Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1320. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.134
Cevap
686
Favori
1.818.513
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13181319132013211322
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Takipli kargolar geliyor da takipsizlerde bir yavaşlık var.
  • VioLee kullanıcısına yanıt
    evet hocam, benim ürün de keza aynı şekilde. kargonun açılıp kontrol edilmesini bekliyorsunuz bundan sonra
  • VioLee kullanıcısına yanıt
    yüksek ihtimalle gümrük vergisi çıkacaktır. Gümrükten UKIM'e sevk edilmesi bana bunu düşündürdü.
  • artık 5 liralık ürüne de vergi çıkıyor mu ? çıkan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

artık 5 liralık ürüne de vergi çıkıyor mu ? çıkan var mı ?
    1 kuruş bile olsa %18 yada%20 vergisi var.
    Ayrıca 5.10₺ sabit gelen her gönderide gümrüğe sunma bedeli var.

Kısaca 5.10₺ + orana göre gümrük vergisini ödemeden toplu iğne bile çıkmaz artık gümrükten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deae kullanıcısına yanıt
    kalıp bilgi değil de tecrübe sormuştum aslında.

var mı son zamanlarda takipsiz kargosu gelen 3-5 liralık ? bir sipariş verdim gelemedi kayboldu para iadesi aldım.
  • quote:

var mı son zamanlarda takipsiz kargosu gelen 3-5 liralık ? bir sipariş verdim gelemedi kayboldu para iadesi aldım.
    Hergun 8-10 paketimiz geliyor sanırım yeterlidir tecrübe için 😉

• Arkadaşlar yurt dışından şapka almak istiyorum.

ub Total
    $22.49
    International Expedited 4-10 Days
    $24.95
    Total
    $47.44
    Includes shipping & handling

İlk yurt dışı alışverişim olacak nasıl yapabilirim? Ne gibi yöntem izlemem gerekiyor? Ayrıca hızlandırılmış kargo 4-10 gün 25$ diyor başka seçenek çıkmıyor çözemedim Ayrıca bunun dışında bana ekstra ne gibi ücret çıkar?
  • quote:

takipsiz değil ama takipli geldi 9.5 dolarlık ürün 11TL ödedim.2 tane takipsiz bekliyorum hala.
  • PAUL WALKER kullanıcısına yanıt
    %20 vergi + 5.2TL gümrüğe sunma ücreti çıkar. Bir şapka 325TL ya geliyor size nedir özel lisanslı ürün falan mı bu? çok pahalı bence.
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    Sapka cok hosuma gitti lisansli urun. Mlb shop sitesinden.

25 dolar sapka fiyati. Ama hizli gonderide yazdigim rakam. Baska secenek cikmiyor gonderim turunde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İçinizde vergisini ödeyip aldığınız takipsiz geleni var mı biri demiş takipsizler pttde kaldırıldı diye aslı astarı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: SORGUMEMURU

İçinizde vergisini ödeyip aldığınız takipsiz geleni var mı biri demiş takipsizler pttde kaldırıldı diye aslı astarı var mı?
    Yok öyle birşey biz sürekli alıyoruz ptt den takipsizleri.

• SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt
    Kalamaz geri yollanır en fazla. Ki zaten vergi çıkarmak için takipsizleri kaydediyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt
    Benim bir kaç takipsiz geldi, 7-15 tl civarı vergisini ödedim kapıda
  • Takipsizler genelde böyle geliyor üzerindeki rakama bakmadan 5₺ otomatik vergilendiriyorlar sanırım uğraşmamak için.
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• 22 euroluk vergi muafiyeti kalktığından beri aliexpress siparişlerimin çoğu gelmiyor. aliexpress iade için sıkıntı çıkartmaya başladı. pttden imzalı belge istiyorlar paketimin orada olmadığından dair. ne yapacağımı şaşırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eazy-E -- 13 Temmuz 2019; 13:17:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eazy-E

22 euroluk vergi muafiyeti kalktığından beri aliexpress siparişlerimin çoğu gelmiyor. aliexpress iade için sıkıntı çıkartmaya başladı. pttden imzalı belge istiyorlar paketimin orada olmadığından dair. ne yapacağımı şaşırdım.
    yavaş yavaş bu işe dur deme vakti geliyor gibi. böyle bir durumda ptt bu kadar kişiye belge vermekle uğraşmaz diye düşünüyorum buda binlerce kişinin mağdur olmasına sebep olacak.
  • gokhan91 kullanıcısına yanıt
    bence yavaş yavaş değil , ivedilikle bu ve benzeri, tamamen vatandaşların dezavantajı için alınmış kararlara hızlı bir şekilde dur dememiz gerekiyor. bu kadar halkını sömüren bir devlet anlayışı olamaz.... altlarında son model makam araçları , kollarında elli bin dolarlık hermes çantalarla gezmek güzel tabi... ama milletin 1$'a almış olduğu ürüne ürün bedelinden daha fazla bir ücret bindirmek tabir yerindeyse ahlaksızlık ve terbiyesizliktir.... bu ülke bu şekilde yönetilmeyi hak etmyiyor ve ben sade bir vatandaş olarak artık bu durumdan çok ciddi manada rahatsızlık duyuyorum (kimse bana yol hastane köprü masallarıyla gelmesin ) ...ülkeyi liyakat sahibi , bilgili , vizyonlu kişilerin idare etmesi gerekiyor , israf , rüşvet , adam kayırma vs vs tamamen ortadan kalkmalı he diyelimki kalkmadı bu şekilde bu gemi daha fazla yürümez....sonumuz hayrolsun
  • musicalite kullanıcısına yanıt
    umuyorum ki bu millet genel seçimde öyle bir tokat atacakki bu vahabilere tarihin tozlu sayfalarına gömülecekler anap gibi..
  • 
Sayfa: önceki 13181319132013211322
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.