Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (107. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.389
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustafacetin07

Selamlar arkadaşlar,
    Öncelikle bu konuyu açmanız çok iyi olmuş ama ve lakin araştırmadan almanya dan dhl ile aldığım telefonu postalattım ikinci hata ise takip kodunu işaretlememiş gönderen arkadaş şimdi hiç bir kurum numara olmadan işlem yapamıyor...Almanya dhl numara veremiyoruz diyor sorunca paket antalya da diyorlar ama ortalıkta ne paket var ne başka bişi antalya kargo dağıtıma gidelim diyoruz numarasız gelmeyin yardımcı olamayız diyorlar tüm formu okudum delirmek üzereyim ne yapmak gerek göndericinin elinde gönderdiğine dair bir fatura var onun dışında bir belgemiz yok....

Gumruge takildiysa muhtemelen biraz bekleyip geri doner gondericiye. Sende takip no olsa bile vermezler. Yurtdisindan posta ile telefon getirtmek kesinlikle yasak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marxx -- 4 Mart 2013; 16:36:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SORGUMEMURU

aliexpress'ten şu ürünü almak için satıcıyla bayağı bir görüştük,gift işaretleyip,30$ yazayım mi dedi ama ben gift olarak işaretleme,içine gerçek fiyatı olan 54$'lık fatura koy ve de gümrük bildiriminde de ticari değil kişisel kullanım içindir kutusunu işaretle dedim.Sizce içine fatura koymamalı ve de gift olarak işaretlemeli mi?Bu ürünü China Air Postla kayıtlı olarak gönderirse sizce gümrüğe yakalanır mı?
    http://www.aliexpress.com/item/3154-DHL-Free-shipping-Saike-858D-SWD-rework-station-Hot-air-gun-700W-220V-or-110V/507807904.html

Boyutlar yuzunden muhtemelen takilir. Paypal ciktin ve kredi karti odeme bilgilerinle gider odedigin fiyati ispatlayarak alirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: marxx

quote:

Orijinalden alıntı: karargah66

quote:

Merhaba herkese iyi forumlar...
    Ben Almanya'da ki akrabalarıma bu ürünü aldıracağım onlar alacak ve hediye olarak bana gönderecekler.
    Ama artık bu hediye olayının bir anlamı kalmamış.
    Bende kendim alıp hasarlı ürün olarak yazdırıp 65 euro fiyat yazdırmayı düşünüyorum ne dersiniz gümrüğe takılmadan geçer mi ?

Arkadaşlar biri bilgilendirebilir mi ?

2 sene once olympus ep 2 aldim cinden kayitli ems ile geldi. Gumruge takildi ve eve de buna dair bir zarf geldi. Gittim vergisini odedim aldim. Benim kutu 1.5 kiloyu buluyordu. Sende lens de olmayacak. Daha ufak bir kutuya koysunlar ve icerisine kullanim kilavuzu vs agirlik yapacak seyleri birakmasinlar. Devlet postasiyla gondersinler. Ozel sirketle gondermesinler. Yurtdisindan kompakt makine alip da gumruge takilmayan bircok kisi biliyorum. Ama bu cihaz saydigim onlemler alinmazsa takilabilir. Uzerine yazdirdigin fiyata bakmazlar. Urunun tr fiyatini arastirip ona gore vergilendirirler. Paypal ciktisi ve kredi karti harcamalarindan ilgili bolumun ciktisiyla gidersin takilirsa. Ikna etmeye calisirsin kibarca :)

Hocam sorun halledildi ama başka bir sorun çıktı.
    Şöyle ki ; cumartesi Almanya'dan dedemler geliyor .
    Ama hem nakit sıkıntısı hem de ürün bilgilerinde translateden
    çevirdim arızalı olabilir bunu bir danışın gibi saçma sapan cümleler vardı.
    fiyattan da çok kuşkulanmıştım zaten...

• quote:

Orijinalden alıntı: drfettah

arkadaslar ems ile şubat 18 inde verilen bir ürün acaba sorgulatmada görünmeyebilir mi.
    ems ile tecrübeli arkadaslar fikriniz var mı

Ems sitesinden de mi gorunmuyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tequila6

merhaba, ebay de bi satıcıdan 2. el lens satın almak istiyorum ürünün kendisi 34 euro kargo 38 euro DHL ile göndericek almanya dan. toplam 72 euro ediyor. acaba ürün bana geldiğinde ekstra bir ücret öder miyim?
    Birde yukarıda arkadaş yılda 5 takipli paketin üstünde alım yasak demiş. Bunu gerçekten takip ediyorlar mı? benim 5 oldu sanırım. sıkıntı yaşar mıyım sonraki postalarımda?

