Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir Kullanıcı, 11 Masaüstü Kullanıcı
27.301
Cevap
699
Favori
1.532.203
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
    2061 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Nikopoll

yanwen takipsiz kargolu siparişimi satıcı teslim alma süresi bitimmine 4 gün kala 46 gün daha uzatmış süreyi halbuki ben dispute açacaktım ne yapayım sizce gerçi bunlarda belli olmuyor dispute açarsın gelesi tutar sonra işin yoksa herife tekrar para yollamakla uğraş aldığım şey tanesi 1.36 dolardan 3 adet toplam 25 liralık figür standıydı
    Şeker hamurundan yapılan figürler için vs gida ile temas eden bir ürünse 0 dolar bile olsa gümrukten geçmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deae -- 12 Ocak 2019; 16:26:58 >
    quote:

Orijinalden alıntı: Deae

Şeker hamurundan yapılan figürler için vs gida ile temas eden bir ürünse 0 dolar bile olsa gümrukten geçmez.

Alıntıları Göster
    yok yahu şekerli mekerli yiyecek birşey değil aksiyon figür standı geçen sene getirtmiştim oda 40-50 günde anca gelmişti aynı satıcıdan bu sefer 3 tane getirttim satıcıda sıkıntı yok adam ertesi gün kargoladı geçen senede öyle yapmıştı dürüst iyi satıcı mesajlara falan anında cevap verir aha ürün bu

https://www.aliexpress.com/item/Bracket-Model-Soul-Bracket-Stand-For-Stage-Act-Robot-Saint-Seiya-Toy-Figure/32799301327.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5d8f4c4d2I9sNJ
    |
    |

• Teğmen
    116 Mesaj
    Arkadaşlar selamlar. Tecrübeli arkadaşlardan yardım talep ediyorum.

11.11 indiriminde aliexpressten telefon aldım. 03 Aralık 2018 itibariyle gümrüğe girdi ve hala gümrükte tutuluyor. 09 ocakgta koruma süresi bitiyordu , satıcıya msj attım yeni telefon gönder diye, göndermedi ama koruma süresini uzattı. Gümrükte herhangi bir değişiklik olmadığı için 10 ocakta dispute açtım. Aliexpress, kargo bizim şirketimiz aracılığıyla gönderildiği için muhatap biziz tarzı msj gönderdi. bu gün dispute ile ilgli şu msjı göndermiş:

" According to the shipping information, the package now stay in your local custom and delayed the delivery. Normally, it is the buyer's duty to do customs clearance and pay the tax. Please contact with customs to clarify the detained reasons. If you cannot clear the custom, you should upload the official documents to prove it or clarify your problem. "

" Nakliye bilgilerine göre, paket şu anda yerel gümrüklerde kalıyor ve teslimatı geciktiriyor. Normalde, gümrükleme yapmak ve vergiyi ödemek alıcının görevidir. Tutuklanan nedenleri açıklığa kavuşturmak için lütfen gümrüklerle irtibata geçiniz. Gümrükten geçemezseniz, kanıtlamak veya sorununuzu netleştirmek için resmi belgeleri yüklemelisiniz. "

Ne şekilde cevap vermeliyim? Lütfen yardımcı olur musunuz?

• Yarbay
    2061 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: _fırtına_

Arkadaşlar selamlar. Tecrübeli arkadaşlardan yardım talep ediyorum.

11.11 indiriminde aliexpressten telefon aldım. 03 Aralık 2018 itibariyle gümrüğe girdi ve hala gümrükte tutuluyor. 09 ocakgta koruma süresi bitiyordu , satıcıya msj attım yeni telefon gönder diye, göndermedi ama koruma süresini uzattı. Gümrükte herhangi bir değişiklik olmadığı için 10 ocakta dispute açtım. Aliexpress, kargo bizim şirketimiz aracılığıyla gönderildiği için muhatap biziz tarzı msj gönderdi. bu gün dispute ile ilgli şu msjı göndermiş:

" According to the shipping information, the package now stay in your local custom and delayed the delivery. Normally, it is the buyer's duty to do customs clearance and pay the tax. Please contact with customs to clarify the detained reasons. If you cannot clear the custom, you should upload the official documents to prove it or clarify your problem. "

" Nakliye bilgilerine göre, paket şu anda yerel gümrüklerde kalıyor ve teslimatı geciktiriyor. Normalde, gümrükleme yapmak ve vergiyi ödemek alıcının görevidir. Tutuklanan nedenleri açıklığa kavuşturmak için lütfen gümrüklerle irtibata geçiniz. Gümrükten geçemezseniz, kanıtlamak veya sorununuzu netleştirmek için resmi belgeleri yüklemelisiniz. "

Ne şekilde cevap vermeliyim? Lütfen yardımcı olur musunuz?
    Telefon getirtmek yasak, gümrüğünü de odesen üzerine 5 telefon parası da versen geri döner o ürün. Dua edin de iade olsun, yasaklı ürün diye alıkoyarlarsa iade de olmaz AliExpress de disputeyi kabul etmez. Siz bile bile ulkenizin yasasına aykırı ürün istemişsiniz satıcı yollamış ülkeye varmış iade olmazsa para vs alamazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    12961 Mesaj

