Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1206. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.124
Cevap
686
Favori
1.818.098
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12041205120612071208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kimlik fotokopimi ve ürüne ait dekontlar ile fatura bilgisini ilettim.

son aşama olarak depodan çıkarıldı der.

ürün geliyor mu yoksa geri mi dönüyor ? Herhangi bir ücret yansıtılmış durumda değil.

bu arada ürün 27 küsür dolarlık projeksiyon.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• sekobaba kullanıcısına yanıt
    bana da aynı mail geldi. dhl'i aradım, tc no, isim, mail adresi, tel no verdim. yani onlar istediler. şuan beklemedeyim. takip'te gönderi gümrüğe tabidir yazıyor 13:11'den beri güncellenmedi. siz de bir gelişme var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1907dom1907

bana da aynı mail geldi. dhl'i aradım, tc no, isim, mail adresi, tel no verdim. yani onlar istediler. şuan beklemedeyim. takip'te gönderi gümrüğe tabidir yazıyor 13:11'den beri güncellenmedi. siz de bir gelişme var mı?
    Kasım, 28 2018 13:30 den beri ben de aynı
    Gönderi gümrüğe tabidir

Ek Ayrıntı
    Gümrük çekimi için ithalatçıdan evrak bekleniyor.

bu şekilde gözüküyor amazon da benim tc kimliğim kayıtlı aramadım bekliyorum
    benim de başıma ilk defa böyle bişey geldiği için ne yapmam gerektiğini de kestiremiyorum. amazon vergiyi de peşin olarak alıyor. tc no tel no hepsi var, ayrıca faturalı geliyor gelen ürünler. gelen mailde ürünün faturalı falan vardı. doldurmam için bir belge yada herhangi bir benzeri yoktu. sanırım sadece beklememiz gerekiyor ama bence siz de bir arayıp öğrenin dhl'i.
  • 1907dom1907 kullanıcısına yanıt
    ben ilkkez aldım o yüzden çok fazla bilmiyorum bu durumu aradım sizin dediğiniz gibi 2 gün içerisinde size bilgilendirme yapılacak şuanda gümrük memurları karşılaştırıp gerekli inceleme sonrası gümrükten çıkacaktır diyor.
    herhalde pazartesi falan gelir bende tahmini teslimat cuma günü yazıyor.
    standart prosedür. Aşağıdaki linkte bilgiler var. Müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekiyor.
    https://gumruk.dhl.com.tr/Kategori3.asp
  • keep clubbin K kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için sağ olun. Alışveriş arefesinde bunu öğrenmem iyi oldu yalnız soracağım bir şey var g.t.i.p numarası belirlenirken sizin görüşünüzü alıyorlar mı ? Mesela benim alacağım ürün Gtip'de digitizer olarak listelenmiş ve ek vergi alınmıyor. Fakat aldığım digitizerde monitörde var. Monitör için ek vergi alınıyor. Ürünün tarifini bizi çağırdıktan sonra mı yapıyorlar? Sizce durum nasıl gelişir arkadaşlar?
    https://www.aliexpress.com/item/XP-Pen-Artist16Pro-Drawing-Tablet-Graphic-tablet-Digital-Monitor-electronic-with-Express-Keys-and-Adjustable-Stand/32855144204.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.382b4c4dcklzWf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matesis514 -- 28 Kasım 2018; 20:30:20 >

• aramex'de sıkıntı yaşayan varmı?
    Subtotal:$78.82
    Shipping Cost:$45.62
    güncel gümrük muafiyet sınırı kaç dolar arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diamondx -- 28 Kasım 2018; 21:33:47 >
  • matesis514 kullanıcısına yanıt
    Ek maddede iv nolu listede olmasi yeterli %20 icin. Yoksa elektrik supurgesi de 0 idi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

Eğer gelen faturada 107 dolar yazıyorsa ve indirim ayrıca gösterildi ise ürün ücreti olan 107 dolar üzerinden vergi ödersiniz. İndirim belirtilmediyse ödeme yaptığınız tutar üzerinden vergi ödersiniz. Ürünün ne olduğu da önemli. Bazılarında ek ötv de var.

Alıntıları Göster
    Araç kamerası almıştım, büyük ihtimalle 18 19 dolar gibi bir şey yazar üzerine. Singapore post efsane yavaş sanırım. 19.11.18 de Türkiye'ye gönderildi dedi, 26.11.18 de Türkiye'ye girdi dedi kaldı öyle. PTT'de hiçbir hareket yok. Benimle aynı gün sipariş veren bir çok kişinin ulaştı bile.

• Merhaba,
    Gearbestten aldığım ürün için aramex 23.11.18 de kayıt oluşturdu ancak 5 gündür durumu kayıt oluşturuldu olarak duruyor değişmedi normal midir?
  • Diamondx D kullanıcısına yanıt
    22Euro yaklaşık 25dolar
  • Burhan kullanıcısına yanıt
    Kameralar UKİM'de gümrük kontrolüne girer. Gerçek bedelinden çok düşük gösterildiği belli, açıp incelerler sizden ödeme belgesi talep ederler ödediğiniz rakam üzerinden vergi gelir. Daha kötüsü size sormazlar ürünün fiyatını kendileri belirler belirledikleri fiyattan vergi keserler, demedi demeyin.
  • rcr R kullanıcısına yanıt
    henüz postaya teslim edilmemiş olabilir. 24-25 kasım haftasonu zaten çalışmaz. 3 gün olmuş henüz. Normal.
    durum
    Gönderi gümrüğe tabidir
    Kasım, 29 2018 09:19 Local Time

güncellendi halen bi gelişme yok bende.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    10 Gönderi gümrüğe tabidir
    11 Gönderinin ön bilgilendirme mesajı gümrük sistemine ulaştı ve gümrük statüsü belirlendi/güncellendi
    12 Gümrük çekim işlemleri tamamlandı ISTANBUL - TURKEY
    13 Gönderi bir sonraki operasyonel işlem için yönlendirildi ISTANBUL - TURKEY

Benim bu sabah güncellendi. belki gün içinde sizin de güncellenir.
    güncellenmiş ya, daha ne gelişme olacak? dakika dakika beklemeyin o kadar.
    dünde o şekildeydi hocam benim
    şimdi aradım daha gümrükten bi haber gelmedi deniyor şans biraz sanırım bu işler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Modu Chanyu

Bu mesaj silindi.
    Ne montu hocam bu gümrüğe girmiş 😊

• Selamlar. Hasta oğlum için ABD den vitacost.Com dan vitamin takviyesi aldım. Ancak 1 ay oldu hala gelmedi. Kargo firması DHL . den sorgu yapınca

"PROCESSED AT EXPORT FACILITY" yazıyor. Bu ne demektir. Ne yapabilirim. Daha ne kadar beklerim.
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h.t.1357 -- 29 Kasım 2018; 21:20:49 >
  • 
Sayfa: önceki 12041205120612071208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.