Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1316. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.371
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13141315131613171318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili arkadaşlar aliexpressten 2 ürün sipariş ettim biri 2 biri 10 gün önce Türkiye'ye ulasmis aliexpress ve 17track'a göre ancak ptt de halen send item abroad olarak gözüküyor sizde endişe etmeli miyim ne yapmam gerekiyor ?

LP00133882149958
    RB764651405SG

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hasac kullanıcısına yanıt
    hepimiz aynı durumdayız aşırı bir yavaşlık var malesef
  • elektronik davul alsak vergi olarak ne eklerler?

https://www.thomann.de/intl/alesis_nitro_kit_mesh_kit.htm?ref=intl&shp=eyJjb3VudHJ5IjoidHIiLCJjdXJyZW5jeSI6MiwibGFuZ3VhZ2UiOjJ9&reload=1

amfilere ötv uygulandığını biliyorum.
    ama bu amfi falan değil, ses çıkması için amfiye takılması gerekiyor.
    bir nevi elektro gitar gibi enstrüman aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof.Matematik -- 21 Haziran 2019; 21:26:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

Hayır bugün UKİM'e gitmiş gümrükte açılıp bakılacak sizin pakete.
    20/06/2019 08:43:19 Torba Geliş Kaydı Yapıldı
    İSTANBUL UKİM İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    PTT İşyerine Geldi
    İSTANBUL UKİM
    İSTANBUL UKİM
    BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

gümrükten cıkamadı herhalde kargo
    Bu kargodan ise hala ses seda yok diger ürünüm ise ellerinde olmadıgı icin para iadeside alamıyorum hata veriyor ne etmem gerek acaba
    Banggood Turkey Direct Mail
    2781354097493

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spencermila -- 22 Haziran 2019; 0:42:45 >
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    Hocam blender vardı xiaomi satıcı stok yok diyor başka modelini önerdi fiyat felan aynı dedi ama merak ettiğim nokta satın alma sayfasında 997 tane görüyüm nasıl oluyor bu acaba satıcı yalanmı söylüyor birde iptal etsem ödeme nasıl olacak oda onaymı verecek sitede

• Arkadaşlar 10 günlük kargom halen send item abroad olarak gözüküyor ancak sipariş ettiğim anakarta 16 tl vergi kesilmiş açma ücreti vsvs vergi çok makul geldi bana umarım böyle devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: civil engineer

Amazon yurt dışından $27.44 olan bir ürüne
    +$13.41 vergi ve kargo ödeyerek almayı düşünüyorum (Shipping & Import Fees Deposit to Turkey Shipping & Import Fees Deposit to Turkey)

Bunun haricinde ek vergi gelir mi yoksa amazon her şeyi halletmiş olur mu?
    kolay gelsin hocam aliexpresten ürün almıştım hocam satıcı başka ürün önerisinde bulundu bende iptal tuşuna bastım ek sürede 7 gün var acaba 1460 tl hesaba süre bitincemi başlayacak yoksa satıcınında iptal etmesi gerekmi kargo henüz cıkmadı keza banggood oradanda ürün aldım yollmadı iptal ettim acaba oda yatarmı yoksa ugraştırırmı beni...
  • Merhaba aliexpressten kulaklık aldım 23 dolar fiyatında, ürün 1.6.19 tarihinde trye geldi hala gümrükte bekliyor eve kağıt da gelmedi pttyi aradım ürününüz trye gelmemiş dedi ne yapmam gerek satıcıya yazdım cevap vermedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • The item was forwarded to the destination country (Otb)
    Paket yurtdışına geri gönderilmiş, her zaman aldığım receteli ürün, çağrı merkezi ön gümrük kabul etmemiş dedi ?
    Son zamanlarda iyice zıvanadan çıkmaya başladı...

Başka iade olan var mı ? PIM'e iletilmeden...

• Böyle bir şeyi daha önce gören oldu mu?

