Şimdi Ara

^^^###TüM BenQ NoteBooK KullanıcılarI Buraya###^^^ (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
730
Cevap
2
Favori
41.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya ben acayip ugraştım deyişimi yapmadıl sonra bi mail adresleri vardı şikayet için orayı yönlendirmişler oraya mesaj attım otomatik cevap geldi şu kişiye yönlendirilmiştir die o da benq nun bilmem bişi müdürüymüş adam cevap yazdı bizzat ben ilgilencem diye yenisini yolladılar ama zaten hakkımdı 2 kez ana kart deyişti aynı hata 3 kez ortaya çıktı 30 iş gününü geçirdiler yenisi diye eski makineyi kakalamaya çalıştılar sorunu gene çözemediler bi pc nin ekran kartı 98 derece olurmu açılışta servisler ne yapıyo nasıl ediyo bilmiyom ama benq nun yeni cihazlarının çogunda ana kart sorunu var yeni cihazda sesde problem oldu kulaklık girişini bozdum servise yolladım o ara servis deyişti yeni servis ana kartlar sorunlu çıkmış bu modellerin ana kartın deyişmesi lazım dedi halbuki sapa sağlam kullanıyodum her hangi bi sorun yoktu deyişti geldi şimdi yeni makinenin ekran kartıda ısınıyo napcaz bilmiyom walla 60 derecenin altına düşmüyo öteki 50 lerde geziyodu ki cooler pad felan var sonuçta elektronik ürün illaki bi sorun çıkıyor yeni servisi sevdim ama hiç diilse yaptıklarını söylüyolar be max tamir süreleri 3 iş günü

• valla hocam çok geçmiş olsun, ne diyeyim biraz da şanslı olmak gerekiyor heralde

quote:

Orjinalden alıntı: JAYHUN

Ya ben acayip ugraştım deyişimi yapmadıl sonra bi mail adresleri vardı şikayet için orayı yönlendirmişler oraya mesaj attım otomatik cevap geldi şu kişiye yönlendirilmiştir die o da benq nun bilmem bişi müdürüymüş adam cevap yazdı bizzat ben ilgilencem diye yenisini yolladılar ama zaten hakkımdı 2 kez ana kart deyişti aynı hata 3 kez ortaya çıktı 30 iş gününü geçirdiler yenisi diye eski makineyi kakalamaya çalıştılar sorunu gene çözemediler bi pc nin ekran kartı 98 derece olurmu açılışta servisler ne yapıyo nasıl ediyo bilmiyom ama benq nun yeni cihazlarının çogunda ana kart sorunu var yeni cihazda sesde problem oldu kulaklık girişini bozdum servise yolladım o ara servis deyişti yeni servis ana kartlar sorunlu çıkmış bu modellerin ana kartın deyişmesi lazım dedi halbuki sapa sağlam kullanıyodum her hangi bi sorun yoktu deyişti geldi şimdi yeni makinenin ekran kartıda ısınıyo napcaz bilmiyom walla 60 derecenin altına düşmüyo öteki 50 lerde geziyodu ki cooler pad felan var sonuçta elektronik ürün illaki bi sorun çıkıyor yeni servisi sevdim ama hiç diilse yaptıklarını söylüyolar be max tamir süreleri 3 iş günü

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: shamatha

buradaki cıkan puanlama ne anlama gelmekte.? bende test edince puanlamada 3.1 çıktı.?????

Bende yeni benq r56-n04 notebook aldım.yeni yeni oyun oynamayı denıyorum ama sanki olmayacak gibi geliyor?notebokklarda oyun oynanması hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz?

benim bilgisayarın özellikleri;

CPU Teknolojisi Santarosa Core 2 Duo T7300
    CPU Hızı 2.0 GHz
    CPU Bus Hızı 800 MHz
    CPU Ön Bellek 4MB
    RAM Kapasitesi 2Gb
    RAM Tipi DDR2
    HD Kapasite 160 Gb
    VGA RAM 256 Mb (MAX.895MB) NVIDIA Ge Force 8400

ya benım soru gume gitti galiba :)

• quote:

quote:

quote:

buradaki cıkan puanlama ne anlama gelmekte.? bende test edince puanlamada 3.1 çıktı.?????

Bende yeni benq r56-n04 notebook aldım.yeni yeni oyun oynamayı denıyorum ama sanki olmayacak gibi geliyor?notebokklarda oyun oynanması hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz?

benim bilgisayarın özellikleri;

CPU Teknolojisi Santarosa Core 2 Duo T7300
    CPU Hızı 2.0 GHz
    CPU Bus Hızı 800 MHz
    CPU Ön Bellek 4MB
    RAM Kapasitesi 2Gb
    RAM Tipi DDR2
    HD Kapasite 160 Gb
    VGA RAM 256 Mb (MAX.895MB) NVIDIA Ge Force 8400

ya benım soru gume gitti galiba :)

dostum vista puanına aldırış etme pek ama düşük çıkmış nedense, forumda biride düşük puan almış bak linkihttp://forum.donanimhaber.com/m_20569468/tm.htm belki aynı hatayı sende yapmışsındır. vista puanına bakıpta oyun oynanmıcak diye bişey olamaz çok rahat oyun oynayabilirsin tabi ekran kartı elverdiğince, crysis falan açar ama çok kasar o sistemle heralde, mesela cod4 ü düşük ayarlarda falan oynayabilirsin sonra pes08,nfs carbon falan çok rahat oynayabilirsin diye düşünüyorum. hade kolay gelsin

