Şimdi Ara

TÜM DİZELLER KALDIRMASI KOLAY MIDIR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar acemiyim de sürücü kursundaki araba hyundai i20 ydi. onu çok güzel kaldırıyodum çok acemi olmama rağmen yokuşta bile çok kolaydı hiç gaz vermeden sadece debrajla kalkıyodu. ehliyet aldıktan sonra benzinli reno clio aldık ama bu çok zor geldi düz yolda bile kaldırması zor geldi bana hiç kurstaki araba gibi değil. Biraz araştırdım dizeller öyle oluyo diyolar ben şimdi dizel palio 1.3 almayı düşünüyorum buda kurstaki araç gibi kolay mıdır kullanması

• Evet daha kolaydır da zamanla alışırsın, aracını satmanı gerektirecek bir durum yok ortada.
  • Alışınca indirmesi kaldırması önemli olmuyor
  • aracı sattıydım zaten ama sadece bu konudan ötürü değil biraz da para lazım olmuştu. şimdi tekrar almışken dizel almak istiyorum ama tüm dizeller kolay mıdır yoksa sadece hyunday mı öyleydi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: jk6

aracı sattıydım zaten ama sadece bu konudan ötürü değil biraz da para lazım olmuştu. şimdi tekrar almışken dizel almak istiyorum ama tüm dizeller kolay mıdır yoksa sadece hyunday mı öyleydi acaba

Araclar halkinda teknik bilgim fazla yok ancak benim dusuncem oyle ayrim yapmak yanlis olur. Mesela doblo 1.6 multijet (dizel) debriyajdan cektigin gibi hemen hareketlenmiyor. Gaza basman gerekiyor. Alismam zaman almisti. Yani senin dedigin o zor surulenlerden ama dizel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanla becerirsin. Beceremezsen yokus kalkis destegi olan arac bakabilirsin.

• 2 sefer stop ettirip arkadan korna yiyince kaldırmayı iyi öğrenirsiniz.fark yoktur.Sadece ayarını ve kavrama noktasını öğrenmeniz gerekmekte.bol pratik yapın yeter.
  • aynı durum 2 sene evel ehliyet aldım arabayı alalı 4 ay oldu toplam 10 defa anca bındım ılk 5 bınmem yokus felan cok korkuyordum şimdi ise zevklı gelıyor yokuşta cıkmak :) usta demıyelımde usta gıbı oluyorum yavaşdan

sana tavsiyem clio 2 ise el frenı ıle kalkmak cok kolay el frensiz ise debriyaj cok kaldırmak gerekıyormuş kurstakı gıbı araba dınleme dumen tıtreme yok debriyaj baya bi kaldır gazı yavaş bas basarken debriyajı geri bırak yavaşdan . 1-2 deneme patinaj cekebilir ama alışırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leanor022 -- 29 Nisan 2015; 14:23:54 >
  • Başlıgı düzeltip tim dizel araçları kaldırması kolay mı yapsak ? Daha iyi olmazmı ?
  • Renault'lar çok yukardan kavradığı için zor gelmiş olabilir.Dizel değilde ticari araçları kaldırmak biraz daha kolay denebilir aslında bence.
  • Zor olanina denk gelmedim

• Debriyaj nedir? Nasıl çalışır? diye youtube a yazıp izlersen çalışma prensiplerini öğrenirsin. Bunları öğrendikten sonra her arabayı kaldırırsın.
  • fikirleriniz için teşekkür ederim zor olanada alışılır illaki ama almışken kolay olanı almak istiyorum kurstaki çok güzeldi otomatik vites gibi çok rahattı
  • quote:

Orijinalden alıntı: jk6

fikirleriniz için teşekkür ederim zor olanada alışılır illaki ama almışken kolay olanı almak istiyorum kurstaki çok güzeldi otomatik vites gibi çok rahattı

Acemiler bine bine denenmis ayakkabi gibi olmus olabilir mi acaba debriyaji? :)) yada debriyaj kavrama noktasiniyidir, mesela renaultlar genelde cok yukarda kavrama yapar yani kaldirmak icin debriyajdan cok fazla ayagi kaldriirmak gerek

• Genelleme yapmak yanlis olur, kolay olani da var zor olani da..
    Test surusu yaomadan arac alinmaz, hic olmadi kiralama yapilarak fikir sahibi olabilirsiniz

• ben cilio albea palio fiesta kullandım hepsi dizeldi debriyajdan ayağını yavasca kaldırınca kendi gidiyordu hepsi sürücü kursu araçları idi bide berlingo kullandım kullandığım ilk şahıs aracı kurs aracı değildi
  • Dizellerin kalkışının kolay olması alt devirlerdeki tork/momentum gücünden geliyor.
    Dizel araçlar atmosferik benzinli araçlara oranla daha düşük devirlerde tork üretmeye başlıyor.
    Kısaca/Özetle benzinli aracın kalkışta stop etmemesi/zorlanmaması ve motorun tork üretmesine izin vermek için dizele oranla kalkışlarda %25 daha fazla gaza basarsanız sorun kalmayacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yukarda kavrama gibi bir muhabbet vardı renolarda, kavrama noktası i20 ile aynı yerde değildir muhtemelen ve dizel kolay kalkar doğrudur.
  • 1.3 corsa c yi kullanırken aracı kaldırmakta epey zorlanmıştım ilk denemelerimde. Araçta nedense gaz tepkimesi geç oluyordu ve motor daha devirlenemeden ben ayağımı debriyajdan çekiyordum ve araç stop ediyordu.
    araç amcamındı ara sıra kullanıyordum ama her bindiğimde ilk kaldırmada zorluk çekiyordum.
  • Diger arabalari bilmem ama opel astranin benzinliden farki yok kalkis anlaminda

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.