Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1220. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.372
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12181219122012211222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakalım geldiğinde burada yazalım da bizim gibi bekleyenler için umut olur :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cengaver24 C kullanıcısına yanıt
    evet güncelleme aldığınızda bize de bildirin en azından hangi tarihli gönderilere sıra gelmiş fikrimiz olur
  • sim kart girişi yoksa gelir.
  • kargom cuma gününden beri UKIM'de ve PTT işyerinde bekliyor açıklamasıyla bekliyor. ücret hala 0 lira gözüküyor. Kaç gün sonra ilerleme olur sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

kargom cuma gününden beri UKIM'de ve PTT işyerinde bekliyor açıklamasıyla bekliyor. ücret hala 0 lira gözüküyor. Kaç gün sonra ilerleme olur sizce?
    Benimde aynı hocam evrakları gönderdim hareket yok..

• complete_ kullanıcısına yanıt
    Benim durum aynı değil. Benden daha belge bile istemediler. Onlar istemeden mi göndermek lazım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 19 Kasımda Çinden uçağa verilen kargolarımdan Hala hayır haber yok

• Tatanka54 kullanıcısına yanıt
    benim de 26 kasım var, 19 kasım daha sisteme giriş yapmadıysa biz de bir süre bekleyeceğiz demektir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

Benim durum aynı değil. Benden daha belge bile istemediler. Onlar istemeden mi göndermek lazım?
    yoğunluktan gönderememişlerdir,ukim'in şu anki halini merak ediyorum,ağzına kadar paket doludur,milletin 3 kuruş parasına göz koymuşlar,siz gönderin hocam,işlemler daha erken başlar..
  • Ben kargodan ümidi kestim 1 aydır send item ebroad yazıyor. Sağolsun maşşallahı var gümrüğün 4 günde çinden çıkan şey 1 aydır gümrüge giremedi.

RY386616912CN

• 9 aralıkta istanbula yola çıkan uçak halen havada heralde, 11.11 indiriminden yararlanalım dedim yeni yıl geldi.Birde yeni yıl siparişleri yüklenecek!
  • Amerika’dan Black Friday indirimi ile aldığım ve içinde 3 adet bileklik bulunan 90usd değerindeki kargom bugün 135tllik vergi ile teslim edilmek için ofisime gelmiş. Yerimde olmadığımdan PTT şubesine yönlendirdim. Ama hesaplanan vergi %27 olduğundan indirim öncesi fiyat üzerinden hesap yapmışlar. Buna itiraz etme hakkım var mı? Eğer düzelttirebiliyorsam teslim almadan önce mi sonra mı itiraz etmeliyim?

• Kaltuntas kullanıcısına yanıt
    dün sabah evrakları gönderdiğim kişiden mail geldi. "İşlemlerinin yapılması adına evraklarınız ilgili servise verilmiştir. İşlemleri devam etmektedir. Göndermiş olduğunuz evrakların gümrükçe kabul edilmemesi durumunda gönderi adresinize en yakın gümrük merkezine gönderilecektir." diyor. gümrükten kaç günde çıkar sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: daytripper25

dün sabah evrakları gönderdiğim kişiden mail geldi. "İşlemlerinin yapılması adına evraklarınız ilgili servise verilmiştir. İşlemleri devam etmektedir. Göndermiş olduğunuz evrakların gümrükçe kabul edilmemesi durumunda gönderi adresinize en yakın gümrük merkezine gönderilecektir." diyor. gümrükten kaç günde çıkar sizce?
    benzer mail bana da geldi, gitmeden önce göndermiştim, gidip sorduğumda mailler 5-7 gün içinde geliyor dedi. yani size bu bilgilendirme mailini atan kişi maili iletmiştir ancak işleme alınma sırası anladığım kadarıyla 5-7 gün sürüyor. Bir önceki siparişimde de yalnızca evrak göndermiştim Ukim'e gitmedim, evrakları gönderdikten bir hafta sonra çıktı kargo, gümrük limitinin altındaydı. bir hafta sürer diye tahmin ediyorum.

• Kaltuntas kullanıcısına yanıt
    gümrük vergisi çıkacağı kesin. [:). daha mı geç olur bu durumda?

• quote:

Orijinalden alıntı: daytripper25

gümrük vergisi çıkacağı kesin. [:). daha mı geç olur bu durumda?
    işleme alırlarsa aynı sürede gelir tahminimce. gümrük vergisini hesaplayıp sizden tahsil için dekont çıkartırlar.
  • maggie06 M kullanıcısına yanıt
    Vergi çıkmış artık itiraz etsen de bir şey değişmez. İndirimsiz fiyat üzerinden vergilendirme yapılabilir. Sizden ödeme belgesi istememişlerse yapacak bir şey yok. İstemişler ve siz de ne kadar ödeme yaptığınızı belgeleyip gönderdiyseniz itiraz edebilirsiniz. Ama ne zaman sonuçlanır da, vergi iadesi alır mısınız orasını bilemicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

Vergi çıkmış artık itiraz etsen de bir şey değişmez. İndirimsiz fiyat üzerinden vergilendirme yapılabilir. Sizden ödeme belgesi istememişlerse yapacak bir şey yok. İstemişler ve siz de ne kadar ödeme yaptığınızı belgeleyip gönderdiyseniz itiraz edebilirsiniz. Ama ne zaman sonuçlanır da, vergi iadesi alır mısınız orasını bilemicem.
    itiraz cevap süresi vs. derken alınan malın modası da geçebilir.
    eğer vergi ödemesi yapılmaz ise iade mi oluyor.
    aliexpress de alınan malların iadesi satıcı ile konuşulursa belki olur ama diğer sitelerinki ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetEmin95

Ben kargodan ümidi kestim 1 aydır send item ebroad yazıyor. Sağolsun maşşallahı var gümrüğün 4 günde çinden çıkan şey 1 aydır gümrüge giremedi.

RY386616912CN
    eğer registered ile almadı isen en az 30 günün daha var.
    aliexpress den aldıysan otmnatik onay gününü takip et.
    gerekirse günü uzat.
  • Gümrükten supplement geçirebileceğim bir firma var mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12181219122012211222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.