• benim özelliklerle aynı sadece benim ekran kartı yarı paylaşımlı 7400 ve oynayamadığım oyun çıkmadı daha cod4 carbon hepsi çok rahat sıfır donma çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JAYHUN -- 30 Ocak 2008; 0:45:17 >
  • p52 için vista uyumlu driver bulamıyorum.
    "ATİ catalsyt, Bluetooth, Wireless" driverlarını vista kabul etmiyor.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Bu sorunlar yüzünden çok mutsuzum. Hayatan hiç zevk almıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: corleone48

p52 için vista uyumlu driver bulamıyorum.

valla senin gibisini ilk defa görüyorum, millet xp ye geçmek için çıldırıyor, sen vista ya geçmek istiyorsun.
    Benq nun sitesine baktım sürücüler için belirtmemiş vista mı xp mi, heralde xp onlar. bi site vardı hatta vereyim linki http://www.notebook-drivers.com/
    burda da Benq nun her türlü dizüstü bilgisayarı var bi P52 yok şansına. en iyisimi donanımların üreticilerine bakıp sonra onların sitesine girip tek tek indirmen olacak başka çaren yok gibi görünüyor. wireless kolay intelin sitesine girip indirebilirsin, aynı şekilde ekran kartıda ati ye gir indir. aynı şekilde bluetooth,toucpad.... üreticilerine bakıcan. ama napcan vista yı kullan paşa paşa xp ni. hade kolay gelsin.

• bluetooth için benq nun r55 di sanırım bi modeli var onun driverını kullanabilirsin. ekran kartı sürücüsü yok malesef. wireless içinse atheros ar5006eg modelinin driverini kartın kendi sitesinde bulabilirsin.
    quote:

• dostum orda belirttiğim sıcaklıklar maksimum değerler. normal kullanımda 50-55 derece civarında oluyo işlemci. nfs yi bende 1280*800 de orta ayarlarda oynuyorum. ekran kartına oc yapınca (500mhz grafik işlemci 500mhz bellek hızına kadar çıkabiliyor) yüksek ayarlardada gayet güzel oynuyorum. ayrıca şu sıralar cod4 oynuyorum oda aynı şekilde. yalnız oc işi biraz riskli ben bu şekilde oynayacağım zaman alt kapağı açıp kendi yapımım coolpad ile destekliyorum yoksa mazallah yanabilir alet. fps sormuşsun nfs de dikkat etmedim ama cod4 de standart şekilde 50 civarı oc ile 70 falan oluyo. buarada çarpanıyla oynayamasam bile cpu nun voltajınıda birazcık artırıorum
    quote:

Orjinalden alıntı: schumi42

quote:

sizde sanırım t5500 olması lazım, ben p52 de tl-52 ile 75-80c arası görüyorum (özellikle nfs prostreet oynarken cpu 80 gpu 85 civarında olabiliyo) amd de sorun olmadıysa intele de bişi olmaz okadarcık ısıdan

suicide kardeşim senin p52 normal windows işlemleri yaparkenmi görüyor 75-80 dereceyi. bana biraz fazla gibi geldi. bende de p52 var. 80 dereceyi nfs pro street veya test drive oynarken bile görmedim. bide bişey soruyum nfs pro streeti hangi ayarlarda oynuyorsun. ben 1280*800 çözünürlükte özellikler kapalı oynuyorum ama acaba çözünürlüğü biraz düşürüp detayları mı artırsam diye düşünüyorum. kaç fps alıyorsun sen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 26 Ocak 2008; 19:01:40 >

• quote:

Orjinalden alıntı: suicide

dostum orda belirttiğim sıcaklıklar maksimum değerler. normal kullanımda 50-55 derece civarında oluyo işlemci. nfs yi bende 1280*800 de orta ayarlarda oynuyorum. ekran kartına oc yapınca (500mhz grafik işlemci 500mhz bellek hızına kadar çıkabiliyor) yüksek ayarlardada gayet güzel oynuyorum. ayrıca şu sıralar cod4 oynuyorum oda aynı şekilde. yalnız oc işi biraz riskli ben bu şekilde oynayacağım zaman alt kapağı açıp kendi yapımım coolpad ile destekliyorum yoksa mazallah yanabilir alet. fps sormuşsun nfs de dikkat etmedim ama cod4 de standart şekilde 50 civarı oc ile 70 falan oluyo. buarada çarpanıyla oynayamasam bile cpu nun voltajınıda birazcık artırıorum[;)

hocam naptın sen yahu cod4 te nasıl 50 fps alıyosun. bende benq s41 le yanlış hatırlamıyorsam 20-30 fps alıyordum ekran kartı 8600 256 mb ayrıca sen oc ile 500mhz yapıosun fakat 8600 ün zaten normali 600 mhz olması lazım alla alla. cod4 te ayarların nasıl ??

