Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir Kullanıcı, 16 Masaüstü Kullanıcı
27.091
Cevap
700
Favori
1.516.908
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
    1843 Mesaj

Aynısı benim ve bir arkadaşımın başına geldi. Ptt de kesinlikle gözükmüyor. 17track sitesinden bakın.

Benim paket İstanbul'a geldikten 40 gün sonra elime geçti. 37 gümrükte bekledi. Umarım sizinki de öyle olmaz. Sadece dediğim siteden takip edin, arada ptt ye de bakın çünkü bir süre sonra hiçbir hareket olmamasına karşı vergisi gözüküyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    psleda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anladım,bilgi için teşekkürler.17track sitesinden de devamlı takipteyim.Usps ile aynı şekilde gösteriyor.O zaman dediğiniz gibi ptt üzerinden takibe devam..Sizin paketi ptt adrese getirdi mi?Yoksa vergi tutarı sisteme yansıyınca siz mi gidip aldınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psleda -- 26 Ağustos 2019; 14:1:10 >
    |
    |
    roland3tr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Selamlar, amazon.com dan almış olduğum ürün gümrüğe takıldı. Satıcı amazon yani gümrük vergisi gibi şeyleri öncesinde ödemesini yaptım. Ups öncelikle yetki belgesi doldurmamı istedi daha önce yapmıştım problem olmadı, doldurdum ve gönderdim. Fakat sonra gümrük müşavirliğinden mail aldım(ürün etgb ye uygun degildir ticari kapsam içerisine giriyordur gibisinden) ve vekaletname yolladım ups'ye. bu ürün için başka bişey yapmama gerek varmı sizce gidip gümrüktekilerle konuşmalımıyım.
    |
    |

vergi tutarı sisteme yansıdı. sonra ben 17'den takip etmeye başladım. izmir'e geldiğini görünce de 1-2 gün sonra şubeye gittim. çünkü adresten taşınmıştım, oraya kağıt bırakmışlardır büyük ihtimalle. şubede çalışana bunun hala neden ptt sistemine işlemediğini sorduğumda ise bön bön baktım kadın suratıma ''bilmiyorum'' dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roland3tr -- 26 Ağustos 2019; 14:53:52 >
    |
    |

Klasik durum,birinin diğerinden haberi yok.Teşekkür ederim.
    |
    |
    roland3tr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynen :D Rica ederim
    |
    |

Aynı durum oldu. 19 Temmuz'da departed görülüyordu. Paket daha bugün elime ulaştı ve ne ilginçtir ki gümrük almadılar bu paketten, ne diye bekliyordu çözemedim.
    |
    |

hicbirsey odemediniz mi???
    |
    |
    GalPal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bakalım benim paketin akibeti ne olacak.Bilgi için teşekkürler.
    |
    |

Hiç bir şey ödemedim. Havalı naylon zarfta kitap büyüklüğünde bir paketti. Üzerine gümrük etiketi de yapıştırılmamıştı. Şaşırdım, şansa mı böyle geçti bilmiyorum.
    |
    |
    sub182 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

gözün aydın o zaman :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    391 Mesaj

Küçük takipsiz postaların üzerinde fiyat ve ürün hilgisi yazmıyorsa paketi açıp ürüne fiyat biçiyorlar mı ? Sizin paketiniz takipli miydi ?

|
    |
    Benimki yarı takipli U ile başlayan takip nosuydu. usps'te Amerika'dan çıkana ve Türkiye'ye gelene kadar takibi var. Buraya girdiğinde gümrüklü işlem görürse ptt sayfasında gümrük ücreti vs görülebiliyor ama gümrük kesilmezse takipte görülmüyor. Türkiye'ye girdiğini Usps sitesinde gördüğümden beri gümrük kesilmiş mi diye Ptt'den bakıyordum. Hiç bir şey çıkmıyordu. O yüzden gelmesi sürpriz oldu. Üzerinde 20$ değer yazıyordu.

Bu arada eskiden bu paketler ülkeye girdikten 3-4 gün sonra teslim edilirdi. Şimdi 1 ayı geçiyor. Amerika'dan yine geldiğine dua ediyorum. Çin hiç gelmiyor. İki iş arkadaşımın Aliexpress'ten son 3 ayda takipsiz aldığı hiç bir şey gelmedi.

|
    |

2019-08-08 17:11:18 Customs released, ready for last mile delivery

ne yapabilirim?

benim de 2 paketim aynı şekilde bekliyor 20 gündür anlamadım gitti. turkey direct mail yine.

|
    |
    Leingrad kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i7 8700K @4.8GHz (Corsair H110) // ASUS ROG STRIX GTX 1080 Ti @2025-11900 // Gigabyte Z370 Aorus Gaming 7 // Corsair Vengeance LED 3200MHZ C16 DDR4 2x8GB // Corsair Obsidian 450D // Seasonic X-850 80+ Gold Psu // Samsung 840 EVO 250GB SSD // Seagate Barracuda 2TB HDD 7200RPM 64MB // MSI MAG27CQ QHD 144Hz 1ms 27" // BATTLELOG ID: Sonicboom_TR
  • Yarbay
    14016 Mesaj

Alljoy'a mail attım şöyle bir cevap geldi.

This parcel is under customs clearance, we're also doing best to solve this customs clearance issue.
    Because it's uncontrolled issue in customs clearance, and can't estimate the actual released time.
    Meanwhile we update the real status to you all the time. Sorry for the delay case. Hope you can understand.

Kısaca elimizde olmayan durumlar yüzünden hala gümrükte, ne zaman çıkacağını kestiremiyoruz. En kısa sürede çözmeye çalışıyoruz vs. vs. vs.

Bayram olduğu için yığıldı galiba.
    |
    |
    YoğunBelKası kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynı uçakla iniş yapmış kargom var, ben de bekliyorum. Sisteme 2019-08-11 17:02'de Almanya'dan gelen uçağın inişi girildi en son. Kargolar eskisi gibi hızlı işlenmiyor ne yazık ki. Haziranda da aynısı başıma geldi, inen USPS kargomu sisteme girmeleri 40 gün sürmüştü. Biraz sabredin... Gelmezse USPS'in sigorta süresi dolduğu için inceleme başlatmasını isteyin, bakın kargo bir anda nasıl bulunup gönderiliyor
    |
    |

cevap için sağolun hocam, o zaman beklemedeyiz yapacak bir şey yok gibi.

|
    |
    Leingrad kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i7 8700K @4.8GHz (Corsair H110) // ASUS ROG STRIX GTX 1080 Ti @2025-11900 // Gigabyte Z370 Aorus Gaming 7 // Corsair Vengeance LED 3200MHZ C16 DDR4 2x8GB // Corsair Obsidian 450D // Seasonic X-850 80+ Gold Psu // Samsung 840 EVO 250GB SSD // Seagate Barracuda 2TB HDD 7200RPM 64MB // MSI MAG27CQ QHD 144Hz 1ms 27" // BATTLELOG ID: Sonicboom_TR
  • Yarbay
    10125 Mesaj
    gecikmelerin sebebi malesef hiçbir düzenleme yapılmadan bir anda yürürlüğe giren gümrük muafiyetinin kaldırılıp her gelen paketten vergi alınmaya başlaması
    |
    |

Arkadaşlar böyle bi şey dedi bu olağan bir seymi sonu olur bilgi verirseniz sevinirim

Masal
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.