Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.342
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    usps kargo ile yola cıkan ürünüm gümrüge takılırsa illa istanbula mi gitmem gerekiyor ? Ben adanada ikamet ediyorum ve kargo adresim adana ,buranın gümrük müdürlügü ile iletişime gecsem halledemez miyim ?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kojimu -- 26 Ağustos 2011; 3:28:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeanne dArc

quote:

Orijinalden alıntı: kojimu

gümrüge gelen paketin icinde fatura olmazsa, sadece paket üzerindeki tutar görünse ve gift olarak gelse ürün ( usps ile ) sorun olur mu ?

ve ürün + kargo sınırımı 75 euro yoksa sadece ürün mü 75 euro sınırında.?

Gumruk memurunun kredi karti ekstrenizi ve alisveris yaptiginiz sayfa da urunun fiyatini gosterir bolumu isteme hakki var, ki benden istediler.

peki eşleşme olmazsa ,yaptirimi neler olur bilginiz varmi acaba ?
  • Gumruk memuru internetten urunun fiyatina baktiginda ne derse o olur:)
  • quote:

merhaba arkadaslar..
    usps kargo ile yola cıkan ürünüm gümrüge takılırsa illa istanbula mi gitmem gerekiyor ? Ben adanada ikamet ediyorum ve kargo adresim adana ,buranın gümrük müdürlügü ile iletişime gecsem halledemez miyim ?..

Malzemeniz adana daki gumruge gelir ve size kucuk bi not kagidi iletilir ptt den, maliniz gumrukte gelin alin diye
  • quote:

Gumruk memuru internetten urunun fiyatina baktiginda ne derse o olur:)

yani 3 kat para cezasi , vergi kacakciligi ,agir ceza mahk. yargilanma gibi durumlar olmaz degilmi?. memurun netten baktigi fiyatin yüzde 20 vergi ücretiyle adanadan istanbula gitmeme gerek kalmadan alabilirim degilmi.. alabilirsin de :)

tsk ederim cevaplar icin, saygilar..
  • quote:

quote:

Gumruk memuru internetten urunun fiyatina baktiginda ne derse o olur:)

yani 3 kat para cezasi , vergi kacakciligi ,agir ceza mahk. yargilanma gibi durumlar olmaz degilmi?. memurun netten baktigi fiyatin yüzde 20 vergi ücretiyle adanadan istanbula gitmeme gerek kalmadan alabilirim degilmi.. alabilirsin de :)

tsk ederim cevaplar icin, saygilar..

Olmaz aylık gitti gidiyor gibi sitelerden 150-200 satış yapan arkadaşım var.
  • quote:

Evet gunruk maceram sonuclandi, kardesim gitti malzemeyi aldi. Konuyla ilgili pek cok merak edilen hususun da cevabini bulmus olduk.

Soyle ki, muafiyet siniri 75 euro. Bu rakam sadece malin fiyati, yani kargo ucretinin ne oldugu onemli degil, 1000 euro bile olabilir.

Gumruk memuru paketi actiginda icerisinde fiyat belirtir bir fatura yoksa, kendi belirledikleri rayic gecerli.

Gumruk memuru celiskili durumlarda kredi karti ekstrenizi ve malzemeyi aldiginiz sitenin ekran ciktisini isteyebilmekte.

Uygulanan vergi orani %20. Kargo ucreti dahil edilmeden, malin kendi yalin fiyati uzerinden.

Malin gumrukte bekleme suresi, acil gonderiler icin 1 hafta, normal gonderiler icin 1 ay.

Malzemeyi gumrukten bizzat gidip kendinizin almasi gerekiyor. Eger sizden farkli birisi alacaksa, noter onayli vekalet belgesi gerekli.

Aklima gelenler simdilik bunlar. Herkese iyi alisverisler.

benim de bir ürünüm var hala elime geçmedi 2 temmuzda vermiştim siparişimi sanırım gümrüğe takıldı ama henüz elime hiç bir not gelmedi. Ne yapmam gerekir aramamı önerdiğiniz telefon nuamrası var mı?

• Elinizde takip numaraniz var mi?
  • malesef amazon.co.uk'den normal gönderi ile almıştım. Elimde sadece sipariş No'su var, sağolsunlar paramı iade ettiler ve eğer elime geçerse iletişime geçmemi istediler.
  • €75? Şaka mı ya bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: robot_house42

€75? Şaka mı ya bu?

Ya aslında uğraşırım derseniz, Ptt yi mahkemeye bile verebilirsiniz. Çünkü Mevzuatlarında sınır halen 100 euro görünmekte.
  • Heh, PTT'yle uğraşmayı bıraktım ben. Artık plak sokarken bile sorun yaşayacağım ona üzülüyorum. Kullanılmış plaklara vergi ödediğinizi düşünebiliyor musunuz?
  • umudu kesmiş olduğum ürünüme netten bakayım dedım ve bu tablo ıle karsılastım torbaya eklendı dıyor ama nereye gıdecek bu urun bana gelme ıhtımalı ne kadar arkadaslar yardımlarını beklıyrum

1.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLAR
    14/07/2011 09:11:05
    2.PTT İşyerine Teslim Edildi - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
    18/07/2011 15:30:08
    3.Gümrükte Tutuluyor - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
    18/07/2011 15:32:18
    4.PTT İşyerine Teslim Edildi - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
    09/08/2011 15:00:40
    5.Teslim Edilemedi - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
    09/08/2011 15:03:07
    6.Torbaya Eklendi - İZMİR(İZMİR KARGO İŞLEME
    09/08/2011 15:19:22
  • quote:

Orijinalden alıntı: kokoci35

umudu kesmiş olduğum ürünüme netten bakayım dedım ve bu tablo ıle karsılastım torbaya eklendı dıyor ama nereye gıdecek bu urun bana gelme ıhtımalı ne kadar arkadaslar yardımlarını beklıyrum

Hocam burada soracigina ptt ye sorsana. Sana en saglikli bilgiyi onlar verir
  • Bugün 10 adet bellek bıraktım DHL'de. Muayeneden geçemedi. İthalat rejimi dediler, 1000 TL tutar dediler, boşa uğraşma dediler. Git DHL'den belge ücretini (150 TL) geri al, malı da dilekçeyle iade ettir dediler.

