Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
27.306
Cevap
699
Favori
1.534.172
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
    8 Mesaj
    Aliexpressden 1600 tlye fotoğraf makinesi aldım gümrükte ne kadar vergi öderim. Normal fiyatı 300$ ama Türkiye tek satıcı olduğu için fiyatı 3800 tl

Gümrükte yeni icat çıkarmışlar Türkiye satış fiyatı üzerinden vergi kesiyorlar umarım öyle bir şey başınıza gelmez. Yukarıda bahsedildiği üzere bazı arkadaşların başına gelmiş.
    |
    |
    Leia Organa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Leia Organa

Aliexpressden 1600 tlye fotoğraf makinesi aldım gümrükte ne kadar vergi öderim. Normal fiyatı 300$ ama Türkiye tek satıcı olduğu için fiyatı 3800 tl
    760 lira falan vergi odersiniz herhalde.
    3220 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tnt_cem

Bir hafta 10 gunluk bir surecten sonra Fransa’dan gelen ikinci el ps4’umu teslim aldim. UKİM’de hic sorun cikmadan gumrukten gecti, once Arnvautkoy KİM’e oradan da Antalya P.İ.M’e sevk edildi. Antalya P.İ.M’e kadar ekran hic bir ucret belirmedi (vergi vs.) Urunu teslim almayi beklerken Antalya’da gumruge takildi ve bununla ilgili ihbar geldi. Urunun faturasini istediler, cihazin ikinci el oldugunu ve bu sebeple faturasi olmadigini belirttim. Gonderen arkadasim da sagolsun “hediye” olarak belirtmisti. Gumrukteki memur arkadas bu cihazi vergilendirmek zorunda oldugunu soyledi. İsrarla cihazin ikinci el olmasini soyledigimde bana aynen su cumleleri kurdu;
    “Kardes ben simdi bu paketi acar bakarim, ikinci el olduguna inanirsam paketini yollarim. İkinci el olduguna inanmazsam bakarim Teknosa’ya Vatan’a cihazini sifir fiyati uzerinden vergilendiririm.”
    Neticede cihaz bana geldi, sagolsun 90TL vergi kesip memur adresime yolladi. Bu vergi devletin hakki mi? degil mi? orasi tartisilir, neticede ikinci el alinan ve hediye olarak gonderilen bir cihaz. Ama ben TR’deki sifir fiyati uzerinden vergilendirilmedigi icin 90TL’ye tesekkur ediyorum. Becermek yerine, opup biraktiklari icin insan tesekkur ediyor artik 😃

Kargo bekleyis surecinde iletilerime yorum yapan arkadaslara da tesekkur ederim.

ne olduğunu anlamamış angus yoksa sıfır ikinci el fark etmez,min.400.-tl çakardı,geçmiş olsun iyi atlatmışsın..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Yoo adam gayet ne oldugunu iyi biliyor, sana playstation 4 gondermisler dedi direkt telefonda. Dusundugunuz kadar salak tipler degil oradakiler, ozellikle sifir satin aldiginiz cihazlarin kutusuna bakip urun adi modeli neyse internetten bakiyorlar hemen 2dk. Bu muhabbet tamamen gumruk memurunun yogunlugu ile alakali bir durum, UKİM’de kimse ugrasip vakit ayirip arastirmiyor mesela. UKİM’dekiler bazi mimlenmis firmalardan gelen urunleri direkt geri ceviriyorlar. Benim gibi diger urunler icin yogunluktan dolayi illerindeki gumrukte hallederler diyerek ugrasmadan sevk ediyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    complete_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    8 Mesaj

Bunu Türkiye fiyatı üzerinden hesapladınız yoksa yurtdışı fiyatından

|
    |
    mitokondrioglukadayi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: tnt_cem

Yoo adam gayet ne oldugunu iyi biliyor, sana playstation 4 gondermisler dedi direkt telefonda. Dusundugunuz kadar salak tipler degil oradakiler, ozellikle sifir satin aldiginiz cihazlarin kutusuna bakip urun adi modeli neyse internetten bakiyorlar hemen 2dk. Bu muhabbet tamamen gumruk memurunun yogunlugu ile alakali bir durum, UKİM’de kimse ugrasip vakit ayirip arastirmiyor mesela. UKİM’dekiler bazi mimlenmis firmalardan gelen urunleri direkt geri ceviriyorlar. Benim gibi diger urunler icin yogunluktan dolayi illerindeki gumrukte hallederler diyerek ugrasmadan sevk ediyorlar.
    hocam salaklıktan bahsetmiyorum,el kadar cihazları gümrüklerde tutup sizi telefonla bilgilendirmeleri,ps4 demenize rağmen 2.eli bile 1.500.-tl olan ps4 90.-tl vergi çıkarmaları,millet telefonla onlara ulaşamazken sizi iltimam göstermeleri,vergi hesaplamasını düşük yapmaları v.s. ile iyi kurtulmuşsunuz dedim,yoksa onlar salak tip olur mu? zaten onlar milleti salak yerine koyuyorlar..

