Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1225. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.146
Cevap
686
Favori
1.819.116
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12231224122512261227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osmanbjk

İtiraz edelim de hocam bu süreci çok fazla uzatmıyor mu? İtiraz sonucunda nasıl bir işleyiş var?
    Aslında bunu en baştan belirtmek gerekiyor. PTT'den ürünün ücreti hakkında bilgi istendiğinde bu bilgileri gönderirken , ürünün uydu alıcı olmadığını anlatan bir not yazılabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya insallah dediginiz gibi olur. Aliexpress gonderilerinde bu tarz beklemeler cok normal ama Royal mailde ilk defa boyle bir gecikme yasiyorum. Dedim herhalde pttye gecti ve kaydedemeden kayboldu paket. Kayitli posta icin de tonla para odedim. Umarim yarin guzel haber alirim artik. Bu haftada ses cikmazsa umudu kesecegim ... cok tesekkur ederim tekrar 🙏

• quote:

Orijinalden alıntı: lynx99

Ya insallah dediginiz gibi olur. Aliexpress gonderilerinde bu tarz beklemeler cok normal ama Royal mailde ilk defa boyle bir gecikme yasiyorum. Dedim herhalde pttye gecti ve kaydedemeden kayboldu paket. Kayitli posta icin de tonla para odedim. Umarim yarin guzel haber alirim artik. Bu haftada ses cikmazsa umudu kesecegim ... cok tesekkur ederim tekrar 🙏
    Bence endişelenmeyin hocam , bu aralar çok sıkı denetleme yapılıyor o yüzden bu kadar gecikme yaşanıyor. Amerika'dan parça parça silah sokuyorlarmış ülkeye silah kaçakçılığı yapıyorlarmış yani , paketlerede makine parçası , araba parçası yazdırıp getirtiyorlarmış onları yakadılar ve denetlemeler çok sıklaştı. Gecikmelerin nedeni bu diye düşümüyorum.

• Tesekkur ederim ilginize. Gec olsun da guc olmasin. Ben ta izmirdeyim, istanbulda olsam herhalde daha kolay olurdu pesinden kosmak, takip etmek. Size yazarken de farkettim simdi tüm sistem hareketleri silinmis ptt sitesinden. Diger gonderilerinkiler duruyor, bunun bilgiler silinmis. Yok taktilar bu pakete kafayi 😦.... duzeltme: bilgiler geri gelmis simdi ama durum ayni. Bakalim insallah guzel haberler gelir 🙏

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lynx99 -- 23 Aralık 2018; 15:59:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taktaktikitikitak

KM9 un uydu alıcı özelliği yoktur , bu üründen TRT bandrolu ücreti alınmaması gerekir. Eğer TRT bandrolu alınırsa itiraz edin.

Alıntıları Göster
    Hocam benim km9 da ayın 22si itibarı ile ukimde ptt iş yerinde bekliyor halde. Kesin vergi çıkar mi acaba ? Kesin vergi cikacaksa, belgeleri tebligat beklemeden göndereyim mi ? Yoksa küçük bir ihtimal vergisiz geçer mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: 2

Hocam benim km9 da ayın 22si itibarı ile ukimde ptt iş yerinde bekliyor halde. Kesin vergi çıkar mi acaba ? Kesin vergi cikacaksa, belgeleri tebligat beklemeden göndereyim mi ? Yoksa küçük bir ihtimal vergisiz geçer mi ?

Alıntıları Göster
    Ücretler kısmında her hangi birşey yazıyor mu , yoksa hepsinde 0 tl mi yazmakta ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Taktaktikitikitak

Ücretler kısmında her hangi birşey yazıyor mu , yoksa hepsinde 0 tl mi yazmakta ?

Alıntıları Göster
    Hepsinde 0 yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2

Hepsinde 0 yazıyor.

Alıntıları Göster
    Daha paketinize bakılmamış , bu aşamada bilgi göndermenize gerek yok. Belkide sizden belge istemeyecekler bunu şuan bilemeyiz.

• Sağolun, bekleyeyim o zaman

• osmanbjk O kullanıcısına yanıt
    ben de ona uyuz oldum zaten.adamlar Netflix 4k diye almış. şimdi 4k çalıştırmayınca forumda 300 e satıyor. bize maliyeti 400 e yakın oldu.

