Şimdi Ara

^^^###TüM BenQ NoteBooK KullanıcılarI Buraya###^^^ (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
730
Cevap
2
Favori
41.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öyle abartı bi ses yok yanlış anlama,ben makinenin yabancısıyken hep yüksek performansta kullandığım için fan en yüksek devirde çalışıyormuş,
    güç tasarrufuna geçince sorun çözüldü
  • Bende Benq S41 ürününü yeni aldım...

Cihazın fan sesi durumu bence normal anormal bir durum yok yani.

Ayrıca ürünü beğendim.. Herhangi bir eksiğini görmedim, belki bir parmak okuyucusu olmaması
    eksi olarak bazı kişiler tarafından değerlendirilebilir.. Ama benim için problem değil..

Ubuntu Studio Kurdum, Bütün driverları otomatik tanıdı, Compiz Masaüstü özelliklerinide kullanıyorum,
    Qeye Camerasından da görüntü kayıt edip, amsn de görüşebiliyorum...

Cihaza oyun yüklemedim daha, Vista pek kullanmadığım için performans değerlendirmesi yapamayacağım.
    Fakat gözle görülür bir yavaşlık olmadığını söyleyebilirim..

Ubuntu studio da öyle pek özellikli oyun kurmadığım için orada da test etmedim...

Fakat kullanırken pili bana çok çabuk bitiyor gibi geldi, kaç saat olduğuna bakmadım ama kısa işte :)

Birde en beğendiğim yerlerinden bir tanesi Klavyesi, gerçekten bazı masaüstü bilgisayar klavyelerinden daha büyük tuşları var diyebilirin..
    Enter tuşu ise gerçekten süper kocaman... :) Çok yazışan için bence gerekli...

Xp Driver konusunda sitesinde bir tek Qeye camerasının driveri yoktu, belki Xp otomatik tanıyordur bilemiyorum.
    Diğer bütün driverlar Mevcut orada...

Link verecek olursak Benq Joybook S41 Driverlari...

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagiz123 -- 1 Ağustos 2008; 11:39:15 >

• @synthesizer
    MSI PR200 için 1.7 kg demişsiniz. Bu hesaplama notebook pilsizken ölçülmüş değeridir. O devasa 8 cell pil eklendiğinde ise 2.10 kg'a çıkıyor. Ben şahsen merak edip hassas terazide tarttım çünkü bu pil olayından gerçekten rahatsızım. Red dot design ödülünü bu pille kazandıklarını da hiç zannetmiyorum. Tamam belki uzun gidiyor ama aletin üzerinde kesinlikle iğrenç duruyor... Joybook'a gelince bu modelle karşılaştırırsak hemen hemen bir cm daha kalın gövdesi var ama Joybook'un ağırlığı pilli olarak ölçülmüş yani iki model arası 250g bir kilo farkı var. Bunun yanında MSI'ın ekranı arkadan gelen darbelere karşı gayet dayanıksız, gene fan sesi yüksek bir model.Ekran kartı konusunda da Joybook öne geçiyor. Tasarım olarak ikiside güzeller orası da alanın zevkine kalmış. Ben de PR200'den Joybook'a geçen kullanıcılar arasındayım sizin gibi. Herkese hayırlı olsun diyelim.

• Benq S41 kullanıcıları,
    S41'de touch ped'i gerektiğinde kapatıp açmak için özel bir tuş ya da fonksiyon tuşu kombinasyonu var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: anigemini

@synthesizer
    MSI PR200 için 1.7 kg demişsiniz. Bu hesaplama notebook pilsizken ölçülmüş değeridir. O devasa 8 cell pil eklendiğinde ise 2.10 kg'a çıkıyor. Ben şahsen merak edip hassas terazide tarttım çünkü bu pil olayından gerçekten rahatsızım. Red dot design ödülünü bu pille kazandıklarını da hiç zannetmiyorum. Tamam belki uzun gidiyor ama aletin üzerinde kesinlikle iğrenç duruyor... Joybook'a gelince bu modelle karşılaştırırsak hemen hemen bir cm daha kalın gövdesi var ama Joybook'un ağırlığı pilli olarak ölçülmüş yani iki model arası 250g bir kilo farkı var. Bunun yanında MSI'ın ekranı arkadan gelen darbelere karşı gayet dayanıksız, gene fan sesi yüksek bir model.Ekran kartı konusunda da Joybook öne geçiyor. Tasarım olarak ikiside güzeller orası da alanın zevkine kalmış. Ben de PR200'den Joybook'a geçen kullanıcılar arasındayım sizin gibi. Herkese hayırlı olsun diyelim.

Ciddi misiniz?

