Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: KAYAQ Daha Az
1 Kayıtlı Üye
25.271
Cevap
689
Favori
1.329.331
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Alışveriş Fırsatları >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
      745 Mesaj
      09 Aralık 2018 08:04:44

ürün linki atarmısınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      badboy8717 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

CAHİL OLMAK İSTERDİM.
      O ZAMAN NE KADAR CAHİL OLDUĞUMU BİLMEZDİM
    • Yarbay
      3203 Mesaj
      09 Aralık 2018 13:49:35
      quote:

Orijinalden alıntı: dış kapının iç mandalı

Aliden aldığım 12 dolarlık powerbank e 32.1 lira vergi gelmiş. Bununla ilgili olarak ne yapmam gerekiyor? Takip kodu RG935197625BE. Cidden 12 dolara aldım. Şaka gibi.
      ukim memurlarının artık göz kararı vergi hesaplıyorlar,ptt'den şikayet edin,22.-eu gümrük sınırını uygulamıyorlar,memlekette kanun,kural uygulayan yok,istanbuldaysanız ukim'e gitmeniz gerekecek 1 saat uğraştırırlar,dilekçe yazarsın,havale,kayıt yaptırırsın,sanki şirket kuruyorsun gibi işlemler yapılır,sonra sen git heyete girecek der (orda bir karaktersiz var,sizden o parayı hakkı olmasada almak için herşeyi yapıyor,bunu yaparkende yüzünde zevk alıyor gibi bir ifade ile konuşuyor,nasıl çakacam der gibi vergiyi) dilekçe kontrol edilecek,bana kalırsa uğraşmaya değmez,osmangazi köprü'ye katkın olmuş olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 9 Aralık 2018; 14:0:58 >

• Yarbay
      3203 Mesaj
      09 Aralık 2018 13:53:28
      quote:

Orijinalden alıntı: badboy8717

Drone şuan elimde sabah pttden aradılar korktum gümrük fln diyecekler diye meğer yayan postacıymış abi paket büyük gelip alabilirmisin dedi tamam dedim gittim aldım. Sanırım bu bir rekor
      hocam hayırlı olsun,istanbul dışı kargolar ukim'e daha az uğruyor nedense,koca paketi sevketmiş i..e,,benim 5cm paketleri bile ukim'e sevkedip 1.-usd aldığım pakete 5,5 tl vergi kesiyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 9 Aralık 2018; 13:54:11 >

• Er
      7 Mesaj
      09 Aralık 2018 15:28:54
      Yasaklı ciltbakım ürünüm gümrüğe takılınca geri döner sanmıştım ama bir çeşit ilaç zannetmişler ve bana reçete gönderirsem alabileceğime dair bir yazı geldi. Doktorlara sormaya korkuyorum bu zamana kadar hep asabi doktorlara denk gelmişimdir, şimdi nasıl gidip de bi doktora bana şu ürünleri reçete yazar mısınız diyeceğim. Bi bilgisi olan var mı doktorlar böyle birşey yapmaktan geri çekilirler sanıyorum o yüzden hiç yormayacağım kendimi.

|
      |

• Yüzbaşı
      441 Mesaj
      09 Aralık 2018 16:13:51

link

Gearbest konusunda indirim kodu var 50 tl civarı indirim yapıyor ekstra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badboy8717 -- 9 Aralık 2018; 19:31:20 >
      |
      |
      tinziri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • 09 Aralık 2018 16:19:59
      quote:

Orijinalden alıntı: complete_

ukim memurlarının artık göz kararı vergi hesaplıyorlar,ptt'den şikayet edin,22.-eu gümrük sınırını uygulamıyorlar,memlekette kanun,kural uygulayan yok,istanbuldaysanız ukim'e gitmeniz gerekecek 1 saat uğraştırırlar,dilekçe yazarsın,havale,kayıt yaptırırsın,sanki şirket kuruyorsun gibi işlemler yapılır,sonra sen git heyete girecek der (orda bir karaktersiz var,sizden o parayı hakkı olmasada almak için herşeyi yapıyor,bunu yaparkende yüzünde zevk alıyor gibi bir ifade ile konuşuyor,nasıl çakacam der gibi vergiyi) dilekçe kontrol edilecek,bana kalırsa uğraşmaya değmez,osmangazi köprü'ye katkın olmuş olur...