İptal Edildi
    İST.ULUSLARARASI PİM
    İST.ULUSLARARASI PİM
    BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

The item was forwarded to the destination country (Otb)
    Paket yurtdışına geri gönderilmiş, her zaman aldığım receteli ürün, çağrı merkezi ön gümrük kabul etmemiş dedi ?
    Son zamanlarda iyice zıvanadan çıkmaya başladı...

Başka iade olan var mı ? PIM'e iletilmeden...
    ne almıştınız
  • Besin takviyesi toz ve sıvı olmayan ürünler. Sebebini bilsek onu geçtim ulaşmak çok zor telefonda.
    Zaten 1 ayda ancak geliyor. Reçete ile alabiliyorduk. Ürünler sporcu değil 5-htp/melatonin vs...
  • ürünlerin geleceğini düşünmüyorum, tüm takviye ürünleri yasaklı. Balık yağı dahi recete ile alınıyor o da otomatik olarak geri göndermez veya çalmazlarsa
  • Çin den 6 HAZİRAN 2019 GÜNÜ SİPARİŞ ETTİĞİM samsung c7 pro komple dokunmatik ekran 24 haziran 2019 itibarı ile bu gün dhl ile elime ulaşmıştır, 38 dolar (258 tl ) ödenen ürüne 40 tl vergi vs ödenmiştir, toplam 298 Tl

AliExpress Standard Shipping ile transfer gerçekleşmiştir.

Takip bölümünde ürün hala gümrükten geçmeyi bekliyor yazmaktadır, kargo teslim elemanına sordum orası güncellenmiyor dedi.

Ürün sipariş verilen mağaza linki aşağıdadır.

Bilgi amaçlı olarak buraya yazılmıştır.

https://sinpie.tr.aliexpress.com/store/4404085?spm=a2g0s.12269583.0.0.57de4b3aEOs8g9

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BEDESTENLİ -- 24 Haziran 2019; 18:10:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BEDESTENLİ

Çin den 6 HAZİRAN 2019 GÜNÜ SİPARİŞ ETTİĞİM samsung c7 pro komple dokunmatik ekran 24 haziran 2019 itibarı ile bu gün dhl ile elime ulaşmıştır, 38 dolar (258 tl ) ödenen ürüne 40 tl vergi vs ödenmiştir, toplam 298 Tl

AliExpress Standard Shipping ile transfer gerçekleşmiştir.

Takip bölümünde ürün hala gümrükten geçmeyi bekliyor yazmaktadır, kargo teslim elemanına sordum orası güncellenmiyor dedi.

Ürün sipariş verilen mağaza linki aşağıdadır.

Bilgi amaçlı olarak buraya yazılmıştır.

https://sinpie.tr.aliexpress.com/store/4404085?spm=a2g0s.12269583.0.0.57de4b3aEOs8g9
    örnek kargo takip ekranı paylaşabilir misiniz hocam referans olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

örnek kargo takip ekranı paylaşabilir misiniz hocam referans olsun

Alıntıları Göster
    kargolar nedense gümrükte cakılı kaldı ilerlemiyor secim olayından ötürü olsa gerek
  • spencermila S kullanıcısına yanıt
    Sırf o değil başka bir nane var bence. Kimsenin kargosu gelmiyor. Güzelim sistemin içine ettiler..

• muz cumhuriyeti...artık herseye vergı keseceklerınden hesaplamayla ugrasıyorllardır..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu durumla karşılaşan olmadı mı hiç?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • quote:

Orijinalden alıntı: caloguz

ürünlerin geleceğini düşünmüyorum, tüm takviye ürünleri yasaklı. Balık yağı dahi recete ile alınıyor o da otomatik olarak geri göndermez veya çalmazlarsa
    Doktor reçetesi var zaten, 6aydır kullandığım ürünler. İlk defada almıyorum lakin neye göre direk geri gönderim mantık ?
    Ülkemizde pahalı yada olmayan ürünler. Saçma sapan olan müfredat daha bir saçma hal aldı yazık

Şimdi korkuyorum tekrar sipariş vermeye ? Sayı mı takıldı limit mi nedir bilmiyoruz ki muhatapta yok zaten

• 
Sayfa: önceki 13141315131613171318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.