Ben hiç tartmadım, eğer öyleyse sevinebilirim. :)

Gürültü olarak, ben fan sesine çok kafayı takmam ancak bu BenQ'nun HDD sesi hiç iç açıcı değil.. Zaten Vistayı silicektim, bu dizin oluşturma hizmeti yüzünden Vistanın ilk bir hafta HDD', nasıl yorduğunu BenQ'nun gürültülü harddiski sayesinde bir kez daha hatırlamış oldum.

Arkadaşlar dün gece vista üzerinde, FEAR, Oblivion, Colin: Dirt oyunlarını kurup denedim.

FEAR: Maximum detay 1280 x 800, saniyede 25- 55 kare arasında..

Oblivion: 800 x 600, Large, full, HDR, gayet güzel, 1280 x 800 de de içerde saniyede 15-20 arası.

Colin: Dirt, içlerinde görüntü kalitesi olarak en çok "Vay Be" dedirtendi..

ya 800 x 600 medium detay, yada 1280 x 800 multi sampling kapalı gayet güzel oynanıyor. SS de veririm h. içi.

---------------------------

Bir sorum olacak, S41 için çanta alıcam, hepsiburada'nın verdiği dev çantayı istemiyorum.

Sizler neler kullanıyorsunuz. Ben üstten yerleştirmeli, kumaş/nylon malzemeli ve mümkün olduğunca küçük bir model istiyorum.

Laptop haznesi 33 cm, dışı da 36-37 olan bir kaç model buldum.

http://www.estore.com.tr/ESTORE/Products.aspx?catalog=BilgisayarVirtual&productid=ELT00463(BilgisayarBase)&

http://www.webdenal.com/store/lowepro-slim-factor-m-laptop-cantasi_fiyat.htm?idProduct=71397&idCategory=1316&topnavCategory=37

bir iki tane daha buldum.

Peki siz ne öneriyorsunuz. çok güzelse 50'ye kadar çıkabilirim.

elde taşınmalı ve mutlaka ince, küçük olmalı, CaseLogic'in 12" olanına soktum, alet zor girdi.. :(

•  ^^^###TüM BenQ NoteBooK KullanıcılarI Buraya###^^^
     ^^^###TüM BenQ NoteBooK KullanıcılarI Buraya###^^^

Kesinlikle çok şık ve kullanışlı bir çanta. Aslen Macbook için tasarlanmış. Tucano marka ama biraz pahalı 90 ytl civarı.Aletin yanında gelen çanta iğrençti.
    Driver diskinden nvidia sürücüsünü yükledikten sonra ekran kartını 10 gb ve üstü 1080p full hd filmleri oynatmak suretiyle test ettim.Sonuç gerçekten çok başarılı, takılma yok.Bu notebookun tek eksisi pil ömrü çok kısa 1:30 saat civarı dayanıyor bana.Bir de sesi biraz kısık.

• sofokles2000;
    fn+f6 tuşlarıyla touchpad açılıp kapatılıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: cüneyttan

sofokles2000;
    fn+f6 tuşlarıyla touchpad açılıp kapatılıyo

Teşekkürler cevap için. Bu modelde çözmüşler demek. Şirketteki bir BENQ'da yok bu seçenek. Driver'ı değiştirmek zorunda kalmıştım.
  • Benq joybook s41 n42 (14.1 inch, t7500 2.2 ghz 4 mb, 2 gb ram, 160 gb hdd, 8600mgs 256gddr3) modelini kullanıyorum .. yaklaşık 15 gündür.. laptopa ihtiyacım vardı ancak, fazla para vermek istemiyordum.. sonuç ne olursa olsun laptop bir oyun aracı değil bence.. günlük elinizin altında bulundurabileceğiniz, işinizi görebileceğiniz bir alet olarak bakılmalı, bakıyordum:).. ole bole derken bu makina nette çıktı karşıma.. 1300 ytl ye... laptop fiyatlarını biraz inceleyen varsa netten bu fiyatın çok uygun olduğunu görecektir... aleti biraz da ben araştırdım ve almaya karar verdim.. BENQ markasına güveniyormuyum.. bunu bende bilmiyorum.. ancak bu makinayı almayı bi şekilde kafama koydum.. bu 15 günlük süreçte herhangi bir soruna rastlamadım..

laptop alacaklara içten bir şekilde bu aleti oneriyorum.. yeterince (hatta daha fazla) şık bir makina kasası benim için mükemmel.. touchpad i kullanıma oldukça müsait ve rahat.. ekran gayet ii bir parlaklığa sahip.. alet ısınıyomu.. olması gereken kadar (su an derece veremeycem)... ve yoğun bir şekilde çalışırken.. yada oyun oynarken.. oyun demişken laptop ta oyun oynanmaz dedim ama bunda maalesef oynanıyo :) c&c tiberium wars oynadım 3-4 saat süreyle ama bi sorunla karşılaşmadım.. onun dışında optik sürücüsü gayet ii çalışıyor.. bi sorunla karşılaşmadım.. wifi ve bluetooth da da bi soorun yok.. ses derseniz nnormalin belki biraz üstünde ses veriyor.. gayet güzel ses veriyor..

işin özü şu.. bu fiyata bu güzel laptopu almak isteyen varsa aklında bi soru işareti olan varsa gitsin alsın bence.. kampanya yakında bitecek sanırım..

