Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1219. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
30.147
Cevap
686
Favori
1.819.150
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12171218121912201221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba benim 2 kargomda anlamadım gümrüge girdi içerisinde ayakkabı vardı  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPIukim ptt de bekliyor diyor ne demek oluyor bu acaba ? benden belgemi isticekler bilgilendirebilirmisiniz
  • abdullahsena A kullanıcısına yanıt
    1-2 güne kapı çalar ptt görevlisi gelir sana bir tebligat yapar. tebligatta ürünü aldığın hesap ekstre bilgin ve kimlik fotokopini isteyen bir metin yazar ve göndereceğin mail adresi yazar. hesap ekstresini ve kimlik fotokopini mail atarsın sonra beklemeye başlarsın acaba ne çıkacak diye :)
  • dün ukim'e evrak gönderenlerde gelişme varmı acaba? bu ptt iyice b..u çıkardı bu işin 1 hafta pimde bekler,1 hafta ukim'de bekler evrak gönderirsin işlem yapmazlar,1 usd kabloyu ukim'e sevkedip 1 kablo'da ptt'ye alırsın,memlekette 7 milyon kaçak var,sen kimsin diye soran yok,bizimde burnumuzdan getiriyorlar,sanki konteynerla mal getirdik..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 15 Aralık 2018; 10:55:23 >
  • complete_ kullanıcısına yanıt
    haşa karşı çıkmak ne haddimize..onlar kutsal ırk..sen sadece türksün..

anında terörist damgası yersin..

toprak kabul etmeyecek bunları..aldıklaır bedduanın haddi hesabı yok.. google maps'de ukim'e gelen yorumları okuyun bi..
  • RP110251160CN Kargo 9 gündür uçakta görünüyor, normal mi bu? Ayrıca bu numara ile ptt den takip edebilir miyim? Tecrübeliler destek olabilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normalde 22 dolar üstü olup indirimle 22 dolar altında aldığım şey gümrüğe takıldı, sizce ekstreyi yollasam inanırlarmı, tekrar internetten bakarlarmı ürünün fiyatına?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AbimSal

Normalde 22 dolar üstü olup indirimle 22 dolar altında aldığım şey gümrüğe takıldı, sizce ekstreyi yollasam inanırlarmı, tekrar internetten bakarlarmı ürünün fiyatına?
    Sen extre yolla internetten bakabiiir ama şansını denemiş olursun, ayrıca internetten bakacaksa değerini neden belirleyememiş, saçma işler..

• quote:

Orijinalden alıntı: livefreestyle

RP110251160CN Kargo 9 gündür uçakta görünüyor, normal mi bu? Ayrıca bu numara ile ptt den takip edebilir miyim? Tecrübeliler destek olabilir mi?
    ptt den takip edebilirsin. Yıl sonu yoğunluğundan ötürü gecikmeler olur, normaldir.
    Uçakta görünmüyor yolda görünüyor. Herhangi bir posta toplama veya aktarma merkezinde olabilir.
    3 02/12/2018 02:08:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) -
    - China (Yurt Disi)
  • AbimSal kullanıcısına yanıt
    Sizden ödeme belgesi isteyeceklerdir bu bazen takip sayfasında yazar bazen adrese tebligat gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canyucel07

merhaba arkadaşlar,
    illegal mi olur bilemedim ama; 2200 tl değerinde bir pc almak üzereyim.
    paket üzerine 80-100 usd civarında rakam yazdıracağım.
    muhtemelen gümrüğe takılır. paket içeriğini incelerler ise, kart extresi isterler.
    e ben onda da oynarım ki :)
    pdf formatındaki extreye de : "aliexpres london : 88 usd" yazabilirim.

başka extrem bir durumla karşılaşır mıyım?
    merhaba arkadaşlar,
    dediğiniz gibi illegal bir iş olacak, sonuçları daha kötü olabilir.