DHL "olmaz, ne paranı veririm, ne iade edilebilir" dedi.

Malım halen orada. Bu malı çekmenin bir yolu yok mu artık? Şöyle 200-300 TL masrafla çekebileceğimi bilsem, alacağım ama bu işlerden de hiç anlamıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MORATORYUM

Bugün 10 adet bellek bıraktım DHL'de. Muayeneden geçemedi. İthalat rejimi dediler, 1000 TL tutar dediler, boşa uğraşma dediler. Git DHL'den belge ücretini (150 TL) geri al, malı da dilekçeyle iade ettir dediler.

DHL "olmaz, ne paranı veririm, ne iade edilebilir" dedi.

Malım halen orada. Bu malı çekmenin bir yolu yok mu artık? Şöyle 200-300 TL masrafla çekebileceğimi bilsem, alacağım ama bu işlerden de hiç anlamıyorum...

Geçirmeme nedeni olarak ileri sürdükleri şey nedir?
  • canım ülkemde herşey oluyor.... 3 tane paket kaybolur mu ? biri aldı işte..
    kayıtlı kargodan bile ürün alınmış evde değildi...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kokoci35

umudu kesmiş olduğum ürünüme netten bakayım dedım ve bu tablo ıle karsılastım torbaya eklendı dıyor ama nereye gıdecek bu urun bana gelme ıhtımalı ne kadar arkadaslar yardımlarını beklıyrum

Hocam burada soracigina ptt ye sorsana. Sana en saglikli bilgiyi onlar verir

Ptt adamlara sorulmuyor ki sanki adamlara hakaret edıyorm..acmıyorlar telefonları gozumde yemıyor tekrar gtımeye

• 2-3 aydır eBay'dan alışveriş yapmaktayım.

Aldıklarım:
    1- Kedime mama kabı - 2 adet - Sorunsuz Geldi.
    2- BT Kulaklık - 1 adet - Sorunsuz Geldi.
    3- Kedim için Catnip tohumu 5000 adet. - Sorunsuz Geldi.
    4- Slim Mp4 - 1 adet - Sorunsuz geldi.

Bunları almayı düşünüp de gümrüğe takılır mı diye düşünenler için yazıyorum. Hiçbirine tek kuruş masraf etmeden hepsini sorunsuzca teslim aldım. Hong Kong'dan buraya 18-21 gün içerisinde geldi hepsi. Bu alışverişlerimin hepsi farklı tarihlerde yapılmıştır. Hepsi de ptt ile geldi.

Deneyimlerim deneyimsiz kişilere örnek oluşturacağı için fikrimi belirtmekte fayda görüyorum. Yurt dışından alacağımız ürün mümkün olduğu kadar ufak ve adet veya hacim olarak ne kadar az yer kaplıyorsa diyeyim. O kadar kolay ve sorunsuz elimize ulaşıyor. Cep telefonu çilesine hiçkimse girmesin. Tavsiye etmem de yurt dışından kargo ile veya Ptt ile cep telefonu ve tablet tv gibi bilimum elektronik eşyayı getirmem de. Vereceğimiz paraya yazık olur. Bazı forumlarda okudum ki mp4 tarzı aletlerin fm radyo özellikleri varsa kargo teslim edilirken trt bandrol vergisi isteniyormuş. Ben bugün aldım mp4'ü Ptt'den ve hiçbirşey talep etmediler. Mp4 özellikleri : 2.2" ekran, kamera, fm radyo, 8gb hafıza... falan filan. paket gümrükte açılmış belli (zaten zarfın ağzı iple bağlı geliyor ve çok kolay açılıyor. Gümrükte açıldıktan sonra mı öyle bağlanıyor yoksa Hong Kong'daki zarflar mı böyle bilemiyorum.) ben de kolayca açtım zaten. Paketin üzerine isteğim üzerine satıcı tarafından gift seçeneği işaretlendi ve ürünün fiyatı biraz düşük gösterildi. 20$ yazmış. ben de çok az üstüne almıştım zaten. Ayrıca Usb drive yazmış paketin üzerine. Satıcılarla görüşmelerim genelde Google Translate vasıtasıyla olmakta. Derdimi kısa ve öz cümlelerle ifade ettiğim sürece Google anlamlı ve karşı tarafın anlayabileceği cümleler kurmakta. Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım. Umarım bundan sonra da yaşamam.

Yurtdışından alışveriş yapmak isteyen arkadaşlara tavsiyem ufak tefek zarflara veya orta boy koliye sıgacak ufak ve kargoya dayanıklı (fazla hassas olmayan) şeyleri yurt dışından alın.

• ben yurtdışından ayakkabı getirtmek istiyorum. son zamanlarda böyle bir alışveriş yapan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.