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=98&productid=bd72195

• quote:

Orjinalden alıntı: kutlualper

ya bu hepsiburadaki kampanyadan yararlanmak istiyorum...hani şu benq s41 için 1.360 ytl fiyat vermişler ya...
    bazı şeyler soracaktım...
    1.benq nun üzerinde 8600 m gs ekran kartı var bu bilgisayarın bu kartla oyun performansı nasıl (cyrsis-cod4-assassian creed vb.)
    2.oyun oynarken ısınması nasıl oluyor....cpu kaç derceye çıkıyor.
    3.klavyenin kullanımı nasıl
    4.hangi marka ram kullanılıyo genel olarak

benq kullanıcıları benq almayı tavsiye edermisiniz? neden benq almalıyım ?

önceden dell kullanmıştım ve sadece bu sitedeki 1. kullanıcı yorumlarına bakarak almıştım ve doğru tercih yapmışım.yine sizlerin yorumlarına bakarak laptop alacağım.

yardımcı olursanız sevinirim bende benq sahibi olmak isterim...

bugün hayırlısıyla bir tane de ben benq aldım.(1,300 yt)
    66. ürünü aldım herhalde...benq s41 o kadar çok hızlı satılıyor ki 3 gün önce sanırım 116 tane kalmıştı şu an bu mesajı attığımda 52 ye düşmüş....açıkcası kampanyaya yetişemeyeceğim diye korktum. böyle bir fırsat bir daha ele geçmez...çünkü 14 inc olupta böyle performansı yüksek bir ürün bulmak hayli zor....ekran kartı cabası çoğu laptoplarda dandik intel x3100 leri bile bu fiyatlarda seyrediyor
    neyse elime geçsin ben de size birkaç oyunu denedikten sonra performansı hakkında bilgiler veririm...
    daha önce iki adet laptop almıştım biri dell6000 di diğeri ise dell630m idi ikiside paylaşımlı ekran kartına sahipti.Bir de bunu göreceğiz bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutlualper -- 4 Ağustos 2008; 22:07:41 >

• quote:

Kesinlikle çok şık ve kullanışlı bir çanta. Aslen Macbook için tasarlanmış. Tucano marka ama biraz pahalı 90 ytl civarı.Aletin yanında gelen çanta iğrençti.
    Driver diskinden nvidia sürücüsünü yükledikten sonra ekran kartını 10 gb ve üstü 1080p full hd filmleri oynatmak suretiyle test ettim.Sonuç gerçekten çok başarılı, takılma yok.Bu notebookun tek eksisi pil ömrü çok kısa 1:30 saat civarı dayanıyor bana.Bir de sesi biraz kısık.

Öneri için teşekkürler ancak Ölçüler: 32,5X22,7X2,75cm, bu çantaya girmez bizim meret..

Valla sırt çantamda gezdiriyorum, okullar açılmadan iç haznesi 33, dışı da 35,36 olan bi çanta bulmam lazım. :(
    Benq Boyutları 337 x 248 x 26.6 (ön) ~ 38.7 (arka) mm

Şuna ne diyorsunuz.. 55 milyon ve ölçüler tam uyuyor. ama e-store'a güvenebilir miyim acep?

http://www.estore.com.tr/ESTORE/Products.aspx?catalog=BilgisayarVirtual&productid=ELT00463(BilgisayarBase)&[simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synthesizer -- 5 Ağustos 2008; 12:54:01 >

• quote:

Orjinalden alıntı: synthesizer

quote:

Öneri için teşekkürler ancak Ölçüler: 32,5X22,7X2,75cm, bu çantaya girmez bizim meret..