Ben 350 dolara lens aldim takilmadan geldi. Takipli miydi hatirlamiyorum. Zaten ufak bir lensti. Yil icinde 5 ten fazla takipli urun aliyorum. Simdiye kadar ptt ye ne tc no verdim ne de istediler.

• quote:

quote:

arkadaslar ems ile şubat 18 inde verilen bir ürün acaba sorgulatmada görünmeyebilir mi.

ems ye bakmadım ama sao.cn ve ptt vermiyor bir de intmail vermiyor ems sitesine bakmadım.

edit: emsye baktım oradada bilgi yoktur. diyor çıldıracağım iki hafta oldu emsye verileli. güyaa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drfettah -- 4 Mart 2013; 18:31:13 >
  • quote:

quote:

merhaba, ebay de bi satıcıdan 2. el lens satın almak istiyorum ürünün kendisi 34 euro kargo 38 euro DHL ile göndericek almanya dan. toplam 72 euro ediyor. acaba ürün bana geldiğinde ekstra bir ücret öder miyim?
    Birde yukarıda arkadaş yılda 5 takipli paketin üstünde alım yasak demiş. Bunu gerçekten takip ediyorlar mı? benim 5 oldu sanırım. sıkıntı yaşar mıyım sonraki postalarımda?

Ben 350 dolara lens aldim takilmadan geldi. Takipli miydi hatirlamiyorum. Zaten ufak bir lensti. Yil icinde 5 ten fazla takipli urun aliyorum. Simdiye kadar ptt ye ne tc no verdim ne de istediler.

yok be 2012 de otuzdan fazla ürün aldım kimse tc no vs kayıt kürek almadı. hikaye onlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Ben de ebaydan 1$ lik bisey satin aldim. Hangi kargo firmasiyla gelcek hicbir bilgim yok. Gelmeme durumu olabilirmi?

Ptt ile gelir. 40 gunu bulabiliyor bazen. Benim gecenlerde bir urunum tam 90 gun sonra geldi.

Peki kargo surecinde takip yapabilcegimiz bir kod falan oluyormu acaba?

• arkadaşlar ebaydam amazon kindle paperwhite -e kitap okuyucu- alıcağım fiayatı 120 dolar...satıcıyla konuştum, durumları anlattım...böyle böyle sıkıntımız var gümrükte takılırsa beni duman ederler dedim...cevap olarak gift/hediye olarak gönderirim dedi...risk alıp siparişi versem mi yoksa başka bir yoluna mı baksam...şimdiden teşekkürler...

not:istanbuldayım
  • quote:

quote:

Bende Almanya dan bir lens getircem ama satıcı DHL kargo ile gönderiyor. kargo dahil toplam tutar 72 euro. yukarda bir arkadaş DHL nin 75 euro altı bile olsa 65 tl depo ücreti aldığı yazıyor. ona kafam takıldı. bende 7-8 civarı lens getirttim PTT kargo ile soru çıkmadan geldi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustafacetin07

Selamlar arkadaşlar,
    Öncelikle bu konuyu açmanız çok iyi olmuş ama ve lakin araştırmadan almanya dan dhl ile aldığım telefonu postalattım ikinci hata ise takip kodunu işaretlememiş gönderen arkadaş şimdi hiç bir kurum numara olmadan işlem yapamıyor...Almanya dhl numara veremiyoruz diyor sorunca paket antalya da diyorlar ama ortalıkta ne paket var ne başka bişi antalya kargo dağıtıma gidelim diyoruz numarasız gelmeyin yardımcı olamayız diyorlar tüm formu okudum delirmek üzereyim ne yapmak gerek göndericinin elinde gönderdiğine dair bir fatura var onun dışında bir belgemiz yok....

Gumruge takildiysa muhtemelen biraz bekleyip geri doner gondericiye. Sende takip no olsa bile vermezler. Yurtdisindan posta ile telefon getirtmek kesinlikle yasak.

ilgin için çok teşekkürler hocam bekletip görelim bakalım gelişme olursa bilgi aktarımında bulunacağım teşekkürler iyi akşamlar herkese....

• quote:

quote:

quote:

Bende Almanya dan bir lens getircem ama satıcı DHL kargo ile gönderiyor. kargo dahil toplam tutar 72 euro. yukarda bir arkadaş DHL nin 75 euro altı bile olsa 65 tl depo ücreti aldığı yazıyor. ona kafam takıldı. bende 7-8 civarı lens getirttim PTT kargo ile soru çıkmadan geldi.

65 olsa iyi. özel şirketler epey fahiş fiyatlar istiyorlarmış ambarda tutulduğu için öyle okuyordum geçmişte. güncel durum nasıldır emin konuşamayacağım. Deutsche Post ile göndermesini iste elki ikna olur. aslında DHL ile aynı şirket sayılırlar.

