Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1150. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.124
Cevap
686
Favori
1.818.070
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11481149115011511152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Topman'den kıyafet alışverişi yapmıştım gümrüğe takılmış. şöyle bir mail geldi;

Gönderinizin Sabiha Gökçen gümrügüne varisi gerçeklesmis olup, yapilan muayene sonucu gönderiniz gümrüge tabii olmustur.
    Gumrukten çekilebilmesi için vergilerinin tarafinizca ödenmesi gereklidir. Ödemeden sonra dekont ile birlikte fatura ve gümrük isleri için T.C. kimlik numaranizi mail üzerinden iletmenizi rica ederiz.

76 GBP ve EU ülkelerinden gelen gönderilere %18 diger ülkeler için %20 gümrük ve damga vergisi uygulanmaktadir. Islemin sonuçlanmasi akabinde ürün, adresinize sevk edilecektir.

Gümrük Vergisi : 70TL

Collect Bedeli : 0TL

Toplam Tutar : 70 TL

70 lira ücreti hesaba eft yapıp dekontu aldım ancak TOPMAN bana alışverişim için fatura göndermedi, mail attım ancak henüz bir cevap alamadım. Bu durumda bir öneriniz olur mu acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: okanhh

Bu sıralar birçok kişi aynı durumu yaşıyor, dispute tam para iadesi ile sonuçlanır sonuçta vaat ettikleri sürede elinize ulaşmadı. Ayrıca kargonun kaybolduğunu sanmıyorum sonuçta takipli bir gönderi yakın zamanda TR ye girecektir ama artık dispute kapatmayın eğer ürün gelirse o zaman yeniden ödeme yaparsınız çünkü kapatırsanız sisten yeniden açmanıza izin vermeyecektir.

uzun dur bu RB426463620SG kargodan haber yok 6 7 gün önce aldıgım kargo alinin kendi kargosu ile 10 gün olmadam yarın elimde olacak nasıl bir iş anlamadım gitti ben...
  • Yürüyedur ! kullanıcısına yanıt
    Merhaba , ilk defa böyle bir uyarı görüyorum. Siparişiniz ayakkabı falan mıydı ? hangi kargoyla gönderilmişti ? Gümrüğe takılması garip geldi.
  • dj747 D kullanıcısına yanıt
    Sipariş paltoydu 76 pound ödedim. aramex kargo firmasının adı. sanırım ücreti yatırıp dekontu gönderince bugün gümrükten geçirdiler ben öyle anladım doğru mudur ?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • Yürüyedur ! kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, ödediysen gümrükten geçmiştir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • manilafortuna kullanıcısına yanıt
    Daha gelmemiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kavga dövüş kargoyu alabildik sonunda. En son yazdığım şikayete işleme bile koymazlar dedim ama şikayeti işleme aldıklarından yarım saat sonra kargo gümrükten çıktı.
    Vergiyi bana ödetmedikler için hediye aldığımı açıklamak durumunda kaldım ama yapacak bir şey yok. En azından vergiyi 280 lira beklerken 80 lira çıktı da çok rezil olmadık.
  • Ingiltereden gelecek takipsiz bir kargom var Aldığım ürün 30 euro üzeri o yüzden gümrüğe takılma ihtimali var ama aldığım site ürünün fiyatını etiketlemediklerini sadece ürünün ismini yazdıklarını söylemişti o yüzden emin olamıyorum takılıp takılmayacağından Takipsiz olduğu için de ne alemde kargo bilmiyorum Sormak istediğim eğer gümrüğe takılırsa bana ne şekilde ulasilarlar bilgisi olan var mı Aldığım siteden baktığım zaman adres kısmına telefon numaramı da yazmışlar kargonun üzerinde de kesin vardır diye düşünüyorum Eğer takılırsa mesaj ya da normal arama ile mi gerçekleşiyor bu olay yoksa pttden gelecek bir tebligatı mı beklerim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 25 dolarlık bir ürün aldığımda, bu 30 euro altı üstü davalarından, ürünlerin takipsiz olarak kargoya verildiğinden haberim yoktu. İlk alisverisimdi. Şükür kazasız belasız elime geçti. Kargo postnl ile takipli olarak tam 21 günde geldi. Ama her gün bakıyordum ne zaman gelecek diye. Belki de ilk alış veriş ten dolayı 😀.