Alıntıları Göster
      Ben bir kere geçerek sıramı savdım hocam. Daha fazla katkı yapmak istemiyorum oraya

|
      |

• Yüzbaşı
      441 Mesaj
      09 Aralık 2018 16:20:09

Saolun, öyle bir hareket geçirdi ki kargo gece zil çalar dedim bu gidişle
      Ankara kamyonu kalkıyoor ne kadar Ankara varsa yükleyin gibi birşey oldu heralde. 5.5 tl dediğiniz vergi değil aslında inceleme ücreti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      complete_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      3203 Mesaj
      09 Aralık 2018 18:50:07
      quote:

Orijinalden alıntı: badboy8717

Saolun, öyle bir hareket geçirdi ki kargo gece zil çalar dedim bu gidişle
      Ankara kamyonu kalkıyoor ne kadar Ankara varsa yükleyin gibi birşey oldu heralde. 5.5 tl dediğiniz vergi değil aslında inceleme ücreti.
      aynen paket açma parası şöyle bir iş bulamadık,aç paketi 5,5.-tl..
      |
      |

• Yüzbaşı
      441 Mesaj
      09 Aralık 2018 19:35:31
      2 drone daha almak istiyorum, gümrükte geriye dönük alışveriş geçmişim görünüyor mu, farklı isimlerle mi sipariş geçsem veya farklı adreslere. Paket üzerinde isim adres yazıyor sonuçta sadece.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Teğmen
      146 Mesaj
      09 Aralık 2018 22:21:59

Şansınızı denemek istiyorsanız satıcıya msj yazın china hava postası veya Turkey postası ile göndermesini isteyin. Bütün özel hava yolu kargo şirketleri ile gelirse gümrükte takılır paket açılıp bakılır ve ticari olarak görülürse almayı unutun. Ama devlet kargosu ile gümrükten geçmesi muhtemel. Satıcının mağazasında aynı ürünü 250 dolarla aliexpress sd shipping seçeneği var. Singapour posta ile gönderilir sanırım. Link
      https://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-T-962-Infrared-IC-Heater-T962-Reflow-Oven-BGA-SMD-SMT-Rework-Station-T/32816662450.html?spm=a2g10.10010108.1000013.2.5432185f4cdUQR&pvid=8a065bd1-3f32-4659-a0f0-160e9a672a41&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.99734.0&scm-url=1007.13339.99734.0&scm_id=1007.13339.99734.0
      |
      |
      SBK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cesaret insanı zafere , kararsızlık tehlikeye , korkaklık ise ölüme götürür. ( Yavuz Sultan Selim Han )

• Yarbay
      2003 Mesaj
      10 Aralık 2018 10:04:15
      Hoodie aldım ülkeye gireli 10 gün oldu hala gümrükte bi hareket yok. Singapur postla yollandı. Tamam yoğun dönemdeyiz ama bu kadar da olur mu var mı aynı sıkıntıyı yaşayan?

|
      |

• Er
      9 Mesaj
      10 Aralık 2018 10:29:49
      LM248237783CN arkadaşlar 16.11.2018 den beri edi recieved sipariş teslim tarihi 11.12.2018 ne yapmam gerekiyor?
      |
      |

• Yüzbaşı
      588 Mesaj
      10 Aralık 2018 10:56:41
      Merhaba arkadaşlar bir ürünüm 29/11 diğer ürünümde 27/11 tarihinde hareketlerde "Arrive at destination country post office" olarak görünüyor. Ama bu tarihlerden sonra hiç hareket olmadı. Ne yapmam gerekiyor acaba yardımcı olabilir misiniz ?
      |
      |

