Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (108. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.117
Cevap
685
Favori
1.816.541
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 355GTS

quote:

Orijinalden alıntı: brev

quote:

Orijinalden alıntı: tequila6

merhaba, ebay de bi satıcıdan 2. el lens satın almak istiyorum ürünün kendisi 34 euro kargo 38 euro DHL ile göndericek almanya dan. toplam 72 euro ediyor. acaba ürün bana geldiğinde ekstra bir ücret öder miyim?
    Birde yukarıda arkadaş yılda 5 takipli paketin üstünde alım yasak demiş. Bunu gerçekten takip ediyorlar mı? benim 5 oldu sanırım. sıkıntı yaşar mıyım sonraki postalarımda?

Takip ediyorlar.Hatta TC kimlik no istiyorlar eğer bu numaraya kayıtlı alım varsa bilgisayarda kabak gibi çıkıyor.

yasak olduğuna emin misiniz? 5'ten sonrası vergiye tabi olmasın? çünkü yanlış hatırlamıyorsam kanunda 5 rakamı muafiyet sınırı için geçiyor yani 5'ten sonrası muafiyete dahil değil. vergisini ödeyip alabilirsiniz.

bu konuda var mı benim 6. pakedim geri gönderildi diyen?

Yasak değil,zaten ben yasak demedim.5'ten fazla olursa ticaretini yaptığını varsayıp vergisini istiyor.Gerçi 400 dolarlık ürün alıp 1 kuruş vergi ödemeyende var.Bu gümrük sıkıntılı biraz,gümrüğe takılmaması gereken ürünlerde takılabiliyor bazen.Gözden mi kaçıyor yoksa başka bir durum mu var bilemiyorum.Belki yoğunluğa göre bazen müsamaha gösteriyor olabilirler veya duruma göre aşırı sıkı olabiliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marxx

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Orijinalden alıntı: marxx

quote:

Ben de ebaydan 1$ lik bisey satin aldim. Hangi kargo firmasiyla gelcek hicbir bilgim yok. Gelmeme durumu olabilirmi?

Ptt ile gelir. 40 gunu bulabiliyor bazen. Benim gecenlerde bir urunum tam 90 gun sonra geldi.

Peki kargo surecinde takip yapabilcegimiz bir kod falan oluyormu acaba?

pek kimse 1 $ fiyata kargo dahil ürün göndermez bence. takipli posta için en az 1-2 $ istiyorlar ekstradan. satın alırken ürün hakkındaki bilgilerde shipping konusu mutlaka geçer. kayıtlı gönderiyorlarsa mutlaka belirtiyorlar registered gönderiyoruz diye. bazı satıcılar kayıtlı gönderdikleri halde takip numarasını yollamayı unutuyorlar.

Benim urun gelmez simdi diyorsun ha?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErknOzyurt

quote:

Orijinalden alıntı: fatihmhizli

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: inviter1907

Ozel kargolarla sakın urun getırmeyın !!

BEN DHL İle getirtiyorum %20 Vergi ve 65TL depo üceti dışında hiçbir masrafı olmamakla birlikte güvenli şekilde kapıma kadar geliyor.PTT gibi aptal bir kurumla uğraşmıyorum ve bu 65 tl ye değer.

DHL'e şirket adına ürün getirtirseniz ORDİNO/EVRAK ücreti alırlar buda 319.29 Tl civarına denk geliyor.Şahıs adına gelirse ne evrak nede ordino ücreti almamaktadırlar.Şahıs adına gelen ürünlerden sadece 65 Tl depo ücreti alınır.%20 vergiyi zaten ne olursa olsun veriyorsun ister özel ister ptt farketmiyor.

Peki bu 65 tl yasal sınır olan 75€ yu geçmesede alıyormı DHL ¿

Kargo ücreti (PTT kargoya oranla oldukça yüksek olan kargo ücreti) ödenmesine rağmen 65 tl ekstra neyin nesi ?