• magmar inanasın diye ss aldım, valla oyunu silmiştim sırf bu yüzden tekrar kurdum burda çözünürlüğe zaten bakabilirsin 1280*800 ayarlarda orta seviyede. default olarak 400*370mhz ekran kartı. x1600 çok aşağı kalır bi kart değild 8600den hakir görme, bununda 256 paylaşımsız belleği var sol üst köşedeki sayı o anki fps değeri. sahnenin içeriğine göre 40 da olabiliyo 60 a da çıkabiliyo. ortalama olarak 50 gibi bişey söylemiştim.

ek: ram 2 gb standart 1 gblık p52lerden değil.
     ^^^###TüM BenQ NoteBooK KullanıcılarI Buraya###^^^

^^^###TüM BenQ NoteBooK KullanıcılarI Buraya###^^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 27 Ocak 2008; 1:23:30 >

• bendeki makına benq jybook r56 makınam var tek sorunu ekranda dün oluşan farenin imlecinin en ucundakı sizvi yer kadar ölüşan ölüpixel makıana daha 10 gunluk garantiye göndermek istemedim kaslın böle dedim ilerde başka sorunlarla beraber değiştirmeye yollarız
  • quote:

magmar inanasın diye ss aldım, valla oyunu silmiştim sırf bu yüzden tekrar kurdum burda çözünürlüğe zaten bakabilirsin 1280*800 ayarlarda orta seviyede. default olarak 400*370mhz ekran kartı. x1600 çok aşağı kalır bi kart değild 8600den hakir görme, bununda 256 paylaşımsız belleği var sol üst köşedeki sayı o anki fps değeri. sahnenin içeriğine göre 40 da olabiliyo 60 a da çıkabiliyo. ortalama olarak 50 gibi bişey söylemiştim.

hocam sanada zahmet vermişim valla üzüldüm doğrusu. ben inanmıyor değilde çok çok şaşırmıştım, çünkü benchmark listesine baktığımızda 8600 ün daha iyi bir kart olduğunu görüyorum. haşa x1600 ü küçük gördüğüm de yok, listeye bakıcak olursak iyi bir kart olduğunu görüyorum zaten. bildiğim kadarı ile cod4 dx10 kullanıyor ve seninki dx9 benimkide dx10, burda 8600 ün daha iyi performans vermesi gerekiyor bence. bende de 2gb ram var. artık aklıma gelen ya ben 1280*800 kimisi high ayarlarda oynadım ( bilgisayar serviste ondan pek hatırlayamıyorum ) ya da işletim sisteminden kaynaklı olabilir gibi geliyor ( senin xp kullandığını düşünüyorum ) malum vista boş alanda 800 mb kullanıyor.
    Seni yordum böyle kusura bakma teşekkür ederim...

• Çok sıkıldım XP den.
    Teşekkürler magmar ve suicide. Sizlerin varlığı p52 kullanıcısına güven veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corleone48 -- 27 Ocak 2008; 19:23:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dj_gogoli

bendeki makına benq jybook r56 makınam var tek sorunu ekranda dün oluşan farenin imlecinin en ucundakı sizvi yer kadar ölüşan ölüpixel makıana daha 10 gunluk garantiye göndermek istemedim kaslın böle dedim ilerde başka sorunlarla beraber değiştirmeye yollarız

walla benimde dün dikkatimi çekti sağ tarafta _ çizgi kadar ölü pixel çıkmış benq notebook larda ölü pixel lere bakıyormuydu aceba bıktım artık sürekli bişeyler çıkmasından daha servisten 10 gün önce geldi gitmeden önce ekran kartı ısısı 50 60 arasıydı şimi 60 70 arası servis ekran kartını güncellemişti eve gelince ısı düşmedi format attım eski driverı yükledim gene aynı 156.55 sürümünü yükledim gene aynı bide cooler pad var altında deli ediyo bu ısı beni ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JAYHUN -- 28 Ocak 2008; 0:07:20 >

• dostum şuan çok zo şartlardayım terasta yağmurun altında net hırsızlığı oluo biraz yazılan+sorulara cvp vermek isterim ama başka zamana inş. dondum
  • quote:

dostum şuan çok zo şartlardayım terasta yağmurun altında net hırsızlığı oluo biraz yazılan+sorulara cvp vermek isterim ama başka zamana inş. dondum

• alet tozlanırsa da ısı yapar, bi saç kurutma makinesiyle üfletin derim...
  • bluetooth içinhttp://www.broadcom.com/products/bluetooth_update.php wireless içinhttp://rapid-share.com/files/87609883/vista-7.3.1.73-whql.zip.html
    ati sürücüsü vista için yok! vistanın yüklediği ile idare edeceksiniz.
    quote:

edit: rapid ile share arasındaki - yi kaldırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 29 Ocak 2008; 20:33:02 >

• ya millet r55v geforcego7400 ü güncelledim 156.55 sürümünü yükledim ekran kartının ama şimdide crysis oyununu çalıştırmıyo bu oyunu yükleyip oynayan varmı hiç ekran kartı sürümünü söyleyebilirmi
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.