu için sabırsızlandım panikledim biraz ama sonunda gümrüğe girdi bugün biri, sıra diğerini beklemekte

• Arkadaslar ben yurtdısına paket gönderiyorum. Bugun yolladıgım paket ertesi gun yurtdısıma sevk ediliyordu. Su an ise 1 hafta sonra yurtdısına gonderiliyor. Sebebi nedir? Acaba cıkarken gumruk kontrolden mi geciyor.

Güncelleme paket yurtdısı çıkışta gumruge takıldı bana iade edilecek. Gercekten anlamıyorum gecen yıl sıkıntısız paket yollarken şimdi gümrükten çıkaramıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olgi -- 2 Ekim 2019; 1:15:42 >

• Başına gelen varmı dün gümrükten cıkmıs 20TL kesmişlerdi
    Bugun tekrar gümrüğe girmiş
    paket içeriği 10 adet mosfet elektronik yedek parca
  • keep clubbin K kullanıcısına yanıt
    Benim de böyle. 1 haftadır. Ne sıra varmış arkadaş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diamondx D kullanıcısına yanıt
    Belki satıcı fazla dolar yazdı ya da niye şişirme yaptılar

• SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı yok vergi küsüratı absürt biçimdeydi. Dalga geçip gerimi gönderiyorlar diye düşünüyorken bana doğru geliyor. Bu arada bangood postalarını yurtiçi dağıtıyormuş.Varmı bangood postasını yurtiçi kargodan alan?

• Yanwen ya da sun economy mail mi ne var ya bunlarla alıcam 2 3 ayda gelir mi sonunda?

• SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt
    Hocam benim de yanwen kargosu var. Ağustosun başında çıktı yola. Daha da haber yok. Günü de bitti. Çıkar gelir diye dispute açmıyorum. Artık oto çöpü gümrüğe sokuyorlar. Bi gelmedi paket

• Arkadaşlar Temmuz 29 unda sipariş ettiğim takipsiz yanwen kargo hala elime geçmedi. Satıcı ek süre istiyor. Sitede 23 gün içinde sipariş kapanacak yazıyor. Satıcıya 60 gündür beklediğimi en fazla 1 hafta daha bekleyip dispute açacağımı söyledim. Umudu kesip dispute mi açayım daha bekleyelim mi yoksa bizim kargo çoktan hiç edilmiş midir? Bi akıl verirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sewket10 -- 3 Ekim 2019; 21:6:28 >
  • merhaba, alışveriş değil de şöyle bir gümrük problemi yaşadım, yardımcı olabilecek var mıdır?

yurtdışında yaşayan bir arkadaşım bana küçük bir paket gönderecekti, mektup ve içinde bir iki küçük ıvır zıvır.

şimfi haber verdi, paket reddedilip buna geri gönderilmiş. üzerine de

CN15
    returned to sender
    -refused by customs
    letter post ordinary items(e formatted: contains goods) must have ua-uz barcodes and customs declaration which subject to customs control

diye kağıt yapıştırmışlar. bu nedir ya ne yapılması lazım ki? hani yurtdışı kargoda soruyorlar ya içinde ne var, bedeli nedir falan diye, buna hiç sormamışlar, ondan mı?
  • ingiltere'den bir web sitesinden satın aldığım şahsi ürünler tnt kargo aracılığıyla getirilirken gümrüğe takılmış, şu an yeni halkalı gümrük müdürlüğü tnt deposunda beklemede. ürünün bedeli yaklaşık 600tl. benden bir gümrük müşaviriyle anlaşıp ürünleri gümrükten çektirmem isteniyor (şahsi olarak alamıyormuşum) ve sadece müşravirliğe verilecek gümrük masrafları yaklaşık 1600 tl yi buluyor. ben %20 vergisini verip alırım diye düşünürken başıma bunlar geldi. ticaret falan yapmıyorum sadece kendime sipariş verdiğim kıyafet vs. ne yapmam gerektiğini bilen varsa yardım ederse sevinirim. teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 13451346134713481349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.