Valla sırt çantamda gezdiriyorum, okullar açılmadan iç haznesi 33, dışı da 35,36 olan bi çanta bulmam lazım. :(
    Benq Boyutları 337 x 248 x 26.6 (ön) ~ 38.7 (arka) mm

Şuna ne diyorsunuz.. 55 milyon ve ölçüler tam uyuyor. ama e-store'a güvenebilir miyim acep?

http://www.estore.com.tr/ESTORE/Products.aspx?catalog=BilgisayarVirtual&productid=ELT00463(BilgisayarBase)&[simage][/simage]

Bence görmeden dokunmadan laptop çantası almayın. Alacaksanız da bir dükkanda inceleyin ama siparişi netten verin eğer fiyat avantajı varsa. Carrefour Kozyatağı Teknosa'da ve Vatan Bostancı'da pek çok alternatif var. Şu ana kadar en çok alternatifi bu dükkanlarda gördüm.
    Ben 1 yıldır bunun siyahını kullanıyorum. İçi çok geniş. Bir sürü gözü ve 1 kulaklık çıkışı var.
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=13759

Toplantıya falan gideceksem de Belkin kullanıyorum:
    http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=676&productid=bs4369#tablnk

Bir de bunu gördüm nette:
    http://www.soulsmasher.net/case-logic-laptop-cantasi/

• @ sofokles2000

Targus Marka Laptop sırt çantam var.. Ben 12" kullanıyordum bu yüzden genişliği 41 cm olan, dev gibi çantalardan istemiyorum. Yukarıda resmini koyduğum çantayı hizlial.com dan sipariş verdim.

Teknosa, NT, Gold gibi birkaç mağazayı dolaştım ama ürün yelpazesi hoşuma gitmedi. İstanbulda değilim ordaki mağazalara da şuan için gidemeyeceğim. Benim için en uygunu bu sanırım.

Benim güvendiğim markalar, Lowepro ve Targus'dur ama bukez Sumdex'i deneyeceğim. Gelince detaylı yazarım.
  • Güle güle kullanın izlenimlerinizi bekliyoruz.

quote:

Orjinalden alıntı: synthesizer

@ sofokles2000

Targus Marka Laptop sırt çantam var.. Ben 12" kullanıyordum bu yüzden genişliği 41 cm olan, dev gibi çantalardan istemiyorum. Yukarıda resmini koyduğum çantayı hizlial.com dan sipariş verdim.

Teknosa, NT, Gold gibi birkaç mağazayı dolaştım ama ürün yelpazesi hoşuma gitmedi. İstanbulda değilim ordaki mağazalara da şuan için gidemeyeceğim. Benim için en uygunu bu sanırım.

Benim güvendiğim markalar, Lowepro ve Targus'dur ama bukez Sumdex'i deneyeceğim. Gelince detaylı yazarım.
  •  ^^^###TüM BenQ NoteBooK KullanıcılarI Buraya###^^^

Çanta buün geldi, boyutları daha önceki 12" laptopumun çantasıyla hemen hemen aynı üzerinde mirçok 14.1" e uyar diyor ama birazcık küçük geldi.

Çanta çok kaliteli ve kullanışlı, sağlam ve hafif. Çok derli toplu ancak yerleştirirken fermuarlar biraz zorlanıyor köşelerde. Taban ve kenarlar çok özel bir maddeyle kaplanmış, bu yastıklar biraz ezilince rahatça girecektir.

Ben bu şekilde kullanıcam :)
  • Dediğiniz gibi köşeleri alışırsa, bol olmasından daha iyidir. Güle güle kullanın.
  • @ sofokles2000

Teşekkürler.

Çantayı düşünenler olursa resimler gönderebilirim.www.sumdex.com dan da bulabilirler.

Arkadaşlar günlük update yaptığım Vista'm artık Service Pack 1 yüklemek ister. Ben bu paketi Nisan ayında indirmiş, önceki laptopumda dil paketi eklemek pahasına yükleyecektim. Ancak vazgeçmiştim.

BenQ S41'de bunu yükleyen var mı?

Ben tema dll'sini patch ledim, ve başkalarının dizayn ettiği temalar kullanıyorum. SP1 de bunları kullanamayacağımdan korkuyorum. Bir de oyunlarda problem oluyormuş.

Sizin izlenimleriniz nelerdir?

• ben SP1 i dün yükledim ama iyimi ettim kötümü bilmiyorum.C sürücüsünde çok yer işgal ediyor.silmeyi düşünüyorum.dün format attım 39gb boştu,SP1 den sonra 30 gb düştü bu normalmi?

• Bence Sp1'i kurduysanız kaldırmayın. Kurup kaldırınca sorunla çıkabiliyor. Hem Sp1 bazı sorunları gideriyor ve açıkları kapatıyor.
  • arkadaşlar ,benq s41-n42 ile s41-n23 arasında hızın 2,2 ghz olması dışında bir fark varmı.bence buda önemli bir fark değil.fiyat farkı niye bu kadar fazla ozaman
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.