Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1081. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.369
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10791080108110821083
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler, bugün teslim aldım hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilginiz için teşekkür ederim, getireceğim telefon büyük ihtimalle mtk olacak, çalınan telefonumun imei numarasını kopyalamayı düşünüyorum.

• Arkadaşlar bu takıldımı şimdi? DVD kutusu boyutunda 15 tane kutu. Amerika dan toplam 7 dolar.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• Ücretler kısmına bakıldığında gümrüğe girdiği için vergiler kesilmiş, ama Yurtdışı iade ücreti nde bir şey yok. Tahminime göre paket size teslim edilecek, çıkan ücreti ise paket teslim edilirken ptt görevlisine ödeyeceksiniz.
  • Amazon'dan bıçak seti almak istiyorum..
    100-200 $ arası.. Gümrük bedelini Amazon faturalandırıyor, fakat bıçak olduğu için gümrüğe takılır mı diye kararsız kaldım
    Daha önce benzer ürün alan oldu mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ukimde zimmet alındı diyor. Ben olsam teslim edileceği konusunda şüphe duyardım. Ürün neydi ve kaç adet? 15 tane DVD ise ticari olarak değerlendirilebilir bu durumda gelmez yani.
  • G.Ceylan kullanıcısına yanıt
    Bıçak çakı vb gümrüğe takılıyor, emniyetten yazı istiyorlar galiba.
  • Cevaplar için teşekkürler bekleyelim bakalım ne olacak. Bu arada dvd leri kutu olarak aldım içleri boş. Ticari olarak saymazlar umarım.

• Bence telefon açıp sorun yoksa bir gelişme olacağını sanmıyorum. Zimmet alındı der ertesi günü geri iade gönderilebilir daha önce oldu. bir üründen 15 tane alıyorsanız ticari olarak değerlendirilme riski var, devlet bunları kendine aldığını düşünmez satıp para kazanacaksın diye görür.
  • Size zamanında ihbar gelmediyse 20 gün için ardiye isteyemezler. Ürün ticari değilse zaten ardiyesi olmaz. Müşteri hizmetlerine bastırın biraz. Vergisini burda siz mi ödediniz yoksa Amazon'dan aldığınız bir şey mi? Amazon'un aldığı deposit ise sıkıntı olabilir malzemeyi alırken de vergi ödemek durumunda kalabilirsiniz. UPS ile çözülebilir bu ancak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 25 Temmuz 2017; 13:16:19 >
  • Telefon açtım adresinize geliyor dedi yırttık yani.

Son durum böyle

•  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Bu Turkey post kafayı yedirecek adama 5 gün oldu herhangi bir güncelleme yok, kayıt yapıldı olarak kaldı 20sinden beri.
  • o kadar baktim ama net bir sey bulamadim; dis macunu alsak gumrukte bir sorun oluyor mu ?
  • 2 kez aynı şeyi ödemedikten sonra devletten hiçbir şeyi geri alamazsın. Yurtdışından ekran kartı gibi pc parçaların alınmaması gerektiği görüşündeyim. Bunlar garanti süresi içinde bozulabilen şeyler, yaptığınız masrafa değmez.
  • soyabean S kullanıcısına yanıt
    Kozmetik vs ürünler yasaklı gümrükte sorun olur.
  • Arkadaşlar ilkkez çinden sipariş verdim acemiliğime geldi ve 1 adet flash disk 5 adet flament 2 adet de 3d yazıcı siparişi verdim ama yazıcıları ayrı ayrı aynı yerden aldım sizce gümrüğe takılırmı

• Arkadaşlar evde olduğum halde ptt sisteme teslim edilemedi diye girmiş sisteme.Şikayette bulundum sitesinden, dağıtıma çıkmasını nasıl sağlayabilirim çalıştığım için şubeyede gidemem ne yapmalıyım ?

• Merhabalar Çinden maalesef Türkiyede bulunmayan bir bilgisayar parçası almam gerekiyor.

Çinli satıcı paketlerin üzerine standart olarak 45 dolar fiyat yazıyormuş.
    China post, ems ya da dhl seçeneklerim var ve ürünün fiyatı 100 dolardan fazla. Bu durumda paketin üzerine 45 dolar yazılırsa ne olur ve ya 30 dolar yazdırırsam ne olur?
  • Elinizde 2 kez vergi ödendiğine dair makbuzlar varsa, vergi dairesine gidip mükerrer ödeme yaptığınıza dair dilekçe verebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 26 Temmuz 2017; 9:17:26 >
  • 25pc40 2 kullanıcısına yanıt
    3d yazıcının adet fiyatı muhtemelen 30Euro'dan yüksektir. Her halükarda gümrüğe takılacak.
  • 
Sayfa: önceki 10791080108110821083
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.