:)) O konuda haklisin, benim sansima vergi isini Antalya P.İ.M’e birakmalari. Yoksa telefonla UKİM’e ulasmak mumkun degil! Ben sansima insan evladi bir memura denk geldim ve evet 90TL vergiyle kurtuldugum icin cok sansliyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    complete_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    299 Mesaj
    quote:

Bunu Türkiye fiyatı üzerinden hesapladınız yoksa yurtdışı fiyatından
    turkiye, yurtdisiyla hesaplamiyorlar genelde.
    200 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: maxMESA

Arkadaşlar biri yardımcı olabilir mi gönderim 3 gündür aynı durumda bekliyor ne bi ilerleme var ne de bir hareket. Yapmam gereken bir şey var mı? İngiltere'den gelen bir ürün.

RN356655427GB
    5 yada 6 gün sonra anca hareket görülüyor artık , PTT resmen bitmiş artık.

|
    |

Hocam Türkiye’de satış yapan tek yer o da fahiş fiyat uyguluyor. Yani emsali olmayan bir ürün burdaki ürünü emsal olarak gösteremezler

|
    |
    mitokondrioglukadayi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam Türkiye’de satış yapan tek yer o da fahiş fiyat uyguluyor. Yani emsali olmayan bir ürün burdaki ürünü emsal olarak gösteremezler
    Insallah dediginiz gibi olur.

Benim telsizim DMR(Dijital), gumruge takilmadan geliyor Allah`a sukur, takilsaydi da zaten lisansim var, gider alirdim, Turkiye`de 600-700 lira altina DMR telsiz yok (Cift band uhf-vhf), fiyatlamayi boyle bile yapip vergi alinsa yine karli olacakti. Turkiye`de bu tarz elektronik esyalar o kadar pahali ki, vergi kesile bile yurtdisi ucuz kaliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 10 Ocak 2019; 21:47:22 >
    |
    |
    546 Mesaj
    UPS ile gelen kargo tam bir haftadir ataturk havalimaninda bekliyor. Takip sorgulamasinda gumrukleme devam ediyor yaziyor basindan beri. Bu kadar beklemesi normal mi? Amazon'dan verdigim bir siparis.

hocam gümrükte yoğunluk vardır aksi bir durumda bilginiz olurdu.
    |
    |
    karamsar1İ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Takipsiz kargo ile usb kablo siparişi verdim Hemen hemen aynı tarihte verdiğim takipli başka bi sipariş teslim olalı bir aydan fazla oldu Kapıya gelse bi şekilde haberim olurdu Muhtemelen ptt yada gümrükçüler çöktüler

Şimdi bu siparişin 60 günlük süresi dolmak üzere ne yapmalıyım? Dispute falan mı açayım? Önerileriniz ne?,

Takip no bu UN555569268CN

Kargo tipi satıcı metoduymuş

Orijinalden alıntı: cimbomlusinan

Takipsiz kargo ile usb kablo siparişi verdim Hemen hemen aynı tarihte verdiğim takipli başka bi sipariş teslim olalı bir aydan fazla oldu Kapıya gelse bi şekilde haberim olurdu Muhtemelen ptt yada gümrükçüler çöktüler

Şimdi bu siparişin 60 günlük süresi dolmak üzere ne yapmalıyım? Dispute falan mı açayım? Önerileriniz ne?,

Takip no bu UN555569268CN

Kargo tipi satıcı metoduymuş
    60 gun dolmasina 1-2 gun kala saticiya mesaj atin ve dispute acacaginizi soyleyin, refund harici cevap alirsaniz da basin dispute`u. 2 ay gelmeyen postanin sorumlulugu onu gonderendedir.

Takipsiz postayla yolluyorsa bu riski basindan kabul ediyor. Acimayin.
    1133 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

60 gun dolmasina 1-2 gun kala saticiya mesaj atin ve dispute acacaginizi soyleyin, refund harici cevap alirsaniz da basin dispute`u. 2 ay gelmeyen postanin sorumlulugu onu gonderendedir.

Takipsiz postayla yolluyorsa bu riski basindan kabul ediyor. Acimayin.

Alıntıları Göster
    o zaman dediğiniz gibi 5-6 gün sonra yapayım dediğinizi
    |
    |

Orijinalden alıntı: karamsar1İ

UPS ile gelen kargo tam bir haftadir ataturk havalimaninda bekliyor. Takip sorgulamasinda gumrukleme devam ediyor yaziyor basindan beri. Bu kadar beklemesi normal mi? Amazon'dan verdigim bir siparis.
    Vakit geçirneden UPS ile iletişime geçin.
    |
    |

Fotoğraf makinesini bir sürü yer satar. Sizin aldığınız makine nedir? Öyle tek bir yerden satış kalmadı ki tanınmış markalarda. Nikon olsun Canon olsun zebille her yerde var. Bir sürü kişi de ithal edebiliyor. İlla distribütör olması şartı yok.
    |
    |
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.