Alıyor.DHL 65 TL yi depo ücreti olarak alıyor.Ürünün onların depolarında bekliyor.PTT atıyor sağa sola kaybolsunda ara teeee almanyadan 2.500 tl lik kask almısım 65 tl mi vermicem:) birnevi sigorta düşün dostum :) 3 Gün içinde tr de oluyor DHL ile Almanyadan

Benim ürün geldi.. Gümrükte satıcı yüzünden ufak bir problem yaşansada ürünü bugün teslim aldım. (75€ geçmediği halde herif uçuk bir 8$ gibi bir rakam göstermiş birde GIFT yazmamışmı beni bitirdi gümrük memurlarına kimbilir neler düşündürdü :) )

Sezarın hakkı sezara DHL ile en ufak sorun yaşamadığım gibi oldukça ilgili davrandılar... Yurt içine ve gümrük çekim işlemleri tamamlandıktan sonra Aras kargo ile kapıma kadar en ufak bir ücret depo ücreti vs. ödemeden teslim aldım.. Sanırım bundan sonra 3-5 hesabı yapmadan DHL ...
    Bana söylenen 75€ yu geçmiyorsa bu depo ücretini almıyoruz geçiyorsa depo ücreti + devletin alacağı vergiler (ki bu zaten ptt de var)

Benim tavsiyem 75 € u geçmiyorsa ve yasaklı bir ürün değilse neyse onu yazsınlar faturaya ve içinde ne olduğunuda dürüstçe yazdırın ..
  • Arkadaşlar yurtdışından (tahminen ingiltere'den) bir telefon gelecek hediye. Gerçek hediye ama Bunun takılma olasılığı var mıdır? Takılmaması için ne yapmalıyım?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: inviter1907

Ozel kargolarla sakın urun getırmeyın !!

BEN DHL İle getirtiyorum %20 Vergi ve 65TL depo üceti dışında hiçbir masrafı olmamakla birlikte güvenli şekilde kapıma kadar geliyor.PTT gibi aptal bir kurumla uğraşmıyorum ve bu 65 tl ye değer.

DHL'e şirket adına ürün getirtirseniz ORDİNO/EVRAK ücreti alırlar buda 319.29 Tl civarına denk geliyor.Şahıs adına gelirse ne evrak nede ordino ücreti almamaktadırlar.Şahıs adına gelen ürünlerden sadece 65 Tl depo ücreti alınır.%20 vergiyi zaten ne olursa olsun veriyorsun ister özel ister ptt farketmiyor.

Peki bu 65 tl yasal sınır olan 75€ yu geçmesede alıyormı DHL ¿

Kargo ücreti (PTT kargoya oranla oldukça yüksek olan kargo ücreti) ödenmesine rağmen 65 tl ekstra neyin nesi ?

Alıyor.DHL 65 TL yi depo ücreti olarak alıyor.Ürünün onların depolarında bekliyor.PTT atıyor sağa sola kaybolsunda ara teeee almanyadan 2.500 tl lik kask almısım 65 tl mi vermicem:) birnevi sigorta düşün dostum :) 3 Gün içinde tr de oluyor DHL ile Almanyadan

Benim ürün geldi.. Gümrükte satıcı yüzünden ufak bir problem yaşansada ürünü bugün teslim aldım. (75€ geçmediği halde herif uçuk bir 8$ gibi bir rakam göstermiş birde GIFT yazmamışmı beni bitirdi gümrük memurlarına kimbilir neler düşündürdü :) )

Sezarın hakkı sezara DHL ile en ufak sorun yaşamadığım gibi oldukça ilgili davrandılar... Yurt içine ve gümrük çekim işlemleri tamamlandıktan sonra Aras kargo ile kapıma kadar en ufak bir ücret depo ücreti vs. ödemeden teslim aldım.. Sanırım bundan sonra 3-5 hesabı yapmadan DHL ...
    Bana söylenen 75€ yu geçmiyorsa bu depo ücretini almıyoruz geçiyorsa depo ücreti + devletin alacağı vergiler (ki bu zaten ptt de var)

Benim tavsiyem 75 € u geçmiyorsa ve yasaklı bir ürün değilse neyse onu yazsınlar faturaya ve içinde ne olduğunuda dürüstçe yazdırın ..

