Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (114. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.479
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir urun almistim 550 dolarlik satici hongkong tan gonderdi gumruge takilmis 14 ine giris yapmisti ulkeye daha yeni bugun belli oldu gumruge takildi 12 gun napmislar bu kargoyu allah askina birde urunun degeri 65 dolar gosterilmisti
    adres olarak kirklareli vermistim suan bende yurtdisindayim nasil halletiricem bu isi?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Betfair -- 26 Mart 2013; 15:37:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ürün neydi hocam.
  • DealExtreme'den BlackBerry 9900 için bataryalı kılıf almıştım takılmış 17,80$ zımbırtı yahu

Ben nereye gidicem şimdik?

1.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    18/03/2013 11:28:36
    2.Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
    18/03/2013 12:09:47
    3.Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
    18/03/2013 12:09:47
    4.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
    19/03/2013 16:37:31
    5.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
    19/03/2013 18:03:37
    6.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM)
    20/03/2013 15:18:33
    7.Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST ULUSLARARASI KİM/İST ULUSLARARASI KİM)
    25/03/2013 14:52:03
    8.Gümrükten Çıktı - İSTANBUL(AVR)(İST ULUSLARARASI KİM/İST ULUSLARARASI KİM)
    26/03/2013 09:51:42
    9.PTT İşyerine Teslim Edildi - İSTANBUL(AVR)(İST ULUSLARARASI KİM/İST ULUSLARARASI KİM)
    26/03/2013 10:12:00
    10.Alıcıya İhbar Gönderildi,Gümrükte Tutuluyor - İSTANBUL(AVR)(İST ULUSLARARASI KİM/İST ULUSLARARASI KİM)
    26/03/2013 10:53:13

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SKYSOL!D -- 26 Mart 2013; 15:39:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drfettah

ürün neydi hocam.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
    sekonic 758 cine
    ışıkölçer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Betfair -- 26 Mart 2013; 16:14:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Betfair

quote:

ürün neydi hocam.

sekonic 758 cine
    ışıkölçer

tamam yasaklı ürün degil. hiçbir şey anlatmamışsın ki neyle ödedin satıcı ile konuştun ürüne gift yazmış ürünü ne olarak açıklamış. kıllandıran durum var mı. anlat biraz yardımcı olacağım.

• quote:

quote:

quote:

ürün neydi hocam.

sekonic 758 cine
    ışıkölçer

tamam yasaklı ürün degil. hiçbir şey anlatmamışsın ki neyle ödedin satıcı ile konuştun ürüne gift yazmış ürünü ne olarak açıklamış. kıllandıran durum var mı. anlat biraz yardımcı olacağım.

Benim arkadaşıma da yardımcı olur musunuz ?

Kendisine amerikadan hediye geldi (gerçekten hediye ödeme falan yok :)) strike7 keyboard yaklaşık 300$ fiyatı var,önce gümrükten geçirmediler 2. inceleme istedim ürünü geçiriceklerini fakat irsaliyede yazan fiyattan fazla ederi olduğunu söylediler. İnceleme yapip kendisine dönüceklerdi fakat henüz dönüş yapılmamış.

Acaba kendisi vergi harici bir ücret ödemek zorunda kalır mı ? Burda okuyorum terminal hizmet bedeli vs. (ki kendisine sordurdum terminal sadece ticari gönderiler içinmiş) ayrıca defalarca sormuş sadece vergi ödiceğini söylemişler fakat güven kalmadı ki böyle firmalara /firma Fedex MNG/ vergisini ödedikten sonra depo ücreti vb. ücretler sunmasınlar önüne?

