Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1216. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.124
Cevap
686
Favori
1.818.033
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12141215121612171218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pim'de yogunluk var galiba? Halbuki 11.11de gelen kargolar bile trye giris yaptiktan 1 gun icinde gelis kaydi yapildi derdi. Simdi trye gelmis 3 gundur bekliyo. Gelis kaydi bile yok. Niye boyle yogunluk oldu ki acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende mi box almıştım ukim de bekletiliyor dün zimmet alındı yazısı vardı bu gün bekletiliyor yazıyor bana bilgi mi gelecek yoksa bulunduğum şehir e mi gelecek.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• Merhaba Arkadaşlar ,
    Burda bir sıkıntı yok sanırım , giden diyor ama Türkiye’ye gelmiş sanırım değil mi..

RY450540335CN

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Brave.Heart3416 B kullanıcısına yanıt
    Kayıt işlemi bekliyor ülkede

• Türkiye’de mi yani.. ?

Bayadır sipariş geçiyorum yurtdışından ama hatırladığım kadarıyla ptt sitesinden çıkıyorsa Türkiye’ye gelmiş demektir , yanlış mı hatırlıyorum..

• Byrad kullanıcısına yanıt
    Fatura isteyebilirler. Eğer fatura gösteremezseniz, gümrük memuru orda fiyat belirler ve o fiyat üzerinden sizden vergi çıkartır. Arkadaşınız bunları nerden aldıysa size faturasını pdf olarak göndersin. Üzerindeki ismi ve adresi kendi isminiz ile değiştirip onu gösterebilirsiniz benim aklıma gelen yöntem bu. Bir çok kişininki sorunsuz geldiğini kabul ederek 6 adet ekran kartını tereyağından kıl çeker gibi alabileceğinizi düşünmeyin. 1 tane olsa neyse de adetli olunca ticari olarak değerlendirilme riski de var. İstanbul gümrüğü sanırım bu işi Kocaeli gümrüğe paslamış. Durum karışık, bilemiyorum başınıza neler gelecek acaba. Ordaki gümrük memuruna bir şekilde ulaşıp "aman abim bilmiyordum arkadaşım yollamış hepsini evrak kürek olmadan" vs diye mağdura yatın.
  • spencermila S kullanıcısına yanıt
    3 hafta olmuş henüz. Koruma süresi bitmesine daha vardır, erken tartışma açmışsınız. Size bekleyin diyecekler, başka da yapacak bir şey yok zaten.
  • Drakoid D kullanıcısına yanıt
    11.11 üzerine blackfriday ardından yılbaşı alışverişleri derken yoğunluk artmıştır. Ayrıca artık gelen hemen her paket fiyatına bakılmaksızın gümrük kontrolüne gitmekte. Yani 25 Dolar altı da olsa doğru beyan edilip edilmediği ve ürünün ne olduğu inceleniyor. Yasaklı ürünlerin geçişine göz açtırılmıyor.
    Yeni sipariş verecek olanların artık yeni yıla Ocak ayı ortalarında sipariş vermesini tavsiye ederim. Bugünlerde verilecek siparişlerin artık Aralık sonuna kadar gelmesi ihtimali pek yok. Zaten tatile de girecekler ayın 25'inde.
  • ali6511 kullanıcısına yanıt
    takip sayfasının üst kısmında vergi vs yazıyor mu? yazmıyorsa beklemekten başka çare yok.
  • Brave.Heart3416 B kullanıcısına yanıt
    Hayır orda China yazıyor. Daha bugün ordan çıkmış Türkiye'ye gelmesi mümkün değil
    Kayıtlı Gönderi Hareketleri
    İl/İlçe Merkez Adı Tarih Saat İşlem
    China (Yurt Disi)/- - 12/12/2018 23:33:00 Receive item from customer (Otb)
    China (Yurt Disi)/- - 13/12/2018 00:00:00 Send item abroad (EDI-received)
    China (Yurt Disi)/- - 13/12/2018 10:07:00 The item was forwarded to the destination country (Otb)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

