Şimdi Ara

^^^###TüM BenQ NoteBooK KullanıcılarI Buraya###^^^ (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
730
Cevap
2
Favori
41.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim bi sorum olacak P52 kullanıcılarına ben bu P52 nin ekran kartını bir mümkün güncelleyemedim atinin sitesinden güncel sürümünü indirip kur dediğimde bana uyumsuz donanım diyor bunun sebebi nedir ati mobility radeon X1600
  • ati notebooklarda kendi sitesi üzerinden destek vermiyor nedense, notebook üreticisine başvurun diye yazıyor sitede. eh benq da bu konuda biraz sallapati davranıyor fakat şöyle bi çözüm buldum ben, geçenlerde vista yükledim ve bu sefer ekran kartı içinde sürücü bulacam die inat ettim sonuç olarak şöyle bişey buldum mobilitydotnet3 diye bir program var bunu kurup atinin sitesinden indirdiğiniz normal x1600 sürücüsünü notebook için modlayabiliosunuz. bende vistaya bu şekilde sürücü uydurdum, çokda güzel çalışıyo süper oldu
  • Caprice,

Teşekkürler arkadaşım, çok yardımcı oldu bu yazılım.. Dual görünüyor bellekler. :) Klavyenin oyunlarda takılma sorununuda bir çözebilsem çok iyi olacak gerçekten... acaba bir sürücü çakışmasındanmı gerçekleşiyor bu sorun?

Format attıktan sonra
    Q data trove yazılımını nasıl kurabilirim bilen varmı?

herkese yardımları için şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: igxeses

Caprice,

Teşekkürler arkadaşım, çok yardımcı oldu bu yazılım.. Dual görünüyor bellekler. :) Klavyenin oyunlarda takılma sorununuda bir çözebilsem çok iyi olacak gerçekten... acaba bir sürücü çakışmasındanmı gerçekleşiyor bu sorun?

Format attıktan sonra
    Q data trove yazılımını nasıl kurabilirim bilen varmı?

herkese yardımları için şimdiden teşekkürler..

arkadaşım eğer cd lerden kurmaya kalkarsan bu özellik kayboluyor eğer formatlamadıysan pc yi kapat açma tuşuna bastığında İlk başlatma süreci esnasında, ekranın üst sol kısmında "Press F10 key
    to enter QDataTrove ( QDataTrove'a girmek için F10 tuşuna basınız)"

Aşağıdaki seçenekler ekrana gelecektir. İhtiyacınıza göre ilerlemek
    için Backup (Yedek Kopya Al) yada Restore (Geri Yükle) üzerine
    tıklatınız.

Joybook’unuzun fabrika varsayılan ayarlarına
    geri döndürülmesi:
    Bu işlem, (C:) sürücünüzdeki TÜM verileri SİLECEK ve sistemi,
    varsayılan fabrika konfigürasyonuna/yapılandırmasına geri
    döndürecektir.
    Eğer bu seçenek seçilirse, (C:) sürücüsü üzerinde kurulumunu yaptığınız
    tüm programlar yada sakladığınız/kaydettiğiniz veriler, silinecektir.
    Bununla birlikte, (D:) Sürücüsü üzerindeki veriler etkilenmeyecektir.
    a. Joybook’unuzu fabrika ayarlarına geri döndürmek için, Full
    System Restore - Factory (Tam Sistem Geridöndürme -
    Fabrika) varsayılan ayarları üzerine tıklatınız.
    b. İşlemi tamamlamak için ekran-üzeri talimatları takip ediniz.
    ibaresini gördüğünüzde <F10> tuşuna basınız.

• Detaylı açıklama içerisinde türkçe

QDataTrove
  • suicide teşekkürler usta.

MobilityDotNET3

ATI Catalyst™ Mobility 7.9 Display Driver for Windows XP Professional/Home Edition

ATI Mobility Radeon™ X1600
  • BenQ p52 aklı olan bu makinadan uzak dursun hatta evinize BenQ markası bile sokmayın derim. Mağdur sayısı artmadan sizleri uyarıyorum makina cihaz ne kadar iyi olursa olsun hizmet servis hepsi sıfır rezalet ve P52 modelinde bana kalırsa ekranlar sorunlu kesinlikle toplatılmalı şimdiden uyarayım kendimde bir mağdurum çünkü...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ynlc5049

BenQ p52 aklı olan bu makinadan uzak dursun hatta evinize BenQ markası bile sokmayın derim. Mağdur sayısı artmadan sizleri uyarıyorum makina cihaz ne kadar iyi olursa olsun hizmet servis hepsi sıfır rezalet ve P52 modelinde bana kalırsa ekranlar sorunlu kesinlikle toplatılmalı şimdiden uyarayım kendimde bir mağdurum çünkü...

arkadaşım sorun nerde ben bu makinadan 3 tane aldım hepsi tıkır tıkır çalışıyor bence herkesin kullanması gerek tek taraflı yazı yazacağına bana göre mağduruyetinin sebebini yaz ki p52 kullanıcılarıda bilgi sahibi olsun herkes çıkıp böyle yaygara yaparsa bu forumun burada ki insanların ne anlamı kaldı sorununu yaz hep beraber çare arayalım genel bir sorunsaki bende hiç bir sorun yok hep beraber çözüm bulalım bana 4x4 lük makina gösterin veya onu kullanalım ?