• 2 2 kullanıcısına yanıt
    benim gördüğüm kadarıyla kendileri fiyat takdir ederse ukimde zimmet alındı ibaresi gozuktukten sonra vergi çıkıyor. zimmete alındı ibersinden sonra PTT işyerinde bekliyor çıkarsa belge istiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: daytripper25

benim gördüğüm kadarıyla kendileri fiyat takdir ederse ukimde zimmet alındı ibaresi gozuktukten sonra vergi çıkıyor. zimmete alındı ibersinden sonra PTT işyerinde bekliyor çıkarsa belge istiyorlar.
    Birkaç gün bekleyeyim, ona göre belgeleri gönderirim. Yüzde 20ye razıyım da 125 lira vergi cikanlar var, nasıl saçma bir hesapsa, cok yazık

• valla bence tek dert para. başka bişey değil.

• ben daha almadım kargoyu. pazartesi teslim olur. bakarım ayrıntısı nedir o zaman. bandrol sadece tahmin. alıcı kapsamı geniş sanırım. bandrole tabin şeyler gtip numarasına göre sınıflandırılmış. adam istedikten sonra bir yere sokuyor. maksat yurtdışı alışverişten soğutmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daytripper25 -- 23 Aralık 2018; 21:19:29 >
  • daytripper25 D kullanıcısına yanıt
    Tek sorun bandrol değil. Bu multimedya cihazlarında kayıt özelliği varsa ekli gümrük tarife listesine göre %20 ÖTV de var. %6.7 idi %20 yaptılar yeni ÖTV kanunu ile. Yani vergi yüksek çıkarsa bundandır.
  • lynx99 L kullanıcısına yanıt
    Valla yıl sonu yoğunluğu var. PTT de royal mail ile china postun farklı değerlendirilme yapıldığını sanmıyorum. Tabi İngiltereden gelenleri önce açma kayıt etme ihtimali daha yüksek. Ama dur bakalım önce şu çinden gelenleri sayalım derlerse sizinli geliş sırasına alınabilir. Daha Kasım başı edi-received olup halen PTT de işlenmeyenler var. Ben olsam o kadar ümitlenmezdim.

United Kingdom of Great Britain and Northern Irela (Yurt Disi)/- - 17/12/2018 22:13:00 The item was forwarded to the destination country (Otb)

Yani bu gönderi Pazartesi günü PİM girişi yapılırsa çok şaşırırım. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum.
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    %20 gümrük vergisi eklenmiş tutara %20 ÖTV ekleyince fazla çıkıyor. bana 114 vergi 5 TL gümrüğe sunma ücreti yansımış. %20 gümrük vergisi uygulanmış tutara %16 denk geliyor. o yüzden bandrol diye düşündüm.

• Son zamanlarda ürünü gümrüğe takılıp iade olan arkadaşlar ürün ne kadar süre gümrükte tutulduktan sonra iade oldu. Bilgi verirseniz sevinirim. İyi akşamlar.

• benim royal mail gönderim var,kayıtsız geliyor,kayıtsızlar türkiyede baya çalınıyor diyelim,ptt'de bunun için direk dağıtıcıyı suçluyor,bence bu paketler içeride hallediliyor genelde,şu an gelmeyecek diye baya tırsıyorum..
  • complete_ kullanıcısına yanıt
    Öyle bir şey olduğunu sanmıyorum. Dağıtıcı PTT nin maaşlı memuru değil mi niye suçlasın. Ayrıca insan evladı olan görevini suistimal edip taşıdığı malı çalmaz. Ancak şu var takipsizleri teslim ederken kapı çalma zorunlulukları bulunmuyor. Kapıya bırakıp giderler. Etrafta dolanan bir sürü çöp toplayan kimisi suriyeli kimisi ne üdüğü belirsiz tipler var. Çöpe bir şey çıkarıyorsunuz 2 dakika sonra yok, ne ara geldi aldı belli değil.

Benim 5-6 yıl kadar önce royal mail gelen gönderiyi komşu almış mesela bana getirmese bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 23 Aralık 2018; 22:39:33 >
  • 
Sayfa: önceki 12231224122512261227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.