Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1245. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.117
Cevap
685
Favori
1.816.527
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12431244124512461247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anladım. Sağolun cevap için. Zaten ben de şaşırmıştım. 2 ay bekletecek depoyu nerden bulmuşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: palermo

bilgi olması için yazıyorum. aliexpressten 120$'lık bir ürün almıştım, gümrüğe takıldı, ukim'den bildirim geldi gelip ürününüzü alın diye. yanımda kredi kartı ekstre çıktısı ve aliexpress sipariş sayfasının çıktısını da götürdüm.

gittim bildirim kağıdını verdim, 5dk sonra içeriden çağırdılar, kutuyu açıp içindeki ne diye sordular, anlattım. kaça aldın dedi, 120$ dedim.. aliexpress sipariş sayfasını sordu gösterdim, kredi kartı ekstresi de var göstereyim dedim, gerek yok dedi..

%18 kdv, %20 ötv ve 45 lira gümrükleme diye bir ücret kilitledi. toplam 310 tl ödedim ürünü aldım çıktım.

kısacası bana çok tutarlı gelmedi. ürünün gerçek fiyatı yerine düşük bir tutar yazdırıp, aliexpress sayfasını pek ala düşük fiyata göre editleyip memura yedirebilirdim..yani aldatmaya açık bir sistem söz konusu maalesef..ben olsam banka onaylı kredikartı ekstre çıktısı görmeden vergilemeye girmezdim.
    Dostum ürün UKİM e girdikten kaç gün sonra bildirim geldi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SORGUMEMURU

Gümrüğe takılmazsa 1 2 gün takılırsa 3 4 gün sürer muhtemelen
    xiaomi powerbank aldım az cok gümrügü biliyorum ama bataryalı ürün oldugu icin gecme şansı varmı acaba..
  • spencermila S kullanıcısına yanıt
    powerbank yasaklı değil, gümrüğe gelirse vergisini öder alırsınız. powerbanklarla ilgili sıkıntı her havayolu kabul etmiyor li-ion piller tehlikeli kimyasal madde kapsamında. Buraya giriş yaptıysa gümrükten de geçer. Yalnız şöyle bir şey var bazı uyanıklar powerbank kutusu içinde cep telefonu kaçakçılığı yapmış bu nedenle gümrüksüz geçme şansı yok kutuyu açıp bakacaklardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

powerbank yasaklı değil, gümrüğe gelirse vergisini öder alırsınız. powerbanklarla ilgili sıkıntı her havayolu kabul etmiyor li-ion piller tehlikeli kimyasal madde kapsamında. Buraya giriş yaptıysa gümrükten de geçer. Yalnız şöyle bir şey var bazı uyanıklar powerbank kutusu içinde cep telefonu kaçakçılığı yapmış bu nedenle gümrüksüz geçme şansı yok kutuyu açıp bakacaklardır.
    Xiomi orjinal ürünü bundan ötürü pil konusunda sıkıntı olmaz son cıkan modeli daha yeni aldım lakin bilirsiniz bizim gümrük para almak icin ürünü yasaklı sınıfa bile sokar... tek sorun bu vergisine razıyım
  • Arkadaşlar 132.50 dolarlık bir ürün, hangi firma ile gelmesi daha mantıklı olur

ups ile gelirse çok aşırı gümrük ödermiyim ?
    fedex ve
    bir diğer seçenek olarak aramexi gördüm tavsiyeniz nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bmw. -- 17 Ocak 2019; 0:57:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bmw.

Arkadaşlar 132.50 dolarlık bir ürün, hangi firma ile gelmesi daha mantıklı olur

ups ile gelirse çok aşırı gümrük ödermiyim ?
    fedex ve
    bir diğer seçenek olarak aramexi gördüm tavsiyeniz nedir ?
    Gelecek olan ürünün icerigi önemli sonucta bütün kargo şirketleri vergi alacak ürünün bedeli belli vergi oranı belli mühim olan iceriginin önemi birde boyutu kilosu önemli bildigim... ha şuda var kücük üründen bile bir dünya vergi anlarda var
    Çok ağır ve büyük boyutlu bir şey gelmeyecek, 50 adet küçük silikon 8cm boyutlarında fazla yer kaplamayan yapay bir ürün. Fedex ups bu tarz kargolar ekstra aşırı gümrük parası alıyorlar ise yavaş kargoları tercih edeyim bilgi verebilirseniz çok sevinirim geçmiş yıllarda ups, dhl için ekstra depoda tutma ve ardiye vs ücretleri aldığını okumuştum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bmw. -- 17 Ocak 2019; 1:16:57 >
  • takipsiz sipariş vermeyin paketlere sahip çıkmayan bir ptt'de var,eskiden şikayet ederdin bir cevap gelirdi,şimdi oda yok,bu paketleri çalanlarda kan kussun o kadar diyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 17 Ocak 2019; 8:22:52 >
  • akonay kullanıcısına yanıt
    14 ocakta ukim'e girdi, 15 ocakta bildirim kağıdı geldi adresime. postacı imza karşılığı bildirimi verdi sanırım takipli olduğu için kapıya bırakıp gitmedi.
    Yasaklı sınıfına sokarlarsa para alamazlar ki sizden, bu durumda geri iade olur. Ama sanmıyorum yola çıktıysa gelir illa ki.
  • quote:

