Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1310. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.359
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13081309131013111312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkürler
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgilendirdiğin için. Dediğiniz gibi yaptım.
  • coolman7 C kullanıcısına yanıt
    Halkı sindirdiler ki.. Hak olanı savunmak yerine aman "başımıza iş gelir" korkusuyla yaşanılıyor ülkede artık.
  • selam arkadaşlar. Rusya'dan bir ürün aldım, ürünün fiyatı 50 dolar, totalde 45 lira vergi + 5.2 lira da gümrüğe sunma ücreti çıkmış ve 50.2 lira ücret çıkmı. Şu an "gümrüğe sevkedildi, ukim" ifadesi var. vergisi vs. hesaplandığına göre artık bir sıkıntı yok değil mi? kargo belge vs. istenmeden bana ulaşacak diye umuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

Yazılımlarda Gümrük vergisi sıfır. Sadece kablo fiyatı üzerinden %20 vergi ödersiniz. Faturada açıkça software olarak belirtilmiş olması lazım sadece ECU SW gibi bir kısaltma yazdılarsa sıkıntı olabilir.
    Yanlış bilmiyorsam ABD %18 olması lazım hocam
  • coolman7 C kullanıcısına yanıt
    Hocam bu halka müstehak. Diyecek de başka sözüm yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mavisis-dh kullanıcısına yanıt
    Hayır, sadece Avrupadan gelenler %18.
  • farego kullanıcısına yanıt
    3 tane imza ile olacak iş değil siz de biliyorsunuz. change.org imza kampanyalarının başarıya ulaşma sanşı milyonda 1 falan anca. Ben buralara hiç imza vermem şahsen, kampanyayı desteklemediğim veya birilerinden tırstığım için değil, amacına ulaşmayacağından emin olduğum için ve girmiş olduğunuz email adresi vs kişisel bilgilerin reklam amaçlı kullanıldığından ötürü.
    Tepkiyi iş işten geçtikten sonra bilmem kimin ne üdüğü belirsiz imza kampanyasına destek vermekle değil, oy verirken göstermek lazım. Esas imza sandığa atılan oydur.
  • cio_cio kullanıcısına yanıt
    vergisi falan belli olduysa sorun cıkmaması lazım ama bunların ne yapacagı bellı olmuyor..3 gun once gelen kargom 1 gun bile beklemedi pimde hemen uskudar aypim e sevkedildi ama zımmet edıldı yazıyor takıpte,3 gundur beklıyor orada..hıc olmamıstı sımdıye kadar..hepten bozuldu bu ısler..
  • 300 liraya aldığım Bluetooth modülüne 18 lira vergi gelmiş. Gümrüğe sevk edildi işleminden sonra ücret kısımları dolduruldu. 5.20 tl’lik gümrüğe sunma ücreti dahil. Normalde daha fazla bekliyordum ama bu kadarı ile atlattık

• Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Satıcının yazdığı rakamı kabul etmişler. Şanslısın.

evet.şimdi sırada 180 liralık kulaklık ve 75 liralık kulaklık kabloları var 2 adet. bakalım onlarda sonuç nasıl olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

3 tane imza ile olacak iş değil siz de biliyorsunuz. change.org imza kampanyalarının başarıya ulaşma sanşı milyonda 1 falan anca. Ben buralara hiç imza vermem şahsen, kampanyayı desteklemediğim veya birilerinden tırstığım için değil, amacına ulaşmayacağından emin olduğum için ve girmiş olduğunuz email adresi vs kişisel bilgilerin reklam amaçlı kullanıldığından ötürü.
    Tepkiyi iş işten geçtikten sonra bilmem kimin ne üdüğü belirsiz imza kampanyasına destek vermekle değil, oy verirken göstermek lazım. Esas imza sandığa atılan oydur.
    Öyle düşünmeyin Change.org'un imza attığı bir sürü iş var. Sayı ne kadar çok büyük olursa, etki tepki oranı büyük oluyor. O sayı aslında sandığa atılacak olan olumsuz oyların, yüzeysel temsil niteliğini taşıyor. Yani bir nevi seçmenin yöneticelere karşı bir uyarı yaptığı söz konusu oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

300 liraya aldığım Bluetooth modülüne 18 lira vergi gelmiş. Gümrüğe sevk edildi işleminden sonra ücret kısımları dolduruldu. 5.20 tl’lik gümrüğe sunma ücreti dahil. Normalde daha fazla bekliyordum ama bu kadarı ile atlattık
    Hocam peki vergiyi nasıl ödediniz? Kapıda falan mı?

• Arkadaşlar selam, DHL ile mayısın 28 inde türkiyeye ulaşan bi kargom var. 50 dolar ödediğim bi mouse. Kargo trye girdikten sonra hiçbir muhattap bulamadım şuan nerdedir kimle iletişime geçmem gerekir. UM ile başlayıp US ile bitende bi takip numaram var

• Arkadaşlar Newegg'den ram aldım ups kargo ile ahl gümrüğe geldi şimdi yetki belgesi istiyorlar. Bu normal prosedür mü? Newegg gümrük ücretini de almıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: arslanbenzer

Arkadaşlar Newegg'den ram aldım ups kargo ile ahl gümrüğe geldi şimdi yetki belgesi istiyorlar. Bu normal prosedür mü? Newegg gümrük ücretini de almıştı
    Normal prosedür, UPS sizin adınıza gümrüklemesini yapacak.
  • devilneversleeps kullanıcısına yanıt
    takip numarasının tamamını yazarsanız bir bakalım.
    https://webtrack.dhlglobalmail.com/?mobile=&trackingnumber=GM275115965002044170

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün bir arkadaşımın kargosu işlem görmüş,paket üzerinde 6$ yazıyor.30 Mayıs'ta gümrüğe girmişti.12.2 ₺ vergi çıkmış.

Gümrük Vergisi : 7.0 TL
    Damga Vergisi : 0.7 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti : 4.5 TL
    Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
    TOPLAM : 12.2 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _S_R_ -- 10 Haziran 2019; 16:18:0 >
  • 
Sayfa: önceki 13081309131013111312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.