Şimdi Ara

^^^###TüM BenQ NoteBooK KullanıcılarI Buraya###^^^ (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
730
Cevap
2
Favori
41.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam bunlar p52 için evet. sizinki hakkında bi bilgim yok malesef, sadece benq nun diğer modellerinde varmıdır diye sormuşsunuz bende o yüzden belirttim
  • teşekkürler :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: suicide

çok garip durum ama ozaman şöyle bi çözüm olabilir
    vista:http://drivers.synaptics.com/Synaptics_Driver_v10_1_8_Vista32.exe
    xp :http://drivers.synaptics.com/Synaptics_Driver_v10_1_8_XP32.exe

a52 hiç görmedim yakından, fn tuşu ile neler varmış merak ettim doğrusu, acaba imkanınız varsa klavyenin bi fotosunu koyabilirmisiniz? yazıların okunabileceği şekilde.

suicide,

F6 sesle ilgili bir düğme A52'lerde, o yüzden olmadı. Alps driver'ını kaldırıp yukarıda verdiğin synaptics'i yükledim. Synaptics'te devre dışı bırak seçeneği var. Bu seçeneği kullanarak devre dışı bıraktım, sorun çözüldü. Yardımların için çok teşekkür ederim :)
  • P52 ye güncel ati mobility driverini kurmak isteyen arkadaşlar :

1.ATI Mobility Radeon™ X1600

2.Mobility Modder

1.linkteki güncel ati driverini indirin 2.linkteki programı indikten sonra kurun programı çalıştırdığınızda Browse ye basın güncel 1.linkte indirmiş olduğunuz ati driverinin olduğu klasörü seçin modify basın bu kadar saliseler içinde hazır şimdi indirmiş olduğunuz driveri kurun bütün dizüstü lerde kullanılabilir kolay gelsin.
  • @sofokles2000 bişey değil hocam elimden geldiğince yardımcı olamaya çalışırım herhangi başka bir konudada, laptop işinde eskidikçe çok takılamıyorum artık, özellikle benq ve p52 ile ilgili sorusu olan arkadaşlar pm atabilirler.

@caprice hocam bu mobility modder işini beraber kasmıştık sanırım geçen sene vista ekran kartı ararken ama, vistada catalyst center çalışmasına rağmen bu şekilde driver yükleyince oyunlarda(sanırım 3d uygulamalarda aslında) takılıp kalıyor bilgisayar. sizde böyle bişey denediniz mi acaba?
  • valla ben deniyeceğim bi daha yoksa böyle vistadan zevk alınmıyor
  • arkadaşlar ben s 41 almayı dusunuyorum fakat kafama takılan bi kaç soru var beni aydınlatırsanız cok memnun olucagım
    1 bu makinenin wireless ı 4965 mi
    2 ısınma problemi varmı , sıcak hava çıkışı on tarafatamı yoksa havayı oradan alıp nereden cıkarıyor
    3 sesi nasıl tatmin edici bir ses sunuyormu
    link bu bi bakarsanız sevinirim
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd72195
  • quote:

Orjinalden alıntı: recepyarmali

arkadaşlar ben s 41 almayı dusunuyorum fakat kafama takılan bi kaç soru var beni aydınlatırsanız cok memnun olucagım
    1 bu makinenin wireless ı 4965 mi
    2 ısınma problemi varmı , sıcak hava çıkışı on tarafatamı yoksa havayı oradan alıp nereden cıkarıyor
    3 sesi nasıl tatmin edici bir ses sunuyormu
    link bu bi bakarsanız sevinirim
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd72195

Fiyat performans oranı baya iyi bir cihaza benziyor.
    Buradan da baktım ama wireless ı 4965 mi yazmıyor:
    http://www.benq.com.tr/products/joybook/?product=1073&page=specifications
    14 inç alacakların düşünmesi gereken bir cihaz.
  • ya bu hepsiburadaki kampanyadan yararlanmak istiyorum...hani şu benq s41 için 1.360 ytl fiyat vermişler ya...
    bazı şeyler soracaktım...
    1.benq nun üzerinde 8600 m gs ekran kartı var bu bilgisayarın bu kartla oyun performansı nasıl (cyrsis-cod4-assassian creed vb.)
    2.oyun oynarken ısınması nasıl oluyor....cpu kaç derceye çıkıyor.
    3.klavyenin kullanımı nasıl
    4.hangi marka ram kullanılıyo genel olarak

benq kullanıcıları benq almayı tavsiye edermisiniz? neden benq almalıyım ?

