Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1218. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.367
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12161217121812191220
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: samsunum55

Kağıt geldi hocam. Kulaklık almıştım kulaküstü. Kredi kartı ekstresi ile kimlik fotokopimi istedikleri maile yolladım. Geliyor gibi duruyor ama bakalım.
    geliyor hocam,sorun yok..
  • samsunum55 kullanıcısına yanıt
    Belgeleri ne şekilde gönderiniz hocam. Bende mail ile ekran görüntüsü alarak attım ama kabul ederler umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali6511 kullanıcısına yanıt
    Ekstre ve kimlik fotokopimi maile ekledim. Konu kısmına takip numarasını yazdım. Maile de adres bilgilerimi yazdım. Gelen kağıttaki mail adresine yolladım.

• Ayın 27sinde edi received olup hala bekleyen var mı :)

Şu birkaç haftadır epey yavaş işliyor Başakşehir pim

• Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    22 sinden beri bekliyorum ben hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • black friday sonrası her sene aynı muhabbet :) ocak ortasına kadar devam eder bu yoğunluk herhalde

ondan sonra verdiğim iki sipariş geldi, bu bahsettiğim hala beklemede..
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    İşin sıkıntısı çin gibi bir ülkeden ürün bu bu kadar yoğunluğa rağmen yollanabiliyor ama bizim ülkede bi kayda giremiyor. Sıkıntı bizim gümrüğün işleme stilinde.

• DHL expressmiş

Resmen sallana sallana iş yapıyorlar.

12 sinde çıkan ürünü nasıl başardılar ettiler dağıtımı pazartesi gününe (17 sine) bıraktılar. 33 Euro'luk hizmetleri bu mu yani?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar,
    illegal mi olur bilemedim ama; 2200 tl değerinde bir pc almak üzereyim.
    paket üzerine 80-100 usd civarında rakam yazdıracağım.
    muhtemelen gümrüğe takılır. paket içeriğini incelerler ise, kart extresi isterler.
    e ben onda da oynarım ki :)
    pdf formatındaki extreye de : "aliexpres london : 88 usd" yazabilirim.

başka extrem bir durumla karşılaşır mıyım?
  • klasik devlet dairesi kafası olduğu için normal hocam.

bir de ukim gerçeği var ki saç baş yoldurur..allah düşmanımı düşürmesin..
  • canyucel07 C kullanıcısına yanıt
    Resmi evrakta sahtecilik ve yalan beyan a girer hocam yakalarlarsa muck muck yapabilirler

• admlar aynı ürüne aliexpressten bakıp açıklama isterlerse yapacağın açıklamayı da ayarla

• quote:

Orijinalden alıntı: KAYSERS0ZE

admlar aynı ürüne aliexpressten bakıp açıklama isterlerse yapacağın açıklamayı da ayarla
    indirim kuponunu kullandım diyebilirim. ama yemeyebilirler
    veya "daha önce almıştım, iade ettim, şimdide farkını ödeyerek bu ürünü aldım" da diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canyucel07

indirim kuponunu kullandım diyebilirim. ama yemeyebilirler
    veya "daha önce almıştım, iade ettim, şimdide farkını ödeyerek bu ürünü aldım" da diyebilirim.

Alıntıları Göster
    hayatı çizgi film'e çevirmişsin,500.-usd cihaz alıyorsun 420.-usd indirim çeki'mi kullanıyorsun,bi dene bakalım sonuçlarını an an paylaşırsın bizle,gümrüktekiler beyanla iş yapmıyor,yok gönderdim,geri geldi,bidaha gitti,kupon kullandım,çek kullandım,öpücük verdim v.s. hiçbirşeye bakmıyorlar,google amcaya girip en pahalı nerdeyse onun fiyatından çakıyorlar güzel kardeşim,sen istersen bankadan şahit götür..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 14 Aralık 2018; 12:34:24 >

hocam böyle derseniz demeye başladığınız anda memurlar sizi dinlemez

• daha önce de pc alan arkadaşlarım oldu. gümrüğe takılmadan geldi.
    şansa bırakıcaz artık..
    %20 öder geçeriz.
  • Amazon'dan 2 adet plak alacağım ama toplamı vergi sınırının üzerine çıktığı halde gümrük vergisini eklemiyor. Plak, CD gibi şeylerden vergi alınmıyor mu? Satıcı amazon.de'nin kendisi.
    Yemezler boşuna riske atma. Hatta satıcıya söyle aynen ödediğin rakamı beyan etsin. Yoksa burda her halükarda açıp inciğini cinciğini incelerler, hatta size sormadan internetten daha pahalı fiyat bulurlar onun üzerinden vergi ödetirler. Aliexpress internet linkini bulmak çok zor bir şey değil.
    Ekstre üzerinde oynama yaptığın ortaya çıkarsa başına büyük dertler de açılabilir. DHL ile falan gelirse zaten bunu yapma şansın yok ürün linkini istiyorlar paşa paşa gönderiyorsunuz.
  • civcivx C kullanıcısına yanıt
    Alınıyor, kitap ve cd lerde vergi oranı %8 diye biliyorum. Plak hangi kapsamda bilmiyorum.
  • yasakli ürün siparişi verip aliexresten para iadesi alabilen varmi? 2 aydir ukimde tutuluyor süre dold iade edilmedi daha
  • 
Sayfa: önceki 12161217121812191220
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.