Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
27.081
Cevap
697
Favori
1.513.203
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
    1729 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aytoli

Arkadaşlar Aliexpressten gelinlik sipariş verdim. UPS seçmiştim. Fedex ile göndermiş. Faturayı düşük yazacaktı. Normal fiyatı kargo ile beraber 123 Dolar. Sizce akibeti ne olur? Gümrüğe takılır mı? Takılırsa ne yapmam lazım? Ne kadar ek ücret isterler? Aşamalar nelerdir? Yardımcı olabilir misiniz?

22 dolar falan vergisi çıkar

gelınce gorursun endişe etme.. link var mı urunun
    |
    |
    |
    |

dostum link verirmisin
    |
    |
    aytoli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1153 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: caca40

Bugun Çine 118gr bir paket gönderdim kayıtlı bir şekilde gidecek. Toplam 17 tl tuttu bilginiz olsun. içerisinde bebek optik gözlük çerçevesi vardı.

çokta abartılacak bir rakam tutmuyormuş. bilgilendirme için teşekkürler.
    |
    |

Hele şükür benimle aynı fikirde olan biri var. E sigara almayın kullanmayın diye dilimde tüy bitti. Yok efendim bunun sayesinde sigarayı azalttım vs bir sürü bahane. Kardeşim sonuçta o da bağımlılık yapan bir madde. Nikotinsiz kullanan kişi sırf özenti diye başlamıştır. Şekli şemali zippo çakmak gibi havalı, çıkarıp etrafa gösteriş olsun diye içiyor çoğu. Sigarayı bırakmaya zerre yararı yok. Ekonomik de değil. Umarım bu uygulama devam eder, hatta gümrük el koyup imha etmeli bunları, yasak ise niye geri gönderiyorsun ki. Yasak olduğunu bile bile sipariş eden kişi biraz zarar etsin bakalım,. Şansa takılmazsa alırım, takılırsa para iadesi var nasıl olsa diye düşünülüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    dewr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bu süper bilgi dağarcığınız insanı şok ediyor. her konuyu bilen ama hiç bir şey bilmeyen adam olmayın.

örnek olarak buradan bir şeyler öğrenin mesela.

"Tüm e-sigaraların sunduğu buhar e-likitten üretilir ve bu e-likit esas olarak propilen glikol (PG) ve bitkisel gliserin (VG) bileşenlerinden oluşur. Hem PG hem de VG zehirli olmayan organik bileşenlerdir ve genel itibariyle tüketim için güvenlilerdir. Aslında bu bileşenler ketçap, soda, dondurma, salata sosu gibi çeşitli gıdalarda veya kişisel bakım ürünlerinde gıda katkısı olarak yaygın biçimde kullanılır. "
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Hele şükür benimle aynı fikirde olan biri var. E sigara almayın kullanmayın diye dilimde tüy bitti. Yok efendim bunun sayesinde sigarayı azalttım vs bir sürü bahane. Kardeşim sonuçta o da bağımlılık yapan bir madde. Nikotinsiz kullanan kişi sırf özenti diye başlamıştır. Şekli şemali zippo çakmak gibi havalı, çıkarıp etrafa gösteriş olsun diye içiyor çoğu. Sigarayı bırakmaya zerre yararı yok. Ekonomik de değil. Umarım bu uygulama devam eder, hatta gümrük el koyup imha etmeli bunları, yasak ise niye geri gönderiyorsun ki. Yasak olduğunu bile bile sipariş eden kişi biraz zarar etsin bakalım,. Şansa takılmazsa alırım, takılırsa para iadesi var nasıl olsa diye düşünülüyor.

ben sıgara vs alkol kullanan bırı degılım..

ama içende umrumda olmaz..

yarın herkes kendıne yaşıycak bırak kendını yorma

• Yarbay
    2265 Mesaj

Aynen birkaç ay önce 500gr civarı ufak bir koli gönderdim bende Amerika'ya, oda 37TL civarında tuttuydu.
    Yalnız dikkat edilmesi gereken bir konu var; postayla gönderirseniz ucuz ama PTT Kargoyla görderim yapılırsa 2 katı tutuyor ücret.
    |
    |
    caca40 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    6 ay once chınapost aır cogu urunde ucretsızken

şu sıralar kargo ucretlerı arttı.

