Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
27.412
Cevap
693
Favori
1.542.971
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
    153 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: drfettah

arkadaslar merhaba
    hep uzakdoğu posta kargolari ile çalıştım (;bu konuda herşeyi sorabilirsiniz) ilk defa USPS kullanacağım sizce gümrükte daha sıkı denetleniyor mu.
    teşekkürler

usps bildiğim kadarıyla amerika devlet postanesi gibi birşey. bu uzakdoğudan gelen kargolarınız gibi olur. sorun olmaz. eskiden L ile başlayan usps kargoları sistemde takip edilmiyordu şimdi takip ediliyor diye biliyorum. ama önemli olan devlet postaı ile gelmesi. zaten fatura gümrük limitini aşmazsa sorun olmaz
    |
    |

Bulaşma!
    Ya Banlanırsın, Ya da HAcKlanırsın!
  • Teğmen
    153 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: xarax77

Ürün gerçekten 47 dolar çifti. Ama aynı üründen gecen ay içerisinde dayım istemişti ona aldım sorunsuz geldi.Ürünü begendim kendime aldım takıldım bakalım neler olacak. Urunu alayımda %20 vergisi 20lira tutuyor sıkıntı değil yani:) Memurla ne tur diyaloglara gırelım devlet daıresınde daha once pek bi işim olmadıda:)

BAOFENG BF-888S UHF 400-470Mhz Radio + earpiece (110966411537)
    Member id mega409shop | Feedback Score Of 14845 | 99.6% Quantity: 2
    Sale date: 02/20/13
    Tracking number:
    $47.00

git aldığın evrak ve site ürü çıktısını götür. ayrıca adam inanmazsa bakın web sitesinden ürün fiyatına diyin ve atar yapın.

eğer aynı adrese sürekli kargo gelmediyse sorun olmaz. adam orda kargo çıktısına " gümrükten muaf " damgası basar ve gidersin. ama aynı adrese defalarca bir takvim yılı içerisinden 5 ve üzeri kargo geldiyse buda tespit edildiyse yapcak birşey yok. ( aynı adrese 5 kere kargo getirme hakkınız var diye hatırlıyorum )
    |
    |

Bulaşma!
    Ya Banlanırsın, Ya da HAcKlanırsın!

• Yüzbaşı
    735 Mesaj
    xarax77.
    Telsiz belgesi istediler bendede yok amatör telsiz degil zaten. Ama vermediler mart sonuna kadar burda belge al ozmn alırsın dedi. Ztn yılda 2kere sınavı olmakta. Yanı sonuçta alamadık.dayı olsaydı alırdık kesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    chinapost hakkında bişey söyleyeyim. bazenhızlı çalıştıkları da oluyo. 28inde kabul edilen kargom bugün türkiyeye girdi. çinden kabul edilipte 3. gün istanbulda olan kargoda görmüştüm china posttan gelen
    |
    |

AMD Athlon X4 Black Edition 860k | MSI A68HM-E33 V2 FM2 | Kingston 8GB-1600 DDR3 SDRAM) | Sapphire Radeon R7 240 | Asus VK228H 21.5" | Dark Optimus USB 3.0 | Sandisk 128GB Ultra Plus SSD | High Power Elements 500W
  • Yarbay
    2419 Mesaj
    arkadaşlar benimde ürün gümrükde takılmış 160 dolardı takılıcağı malumdu sorun yok vergisini öder alırız onu göze almışdık.. aldığım ürün 120$+40 dolar kargosu var toplamda 160 dolar satıcı ile temasa geçdim sen 160 dolarmı yazdın yoksa ürünün ana fiyatı 120 dolarmı yazdın diye 120 yazdım dedi bu arada ürün koreden geliyor koreden ürün alanlar bilirler korenin kargoları epey tuzludur 30-40 dolardan başlar hatta bir keresinde 50 dolar bile vermişdim koreden ürün alabilmek için... neyse şimdi yarın ben paypal kredi kart çıktısını alıp ptt genel dağıtım merkezine gidicem ama paypa ve kredikartı çıktısındada 160 dolar ürün+kargo bir arada ücreti olarak gözüküyor benim bildiğim shipping ödenmek zorunda değil benim sorum 160 dolardanmı öderim gümrüğü yoksa satıcının deklare ettiği 120 dolardanmı öderim..aldığım ürün elektronik falanda değil ipad ve iphone araba tablet tutacağı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 14 Mart 2013; 21:44:24 >
    |
    |