DHL nin kargolarını Aras Kargo mu göderiyor? Bulunduğum ilçede DHL yok o zaman buraya da Aras bakıyordur. yazdıklarına güvenerek bende sipariş vericem. kargo dahil 73 euro ediyor. umarım sorun yaşamam :)
  • Hiç 1$ lık ürün alan oldumu? Ben aldım ama gelirmi emin degilim..
  • aliexpress'ten şu ürünü almak için satıcıyla bayağı bir görüştük,gift işaretleyip,30$ yazayım mi dedi ama ben gift olarak işaretleme,içine gerçek fiyatı olan 54$'lık fatura koy ve de gümrük bildiriminde de ticari değil kişisel kullanım içindir kutusunu işaretle dedim.Sizce içine fatura koymamalı ve de gift olarak işaretlemeli mi?Bu ürünü China Air Postla kayıtlı olarak gönderecek...Fiyatını ne kadar göstermeli?
    http://www.aliexpress.com/item/3154-DHL-Free-shipping-Saike-858D-SWD-rework-station-Hot-air-gun-700W-220V-or-110V/507807904.html
  • 27 Kasım 2012 tarihinde Kanada dan posta zarfı bekliyordum. 2 tane kitap göndericekti arkadaşım. Kayıtsız göndermiş. Şu zamana kadar 4 aydır ne gelen var ne giden. Ben bu Kanada dan gelecek olan postaları bekliyeyimmi? Beklemiyeyimmi?

Ayrıca aynı şekilde Almanyadan 31/01/2013 tarihinde posta zarfı içinde proje çalışmaları, belgeler falan bekliyordum oda kayıtsız gönderildi. Hala gelen giden yok. Sonuç olarak bu kayıtsız postalar hala elime ulaşmadı.

Kayıtlı aldığım yurtdışından gelen postalarım hakkında şunları söylüyeyim. Kimi zaman gelecek olan postalar 6-7 günde elime ulaşıyor kimi zamanda 23-25 güne kadar uzuyor. Gönderen aynı, gelecek olan yer aynı. Kayıtlı olduğu için kontrol ediyorum. Almanyadan postaya veriliyor 1 gün sonra yurtdışına çıkmış olarak gözüküyor. Ancak Türkiyeye giriş yapana kadar veya elimize ulaşana kadar bu süre zarfı neden 7-30gün arası değişiyor. Bu postalar Türkiyeye gelince neden elimize ulaşmakta bu kadar zorlanıyor? veya kayıtsız gönderilirimin çoğu niye ulaşmadı? PTT de niye kaybolur? Nasıl kaybolur? Demekki çalıyorlar ben bunu anlıyorum. PTT veya PTT gümrükte yetkili kimse varsa bu yazılarımı okuyorsa mümkünse bizi aydınlatsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Explore The Universe

Arkadaşlar yurtdışından (tahminen ingiltere'den) bir telefon gelecek hediye. Gerçek hediye ama Bunun takılma olasılığı var mıdır? Takılmaması için ne yapmalıyım?

?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar yurtdışından (tahminen ingiltere'den) bir telefon gelecek hediye. Gerçek hediye ama Bunun takılma olasılığı var mıdır? Takılmaması için ne yapmalıyım?

?

Takılmaması için dua etmekten başka yapabilecek birşey olduğunu sanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayyaş Pilot

quote:

quote:

?

%100 takılacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

quote:

quote:

quote:

?

%100 takılacak.

• Merhaba arkadaşlar,
    altta göreceğiniz üzere bir yurtdışı kargom vardı.gideceği yer belarus ama transit ülke olan almanyada kalmış veya gitmiş."Teslim girisiminde bulunuldu veya Teslim edilemedi" aradaki veya yüzünden kargonun durumu hakkında şüpheliyim.türkiyedeki İst. Uluslararası Pim PTT yi aradım onlar sadece kargonun almanyada olduğunu söylüyorlar.Kargo geri mi gelir yoksa gider mi alıcıya herhangi bir fikri olan var mı acaba?