ücretsiz olarak nerdeyse alıexpres yanı malezya post var 25 dolarlık urunlerde

turkey post dahıl hepsı var

https://tr.aliexpress.com/item/Bluedio-H-Radio-Casque-Audio-Auriculares-Bluetooth-Headset-Wireless-Headphones-Earphone-Head-phones-for-iPhone-Samsung/32591440199.html?spm=2114.13010208.99999999.271.64umUB
    |
    |

• Yarbay
    12944 Mesaj

Benim umurumda, çünkü bu tür içilen şeylerin serbest olduğu (aslında yasak) kafe, pastane, restaurant, bar vb yeme içme mekanlarında kullanılmasından, o dumanı veya buharı her neyse görmekten solumaktan rahatsız oluyorum. Ben de sigara içtim yıllardır geçen yıl tamamen bıraktım. Herkes kendine yaşayacak tabi ama özgürlük bir başkasının özgürlüğünü kısıtladığın yere kadardır. Ben de gidip ailemle arkadaşımla bir iki çay kahve içip tatlı yemek isterim. Ama mekanlar nargile kafeye dönmüş durumda adeta. Kartal Özsüte bir gidin (büyük marka di mi) kapalı mekan kışın sigara dumanından içeri girilmiyor. Rezalet.
    Bundan sonra her yerde tepkimi dile getireceğim, kimse bana e-sigarayı da savunmasın benim için aynı şey. Bu defa devletten yanayım yasak kardeşim içmeyeceksin.
    |
    |
    madrid2017 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: forumnik

Benim umurumda, çünkü bu tür içilen şeylerin serbest olduğu (aslında yasak) kafe, pastane, restaurant, bar vb yeme içme mekanlarında kullanılmasından, o dumanı veya buharı her neyse görmekten solumaktan rahatsız oluyorum. Ben de sigara içtim yıllardır geçen yıl tamamen bıraktım. Herkes kendine yaşayacak tabi ama özgürlük bir başkasının özgürlüğünü kısıtladığın yere kadardır. Ben de gidip ailemle arkadaşımla bir iki çay kahve içip tatlı yemek isterim. Ama mekanlar nargile kafeye dönmüş durumda adeta. Kartal Özsüte bir gidin (büyük marka di mi) kapalı mekan kışın sigara dumanından içeri girilmiyor. Rezalet.
    Bundan sonra her yerde tepkimi dile getireceğim, kimse bana e-sigarayı da savunmasın benim için aynı şey. Bu defa devletten yanayım yasak kardeşim içmeyeceksin.

bakın ben e sıgarayı savunmuyoum..

size diyorumki ortadoğu bataklığında oldugunuzun farkına varın ailenizi ve kendınızı koruyun..

tepki gösterdıgınız kopugun bırı zarar verdıgınde anlarsınız
    |
    |

• Yarbay
    2265 Mesaj

Zaten çoğu sigara serbest olan kafelerin bu bölümünde bile e-sigara içirtmiyorlar bildiğim kadarıyla, sağolsun bazı kullananlar işin ucunu kaçırıp duman altı yaptıkları için.
    Evde de ben kullanmıyorum ama kardeşim kullanıyordu sigara, yaklaşık 1,5 yıldır e-sigara kullanıyor ve kesinlikle evde sigara kullanmayanlar açısından çok çok daha iyi, en fazla meyve kokusu oluyor evde.
    Ekonomik olarak faydası yok demişsiniz ama zerre alakası yok, günlük 1 paket sigara tüketen bir kişinin evyap kullanıyorsa eğer rahat yılda 1500-2000TL karı oluyor. Ayrıca yukarıda yazdığım gibi 1,5 yıldır ne kardeşim nede nişanlısı tek dal sigara kullanmadılar, epeyde azalttılar bu sayede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 10 Mart 2017; 1:13:10 >
    |
    |
    forumnik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3934 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rambo34_orijinali

bu süper bilgi dağarcığınız insanı şok ediyor. her konuyu bilen ama hiç bir şey bilmeyen adam olmayın.

örnek olarak buradan bir şeyler öğrenin mesela.