• Yarbay
    3494 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: boxor

quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

quote:

Orijinalden alıntı: Ayyaş Pilot

quote:

Orijinalden alıntı: Explore The Universe

quote:

Arkadaşlar yurtdışından (tahminen ingiltere'den) bir telefon gelecek hediye. Gerçek hediye ama Bunun takılma olasılığı var mıdır? Takılmaması için ne yapmalıyım?

?

Takılmaması için dua etmekten başka yapabilecek birşey olduğunu sanmıyorum

%100 takılacak.

%50 takılma ihtimali var. Benim arkadaşımada isviçre'den abisi ayfon 5 gönderdi. PTT kapısına kadar getirdi. Daha öncede de ayfon 4 göndemişti yine gelmişti.

Bende takılır diye düşündüm ama, düşündüğümüz gibi olmadı. Hatta forumda bazı arkadaşlara da gelmiş. Bazı kişiler %100 takılır ve Türkiye'nin en pahalı ayfonunu alırmış olacak felan demişti, elemana şak diye gelmiş :)

bizden ondan teselli aldık, bizim kargoda geldi. Ama arkadaş kutu içine servis faturası felan koydurmuştu. Sanki tamir görümüşte, Türkiye'ye geri dönüyormuş ayağına. Kutuyu açmamışlar bile. Bazen pekte dikkat etmiyorlar. Şans....

Peki takılırsa hediye olduğunu nasıl ispatlayabilirim?

• Yüzbaşı
    853 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: boxor

quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

quote:

Orijinalden alıntı: Ayyaş Pilot

quote:

quote:

Arkadaşlar yurtdışından (tahminen ingiltere'den) bir telefon gelecek hediye. Gerçek hediye ama Bunun takılma olasılığı var mıdır? Takılmaması için ne yapmalıyım?

?

Takılmaması için dua etmekten başka yapabilecek birşey olduğunu sanmıyorum

%100 takılacak.

%50 takılma ihtimali var. Benim arkadaşımada isviçre'den abisi ayfon 5 gönderdi. PTT kapısına kadar getirdi. Daha öncede de ayfon 4 göndemişti yine gelmişti.

Bende takılır diye düşündüm ama, düşündüğümüz gibi olmadı. Hatta forumda bazı arkadaşlara da gelmiş. Bazı kişiler %100 takılır ve Türkiye'nin en pahalı ayfonunu alırmış olacak felan demişti, elemana şak diye gelmiş :)

bizden ondan teselli aldık, bizim kargoda geldi. Ama arkadaş kutu içine servis faturası felan koydurmuştu. Sanki tamir görümüşte, Türkiye'ye geri dönüyormuş ayağına. Kutuyu açmamışlar bile. Bazen pekte dikkat etmiyorlar. Şans....

Peki takılırsa hediye olduğunu nasıl ispatlayabilirim?

