Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (105. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.131
Cevap
686
Favori
1.818.410
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ebaydan urun aldim bugun 3. Gun hala kargolanmamis gozukuyor neden olabilir mail atsam mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RA284991625CN Sıkıntısı ne bunun 24 dünden beri druurumu aynı.

•  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

amazon'da bir satıcıdan şu rüün aldım:http://www.amazon.com/gp/product/B00BD6T1NC/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

Ürünün fiyatı 80 dolar
    Ayrıca kargo vs. derken 118 dolar verdim.

Sonuç ise yukarıda. 100 dolar altı bir ürün ve ilk yurt dışı siparişim neden takıldı sizce arkadaşlar? Sıkıntı yaşar mıyım sizce?

• Arkadaşlar, geçenlerde aldığım bir ürün kargo dahil 92$dı fakat siparişi verdiğim sitede indirim olmasına rağmen (%50 indirim vardı) faturaya %50 indirimi yansıtmamış ve bu yüzden gümrüğe takıldı aldığım şeyler.
    Fedex'ten birisi aradı, durumu anlattım. Yarın size mail atacağız, o maile cevap olarak paypal, ekstre vs. kanıt gönderirseniz muaf olur gönderiniz dedi.
    Maile cevap olarak paypal, ekstre, aldığım sitedeki sipariş detay bilgilerini yolladım.
    Cevap olarak, Ekte gonderıcınızın duzenledıgı evraklar var memur bu durumda muaf ıslem yapılamayacagını bıldırdı dılersenız Gumruk mudurlugu ıle gorusebılırsınız. diye cevap aldım.
    Bu cümleyi anlayamadığım için ne demek diye sordum ve cevap olarak gonderıcınız fatura duzenlerken muhtemelen yanlıs duzenlemıs bu nedenle dırekt olarak muaf ısleme ızın verılmıyor onay alınması mecburı. dedi.
    Gümrük müdürlüğünü veya bir numara daha verdi ordan birisini arayabilirsiniz dedi. Gümrük müdürlüğünü aradım, Fedex'in THY birimi (buna benzer bişey dedi) arayın veya direkt gidin dedi. Diğer aradığım kişiye ise ulaşamadım.

Sizce kimi aramalıyım, nereye gitmeliyim? Elimde her türlü belge var. Fedex için bulabildğim tek numara
    quote:

Şirket: MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.
    Telefon: 0090 444 0606

• quote:

Orijinalden alıntı: chaos7
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
    amazon'da bir satıcıdan şu rüün aldım:http://www.amazon.com/gp/product/B00BD6T1NC/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1
    Ürünün fiyatı 80 dolar
    Ayrıca kargo vs. derken 118 dolar verdim.
    Sonuç ise yukarıda. 100 dolar altı bir ürün ve ilk yurt dışı siparişim neden takıldı sizce arkadaşlar? Sıkıntı yaşar mıyım sizce?

quote:

Orijinalden alıntı: srgn03
    Arkadaşlar, geçenlerde aldığım bir ürün kargo dahil 92$dı fakat siparişi verdiğim sitede indirim olmasına rağmen (%50 indirim vardı) faturaya %50 indirimi yansıtmamış ve bu yüzden gümrüğe takıldı aldığım şeyler.
    Fedex'ten birisi aradı, durumu anlattım. Yarın size mail atacağız, o maile cevap olarak paypal, ekstre vs. kanıt gönderirseniz muaf olur gönderiniz dedi.
    Maile cevap olarak paypal, ekstre, aldığım sitedeki sipariş detay bilgilerini yolladım.
    Cevap olarak, Ekte gonderıcınızın duzenledıgı evraklar var memur bu durumda muaf ıslem yapılamayacagını bıldırdı dılersenız Gumruk mudurlugu ıle gorusebılırsınız. diye cevap aldım.
    Bu cümleyi anlayamadığım için ne demek diye sordum ve cevap olarak gonderıcınız fatura duzenlerken muhtemelen yanlıs duzenlemıs bu nedenle dırekt olarak muaf ısleme ızın verılmıyor onay alınması mecburı. dedi.
    Gümrük müdürlüğünü veya bir numara daha verdi ordan birisini arayabilirsiniz dedi. Gümrük müdürlüğünü aradım, Fedex'in THY birimi (buna benzer bişey dedi) arayın veya direkt gidin dedi. Diğer aradığım kişiye ise ulaşamadım.
    Sizce kimi aramalıyım, nereye gitmeliyim? Elimde her türlü belge var. Fedex için bulabildğim tek numara
    quote:

Şirket: MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.
    Telefon: 0090 444 0606

ikinizin durumu da aynı.. paypal ve ekstre çıktılarıyla fedex(mng)'in ikitelli'deki 212 avm.nin ilersindeki antreposuna gitmelisiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: garyopa

ikinizin durumu da aynı.. paypal ve ekstre çıktılarıyla fedex(mng)'in ikitelli'deki 212 avm.nin ilersindeki antreposuna gitmelisiniz..