"Tüm e-sigaraların sunduğu buhar e-likitten üretilir ve bu e-likit esas olarak propilen glikol (PG) ve bitkisel gliserin (VG) bileşenlerinden oluşur. Hem PG hem de VG zehirli olmayan organik bileşenlerdir ve genel itibariyle tüketim için güvenlilerdir. Aslında bu bileşenler ketçap, soda, dondurma, salata sosu gibi çeşitli gıdalarda veya kişisel bakım ürünlerinde gıda katkısı olarak yaygın biçimde kullanılır. "

Çok ama çok bildigin ortada.. kimyasal olarak değişime ugruyor. Sivi yada kati olarak yiyeceklerde olmasiyla bilmem kac derecede yanıp buhar haline gelip baska bir formda senin nikotinle yada nikotinsiz bunu solumanin zararsiz olduğunu söylemen utopyadan bişı değil.

Sigaradan az zararli desen anlicamda

Yani gercekten anlamak zor insanlari.. zararsiz organik yazmış

Organik gercekten sen ole bil.. bizide aydinlattigin icin tesekkur

|
    |

• Yarbay
    2265 Mesaj
    Genel olarak yazayım şunu da;
    Likit dediğiniz şey; VG + PG + Nikotin(istenilen ml/mg oranında) + Aroma(Yağda çözünen).
    VG(Bitkisel) ve PG Farma kalitede olmalıdır(Tıbbi kullanımda yeterli olmalıdır), ne olduğu belirsiz yerlerden almayın sakın(Tıbbi CAS değerleri vardır).
    Normal nbase ile aroma karıştırılan likit şeffaf veya sarıdan kırmızı/kahverengi bir tonda olur demlendikce(Yeşil, mavi vs olmaz). Gıda boyası vs. katanlar var, dikkatli olun.
    Kullanılan aroma kesinlikle yağda çözünen olmalıdır, suda çözünenler olmaz. Ayrıca bu aromalar normalde yediğiniz tatladırılmış herşeyin içinde var ve aynı firmalar satıyorlar bunları yiyecek yapanlara.
    Likiti istersen nikotinli yaparsın(istediğin oranda) istersen nikotinsiz orası sana kalmış, yok öyle birşey sallamasyon demişler bal gibide var sana kalmış. Likit satan sitelerde Nikotin oranını vs. seçersin, istersende nikotinsiz sana kalmış. VG-PG oranına göre buhar yoğunluğunu bile değiştirebilirsin hatta. Saklarken veya demlenirken direk ışık içeren ortamda durmamalıdır.
    E-sigara %100 zararsız diye birşey yok diyen yalan söyler ama sigaraya görede çok çok daha az zararlı bileşen içerdiğide açık.
    Yukarıda yazdıklarım ülkede bunlar yasal olarak satılsa denetleme altında olurdu, devlet vergisini algısını vs. alırdı.
    Tartışmak vs. isteyen varsa şu konu daha uygun:https://forum.donanimhaber.com/elektronik-sigara-ana-konu--122978033
    Şu belgeseli izlemenizi tavsiye ederim son olarak;http://www.dailymotion.com/video/x581mz8_elektronik-sigara-bilgilendirme_news

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 10 Mart 2017; 4:41:13 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    941 Mesaj

E-sigara hakkında başka cevap verenler de olmuş; konu da gümrük mevzusundan bayağı uzaklaşmış. Lakin sadece sizin mesajınızı okuyanların yanlış bilgilendirilmemesi için burada cevap yazıyorum (gidip E-sigara ana konusunda yazsam, sizin buradaki tezinize yanıt olmazdı).

Üç seneyi geçen süredir e-sigara kullanıyorum. Başından beri de e-sigara hakkındaki ünlü bir forumu takip ediyorum. Tabii o forumda "e-sigara sağlık" ilişkisi üzerine topikler de var. E-sigara, dalından koparılmış portakal değil; yani tamamen masum değil. Fakat normal sigaraya oranla %95 daha az zararlı. İngiltere'deki bazı sigara paketlerinde aynen bu uyarı var. Tabii bu oran kesin değil ama şu ana kadar yapılmış araştırmalara dayanıyor. Kimyager veya biyolog olmadan da mukayese edebilirsiniz. Sigarada yanan bir şeyi içinize çekiyorsunuz ve esas zararı, bu yanma sonucu ortaya çıkan karbonmonoksit, zift, katran gibi maddeler veriyor. E-sigarada ise yanma yok, buharlaşma var. Dolayısıyla bu yazdığım maddeler de yok. E-sigaranın içindeki VG, PG ve aroma gibi temel maddeler de belli kriterlere uygun olduğu müddetçe ciddi zararları (kanser gibi) olan maddeler değil. Ne idüğü belirsiz likitlerin zararı elbette daha fazla olabilir; ama yine normal sigara kadar olmaz. Yani içtiğiniz likitin düzgünlüğünü bildikten ve cihazları doğru ayarlarda kullandıktan sonra e-sigaranın zararı normal sigaradan %95 daha azdır. Hadi "tıp dünyası bu oranı yanlış hesapladı" diyelim. Doğru oran %90 olsun, %80 olsun, hatta %50 olsun. Bu durumda bile e-sigara, normal sigaradan %50 daha az zararlıdır.