11.11 üzerine blackfriday ardından yılbaşı alışverişleri derken yoğunluk artmıştır. Ayrıca artık gelen hemen her paket fiyatına bakılmaksızın gümrük kontrolüne gitmekte. Yani 25 Dolar altı da olsa doğru beyan edilip edilmediği ve ürünün ne olduğu inceleniyor. Yasaklı ürünlerin geçişine göz açtırılmıyor.
    Yeni sipariş verecek olanların artık yeni yıla Ocak ayı ortalarında sipariş vermesini tavsiye ederim. Bugünlerde verilecek siparişlerin artık Aralık sonuna kadar gelmesi ihtimali pek yok. Zaten tatile de girecekler ayın 25'inde.
    5.5 lirayi her seye yapistirmasinlar da gumruk kontrolu yapicaz diye. Cok olmasa da sinir bozucu bir sey.

25inde tatile mi giriyo gumrukculer? Nasil ya 1 hafta sonra donseler dag kadar kargo birikir orda. Hepsi mi gidiyo bas edemezler ki sonra.

• Drakoid D kullanıcısına yanıt
    Bizde değil yurtdışında tatil. Yani aliexpress satıcısı o tarihlerde gönderim yapmaz, Çin postası Malezya post Singapur post hiç biri çalışmaz. Dolayısıyla burda gümrükte bir yoğunluk olmaz.
  • quote:

Başkası alamaz kimin adına geldiyse onun gidip alması lazım. Kredi kartı ekstrenizi ve aliexpress ödeme onayı email çıktısını birlikte götürün.
    Zimmet alındı yazısı; kargo gümrükten geçti, alıcıya gitmek için kurye teslim alındı anlıma gelmiyor mu? İnternette buna benzer açıklamalar görmüştüm çünkü.
  • İyi forumlar herkese. Şimdi bu ürün bana gelmeye mi başlamış, gümrüğe geri mi dönmüş anlayamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Ben de 9 dolarlık ufacık eachine 010 drone aldım, gümrüğe girmiş ukim zimmet alındı diyor. 5.1 TL gümrüğe girdi ücreti almışlar. Hayır ne gerek var kıytırık bir Drone için gümrükte yoğunluk yapmaya, illa vergi istiyorsanız her kargodan 5 TL alın beklemekle uğraşmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhantemiz -- 13 Aralık 2018; 13:27:52 >
  • Şimdi ukim.den telegraf geldi almış olduğum ürünün faturası ni istiyorlar. Ben TV box almıştım 2 tane 100/50 indirdim kodu ile biri geldi elimde diğeri gümrük ye takıldı ben şimdi nasıl açıklayacağim bu durumu arkadaşlar.

• samsunum55 kullanıcısına yanıt
    Size doğru geliyor olmalı. Bundan sonra adresinize yakın olan ptt şubesine gidecektir.
  • ali6511 kullanıcısına yanıt
    Kredi kartı ekstrenizi gönderip ödemenin 2 ayrı ürün için olduğunu belirteceksiniz. Ürün sipariş onayı için gelen email çıktısını da ekleyin hangine ne kadar ödediğiniz belli olsun. Göndereceğiniz evraklara takip no yazmayı unutmayın.
  • quote:

Kredi kartı ekstrenizi gönderip ödemenin 2 ayrı ürün için olduğunu belirteceksiniz. Ürün sipariş onayı için gelen email çıktısını da ekleyin hangine ne kadar ödediğiniz belli olsun. Göndereceğiniz evraklara takip no yazmayı unutmayın.
    Hocam bende de zimmet alındı çıkıyor bu ne demek, ücret v.s çıkmamış,normalde gümrükte bekletiliyor v. s çıkardı, ödeme belgesi isteyecekleri zaman..

• cervinff kullanıcısına yanıt
    Hocam extrede belli değil ki ödemenin bu almış olduğum TV box için olduğu.

• 
Sayfa: önceki 12141215121612171218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.