Hocam ben Ordu'da oturuyorum nereye gideyim :)
  • quote:

Hocam muhattapımız Fedex dimi? Çünkü ben Fedex'teki yetkiliye o belgeleri mail atmıştım ve memur muaf vermedi gümrük müdürlüğünü arayın falan demişti. Gidip orada konuşsam hallolur mu dersin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: srgn03
    quote:

Hocam muhattapımız Fedex dimi? Çünkü ben Fedex'teki yetkiliye o belgeleri mail atmıştım ve memur muaf vermedi gümrük müdürlüğünü arayın falan demişti. Gidip orada konuşsam hallolur mu dersin?

fedex ikitelli'deki antreposuna takip numaran ve istedikleri evraklarla git önce.. atatürk havalimanı kargolar bölümüne gönderiyolar sonra..
    ezbere bişey konuşmak doğru değil oraya gittiğinde durumu izah edersen para vermeden bikaç evrak işiyle kargonu belki teslim alabilirsin

• Benim ürün galiba gümrüğe takıldı ama çok saçma bana hiç getirmediler bile takip numarası yazdığımda:
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Bu çıkıyordu bende pttye mail attım

pttden gelen cevap:

Sayın Mert *****
    İlgi : 2013-***** Numaralı Info Başvurunuz,

"Sistemimize iletilen LN401396439US barkod numaralı kayıtsız ggönderi adrese teslim edilemediğinden 21.02.2013 tarihinde geliş ülkesine iade edilmiştir"

ürün bana hiç ulaşmadı bulunduğum şehire bile getirilmedi.Her neyse ptt ye çok sinirlendim çok sert bir mail attım ama ona büyük ihtimalle cevap vermezler.

Cüzdan almıştım.Gerçekten cüzdan iyi linki burada ama ben aldığımda 4-5 dolar daha ucuzdu sanırsam.
    http://www.ebay.com/itm/360533136850?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Satıcı da çok iyi aslında.Satıcıya yeniden göndermesini şöyle ifade ettim az buçuk ingilizcemle:

quote:

Resent please.İtem did not arrived to me.
    http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/sonuc-yd.php

Offical post site of my country.Write tracking number LN401396439US

Resent
    but you must write "gift" this item(shipping note)
    Thank you!

Bana yazdığı cevap:
    quote:

Hello,

Orders takes 2-6 weeks for delivery there is no tracking on first class mail,
    This was shipped on 1/30 you will have it by 3/13/13.

Is this address correct?

buraya adresimi yazmış, doğru

If the address is correct you will get it, We didn’t mark the item as a gift, but I ship to Turkey all the time you will not have any customs issues, we have a lot of customer in Istanbul. Kayseri, Tokat etc, so don’t worry, if you don’t have it by 3/13 let me know and I will ship it a new one,

My Best

Ari D.

Benim tekrar yazdığım mesaj:

quote:

thank you but i have a mail from Turkish Post Office(PTT)İt says shipment was returned to the country of arrival on 02.21.2013
    So if it arrives you earlier than 3/13/2013 ; you ship as I say...(gift and price 10$ or cheaper...)for the custom problems...
    Thank you artofdeals

• yukarıdaki sorunum için up
  • quote:

Orijinalden alıntı: MerTurkizM

yukarıdaki sorunum için up

satıcı yeniden gönderir hocam sıkıntı olmaz. üzerindeki adresi doğru verdiğinden yada satıcının yazdığından emin olun.ç

Ayrıca ptt geldiğinde dair ne bırakmış? onu sorsaydınız bari. Özel firmalar geldiğinde. geldik evde bulamadık ihbar notu bırakıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boxor

quote:

Orijinalden alıntı: MerTurkizM

yukarıdaki sorunum için up

satıcı yeniden gönderir hocam sıkıntı olmaz. üzerindeki adresi doğru verdiğinden yada satıcının yazdığından emin olun.ç

Ayrıca ptt geldiğinde dair ne bırakmış? onu sorsaydınız bari. Özel firmalar geldiğinde. geldik evde bulamadık ihbar notu bırakıyorlar.

Ya abi hic gelmediler ki.Bulundugum ile hic gelmedi bile.Aradim pttyi 444 ten onlar bana bir numara veriyor o numarada da çalıyor cevap vermiyor hic.