hediye olarak göndermediği için bilemeyeceğim hocam

normal kutuda sana bana gönderir gibi gönderdi.
    |
    |

• Yarbay
    3494 Mesaj
    Peki kargonun DHL veya Royal Mail ile gelmesinin bir farkı olur mu?
    DHL ile gelirse oradaki gümrük görevlileri fazladan ücret almak adına zaten 100 dolar altı ürünleri bile taktığından %100 takılacak. Royal Mail yani devlet postasında ise görevli memur "Hadi bakayım aslanım." derse geçer... Yani iş paşa gönlüne kalır ama çok üyksek bir ihtimal o da takılır. Hocam telefon işi yaş iş. Yalnız şu tamir meselesi iyiymiş. Karşı tarafa bunu kesinlikle anlatmak gerek.
    |
    |
    Türkçede cümleler büyük harfle başlar, nokta ile biter. bi, diil, ii, gelio, gelcem, ole Türkçe değildir; bir, değil, iyi, geliyor, geleceğim, öyle denir. Türkçede q, w, x harfleri yoktur dolayısıyla we denmez ve denir. Soru ekleri kelimeden ayrı yazılır: oldumu denmez oldu mu denir. Dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Bende denmez ben de denir. Yani "de" ekini cümleden attığınızda anlam bozulmuyorsa o zaman ayrı yazmanız gerekir. Ayrıca mesajlarınızdaki vurgular da ifadelerinizle hayat bulur, parmağınızın bir tuşa basılı kalmasıyla değil. Seviyoooommmmm yaaaaaaaaaaa denilmez, gerçekten çok seviyorum denir. Klavyeniz İngilizce ayarlı değilse i, o, s, g, u, c harfleri ı, ö, ş, ğ, ü, ç yerine kullanılmaz. Türkçede -bilite diye bir ek yoktur, bu tarz yazımlar Türkçeyi yozlaştırmaktan başka bir şeye yaramaz.
  • Yüzbaşı
    853 Mesaj
    quote:

Peki kargonun DHL veya Royal Mail ile gelmesinin bir farkı olur mu?

Royal mail ingiltere kraliyet postanesidir. bizim ptt gibi düşün. ama ptt ile kıyaslama. ptt deki gibi bıyıklı pörsümüş memurları ile dolu değil.

çok kaliteli ve ekonomik. dhl den uzak dur.
    |
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    Guest-4434FA330

Beyler gümrük limiti dolar bazında en son kaç oldu?

Bir de UPS, Fedex gibi şirketlerden gelen kargonun gümrüğe takılma ihtimali nedir?

Orijinalden alıntı: The Red Devil

Bir de UPS, Fedex gibi şirketlerden gelen kargonun gümrüğe takılma ihtimali nedir?

Hocam ne kadarlık bir mal getirtmeyi düşünüyorsunuz ?
    Guest-4434FA330

quote:

Orijinalden alıntı: Cünübettin Döşükıllı

quote:

Tenis raketi hocam. Kargo dahil 238 $ tutuyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Cünübettin Döşükıllı

quote:

Tenis raketi hocam. Kargo dahil 238 $ tutuyor.

Takılırmı bilemem ama daha önce. Dhl ile kargo aldım 120$ dolarlık 100$ urun 20$ kargo dhl ile ps3 aksesuarı takılmadı 4 gunde amerikadan geldi özel kargo şirketleri iyidir ama temkinli olmak lazım devlet postalarıyla her zaman guvenlidir ama dhl hızlıdır royal mailde usps yi tercih etmemenizi öneririm ama hocam eger dhl ile yada özel kargo ile getirtirseniz hele de gumruge takılırsa cokodersinix

|
    |

• Onbaşı
    38 Mesaj
    Merhabalar;
    Daha önce 75€'yu geçmeyen şeyler almıştım Çinden hiç takılan birşey olmadı. Amerika'dan da 75$lık falan bişeyler almıştım Fedexle 3 günde geldi onlar da takılmadı, fakat bu sefer Japonya-Tayvan ya da belki Hong Kong'dan 330$'lık bir objektif alacağım. Hepsi farklı kargolarla gönderiyor, Çindeki free international shipping(chinapost sanırım), Japonyadaki EMS Express diyor, Tayvandaki de adını yazmamış ama "Expedited Int'l Shipping" yazıyor. Hangisiyle getirtsem takılma ihtimali daha az? Fiyatını düşük yazmalarını isteyeceğim. EMS daha iyi hızlı herhalde ama takılır mı yoksa o da normal hızlı devlet postası mı?