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    22/02/13 15:35 2013-02-22 15:35:13 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir TÜRKIYE
    22/02/13 15:35 2013-02-22 15:35:13 Send item to domestic location (Otb) Yurticinde sevk edildi TÜRKIYE
    23/02/13 09:47 2013-02-23 09:47:16 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) TÜRKIYE
    27/02/13 11:51 2013-02-27 11:51:00 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi GERMANY (Yurt Disi)
    01/03/13 20:01 2013-03-01 20:01:00 Unsuccessful item delivery attempt (Inb) Teslim girisiminde bulunuldu veya Teslim edilemedi (Gelen) GERMANY (Yurt Disi)
  • quote:

Hiç 1$ lık ürün alan oldumu? Ben aldım ama gelirmi emin degilim..

3 dolarlık aldım DX'den, 2 haftada geldi. Bir koruma kabı bir de tornavida setiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

quote:

quote:

quote:

?

%100 takılacak.

%50 takılma ihtimali var. Benim arkadaşımada isviçre'den abisi ayfon 5 gönderdi. PTT kapısına kadar getirdi. Daha öncede de ayfon 4 göndemişti yine gelmişti.

Bende takılır diye düşündüm ama, düşündüğümüz gibi olmadı. Hatta forumda bazı arkadaşlara da gelmiş. Bazı kişiler %100 takılır ve Türkiye'nin en pahalı ayfonunu alırmış olacak felan demişti, elemana şak diye gelmiş :)

bizden ondan teselli aldık, bizim kargoda geldi. Ama arkadaş kutu içine servis faturası felan koydurmuştu. Sanki tamir görümüşte, Türkiye'ye geri dönüyormuş ayağına. Kutuyu açmamışlar bile. Bazen pekte dikkat etmiyorlar. Şans....
  • Arkadaşlar baltalı gibi düşünmeyin beni ama bu cep telefonu gibi imei numarası taşıyan tablet türü eşyalar da gümrükte çok sıkı takip altında. Çoğunlukla bildirimde dahi bulunulmadan geriye yollandığını biliyorum. Benim 80 dolarlık tamamen kişisel kullanımıma ait bir e-kitap okuyucum bile takıldıysa(fedex) durumun içler acısı halini siz düşünün.

Yalnız şu an itibariyle ürünü gümrükten masrafsız geçmiş durumda bunun için tüm harcamalarımı gösterir belgeleri ürün linkini vs. e-posta olarak mng çalışanlarına gönderdim onlar da gümrük memuruna iletmişler ve o kişi de muafiyet vermiş. Yalnız o memur yok bu kişisel kullanım için değil satmak için getirilmiş diye kişisel kanısını kullansa mal aynen kalırdı.

Devlete ait posta hizmetinde biraz daha rahatlık var sanırım. Aslında rahatlık değil de soyma niyetinde değiller en azından. Ürünün vergisini alıp yolluyorlar ürünü. En azından otel masrafıyla uğraşmıyorsunuz ürünün...
  • Çin'den ücretsiz kargo ile note 1 kılıf aldım.Adamlar paketin içini açıp bakmışlar. Üzerinde gift işaretliydi. Keşki memur kılıfı alıp münasip bir yere soksaydı Bu ülkede neler neler kaçırılıp içeri sokuluyor! Bu arada amazon.de adresinden 70 Euro'ya Nike güneş gözlüğü alsam takılma olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olgi -- 10 Mart 2013; 20:54:11 >
  • pttnin yurtdışı takip sitesini açabilen varmı ?
  • ARKADAŞLAR EBAY KARGO SÜREÇLERİ HAKKINDA ENGİN DENEYİMLERİNİZE İHTİYACIM VAR.

http://forum.donanimhaber.com/m_72654315/mpage_1/f_/key_//tm.htm
  • selamlar ebay den 47 dolara walkie talkie aldım 1 çift , suan gumrukte takıldıgı ve ıhbar gönderildiği yazıyor. Yarında topkapıya gidip alma girişiminde bulunacağım butür ürünü takılıpta alan varmıdır? Memurlarla nasıl bir diyalog ıcerısıne girmelyım? k.kartı ekstresınde 90 lira yazıyor o tutar uzerındedende vergı ödemeye razıyım. fikri olan varmıdır?? Yardım...
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.