Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir Kullanıcı, 8 Masaüstü Kullanıcı
27.302
Cevap
699
Favori
1.533.285
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
    8 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar. Yurtdışından almış olduğum drone ukim e gitmişti. Oradan çıktı şu an trabzonda. Artvin'de doğru geliyor. Her hangi bir vergilendirme yapılmamış Ukim'de. Ne kadar vergi ödeyeceğimi kapıya geldiği zaman mi öğreneceğim. Yorumlarda yazılan fahiş vergi tutarlarının görünce tedirgin oldum. Ürün 500 TL'ye alındı. Umarım %20 harici vergi çıkmaz. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: karamsar1İ

UPS ile gelen kargo tam bir haftadir ataturk havalimaninda bekliyor. Takip sorgulamasinda gumrukleme devam ediyor yaziyor basindan beri. Bu kadar beklemesi normal mi? Amazon'dan verdigim bir siparis.
    UPS'i aramanız gerekiyor. Sizden ödeme belgesi, ürün linki falan isteyecekler gümrükleme için, ayrıca yetki vereceksiniz ki gümrükten çekip size teslim etsinler.

sipariş edeli 60 gün olduysa çok geç yollamış 25 Aralıkta vermiş postaya. 27 Aralıkta çıkış yapmış. Takipsizler zaten geç geliyor. Normal seyrinde giderse o bu ayın sonunda anca gelir zaten.
    Bence satıcıya mesaj atıp süreyi uzatmasını isteyin. Beklemek istemiyorsanız dispute açın. Her halükarda paketin size ulaşma ihtimali yüksek. Para iadesi aldığınız ürün gelince sonra ne yaparsınız bilmiyorum vicdan meselesi artık.
    |
    |
    cimbomlusinan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Vergi çıktıysa size ya Trabzon ptt 'den veya Artvin ptt'den bildirim gelecektir. Ukim gümrük işini yoğunluktan dolayı diğer illerdeki gümrüklere paslıyor.
    |
    |
    Karacha54 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim. Bir kaç güne kadar belli olur o zaman ne kadar vergi çıkacağı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cervinff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şimdi şair burda ne diyor arkadaşlar gümrükten ücretsiz geçtik mi? Ürün araç double teyp. 20 dolar yazıyor üstünde. Gümrük olayı yazınca ad soyad adres ve 860 gr olarak ağırlık her şey işlenmiş sisteme. Tırsmaya başladım. Ürün türkiyede satılan bir ürün değil. 400 liraya aldım.

Henüz geçmediniz paket incelenecek, değer tespiti yapılacak. Üzerinde 20 dolar yazması inandırıcı gelmez, sizden ödeme belgesi isteyecekler 400TL x %20 = 80TL gümrük vergisi çıkar. teyplerde ilave %20 ÖTV ve TRT bandrolü de olabilir. Çıkacak her türlü rakama kendinizi hazırlayın. Paket UKİM'e girmiş bir kere macera başlamış.
    |
    |
    turkolog55 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: 170turgut

Bende de aynı durum var. Ben çok defa yazıştım. Sonuç alınmıyor.PTT ürünün Gümrük Muhafaza tarafından tutulduğu oradan gelecek cevap beklendiği ona göre işlem yapacağını belirtmektedir. Beklemekten başka pek bir şansınız yok hocam.
    Yok mu bir çözümü ? bir yolu bulunamaz mı?

Teşekkür ederim cevap için. UKİM devreye girdiyse kesinlikle vergi vardır diyoruz yani doğru mudur?
    |
    |

Ben defalarca görüştüm. Sonuç çıkmıyor.
    |
    |
    aaxxiinn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet.
    |
    |
    turkolog55 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

... nolu gönderiniz 07/01/2018 tarihinde gelmiş olup gümrük kontrolleri yapıldıktan sonra alıcısına teslim edilmek üzere dağıtım merkezine yada iadeten çıkış ülkesine sevk edilecektir. Gönderinizi ''gonderitakip.ptt.gov.tr '' adresinden takip edebilirsiniz.