teşekkürler..

edit: özel şirket olmadıktan sonra gümrüğe takılsa bile alacağım. %20 vergiyle bile Türkiye'deki fiyattan daha ucuza geliyor ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rodriguez2 -- 16 Mart 2013; 18:15:43 >
    quote:

Orijinalden alıntı: rodriguez2

Merhabalar;
    Daha önce 75€'yu geçmeyen şeyler almıştım Çinden hiç takılan birşey olmadı. Amerika'dan da 75$lık falan bişeyler almıştım Fedexle 3 günde geldi onlar da takılmadı, fakat bu sefer Japonya-Tayvan ya da belki Hong Kong'dan 330$'lık bir objektif alacağım. Hepsi farklı kargolarla gönderiyor, Çindeki free international shipping(chinapost sanırım), Japonyadaki EMS Express diyor, Tayvandaki de adını yazmamış ama "Expedited Int'l Shipping" yazıyor. Hangisiyle getirtsem takılma ihtimali daha az? Fiyatını düşük yazmalarını isteyeceğim. EMS daha iyi hızlı herhalde ama takılır mı yoksa o da normal hızlı devlet postası mı?

teşekkürler..

edit: özel şirket olmadıktan sonra gümrüğe takılsa bile alacağım. %20 vergiyle bile Türkiye'deki fiyattan daha ucuza geliyor ;)

ems ve özel şirket riski yüksek. china post hong kong post ve singapur post posta olarak yolluyor ems ve özel şirketler kargo olarak gönderiyor. yasalara göre size gelen postayı sizin yanınızda olmadan açmaları suç. kargoda öyle bi ihtimal olmadığı için sık takılır gümrüğe. china post yavaş diyorlar. yavaş gelen kargom da oldu 13 günde istanbula giren kargom da oldu. seçim sizin.
    |
    |

AMD Athlon X4 Black Edition 860k | MSI A68HM-E33 V2 FM2 | Kingston 8GB-1600 DDR3 SDRAM) | Sapphire Radeon R7 240 | Asus VK228H 21.5" | Dark Optimus USB 3.0 | Sandisk 128GB Ultra Plus SSD | High Power Elements 500W

• Binbaşı
    1752 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Guest-4434FA330

Özel kargo firmasıyla gelen kargo gümrükte takılırsa ödeme nasıl oluyor? Kargoyu alırken mi ödeme gerçekleşiyor yoksa gümrüklere gitmem mi gerekiyor?

Bir de fiyatın % kaçını ödüyorduk?

Özel kargo firmasıyla gelen kargo gümrükte takılırsa ödeme nasıl oluyor? Kargoyu alırken mi ödeme gerçekleşiyor yoksa gümrüklere gitmem mi gerekiyor?

Bir de fiyatın % kaçını ödüyorduk?

gümrüğe gitmeniz gerekiyor diye biliyorum. %20sini ödeyeceksiniz. ordaki fatura tutarından değil gümrük memurunun belirleyeceği tutardan.
    |
    |

• Yüzbaşı
    441 Mesaj
    Selam beyler dhl ile ürün üm geldi daha önce dhl ile gönderi aldım ama boyle birşey olmadı şimdi bugun saat 11:29 da kontryner cıkıs noktasından ayrıldı gozukuyo takipde bi kac dakika öncede dhl kontrolu dısında gumrukte gecikme yazmıs ama istanbuldan cıkmıs gozukuyo ama saat 13:50 gibi dhl bana ihbarname gonderdi ama istanbuldan 11:29 da ayrılmıs ne yapmalıyım ayrıca dtp ile gelmiş okudum forumlarda boyle olunca amazon ile dhl arasında anlasma varmıs dhl ye vekaletname verirsem hiçbirşey odemezmişim kafam karısık bekleyecez

|
    |

|
    |
haberler
SEO
Bey Azura
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.