çözüm olarak, avusturya da yaşayan arkadaşım ocak sonu türkiyeye gelecek. siparişi onun adresine vereceğim.
    o da yanında getirecek.

link :https://www.banggood.com/CHUWI-LapBook-14_1-Air-Laptop-Windows10-Intel-Apollo-Lake-N3450-Quad-Core-8G-RAM-128G-ROM-eMMC-p-1216687.html?rmmds=cart_middle_products&cur_warehouse=HK

ürün 30 aralıkta stoklara girecek.
    kupon indirimimle 1850 tl ye denk geliyor. muadilleri 3500 tl burada.

• quote:

Orijinalden alıntı: daytripper25

benim android tvbox da takıldı ukime. bugün önce zimmet alındı çıktı. sonra değişti PTT işyerinde bekliyor oldu. sizce aramalı mıyım ukimi?normalde 35 -40 lira yazıp gönderiyorlardi başkalarınınkini. bizdeki de şans.
    bekliyor dendiğinde size yazı geliyor, ödeme belgesi fatura istiyorlar, yakınsanız gidin, gümrük ücretini ödeyip alırsınız, ödediğiniz tutarın %20 si nispetinde.
  • Merhabalar,

Yurtdışından telefon bataryası getirilebilir mi yoksa yasaklandı mı o da?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _S_R_ -- 17 Aralık 2018; 14:9:13 >
  • Kaltuntas kullanıcısına yanıt
    yazı geldi bugün. cevap mailini gönderdim. kaç güne işlemleri hallolur tahmini olarak?yani ukimden çıkar. ödenen tutarın içinde 10 küsur dolar değerinde kulaklık vardı. onu da belirttim. bakalım ne yapacaklar.

• _S_R_ _ kullanıcısına yanıt
    Telefon bataryası yasaklı değil, getirtebilirsiniz. Ama çoğu kargo firması batarya taşımadığından satıcılar extra kargo ücreti istiyorlar. Bence ilk önce Türkiye deki satıcıları bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daytripper25

yazı geldi bugün. cevap mailini gönderdim. kaç güne işlemleri hallolur tahmini olarak?yani ukimden çıkar. ödenen tutarın içinde 10 küsur dolar değerinde kulaklık vardı. onu da belirttim. bakalım ne yapacaklar.
    oradaki görevli bana mailler yoğunluktan dolayı bize 5-7 gün içinde geliyor dedi, yani gönderdiğiniz gibi işleme alınacağını düşünmeyin, gitme imkanınız varsa hemem hallediyorlar, gümrük vergisi sınırının altında ise telefondan extreyi gösterirsiniz, sipariş listesini gösterirsiniz ikna olurlar zaten.
  • canyucel07 C kullanıcısına yanıt
    Üstat bu ürünün alımı nasıl yapılabilir ?
  • Eğer Türkiye ye gönderim yaparak almak istiyorsanız, site gönderim yapmıyor. Arkadaşın yaptığı gibi başka ülkeye göndertip, tanıdığınızın size getirmesiyle alabilirsiniz.
  • Yurt dışından kargom gelecek tr de ptt ye teslim edecekler gönderen kargo takip numarası vermediği için takip edemiyorum ptt yi aradım isim soyisim den baktı kayıt yok. Ptt kapıya kadar getirdiğinde gümrük bedeli alınır dediler. Benim sormak istediğim bu kargonun gümrük işlemleri nerede oluyor telefonu var mı arayıp kargonun durumunu sorsam

• Daha önceden sürekli olarak aldığım ürün 20 günde gelirdi 35 gün oldu daha ülkeye giriş olmadı bir problem var ama Anlamadım

• cengaver24 C kullanıcısına yanıt
    aralık ayında normal böyle şeyler,tamamen yoğunluktan dolayı.. 11:11, cyber monday derken sağlam birikme oldu, aynı şekilde ben de beklemedeyim
  • 
Sayfa: önceki 12171218121912201221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.