Bu özgüven nerden geliyor acaba 2.telefonu gönder demek falan. Şaka mı bu. Çinliler sizi ayakta uyutur farkında değilsiniz. Bir kere paranızı almışlar ürün size ulaşana kadar sıkıntı yok ulaşmaz gümrükten geri dönecek diye bekleyecekler. Siz de iade için bekleyeceksiniz. Bu süre içinde aliexpress paranızı işletiyor. Gümrükten telefon geçecek diye hayal kurmaktan vazgeçin. Kaçakçılık şube el koymasın da geri göndersinler diye beklemekten başka çare yok.
    Satıcı demiş ki "gümrük vergisini alıcı öder, gerekli resmi evrakları gümrüğe bildirirseniz malı teslim alabilirsiniz." Halbuki kişisel olarak bunu ithal edemeyeceğinizi biliyorlar ama salağa yatıyorlar. Sizin vereceğiniz cevap "bana yeni telefon gönderin" değil, "Telefon yasakmış bilmiyordum, o yüzden gümrükten teslim alamıyorum, ürün geri gönderilecek, bana paramı iade edin lütfen" gibi bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 13 Ocak 2019; 11:11:38 >
    |
    |
    _fırtına_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1123 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

sipariş edeli 60 gün olduysa çok geç yollamış 25 Aralıkta vermiş postaya. 27 Aralıkta çıkış yapmış. Takipsizler zaten geç geliyor. Normal seyrinde giderse o bu ayın sonunda anca gelir zaten.
    Bence satıcıya mesaj atıp süreyi uzatmasını isteyin. Beklemek istemiyorsanız dispute açın. Her halükarda paketin size ulaşma ihtimali yüksek. Para iadesi aldığınız ürün gelince sonra ne yaparsınız bilmiyorum vicdan meselesi artık.
    UN555569268CN

Bu kargo takip kodum Çok geç vermemiş kargoya Tabi bilgiler doğruysa

https://istanbulbolge.gtb.gov.tr/bagli-mudurlukler/istanbul-posta-gumruk-mudurlugu/istanbul-posta-gumruk-mudurlugu

Maile cevap verilmiyor. Ulaşılmıyor. Çalıyor açmıyorlar.

Başaran olursa bilgi versin lütfen....

|
    |

|
    |

Bu takipsiz kargo

|
    |
    cimbomlusinan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

USPS Priority Mail Express International gönderilen kargo USPS'de bu şekilde çıkıyor ancak ptt son hareketi 10 olarak işlemiş ve bu şekilde bekliyor.

//USPS
    Your item departed a transfer airport in ATATURK, ISTANBUL, TURKEY on January 12, 2019 at 1:54 am. The item is currently in transit to the destination.

//PTT
    10/01/2019 16:00:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
    -
    - United States of America (the) (Yurt Disi)

PTT sitesinde ürün TR ' ye girmediğinden akıbetini bilemiyorum . Genelde TR'ye girdikten bikaç gün içinde sisteme yansıyordu ancak ABD'den ilk defa bu şekilde alışveriş yaptım bir de baya fazladan shipping ücreti verdik erken gelsin diye :(

Bu şekildeki durumu daha önce yaşayan oldu mu ?
    quote:

Orijinalden alıntı: dema2011

Bu takipsiz kargo
    takip numarası var işte neresi takipsiz,17 track'da izleniyor..
    |
    |

ABD'den sık sık alışveriş yaparım, hareketler normal. Havalimanı update'inden sonra 3-5 gün içinde gümrüğe sevk edildi ibaresi çıkar, yoğunluk varsa uzayabilir. Ürün iade de olsa önce gümrüğe girecektir. Yani biraz sabır.
    |
    |
    semin1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Tube Screamer

ABD'den sık sık alışveriş yaparım, hareketler normal. Havalimanı update'inden sonra 3-5 gün içinde gümrüğe sevk edildi ibaresi çıkar, yoğunluk varsa uzayabilir. Ürün iade de olsa önce gümrüğe girecektir. Yani biraz sabır.
    Tesekkurler hocam cevap icin, umarim bir aksilik cikmaz

|
    |
    Arkadaşlar 2 ay bekledikten sonra satın aldımğım LCD ekranım iade gidiyor yasak diye
    artık aliexpres işi bitmiştir artık bundan sonra

Kötü olmuş ama böyle olacağını tahmin etmek zor değil. Cep telefonu ve her türlü yedek parçasını kişisel olarak gümrükten geçiremiyorsunuz. Sadece kılıfı, adaptörü, usb kablo falan geçer. Her zaman söylüyorum yurtdışından sizin için hayati önem arz eden şeyler sipariş etmeyin. Ivır zıvır, parasını gözden çıkaracağınız ucuz ve gümrüğe takılma riski olmayan şeyler alın. Elektronik cihaz, yedek parça falan hep sıkıntı. Aliexpress'in bir suçu yok bence hala en iyisi.
    |
    |
    bozdag42 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

EVET aslında haklısın ama diğer lcd ekranım geçti elime ulaştı tamamen şans ama 2 ay bekmeleye stres olmaya hiç gerek yok
    |
    |
    cervinff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: bozdag42

Arkadaşlar 2 ay bekledikten sonra satın aldımğım LCD ekranım iade gidiyor yasak diye
    artık aliexpres işi bitmiştir artık bundan sonra
    Dostum 2 ay ukim demi bekledi ürününüz ?
    |
    |

|
    |

Endişelenmem gerekir mi? Yasaklı bir ürün değil. PİM e mi gitmem gerek? Böyle bir durum yaşayan oldu mu aranızda?
seo paketleri
Mobilya Takımları
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
5,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.