Sözün özü, e-sigara hakkında kaynaklar ve kanıtlar ortaya koymadan uzmanıymış gibi keskin yorumlar yapmışsınız. Dolayısıyla bu toplumun en önemli hatalarından biri olan "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak" hatası içindesiniz. Sadece e-sigara konusunda değil, hayatınızdaki birçok konuda bu hatanızdan dönmenizi temenni ederim.

İddiamı sizin dayanaksız bırakmayayım; birkaç kaynak vereyim:
    http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-38889930
    http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/08/150819_e_sigara_recete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 10 Mart 2017; 5:22:55 >
    |
    |

• Yarbay
    2099 Mesaj
    Selam arkadaslar. 2 adet kargom vardi.

1 tanesi ekran camlari. - TAKIPSIZ

1 tanesi ise arka cam kapak. - TAKIPLI

Takipsiz olan 2 haftada geldi.

Takipli olanda halen asagidaki sekilde bekliyor. 1 ay olacak.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

• Binbaşı
    1729 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

Yanlış yerden takip ediyosun

RQ069773543MY takip kodun bu

Lp ler burdan takip edilir

https://global.cainiao.com/detail.htm?mailNoList=LP00068367580465&spm=a3708.7860688.0.d01

• Binbaşı
    1729 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

Bu konuya gel

https://mobile.donanimhaber.com/aliexpress-standard-shipping-magdurlari-tum-kargo-magdurlari-toplaniyoruz--122930185

|
    |

• Yarbay
    3934 Mesaj

Fenman fazla uzatmaya gerek yok yuzde 5 yada 10 zararlı demişsin. Benim anlamadigim dalindan kopartilmis portakal deil deyip bana neyin aciklamasini yapma gayretini gosterdin onu anlayamadim. Sigara ne kadar zararli ise e sigarada KIMYASAL olmasindan dolayi o kadar zararlidir yazmisim. Yani yuzde 5 10 15 2.5 3 4 .. ne kadarsa.. sonucda zararli ve dikkat etmenizde fayda var. Aldiginiz likitler icin her zaman yuzde yuz güvenlik garantisi var mi ? Eminimki yoktur kendi iclerinde kalite.kalite ayrilir altin.seri platin seri gümus seri.. bu sebeptendirki sigara yerine e sigara kullanmak bir tercih meselesi olup saglikli demek dogru deildir.

|
    |
    Fenman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1545 Mesaj
    Selamlar arkadaşlar, Sizlere yaşadığım sıkıntıları aktarmak istedim...

Görün Türkiye Cumhuriyeti'nin ne halde olduğunu...

Başkurt oğlu Türk olarak UTANDIM ARKADASLAR...

insanlara yaptıkları bu davranışlar REVA mıdır? Türkiye Cumhuriyeti gümrük memurlarına sesleniyorum, YAZIKLAR OLSUN!!!

Uzun yazışmalar sonucunda Tedarikçi tarafından tarafıma bir kablo gönderildi, Kablo bir Kulaklık kablosu... Türkiyede bulumadım...

Alt tarafı ederi 20 dolar ya eder ya etmez, çünkü kulaklık 49 dolar...

Neyse kablo gelmiş, DHL gümrüğe takılmış, DHL eve evrak göndermiş, ve Kabloya 60 dolar fiyat bitmiş, benden 10 Dolar koparmak için yapmadıkları takla kalmadı...

YAZIKLAR OLSUN DIYORUM!!!

HızlıCevap
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
üniversite
Masal
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,601
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.