• Ben gecen gun Cin'den 100 tane eski kore won'gu aldim. 47 Doldar (85) tl verdim acaba gumrukde bir sorun olurmu?
  • aliexpress'ten şu ürünü almak için satıcıyla bayağı bir görüştük,gift işaretleyip,30$ yazayım mi dedi ama ben gift olarak işaretleme,içine gerçek fiyatı olan 54$'lık fatura koy ve de gümrük bildiriminde de ticari değil kişisel kullanım içindir kutusunu işaretle dedim.Sizce içine fatura koymamalı ve de gift olarak işaretlemeli mi?Bu ürünü China Air Postla kayıtlı olarak gönderirse sizce gümrüğe yakalanır mı?
    http://www.aliexpress.com/item/3154-DHL-Free-shipping-Saike-858D-SWD-rework-station-Hot-air-gun-700W-220V-or-110V/507807904.html

• arkadaslar ems ile şubat 18 inde verilen bir ürün acaba sorgulatmada görünmeyebilir mi.
    ems ile tecrübeli arkadaslar fikriniz var mı
  • SATICIYLA KONUŞ,SAHTE TAKİP NUMARASI VERMESİN...DISPUTE SÜRESİNİ KAÇIRMA...
  • sonunda ürünüm gelecek :D

1/31/2013 4:19:43 PM 31 Ocak Sipariş;

2/18/2013 7:28:02 PM 18 Şubat Kargo

2 Mart TR' ye Giriş :D

40 günde falan ulaşcak elimde herhalde :D
  • ekim ayında ingiltereden bir paketim gelecekti gönderildiği halde gelmedi.gönderene geriyede dönmemiş. gönderecek kişinin gönderdiğinden eminim, yüksek ihtimal takipli gönderdi fakat çok yoğun olduğundan numarayı elinde tutmamış ve paket sonuçta kayboldu.20-30 yurtdışı paketimden ilk defa yaşadığım kayıptı ve aynı haftada gelecek çinden takipsiz paketimde gelmedi. işin kötü tarafı ingiltereden gelen paket 400 dolar değerinde, basit bir zarfla gönderilen bir nesneydi yani gümrüğe takılma ihtimali sıfır. değerli sanılma ihtimalide sıfır diyebilirim ama sonuçta kayboldu. pttde bulduğum numaraları aradım pttye posta gönderdim takip kodu olmayınca hiç uğraşmıyorlar. halbuki yılda 5 takipli paketin üstünde alım yasak ve bundan dolayı adımızla takip edebileceklerini düşünüyorum. izmir ptt merkezine baskı yapınca işin içine memurluğu karıştırıp mahkemeyle tehdit eden biri çıktı doğal olarak daha fazla araştıramadım.

geçen hafta gönderici kişi aynı içerikteki yeni paketi bir başkası aracılığıyla tekrar gönderdi ve sonunda teslim aldım, fakat olan gönderen kişiye oldu. göndericinin haybeye 400 dolar zarara girmemesi için o kayıp paketi bulmak istiyorum . az buz bir para değil. artık adama vefa borcum var. lütfen pttde tanıdığı olan veya pttde çalışan bir memur arkadaş yardımcı olabilir mi.paketin akıbetini öğrenmek istiyorum.canı gönülden minnettar olurum
    olayı yeni yazmamın sebebi şu; bu hafta hongkongdan takipli paketim geldi fakat imza alınmadan teslim aldım. takip kodunu girince bir gün sonra alıcıya teslim edilmiştir yazıyordu halbuki imzam alınmadı! yani evde olmasam belki adam paketi teslim ettim deyip paketi kendine alacaktı.
    günahları boynuna benim paketlerimi iç ettiler diye düşünüyorum artık

• merhaba, ebay de bi satıcıdan 2. el lens satın almak istiyorum ürünün kendisi 34 euro kargo 38 euro DHL ile göndericek almanya dan. toplam 72 euro ediyor. acaba ürün bana geldiğinde ekstra bir ücret öder miyim?
    Birde yukarıda arkadaş yılda 5 takipli paketin üstünde alım yasak demiş. Bunu gerçekten takip ediyorlar mı? benim 5 oldu sanırım. sıkıntı yaşar mıyım sonraki postalarımda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tequila6

merhaba, ebay de bi satıcıdan 2. el lens satın almak istiyorum ürünün kendisi 34 euro kargo 38 euro DHL ile göndericek almanya dan. toplam 72 euro ediyor. acaba ürün bana geldiğinde ekstra bir ücret öder miyim?
    Birde yukarıda arkadaş yılda 5 takipli paketin üstünde alım yasak demiş. Bunu gerçekten takip ediyorlar mı? benim 5 oldu sanırım. sıkıntı yaşar mıyım sonraki postalarımda?

Takip ediyorlar.Hatta TC kimlik no istiyorlar eğer bu numaraya kayıtlı alım varsa bilgisayarda kabak gibi çıkıyor.Aldığınız ürün kargo hariç 75 euro olabilir.Yani 75 euroluk ürün alıp ekstra kargo ücreti ödeyebilirsiiniz fakat fatura ile bunu kanıtlamanız gerekebilir.

Zaten sizin 72 euro ediyor normal koşullarda ekstra para ödemezsiniz fakat kargo firması bir çakallık yapabilir dikkatli olun.Bunun örnekleri mevcut.

• 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.