RC forumlarında 2-3 kişiden almamışlar mesela bu depo ücretini,sanırım yasal değil

• quote:

quote:

quote:

ürün neydi hocam.

sekonic 758 cine
    ışıkölçer

paypal ile odedim 2 odeme seklinde birisi 300 digeri 250dolar olmak uzere.Satici gift yazdi urune.Urunu elektronik parca olarak yazmis fotograf yan urunu diye.Yardiminiz icin tesekkurler

• ya önce senin derdine çare bulalım sen ışık ölçer aldın ne ile aldın hangi site . hk tan almışsın. satıcı kargoya ne yazmış. sen dönecekmisin TR 'ye . vs. bu soruları cevapla bir.
  • quote:

ya önce senin derdine çare bulalım sen ışık ölçer aldın ne ile aldın hangi site . hk tan almışsın. satıcı kargoya ne yazmış. sen dönecekmisin TR 'ye . vs. bu soruları cevapla bir.

paypal ile aldim demistim site uzerinden almadim ozelden anlastik yani.HK tan aldim.Ben donucem 1 aya gumrukte kalir diyede kendi adima aldim dedemin ismide soyismide ayni o muhatap olsun diye gumrukte kalinca..kaldida simdide okuduguma gore istanbula gitmek lazim sacmalikmi bu ya
  • Arkadaşlar özellikle telefon getirtenler de çok fazla takılma var mı dün ve bugün?
  • bugün yaklaşık 285 lira tutarındaki ürünüm gümrüğe takıldı dhl tarafından.acaba ne kadar bedelle ürünü gümrükten geçirebilirim?
  • 125 TL depo masrafi çıkarmışlar arkadaşa,yarın itiraz edicekmiş. Forumlarda araştırıp söylediğine göre bazı kişilerden bu ücret alınmamış itirazlar sonucu.
  • dealextreme den aldığım 63 $ lık paketim gümrüğe takılmış. daha ucuz ürünler bile takılabildiğine göre sanırım belli bi limit yok. içinde dikkat çekicek bi elektronik ürün falan da yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diegolugano

dealextreme den aldığım 63 $ lık paketim gümrüğe takılmış. daha ucuz ürünler bile takılabildiğine göre sanırım belli bi limit yok. içinde dikkat çekicek bi elektronik ürün falan da yoktu.

Son zamanlarda gümrük muafiyetine sahip olan değerde ve çeşitte ürünler dahi gümrükle ilgili problem mi yaşıyor yoksa bana mı öyle geliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafer_b

quote:

dealextreme den aldığım 63 $ lık paketim gümrüğe takılmış. daha ucuz ürünler bile takılabildiğine göre sanırım belli bi limit yok. içinde dikkat çekicek bi elektronik ürün falan da yoktu.

Son zamanlarda gümrük muafiyetine sahip olan değerde ve çeşitte ürünler dahi gümrükle ilgili problem mi yaşıyor yoksa bana mı öyle geliyor?

Ben tam sınırdan özel kargo ile geçirttim sıkıntı olmadı. Demek ki bazı gümrük memurlarının canı sıkılıyor bu aralar...

• quote:

Arkadaşım ve ben artık bu takılmaların kasıtlı yapıldığına inanıyoruz,insanları afedersin sikmek için çıkmışlar piyasaya.
  • Arkadaşlar PTT de grev olacak (yavaşlatma falan değil harbiden) yarın vay halimize bu aksamalar ondan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 27 Mart 2013; 8:45:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedatkerem

Arkadaşlar PTT de grev olacak yarın vay halimize bu aksamalar ondan..

Ptt şubattan beri grevde. Taşeron firma offfff

• quote:

Hocam bu para ve 75€ luk takılma vs. Yalan herşey gümrük memurunda bitiyor 5$ lık ürün bile olsa bu bi kalsın dedi mi iş biter

• Taşeron firma dağıtım yapıyor ve yetiştiremiyor bunu engellemek için her şey gümrüğe yönlendiriliyor vatandaş uğraşsın alsın bide para versin. Bence ilgili bakanlığa eposta ve telefon yağmuru yapalım. Sikayet edelim.Rahatsız edelim.Hehehe forumun gücünü kullanalım ,birlik olalım,birlikte hareket edelim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 27 Mart 2013; 8:47:41 >
  • 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.