önceden dell kullanmıştım ve sadece bu sitedeki 1. kullanıcı yorumlarına bakarak almıştım ve doğru tercih yapmışım.yine sizlerin yorumlarına bakarak laptop alacağım.

yardımcı olursanız sevinirim bende benq sahibi olmak isterim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kutlualper

ya bu hepsiburadaki kampanyadan yararlanmak istiyorum...hani şu benq s41 için 1.360 ytl fiyat vermişler ya...
    1.benq nun üzerinde 8600 m gs ekran kartı var bu bilgisayarın bu kartla oyun performansı nasıl (cyrsis-cod4-assassian creed vb.)

önceden dell kullanmıştım ve sadece bu sitedeki 1. kullanıcı yorumlarına bakarak almıştım ve doğru tercih yapmışım.yine sizlerin yorumlarına bakarak laptop alacağım.

Hadi arkadaşlar birileri s41 hakıında yorum yassın bizde alıp almıyacagımıza karar werelim bitti bitioo bakın kampanya ayrıyettende en cok merak ettigim cok ısınıomu , fanından cok ses geliyormu??
    not bundan onceki notebookum cok ısınıodu we fanın seside pancar moturu gibiydi de
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kutlualper

ya bu hepsiburadaki kampanyadan yararlanmak istiyorum...hani şu benq s41 için 1.360 ytl fiyat vermişler ya...

Hadi arkadaşlar birileri s41 hakıında yorum yassın bizde alıp almıyacagımıza karar werelim bitti bitioo bakın kampanya ayrıyettende en cok merak ettigim cok ısınıomu , fanından cok ses geliyormu??
    not bundan onceki notebookum cok ısınıodu we fanın seside pancar moturu gibiydi de

Sevgili Recep, ben s41 kullanıcı değilim, ama bu 12 sayfalık konuyu 5. sayfasından beri okuyorum.. Bende elimdeki 12" laptop'u almak isteyen bir arkadaşa verip, bu s41'e bakıyorum. Senin sorduğun soruların çoğunun cevabını biliyorum. çünkü direk 12. sayfadan direkleme okumaya başlamadım.

Bence şu son 5-6 sayfayı oku, aylardır biriken bilgiyi bir al, en fazla 15 dakikanı alır. bu kadar bol beleşçi olmayalım..

İşte cvplar:

8600 GS 16 shader ünitesi olan (GT modelinde 32), ve XP üzerinde directx 9 ile çalıştırdığında orta detaylarda sana takılmasız oyun keyfi sunabilecek bir kart. Daha Antialasing'in bile farkını hissedemeyen birisiysen, senin için harika bir kart.

S41'in vista'da en kötü not alan kısmı RAm'leri, büyük bi ihtimal dandirk bi ürün kullandılar..

Benq ürünleri genel olarak ısınan bir ürün yelpazeine sahip., hemen hemen herkes bundan söz ediyor. ama ben 3. laptopumu almayı düşünen biri olarak. Yeni işlemcilerle birlikte, performans istiyorsan, dizin biraz yanacak.. biraz fan sesi duymadan assasin Creed oynayamazsın, bunu kafana sok..

burada 8600M GS lerin ddr2 ve ddr3 lü modelleri var.. ddr3 lüler ddr2 li GT'lere yalaşan bir performans veriyormuş.

S41'de sanırım ddr3.. bunu işinin ehli bir kullanıcı tescil edebilir mi? Ama bir yerden duyma değil, gerçekten bilen birisi cevaplasın..
  • Bu arada S41 kullanıcılarına da bir danışayım.

Okuduğum kadarıyla, Benq servisin eline düşersen bir daha düze çıkamayacağın bir marka. şimdiye dek servisle bir işim olmadı. Temiz kullanırım.

Bu S41 6-7 ay önce 1.900 civarıydı, bende MSI PR200 almıştım 1.700, çok ufak ve hafif diye.

Arkadaşım ben sana S41'i alayım sen bana bu MSI ver deyince ilgilenir oldum. starcraft 2 nin çıkacağı şu günlerde işime gelir gibi.