• quote:

quote:

quote:

Ben de ebaydan 1$ lik bisey satin aldim. Hangi kargo firmasiyla gelcek hicbir bilgim yok. Gelmeme durumu olabilirmi?

Ptt ile gelir. 40 gunu bulabiliyor bazen. Benim gecenlerde bir urunum tam 90 gun sonra geldi.

Peki kargo surecinde takip yapabilcegimiz bir kod falan oluyormu acaba?

pek kimse 1 $ fiyata kargo dahil ürün göndermez bence. takipli posta için en az 1-2 $ istiyorlar ekstradan. satın alırken ürün hakkındaki bilgilerde shipping konusu mutlaka geçer. kayıtlı gönderiyorlarsa mutlaka belirtiyorlar registered gönderiyoruz diye. bazı satıcılar kayıtlı gönderdikleri halde takip numarasını yollamayı unutuyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ratmuhyaka

arkadaşlar ebaydam amazon kindle paperwhite -e kitap okuyucu- alıcağım fiayatı 120 dolar...satıcıyla konuştum, durumları anlattım...böyle böyle sıkıntımız var gümrükte takılırsa beni duman ederler dedim...cevap olarak gift/hediye olarak gönderirim dedi...risk alıp siparişi versem mi yoksa başka bir yoluna mı baksam...şimdiden teşekkürler...

not:istanbuldayım

normal kendi kutusunda gönderirse takılmaz diye düşünüyorum. yurtdışından, çin'den tablet getiren çok kişi var forumda. pek takılana da rastlamadım. egreat video oynatıcı almıştım kutusu bunlardan daha büyüktü ve o da takılmadı. istediğim bir ürün olsaydı eğer bu riske girerdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marxx -- 4 Mart 2013; 23:55:21 >
  • quote:

quote:

quote:

ems ye bakmadım ama sao.cn ve ptt vermiyor bir de intmail vermiyor ems sitesine bakmadım.

edit: emsye baktım oradada bilgi yoktur. diyor çıldıracağım iki hafta oldu emsye verileli. güyaa...

bu durumda ya takip numarası hatalı ya da gönderim yapılmadı. dispute açmanı tavsiye ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben Almanya'da ki akrabalarıma bu ürünü aldıracağım onlar alacak ve hediye olarak bana gönderecekler.
    Bende kendim alıp hasarlı ürün olarak yazdırıp 65 euro fiyat yazdırmayı düşünüyorum ne dersiniz gümrüğe takılmadan geçer mi ?

2 sene once olympus ep 2 aldim cinden kayitli ems ile geldi. Gumruge takildi ve eve de buna dair bir zarf geldi. Gittim vergisini odedim aldim. Benim kutu 1.5 kiloyu buluyordu. Sende lens de olmayacak. Daha ufak bir kutuya koysunlar ve icerisine kullanim kilavuzu vs agirlik yapacak seyleri birakmasinlar. Devlet postasiyla gondersinler. Ozel sirketle gondermesinler. Yurtdisindan kompakt makine alip da gumruge takilmayan bircok kisi biliyorum. Ama bu cihaz saydigim onlemler alinmazsa takilabilir. Uzerine yazdirdigin fiyata bakmazlar. Urunun tr fiyatini arastirip ona gore vergilendirirler. Paypal ciktisi ve kredi karti harcamalarindan ilgili bolumun ciktisiyla gidersin takilirsa. Ikna etmeye calisirsin kibarca :)

evet ben de çok şaşırdım gf1 bu fiyata nasıl inmiş diye :)

• Beyler ebay üzerinden 100-120$ arası bi ceket almak istiyorum.Yurtdışından ilk alışverişim olucak gümrüğe takılması söz konusu olur mu.Kargo free shipping olarak görünüyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evet ben de çok şaşırdım gf1 bu fiyata nasıl inmiş diye :)

Hocam ama belki de sağlam almancam yok bilmiyorum yarın benim kuzene bir cevirttireyim
    Satıcıyla görüştüreyim

• quote:

Orijinalden alıntı: RiverStyx

Beyler ebay üzerinden 100-120$ arası bi ceket almak istiyorum.Yurtdışından ilk alışverişim olucak gümrüğe takılması söz konusu olur mu.Kargo free shipping olarak görünüyor.

takılmayacaktır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RiverStyx

Beyler ebay üzerinden 100-120$ arası bi ceket almak istiyorum.Yurtdışından ilk alışverişim olucak gümrüğe takılması söz konusu olur mu.Kargo free shipping olarak görünüyor.

takılmayacaktır.

eyvallah hocam.
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.