14 ocakta ukim'e girdi, 15 ocakta bildirim kağıdı geldi adresime. postacı imza karşılığı bildirimi verdi sanırım takipli olduğu için kapıya bırakıp gitmedi.
    Benimde 14 Ocak günü Ukim e giren bir paketim var ama ne arayan ne soran nede gelen-giden olduğu için size bir sorayım dedim.Tşkler bilgi için..
  • Bmw. kullanıcısına yanıt
    Hızlı gelsin diye bunlara ekstra para ödemeyin. Posta her halükarda gümrük açısından daha rahat. Aremex'den uzak durmakta fayda var. Burda doğru dürüst bir hizmetleri yok ve ardiye parası gibi ek masraflar çıkartabilirler. Avrupa ve Amerika'dan geliyorsa ve hızlı gelsin istiyorsanız UPS veya DHL express i tercih edin. Çin'den geliyorsa ve yasaklı bir ürün değilse kayıtlı posta ile gelebilir. chinapost, hongkong post vs.
    siteden takip ettiğinizde ne görünüyor? benim ki PTT iş yerinde bekliyor yazıyordu kağıt geldiğinde. eğer sizin de öyleyse bence bildirimi beklemeden de gidip bakabilirsiniz. Ek olarak, gelen kağıtta ürünün ambarda kalma süresinin 7 gün olduğu yazıyordu, 7 gün içerisinde gelmezseniz geri gidiyormuş..
    hatta dün benden önceki kişi, bildirim kağıdı gelmemiş ama ürünü çine geri gönderilmiş, onun kavgasını yapıyordu..
  • quote:

siteden takip ettiğinizde ne görünüyor? benim ki PTT iş yerinde bekliyor yazıyordu kağıt geldiğinde. eğer sizin de öyleyse bence bildirimi beklemeden de gidip bakabilirsiniz. Ek olarak, gelen kağıtta ürünün ambarda kalma süresinin 7 gün olduğu yazıyordu, 7 gün içerisinde gelmezseniz geri gidiyormuş..
    hatta dün benden önceki kişi, bildirim kağıdı gelmemiş ama ürünü çine geri gönderilmiş, onun kavgasını yapıyordu..
    Bendede PTT şubesinde bekliyor yazıyor.Bu arada benimde ürünüm yasaklı madde değil,araç teybi.Birde özelden yazdım bakarsanız sevinirim. TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
    Oraya gitmeniz gerekecek sanırım. teyplerde gümrük vergisine ilaveten %20 ÖTV ve TRT bandrolüne hazır olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

Oraya gitmeniz gerekecek sanırım. teyplerde gümrük vergisine ilaveten %20 ÖTV ve TRT bandrolüne hazır olun.
    Bende gitmeyi düşünüyorum ama herhangi bir çağrı,bildirim falanda gelmedi.Size çağrı yapmamışız neden geldiniz buraya derlermi diyede düşünüyorum açıkçası,çünkü bana baya uzak bir yer boşuna gitmiş olmayayım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bmw.

Çok ağır ve büyük boyutlu bir şey gelmeyecek, 50 adet küçük silikon 8cm boyutlarında fazla yer kaplamayan yapay bir ürün. Fedex ups bu tarz kargolar ekstra aşırı gümrük parası alıyorlar ise yavaş kargoları tercih edeyim bilgi verebilirseniz çok sevinirim geçmiş yıllarda ups, dhl için ekstra depoda tutma ve ardiye vs ücretleri aldığını okumuştum
    garanti olsun diyorsan ptt ile gelsin ama ürünün icinde adetli şeyler var bilen birisi cevaplarsa iyi olur gümrügün ne ettigi belli olmaz
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akonay -- 17 Ocak 2019; 16:24:23 >
  • Evet bildirim beklemeden saat 15:00 gibi UKİM Başakşehir e gittim.Girişte danışmadaki memur bildirim kağıdı sordu,yok kendim geldim dedim.Takip nodan sisteme girerek baktı ve yan bölüme geçip beklememi söyledi.15 dk falan bekledikten sonra isimle içeri çağrıldım,paketim yanımda açılarak içindekinin ne olduğu ve kaça aldığım soruldu.Araç teybi olduğunu ve 141 dolara aldığımı beyan ettim,yanındada aliekspres ekran çıktısını gösterdim.150 TL gümrük vergisi + 150 TL ÖTV + 45 TL TRT bandrolu + 5,20 TL gümrüğe sunma bedeli olarak toplamda 350,20 TL ödemem gerektiği söylendi.Yan taraftaki veznede tutarı ödeyerek yaklaşık 15:45 gibi paketi alarak UKİM den ayrıldım.Bu arada belirteyim veznede nakit ödeme yapmanız lazım,kredi kartı falan geçmiyor...
  • 
Sayfa: önceki 12431244124512461247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.