--- Benim işlemcim T7100 2 gb ram x3100 120 gb Hdd 8 cell pil

1- bu ürün donanım olarak benimkinden iyi, ama 14 inç, 2.35 kg, benim laptop 1.7 kg.. 14 inç çok umrumda değil, ama pil ömrü ve ağırlık işi beni düşündürüyor. 8 hücreli pil 17" ürünlerde kullanılıyor genelde, mesela burda film ve web de dolaşarak 2 saati zor buluyor denirken. Bu süre bende 5 saati buluyor. Şarz kablosunu evde bırakmaya alışmış biriyim.

2. Servis olayı beni düşündürüyor.

Medieval 2, Starcraft 2, Lost Planet, Oblivion gibi oyunları oynamak istiyorum. Çalıştıracağından şüphem yok, ben 800x600 yapıp, detayları yükseltir yine oynarım.

ama bir türlü karar veremiyorum.. S41'i olanlardan fikir istiyorum.
  • synthesizer dostum
    1) benim bu 12 sayfayı okumadıgımı nereden biliosun da bu sekilde bi hukme varıyosun cok merak ediyorum
    2) uslubunu hiç begenmedim
    3) ısınma ve fan sesiyle ilgiliyim ,bu kullanıların subat ayında yaptıkları yorumları deil simdiki izlenimlerini merak ediorum cunku alacagım notebooku 5-6 ay kullanmaya niyetim yok en az 2 yıl kullanmayı dusunuyorum
    bu ara ing yeterliyse su linklere bi baq
    http://forum.lowyat.net/topic/458821/+2420
    http://forums.hardwarezone.com.sg/showthread.php?t=1871857&page=7
    bu arada bu linkteki butun sayfaları okudum neredeyse
  • öncelikle burda benq sayfası olduğunu bilmiyordum.burda yazılanları okumadan
    Benq S41 N42 yi Hepsiburadadan almış bulunmaktayım.1358ytl\12 taksit .inşallah pişman olmam.
    makineyi daha önce Vatanda incelemiştim zaten,gayet kaliteli kasası var.
    özellikleride ortada fiyat-perf. çok iyi,fakat henüz hiç oyun yüklemedim
    şu ana kadar gördüğüm tek negatif yanı fan sürekli devrede hiç susmuyor ve iyi soğutuyor.
    sorusu olanlara yardımcı olabilirim.
  • quote:

synthesizer dostum
    1) benim bu 12 sayfayı okumadıgımı nereden biliosun da bu sekilde bi hukme varıyosun cok merak ediyorum
    2) uslubunu hiç begenmedim
    3) ısınma ve fan sesiyle ilgiliyim ,bu kullanıların subat ayında yaptıkları yorumları deil simdiki izlenimlerini merak ediorum cunku alacagım notebooku 5-6 ay kullanmaya niyetim yok en az 2 yıl kullanmayı dusunuyorum
    bu ara ing yeterliyse su linklere bi baq
    http://forum.lowyat.net/topic/458821/+2420
    http://forums.hardwarezone.com.sg/showthread.php?t=1871857&page=7
    bu arada bu linkteki butun sayfaları okudum neredeyse

amacım kaba olmak değildi, 12 sayfayı okumadığın konusuna gelince, sorduğun soruların cevaplarını zaten bir kaç sayfa öncesinde arkadaşlar söylemişler..

Benim vurgulamak istediğim de buydu, yani o bilgisayara sahip olmadığım halde bu forumu okuduğum için sana yukarıdaki cevapları verebildim.. eğer okuduysan amenna.. kusura bakma..

Linkler için teşekkür ederim, İngilizce sorun değil çünkü ing öğretmeniyim...

@Cüneyttan,

ben de elimdeki MSI'dan vazgeçebilirsem, alıcam ama hala tereddütlerim geçmedi..

Malzeme kalitesi MSI'dan daha iyidir bundan eminim, ama pil ömrü hala aklımdan çıkmıyor, benim için office yazılımlarıyla pil ömrünü bir ölçer misin. Yolda oyun oynayacak değilim ama 2 derste pili bitecekse de bu çok kötü olur... lütfen elini vicdanına koyup da söyle.. web, mp3, film, office bu tip bir kullanımla pil ömrü nasıl?