İSTANBUL (AVRUPA YAKASI)-ULUSLARARASI POSTA İŞLEME MERKEZİ

Ama burada tarihi yanlış yazmışlar 2019 yerine 2018 yazıyor. Otomatik mesaj değil galiba elle yazıyorlar bunları.

Biz de biliyoz takip edebileceğimizi ama sonuç ne yani niye bekliyor
    |
    |

UPS'i hemen her gün arıyordum ancak hep işlemler devam ediyor, ürün kapınıza gelecek, sizin bir şey yapmanıza gerek yok diyorlardı. Bugün biraz üsteleyince gümrük işlemlerini takip eden firmanın numarasını verdiler. Firma benden ürünün faturasını istedi. Meğer bir haftadır boşuna bekliyormuşum. Amazon bana ayrıca bir ücret ödemeden ürünün kapıma kadar teslim edileceğini belirtti ama benim anladığım gümrük vergisi çıkaracaklar.
    |
    |
    quote:

UPS'i hemen her gün arıyordum ancak hep işlemler devam ediyor, ürün kapınıza gelecek, sizin bir şey yapmanıza gerek yok diyorlardı. Bugün biraz üsteleyince gümrük işlemlerini takip eden firmanın numarasını verdiler. Firma benden ürünün faturasını istedi. Meğer bir haftadır boşuna bekliyormuşum. Amazon bana ayrıca bir ücret ödemeden ürünün kapıma kadar teslim edileceğini belirtti ama benim anladığım gümrük vergisi çıkaracaklar.
    Amazon Global shipping ile vergi dahil olarak aldiysaniz ve vergi cikarsa, vergiyi odeyip alabilirsiniz, odediginiz vergiyi amazon`a gondermeniz halinde kesinlikle tarafiniza geri odenecektir. Vergi dahil gonderilerde sonradan cikan vergilerde musteri sorumlu degil. Amazonda bu isler boyle.
    546 Mesaj

Global shipping mi bilmiyorum ama third party diye tabir edilen bir satıcıdan almıştım. Ödeme kısmında vergi sıfır olarak çıktı. Amazon'a sipariş no verip gümrük ödemem gerekip gerekmediğini sorduğumda herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz dedi. Yanlış bilgi verilmiş olabilir mi acaba?
    |
    |
    mitokondrioglukadayi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    yanwen takipsiz kargolu siparişimi satıcı teslim alma süresi bitimmine 4 gün kala 46 gün daha uzatmış süreyi halbuki ben dispute açacaktım ne yapayım sizce gerçi bunlarda belli olmuyor dispute açarsın gelesi tutar sonra işin yoksa herife tekrar para yollamakla uğraş aldığım şey tanesi 1.36 dolardan 3 adet toplam 25 liralık figür standıydı

Amazon'a ilaveten bir ücret ödemediyseniz vergi çıkar tabi. 22Euro altı ise çıkmaz. Ürünün ne olduğu da önemli, bazılarında artık ötv ve trt bandrolü gibi ek vergiler çıkıyor. Amazon.com dan mı amazon.de den mi aldınız?
    |
    |
    karamsar1İ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çok önemli bir miktar değil bence bekleyin.
    |
    |
    Nikopoll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: cervinff

Çok önemli bir miktar değil bence bekleyin.
    evet bende öyle düşünüyorum zaten 20.11.2018 de turkey airpota giriş yaptı diyor ondan sonrası yok bizimkiler dandirik figür standını hiç edecek değiller ya 60. güne kadar gelir inşallah
    |
    |

Global shipping mi bilmiyorum ama third party diye tabir edilen bir satıcıdan almıştım. Ödeme kısmında vergi sıfır olarak çıktı. Amazon'a sipariş no verip gümrük ödemem gerekip gerekmediğini sorduğumda herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz dedi. Yanlış bilgi verilmiş olabilir mi acaba?
    Third party saticilarda global shipping olayi yok. Sadece amazonun kendisi sattiginda boyle oluyor. Amazon harici saticilarda vergi cikarsa malesef odemek zorundasiniz ancak aldiginiz sey kanuni olarak vergi sinirinin altindaysa amazonla baglantiya gecebilirsiniz.
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.