Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1034. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
30.146
Cevap
686
Favori
1.819.122
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10321033103410351036
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçme şansı yok iade geri gönderilir. Hibe veya alıkoyma olmaz.
  • matchline M kullanıcısına yanıt
    Belli olmaz takılabilir de takılmadan geçebilir de. Siz %20 vergi ödeyecekmiş gibi düşünün.
  • Benim gearbest den e-sigara maceram ters tepti.
    Ürünün üzerinde starter kit yazıyordu.
    Gümrükten farketmişler sanırım yurtdışına sevk edildi yazıyor.
    21 şubatta spariş vermiştim
    64 gün kargo bekledim.
    60 TL param gitti. Ticket açtım iade için muhtemelen %50 sini geri verirler.

Kredi kartından harcama itirazı yapsam 21 şubattan beri nerdesin derler muhtemelen.
  • fth F kullanıcısına yanıt
    Şifre girerek onay verdiğiniz kredi kartı harcamalarına itiraz edemiyorsunuz. Yurtdışı harcaması ise hepten zor. Gearbest neden %50 sini veriyormuş, ürün iade olacak tamamını isteyin kargo ücreti hariç iade alırsınız.
  • Yani,takılırsa vergi ile kurtarabilir miyim?vergiye razıyım.
    tümden el koyarlar mı veya iade ederler mi?
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: fth

Benim gearbest den e-sigara maceram ters tepti.
    Ürünün üzerinde starter kit yazıyordu.
    Gümrükten farketmişler sanırım yurtdışına sevk edildi yazıyor.
    21 şubatta spariş vermiştim
    64 gün kargo bekledim.
    60 TL param gitti. Ticket açtım iade için muhtemelen %50 sini geri verirler.

Kredi kartından harcama itirazı yapsam 21 şubattan beri nerdesin derler muhtemelen.

2 alternatif var
    biri
    pazarlık yapıp gearbestin teklifini kabul etmek

diğeri chargeback
    ptt sayfasından çıktıyı itiraz dilekçene ekliyebilirsin
    banka yook itiraz süresi geçti kabul edemeyiz derse
    bankanın yazılı cevabını istersin

itiraz dilekçesi
    banka cevabı
    ptt cıktısı
    gearbest çıktısı
    kk ektresi

ile kart tipi ne ise VISA yada MASTER ilgili şirket e şikayette bulunabilirsin
    (google a visa yada mastercard yazınca çıkar)

gearbest e kargoyu düşün gerisini ödeyin yada cargeback ile yüzleşin dersin

el koyma gibi bir şey yok. En kötü geri iade gider ama sanmıyorum. Hobi amaçlı elektronik devre yazsınlar sorun olmaz.
  • teşekkür ederim..Çok saol..
    gerçek fiyatını yazdırayım mı üzerine?
    boyutları : 23cm * 20 cm * 8 cm
    ağırlık : 0,71kg
    ölçülerden veya ağırlıktan sorun olur mu acaba? kusura bakma hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matchline -- 26 Nisan 2017; 15:5:11 >
    Ölçüde ağırlıkta sıkıntı olmaz. Düşük yazdırabilirsin 20-25 dolar yazabiliyorsa yazsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle bir şeyle daha önce karşılaşmadım. 2 gündür
    "Zimmet Alındı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)"
    diyor. Ne olacak bilmiyorum. Lütfen başına bu durum gelen varsa yardım edebilir mi?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • karmelon K kullanıcısına yanıt
    gidici muhtemelen yasaklı ürün aldın herhalde..yada üzerindeki adreste eksiklik filan var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 27 Nisan 2017; 12:49:32 >
  • karmelon K kullanıcısına yanıt
    Turkey Post ise geri gidiyorsa, ki öyle görünüyor herhangi bir bilgi girmiyorlar bundan sonra bilgin olsun. 50 gündür aynı şekilde yazan kargom var çünkü.
  • LW ile başlayan ePocket yazan ürün ne zaman gelir? nerden sorguluyoruz?

• Merhabalar
    Görselde göründüğü gibi ürün 24'nde Türkiye'ye giriş yaptı fakat hala bir bilgilendirme mesajı ya da herhangi bir şey gelmedi PTT'den. Normal mi? Herhangi bir mesaj, takip no beklemeli miyim yoksa kapıya gelmesini mi beklemeliyim? Ürün İzmir'e gelecek. Bir de diyelim ki gümrükte takıldı, bunun için ta İstanbul'a mı gitmem lazım yoksa İzmir gümrüğe ürünü göndertebilir miyim?
    Şimdiden teşekkürler. TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taotekno -- 27 Nisan 2017; 22:7:15 >

• Arkadaşlar benim yurtdışından gelecek olan kargo başakşehir pim den avpim e geçmiş. Takılma ihtimali varmı acaba

• m_b_68 kullanıcısına yanıt
    Avpim'e geçtiyse gümrükten geçmiştir, genelde 22-24 arası saatlerde de bulunduğunuz şehire veya en yakın hub'a gönderirler. İstanbul'a yakın bir ildeyseniz, yarın elinize bile ulaşabilir hatta.
  •  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Arkadaşlar, siparişim 24 nisanda kargoya verilmiş gözüküyor ama hala hareket yok normal mi? Turkey post seçmiştim.
  • merhaba yurtıdsından aldıgım urun Ankara gumrukte tutuluyor diyor. gidip vergisini odeyip alabilir miyim ürünü ? herhangi bir belge vs goturmeme gerek var mı acil yardımcı olabilcek varsa sevinirim.
  • CONQUER. kullanıcısına yanıt
    tutulması onemli değil sonuçun ne gözüktüğü onemli...aranmadan vaya elinize belge gelmeden zaten kafadan gidemezsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

tutulması onemli değil sonuçun ne gözüktüğü onemli...aranmadan vaya elinize belge gelmeden zaten kafadan gidemezsiniz..

pm attım hocam bakar mısınız
  • 
Sayfa: önceki 10321033103410351036
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.