Ayrıca fan sesi olayı da kötüymüş, gerçi bu MSI2da fanı kolay kolay susturmuyor, genelde kısık bir ses sürekli mevcut, daha önceki Dothan işlemcili laptopum da ses sıfırdı.. çok ince ve sessizdi ama yeni işlemciler sanırım kolay soğutulmuyor..
  • ewet uzun ugraslar sonucu s 41 i almış bulunuyorum inşalah hayırlı olur. sadece ısınmasın fan sesine razıyım
    bu arada ereyonda 100 ytl daha ucuz fakat hepsiburadanı tercih ettim alırken

buda detaylı ürün incelemesi:http://www.uruninceleme.com/incelemedetay.aspx?Id=123

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NovaTHOR -- 31 Temmuz 2008; 0:38:29 >
  • sevgili recepyarmalı kardeşim öncelikle laptobun hayırlı olsun,bu arada ereyonda 100 lira daha ucuz olan S41-N23 modeli yani T7300 işlemcili.
    synthesizer kardeşim,seninle meslektaşmışız ben de matematik öğrt.
    şu an yeni olduğu için pek fazla test edemedim pilini.genelde fişe takılı kullandım.
    yalnız 2 saati pek geçebileceğimi sanmıyorum.ama 2 ders rahat idare eder.
    yalnız yeni keşfettiğim bi özellikten performansını kısınca fan sesi bariz oranda azaldı.(vistayı yeni keşfediyorum)daha önce yüksek performansta kullanıyordum sonra dengeli ve güç tasarrufuna geçince fan iyice yavaşladı.yalnız bu durumda ekranı da kısarsan taş çatlasa pili 2,5 saat gider.
    bununla yetinirim diyorsan hiç düşünmeden alabilirsin,makine çok kaliteli ve fiyatı çok uygun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cüneyttan

sevgili recepyarmalı kardeşim öncelikle laptobun hayırlı olsun,bu arada ereyonda 100 lira daha ucuz olan S41-N23 modeli yani T7300 işlemcili.
    synthesizer kardeşim,seninle meslektaşmışız ben de matematik öğrt.
    şu an yeni olduğu için pek fazla test edemedim pilini.genelde fişe takılı kullandım.
    yalnız 2 saati pek geçebileceğimi sanmıyorum.ama 2 ders rahat idare eder.
    yalnız yeni keşfettiğim bi özellikten performansını kısınca fan sesi bariz oranda azaldı.(vistayı yeni keşfediyorum)daha önce yüksek performansta kullanıyordum sonra dengeli ve güç tasarrufuna geçince fan iyice yavaşladı.yalnız bu durumda ekranı da kısarsan taş çatlasa pili 2,5 saat gider.
    bununla yetinirim diyorsan hiç düşünmeden alabilirsin,makine çok kaliteli ve fiyatı çok uygun.

even ben de dün akşam satlerinde sipariş verdim.120. ürünü ben aldım..

Ereyondakini ben de gördüm ama hem siteye güvenemediğimden hem de 7500 işlemcili olanı almak daha iyi olur diye, yeni sürüm olanını aldım. Sanırım bu akşam yada yarın elime geçecek..

Bu 3. laptopum olacak, ve şunu herkese tavsiye ediyorum. Laptop'unuzun pilini dolduktan sonra çıkarın. yani elektrikte takılı bir vaziyette kullanmayın. Çevremde buna uyan öğretme arkadaşlar, hala pillerini tam randımanlı kullanıyorlar. İlk laptopumun pili,yuvasından zor çıkıyor diye, hiç ama hiç çıkarmadan masaüstü pc gibi kullanmıştım. günlerce şarzda dururdu. Şarz süresi 2 yıl sonunda 5 dakikaya düşmüştü.
  • Arkadaşlar, BenQ S41 modeli, çeşitli kampanyalarla kullanıcı sayısını artıracak gibi görünüyor. google'da S41 diye aratıldığında çıkan yegane kaynak'da bu naçizane forum topiği, gelenler defalarca aynı sorulrı soracaktır.

XP Driver'ları.

Çünkü vista üzerinde oyun oynamak bir işkence.. Elinde S41 ile ilgili driver yada uygulama linki olanlar paylaşsın.. böylece hem olmayanlar driver'ları alırlar, eski olanlar da güncellemiş olurlar.. Önceki sayfalarda kaybolup giden birçok link var, bunları ilk sayfaya yada burda tek bir cevapta verelim ki işimiz kolaylaşır..

Ben de benim aygıt gelince XP kurucam.. şimdiden driver ları indirmeye başladım. Satalı bir XP Cd'si zaten yapmıştım.. :)
  • bende s41 düşünüyorum ses açısından nasıl fan çok çıkarıyor mu acaba
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.