Şimdi Ara

Tüm dertlerimden kaçıp sığınacağım bir anime?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
3
Favori
1.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında gintamaya başladım ama izle Allah izle pek bir numarası yok gibi geldi. Böyle tamamen o dünyaya girip orada yaşayacağım bir anime istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3 gatsu no lion

• Aslında gintama'da numara çok da troll dediğim bölüm ve anlaşılmayan Japon esprilerinden dolayı sıkıcı gelebilecek bölüm çok fazla, izlemeden önce 1-2 cümlelik bölüm/arc özeti okuyup atladığım bölümler oldu mesela shogunla dalga ggeçtikleri bölümler gibi.

İyashikei diye bir anime türü var, amacı karakterlerinin günlük yaşamlarının dingin tasvirleriyle izleyici iyileştirmek olarak tanımlanıyor, bunlar sakin huzurlu animeler oluyor bu doğrultuda Natsume Yuujinchou tavsiye ederim.

Bu türün puana göre sıralanmış listesi , inceleyip konusunu okuyup ilgini çekeni seçebilirsin.

Aksiyon,macera arıyorsan izlemediysen naruto,one piece ya da yuu yuu hakusho gibi shounen serilere bak.

Dünyanın içine girme deyince de aklıma ilk gelen şey bir anime değil, lotr evreninin anlatıldığı Silmarillion kitabı, pdfdrive'da vardır okumak istersen.

• Başları biraz sıksa da one piece öneririm. Her arc arasına başka bir anime sokarak izlersen daha güzel olur. (Alternatif olarak hunter x hunter da izleyebilirsin.)

• One Piece diyorum. Eğer çok fazla spoiler yemediysen de baştan itibaren o macera senin bu macera benim derken dalıp gidiyor insan. Zaten oldukça da uzun bir seri olduğu için bayağı içerisine adapte olunabilir izlerken.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

One Piece diyorum. Eğer çok fazla spoiler yemediysen de baştan itibaren o macera senin bu macera benim derken dalıp gidiyor insan. Zaten oldukça da uzun bir seri olduğu için bayağı içerisine adapte olunabilir izlerken.

Ben 110 bölümde hiç sevemedim, devam ediyim mi? 100 Bölümdür oradan oraya gitmeleri dışında bir ilerleme olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 6 Mayıs 2021; 0:6:53 >
  • Okeanix kullanıcısına yanıt

Evet Alabasta Arc sonrası raylar iyiden iyiye yerine oturmaya ve yaptıkları şeylerin sebep-sonucunu görmeye başlıyorlar.

Başlangıç zaten anladığınız üzere daha çok karakterlere odaklanmış, macera da bu aşamada olan bir olay şeklinde gelişiyor. Biraz daha ilerleyince artık maceraya odaklanılıp o şekilde ilerliyor. Ana hedefler daha belirginleşiyor.

Tabi karakter anlatımı ve plot twistler de mevcut bu süreçte. Sağa sola boş boş koşuşturuyorlarmış gibidir şu an yaptıkları şey. Zaten bunun da dediğim gibi sebep-sonucunu her türlü görüyor ve görecekler de.

Ekleme: Türü tam olarak sevmiyorsanız daha çok sevdiğiniz türleri izlemeniz zaman açısından daha iyi olacaktır. 970lerde şu an One Piece o yüzden söylüyorum 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 6 Mayıs 2021; 0:18:29 >
  • Saiki Kusuo No Psi - Nan :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence aradığınız şey iyashike animeleri. Rahatlatan, huzur veren animeler...

Mesela yukarıda @Ginga Eiyuu senpai Natsume demiş. O anime tam bir iyashikei animesidir. Benim tavsiyem Aria serisi olacak. Serinin ilk animesi Aria the Animation. İyashikei animeleri hakkında birazcık merakını uyandırabildiysem google'a "iyashikei anime tavsiye" yazıp aramanı tavsiye ederim.  

• Welcome to the nhk öneririm hocam, bitince ne dert ne tasa..

• Dinlendirici anime olarak Mushishi'yi öneririm

• Hunter x hunter

• Slam Dunk

Re:Zero da huzur verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 15 Haziran 2021; 3:23:31 >
  • Dertlerimden kaçıp sığanacağım anime diyince aklıma sadece Tengen Toppa Gurren Lagann geliyor.

Bilmiyorum ben mi fazla sevdim bu animeyi; ama ne zaman adının anıldığını, fon müziğini, ostlerinden birini duysam bir mutluluk dağılıyor içime.

• Hunter x hunter bambaska bi dunyadir

• Adam tüm dertlerimden kaçıp sığınacağım bir anime yazmış , burada NHK falan önerenler olmuş şaka gibisiniz gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Slam Dunk

Re:Zero da huzur verir.

Slam Dunk ya ara ara açar izlerim. Hanamichi reddedilmeler falan efsane

• Bence

One Punch Man izleyin. İlk bölüm biraz saçama gelebilir ama 2 bölüm sabredin sonra zaten eğleneceğinizi düşünüyorum.

• Miyazaki Filmlerini önerebilirim. Bazı zamanlar dertlerim beni bunalttığında işe yarıyordu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.