Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1207. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.479
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12051206120712081209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    araştırmama göre rutin şeymiş dhl 2 günü dolduruyormuş çoğu zaman hangi gün girdi türkiye'e

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modu Chanyu kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı yok. Amazondan gelen ne olursa olsun gümrük kontrolüne girer. DHL veya UPS ile gönderirler zaten. Bunlarda gümrüksüz çöp bile geçmez. Amazona ödediğiniz vergi dhl aracılığıyla gümrüğe ödenir size de teslim ederler. Tabi bazen belge isteyebiliyorlar ürüne göre.
  • sekobaba kullanıcısına yanıt
    belli olmuyor dhl ile pek ilgisi yok. Gümrük memurunun inisiyatifine kalmış. Gümrüğe beyanname açıyorlar memur onaylayana kadar beklemek zorundalar. Aynı gün çıktığı da olur 3-4 iş günü beklediği de.
  • Bana telefon da Dhl 2 iş gününde sonuçlanır dedi o yüzden dedim yarında gelmezse Amazon ile konuşmayı düşünüyorum altı üstü RAM aldık :))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Neweggden tarihinde Order Date: 11/24/2018 at 06:24AM ürün aldım. Şuanki durumum fedEx Programlanan teslimat: Bekleyen
    Pazar , 25/11/2018 Gönderi verisi FedEx'e iletildi durum budur. Şimdi bu ürün bana ne zaman ulaşıcak acaba?
  • bu ayın 5 inde aliexpressten e-sigara sipariş etmiştim, şu an kargomun durumu böyle. "ptt işyerinde bekliyor" yazısı çıktığında merkeze gidip görüşmem gerektiğini okudum. bilen birisi fikir verebilir mi ?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ayın 5 inde aliexpressten e-sigara sipariş etmiştim, şu an kargomun durumu böyle. "ptt işyerinde bekliyor" yazısı çıktığında merkeze gidip görüşmem gerektiğini okudum. bilen birisi fikir verebilir mi ?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• Newegg siparisim ile ilgili böyle bir mail aldım

Ancak ardından faturam da gönderildi . Ürün gelecekmi gelmeyecekmi kafam karıştı açıkçası

Daha önce yaşayan varmı acaba ?

• sefaMseven kullanıcısına yanıt
    Girdiğiniz adrese gönderim yapamıyorlarmış... Paranız geri yatacak.
  • Modu Chanyu kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı yaşamıyorsunuz aslında. Amazon vergi ile ilgili ücreti dhl e öder, direkt gümrük müdürlüğüne değil. Dolayısıyla biraz prosedür işler var. Ödemesi yapıldı diye gümrükte kontrol edilmeden geçmez. Gümrükte paketi açma yetkileri de var.
  • matrix999 M kullanıcısına yanıt
    Buradan takip edin Türkiye'ye gelmiş mi?
    https://www.fedex.com/tr-tr/tracking.html
  • mokoko08 M kullanıcısına yanıt
    Görüşecek bir şey yok. e-sigara geçmez. yasaklı ürün diye geri gönderilecektir. Bir sonraki harekette anlayacaksınız, zimmet alındı yazacak, sonrasında yasaklı ürün iade.
  • keep clubbin K kullanıcısına yanıt
    Bende anladım da Yalova ya neden gönderim olmasın ki bundan 2 saat sonra fatura gönderdiler ürün kargolandi gözüküyor .
    Acaba gönderdikleri firma İstanbul'a gümrüğe kadar getireceği oradan yerel bir kargoya verileceği için o şekilde otomatik bir mesaj mı geldi diye düşündüm .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefaMseven -- 30 Kasım 2018; 10:19:18 >
  • sefaMseven kullanıcısına yanıt
    saçma olmuş gerçekten. Ticket açıp detaylı bilgi mi istesiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

Buradan takip edin Türkiye'ye gelmiş mi?
    https://www.fedex.com/tr-tr/tracking.html
    ben orayı kontrol ediyorum ama sürekli aynı hiçbir güncelleme yok 6 gün oldu nerdeyse.
  • mokoko08 M kullanıcısına yanıt
    Siparişin gümrüğe girmiş ukime gidip gümrük memurıyla açıcaksınız yasaklı ürünse geri gidecek.

• Newegg'den 904 dolar degerinde bir laptop almayi dusunuyorum. 6100 küsur TL' ye mâl olacak bana. Bildigim kadariyla fedex ile gonderim yapiyorlarmis. Gumrukten sorunsuz gecer mi acaba urunum?

• Merhaba Hong Kong post kargom 6 gündür Menşei ülkede İşleme merkezinde bekliyor. Bu zamana kadar en fazla 3 gün kadar beklemişti diğer kargolarım. Herhangi bir sorun olabilir mi, kaybolma gibi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 170turgut

Satıcı ile temasa geçiniz. PTT sisteme yanlış yansıttığını düşünmüyorum. Satıcı bazen size başkasının takip numarasını yanlış verebiliyir. Kendi başıma geldiği için biliyorum.
    Saticiya kac kere mesaj attim cevap vermedi. Bak cevap vermezsen ali ile konusurum dedim. En sonunda ali ile konustum. Dispute acin dedi. Istiyosaniz birkac gun daha bekleyin ama sonra dispute acin dedi.

Satici isi yokusa surmeyeydi iyidi. Aldigim yer de bu urunu binlerce kere satmis yuksek puanlara sahip bir yer. Cidden bi cakallik yaptigini sanmiyorum 2.5$lik urun icin. O gunlerde kargoya verilen esyalarim gelmeye basladi bile. Pzt gelmezse dispute acarim artik. Tesekkurler yardim icin

• Gearbestten creality cr 10s almayı düşünüyorum. Bazıları ardiye bedelinden bahsetmiş vergiden çok tutuyor diye. Hangi kargoyla nasıl almak gerekir sorunsuz. Ticari olarak değerlendirme durumu var diye okudum. Kime göre neye göre 1 tane cihaz değil mi sonuçta?

• 
Sayfa: önceki 12051206120712081209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.