Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1293. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: canmurat35
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.455
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12911292129312941295
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    0 tl gözüküyor..
  • o zaman problem yok hocam siz çözmüşsünüz olayı :) kolay gelsin

@civil engineerr bulunduğunuz ildeki gümrüğe gönderiliyordur, sonraki güncelleme de belli olur akıbeti. ptt işyerinde bekliyor yazarsa sizin gitmeniz gerekir
  • Torba kapandı diyor.
    Takılıp takılmadığını nasıl anlıyoruz. Ukim yazmıyor.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • Zimmet alındı dedi sonra PTT işyerinde bekliyor dedi, sonra 2kere zimmet alındı'ya döndü benim kargo. Gümrükleme devam ediyormuş. Ürün de 19 dolarlık bir ürün. 0 yazıyor vergide hala. Çok yoğunluk var bence Ukim'de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resimdeki gibi bir kağıt geldi ve istedikleri şeyleri kağıtta bulunan e-posta adresine gönderdim 2 gün geçti ama hala bir geri dönüş alamadım bunla ilgili bilgisi olan varsa yardım edebilirmi

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enes19600 -- 17 Nisan 2019; 18:3:41 >

• Gönderi hareketlerinden gözlemlediğim göndermiş olduğunuz evraka göre işlem yapılmış bir problemi görünmüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • GOLD0007 G kullanıcısına yanıt
    Gümrük belge isteyince kargo durumu değişti mi? Benimki hala zimmetli olarak görünüyor ve gelen giden bir evrak yok.
  • Jlozde kullanıcısına yanıt
    Bugün depodan çıkartıldı olarak görüldü son işlem budur şuan

• Bu kargo gümrükten cıkmışmı
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vergi çıkmadı, 5.2 kontrol ücreti çıktı. Fakat yola çıkar derken şimdi yine zimmet alındı güncellemesi girildi. 6,7 kez ne zimmet alınmasıymış bu anlamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • normalde sarı zarf ile gelen kulaklığı bu sefer satıcı küçük karton kutuya koyup göndermiş..bundan dolayı dikkat çekip gümrüğe almışlar..mesele anlaşıldı.. :)
  • RB641139575LA kodlu postamda
    7 nisan LAO, The item has been processed in the country of destination
    PTT sorgu sayfasi bos.
    Bu sekilde bir surec yasayan oldu mu ?

• Son siparişimle şunu anladım, fiyat bilgisi doğru yazıldığında hızlı bir şekilde gümrük vergisini çıkarıp UKİM'den size yolluyorlar. 16'sında UKİM'e girdi, 18'inde çıktı. Bugün İzmir'e geldi. 56$'a 64tl gümrük vergisi çıktı. (ABD)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roland3tr -- 19 Nisan 2019; 14:47:59 >
  • GOLD0007 G kullanıcısına yanıt
    İstanbul dışına gidecek ürünler için UKİM belgeleri ister ama işlem yapmaz. Bulunduğunuz ildeki gümrük müdürlüğüne gideceksiniz gibi görünüyor. Orda tekrar değerlendirilecek vergi de orda belirlenecek.
  • thehawk kullanıcısına yanıt
    Klasik LAOS post vakası. takip edilemiyor.
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    Depodan çıkartıldı olarak bekliyor dünden beri bazı ürünlerim geldi üzerinde ukum PTT gümrük kontrolü yapılacaktır bandı vardı bulunduğum ildeki gümrük yaptı kontrolü. bu gönderim için ise belirsiz ilk defa karşılaştım ukim vergi kesip gönderebilir benim yorumum bu yönde  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

•  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

PTT her gonderi icin Fatura - Kredi Karti Ekstre'si istiyor mu? Yoksa artniyetli saticilarin dusuk degerli gonderdigi urunlerde mi isteniyor bu evraklar? Benim biraz acelem var, daha PTT istemeden evraklari ben gonderebilirmiyim? Yoksa degeri duzgunce belirtilmis urunlerde zaten istemiyorlar mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: razor

PTT her gonderi icin Fatura - Kredi Karti Ekstre'si istiyor mu? Yoksa artniyetli saticilarin dusuk degerli gonderdigi urunlerde mi isteniyor bu evraklar? Benim biraz acelem var, daha PTT istemeden evraklari ben gonderebilirmiyim? Yoksa degeri duzgunce belirtilmis urunlerde zaten istemiyorlar mi?
    ptt şüphelendiği paketleri ukime sokar.. Bu gerek ağıtlık olarak gerek boyut olarak süplenirler..
    sizden belge olarak extrenizi alınan mal değeri işaretli olarak ister..
    bazen aliexpress de ss isteyebilir..
    bunları mail atarsınız eğer ikna olunmaz ise ilinizde bulunan gümrük merkezine gönderilir.. sizi oraya çağırıp orda incelerler.
    paket ömünüzde açılır ayrıntılı sorular.. vb.. siteden sipariş detayını göstermeniz istenir..
    Gönderilen belg. ikna olursalar ptt paketi adresinize getirir, 5.20₺ ödersiniz

• Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    LL062006581CN

Zimmet alindi diyor sadece 5.2 tl lik ucret gorunuyor. Acaba gumruk vergisinden muaf mi tutulmus. Anlamadim ben?

• alisaidk A kullanıcısına yanıt
    aynen öyle hocam, kargo belirttiğin ptt şubesine ulaşınca 5.20 ödeyip alacaksın :)

bugün çıkışı yapılır büyük ihtimal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makale_Helvetia -- 20 Nisan 2019; 2:29:46 >
  • 
Sayfa: önceki 12911292129312941295
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.