Youtube Kanalıma Hepinizi Bekliyorum :https://www.youtube.com/channel/UCeTL0dzRiK-4zohhcPlMLyA
    • Yarbay
      12330 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      forumnik

10 Aralık 2018 15:13:15

Gelmiş merak etmeyin
      İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İST.ULUSLARARASI PİM 08/12/2018 19:57:53 PTT İşyerine Sevk Edildi
      Turkey/- - 10/12/2018 09:10:13 Receive item at delivery office (Inb)
      NEVŞEHİR/ÜRGÜP ÜRGÜP 10/12/2018 12:10:13 PTT İşyerine Geldi
      |
      |
      Twikownn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      64 Mesaj
      11 Aralık 2018 01:26:40
      Arkadaşlar merhaba 11.11 de Ugreen den vermiş olduğum RP094554045CN takip numaralı sipariş de hiç bir hareket yok. Satıcıya yazdığımda merak etmeyin gelecek diyor ama daha önceki siparişlerimde böyle bir durum olmamıştı, konuyla ilgili bilgi verebilecek olan var mı?

• Teğmen
      184 Mesaj
      11 Aralık 2018 17:15:08
      Merhaba arkadaşlar AliExpress Ugreen ve Baseus firmalarından ürün aldım. Ürünler adetli olduğu için gümrüğe takıldı tarafıma bildiri yapıldı. İlgili yeri aradığım da ticari faaliyete giriyor ithalat belgesi gibisinden birşeyler söyledi. Bu ürünleri almanın bir yolu var mı?

'' Münferidin münasıbı mükafatından mütefekkir olanıdır. ''
    • Binbaşı
      1944 Mesaj
      11 Aralık 2018 17:42:57
      quote:

Orijinalden alıntı: Kesn

Arkadaşlar merhaba 11.11 de Ugreen den vermiş olduğum RP094554045CN takip numaralı sipariş de hiç bir hareket yok. Satıcıya yazdığımda merak etmeyin gelecek diyor ama daha önceki siparişlerimde böyle bir durum olmamıştı, konuyla ilgili bilgi verebilecek olan var mı?
      En meşhur çin atasözüdür Merak etmeyin gelecek &#128514;

|
      |

Kullanmıyorum.
    • Binbaşı
      1877 Mesaj
      11 Aralık 2018 18:43:04

ticari olarak geçtilerse 40 takla atsanız alamazsınız hocam. iadesini isteyip bulk olarak maksimum tek kargoda birkaç adet alın, diğer türlü gümrük sıkıntı yaratıyor.
      |
      |
      faraza- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

elementary OS ContributorWhite Hat Alliance MemberMicrosoft Developer Network
      Yes, I am a criminal. My crime is that of curiosity. My crime is that of judging people by what they say and think, not what they look like.
      My crime is that of outsmarting you, something that you will never forgive me for.

The Mentor
    • Yarbay
      12330 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      forumnik

11 Aralık 2018 23:14:06

Sen bunları satıp para kazanmak istemedin mi yoksa. Elbette ticari derler adetli gönderilere. resmi yollardan ithalat yapman lazım onun için de bir şirket sahibi olman ve bir gümrük müşavirliğine vekalet vermen gerekecek. Muhtelemen bu masraflar senin sipariş ettiğin malzeme fiyatının kat kat üzerinde olacak. O yüzden teslim alamayacağını ve iade gönderilmesini iste aliexpressteki satıcıdan da ürünler gümrükten geçmedi kusura bakmayın teslim alamıyorum paramı iade edin ricasında bulunacaksın.
      |
      |
      faraza- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4213 Mesaj
      12 Aralık 2018 05:03:44
      Bu kargo gümrüğe takılmış mı sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 12 Aralık 2018; 5:7:35 >
    Hızlı Cevap

Reklamlar
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.