Bir daha alışveriş yaparmiyim bilmiyorum. Şu beklemesi olmasa yaparım da..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h_k_yavuz -- 13 Ocak 2018; 16:58:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yurt dışından havalı tüfek için bir tane dürbün aldım ..250tl ... Dürbün istanbul ukim e gitmiş sanırım takıldı oluyor ... Dürbün olduğu için emniyetten ithalatında sıkıntı yoktur diye kağıt isitiyorlarmış ..istanbul da bu kağıdı hangi emniyetten çıkartabiliriz acaba .bilgisi olan varmı .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mckenziee kullanıcısına yanıt
    yasaklı bir ürün değilse vergisini kapıda ödüyorsun. Evde bulamazlarsa bildirim kağıdı bırakırlar şubeden teslim alırsınız. Telefon araması veya mesaj atmazlar. Fiyatı belli değilse UKİM'de değer tespiti yapıp ona göre vergi çıkartırlar. Takipli olsaydı ptt sitesinden öğrenebilirdiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

yasaklı bir ürün değilse vergisini kapıda ödüyorsun. Evde bulamazlarsa bildirim kağıdı bırakırlar şubeden teslim alırsınız. Telefon araması veya mesaj atmazlar. Fiyatı belli değilse UKİM'de değer tespiti yapıp ona göre vergi çıkartırlar. Takipli olsaydı ptt sitesinden öğrenebilirdiniz.

Anladım çok teşekkür ederim cevabınız için Ürünüm yasaklı bir ürün değil ayakkabı o yüzden bir sorun olmaz ama işte takipsiz olması ve ilk alışverişim olduğu için bilgisizim bu konularda nasıl işliyor gümrük olayları bilmiyorum Tek yapacağım gelmesini beklemek o zaman tekrardan teşekkür ederim

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hal-9000 -- 14 Ocak 2018; 3:9:50 >
    sportshoes.com' dan kargom geldi. Belki ileride başka birinin işine yarar diye yazıyorum, @Mckenziee bu ayrıca sizi de ilgilendiriyor, ben de ayakkabı almıştım:
    İngiltere' den Royal Mail takipsiz kargo ile toplam 16 günde geldi. Vergisi olduğu için postacı kapıya kadar getirdi. (Sırf bu yüzden gümrüğe takılmasını istiyordum. Böylece paketim kapı önüne bırakılmaktan kurtulmuş oldu.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hal-9000 -- 14 Ocak 2018; 3:11:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hal-9000

sportshoes.com' dan kargom geldi. Belki ileride başka birinin işine yarar diye yazıyorum, @Mckenziee bu ayrıca sizi de ilgilendiriyor, ben de ayakkabı almıştım:
    İngiltere' den Royal Mail takipsiz kargo ile toplam 16 günde geldi. Vergisi olduğu için postacı kapıya kadar getirdi. (Sırf bu yüzden gümrüğe takılmasını istiyordum. Böylece paketim kapı önüne bırakılmaktan kurtulmuş oldu.)

Benimkisi de öyle olur diye umut ediyorum Bu kapının önüne bırakıp gitme olayından dolayı diken üstünde oluyor insan Sizin de bu konuda beni haberdar etmeniz çok iyi oldu teşekkür ederim inşallah ben de sizin gibi şanslı olurum bu konuda

Rica ederim, umarım kargonuz sorunsuz birşekilde elinize geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hal-9000 -- 15 Ocak 2018; 2:32:30 >
  • Arkadaşlar alljoyun deposu nerede? Oradan gidip teslim alabiliyormuyuz? Çok yavaş çalışıyorlarda

• quote:

Esas gümrük muayenesi ukimde. Pim'den sadece gümrüğe takılmayanlar geçer. Fiyatı 30€ üzeri olan veya belli olmayan ya da düşük gösterilmesi muhtemel saat dahil her paket artık UKİM'e gidiyor.

Şu millete çalıştıkları gibi kaçakçıları da yakalasalar keşke, 30 euro gibi bir gümrük sınırı Uganda da bile yok, okudukça şunları sinirim bozuluyo

• Arkadaşlar Geekbuying'den ürün aldım. POSTNL ile gelecekti. POSTNL sitesine göre TR'ye giriş yapmış gözüküyor ama bizim sitede giriş yapmamış.
    Geekbuying ile konuştum benden ürünü teslim almadığıma dair mühürlü bir yazı istediler. Bunu acaba neresi verir?

And you can contact your local post office and file a case to prove that you don’t receive your package.
    (Please got it with the stamp of the post office)
    Then you tell us your case number and send us the picture of the complaint case document. This is the fastest way to solve the problem.
  • quote:

Daha gelmemiş.

Hocam Merhaba....

China Post Ordinary Small Packet Plus 06721181789

China Post Ordinary Small Packet Plus 06979275794

Gelecek mi acaba :(
  • 
Sayfa: önceki 11481149115011511152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.