• @ynlc5049
    bencede sorunun ne olduğunu yaz merak ettim cidden. okadar aydır kullandığım halde farkedemediğim ne olabilir. bide bu saatten sonra zaten kimse istesede piyasada kolay kolay p52 bulamaz sanırım (internet siteleri hariç)
  • delinin biri kuyuya bir taş atmış kırktane akıllı çıkaramamış ?

ynlc5049 nikli arkadaşımız ortaya bir laf attının okadar gerisi malesef gelmedi ya tam yazın yada hiç yazmayın ki kafalar karışmasın ilerideki görüşlerinizin selameti açısından çünkü birdaha ki yazınızda kendi şahsımca gaileye almayacağım kısacası s geçicem.
  • kuzenim neredeyse 1 senedir kullanıyor, tık demedi, bazı özellikleri bakımından hala piyasadaki çoğu makinadan daha iyi.
    hatirladıklarım; ati x1600 (hala son çıkan bütün oyunları oynatıyor), 16ms LCD paneli var, dvi çıkışı var, çift çekirdek amd işlemcisi var (bazı markalar hala tek çekirdek amd işlemci getiriyorlar).

cidden sebebini ben de merak ettim, nedir seni üzen...
  • quote:

Orjinalden alıntı: caprice

ea85 arkadaşım makinan P52 ise alttaki kapağı çıkarttığında makinanın tüm kalbi orda diğer makinalar gibi hava tutmak için makinayı parçalamaya gerek yok adamlara helal olsun bunu çok iyi düşünmüşler benim makina hala sıfır ayarında evde kullandığım halde toz oluyor hava tutman iyi olur birde Qpower programını kurmanı tavsiye ederim gelen cd lerin içerisinde var fanı ayarlıyan bu yada linkten indirebilirsin QPower i

QPower
    QPower, otomatik veya manuel seçiminize bağlı olarak, farklı güç kullanım modlarında değişiklik yapabilen akıllı güç yönetim sistemidir. Örnek olarak "Oyun" modunda, yüksek performans için en uygun gücü sağlar. "Word İşleminde" pilin daha uzun süreli kullanımı için güç tüketimini düşürür.

QPower

bu toz olayını nasıl çözeriz ? alt kapağı açınca garantiden çıkmaz mı ?

• kapağın altındaki etiketsiz vidalardan açabilirsin, etiketleri sökersen garanti dışı kalır ama. VOID diye yazıyor o etiketlerde.
    bu arada o vidaları da dikkatli aç.
    bazı servisler o vidaların açıldığını da anlıyor, sonra vidi vidi olmasın
  • BEn Q DAN UZAK DURUN 45 günde tamir etmiyorlar yenisini vereceğiz deseler de bugün 72 gün geçmiş olmasına rağmen hala bekliyorum
    35952800057844 imei numaralı BenQ siemens marka telefonumu 20 temmuz tarihinde arıza nedeniyle antalya basasrı servisine gönderdim.aradan 45 gün geçti sonuç:yurt dışından ekran bekleniyor. 6 eylülde yeni telefon isteğinde bulundum. tamam kısa sürede gönderceğiz dediler. 20 eylül de gönderdik dediler. 2 ekim telefon yurt dışından gelecekmiş bana yine kısa sürede gönderilecekmiş. yazık bunklara koskoca BenQ Türkiye nin bana verecek 1 telefonu yas45 günde tamir etmiyorlar yrenisini vereceğiz deseler de bugün 72 gün geçmiş olmasına rağmen hala bekliyoruma 297 ytl si yokmuş herhalde böyle giderse zekatımı da bunlara göndereceğim. o zaman bana geçici kullanmam için telefon verin dedim. olmaz telefonu kargoyla göndermişsin elden vermen gerekiyodu kısa bir süre bekleyeceksin dediler.bir de her iki kelimeden biri haklıymışım.resmen dalga geçiyorlar.sonuç hayatımda bu kadar rezil bir servis görmedim

• arkadaşım senin sorunun notebookla ilgili değilki insanları yanlış yönlendirme durduk yere. benq nun ekranlarında sorun var demişsin ama senin sorunun sadece telefon ekranıyla. benim bilgisayarın ekranındada bi sorun oldu gönderdim ölü piksel sorunu diye garanti kapsamında olmamasına rağmen( R55 ler ölü piksel garantiliymiş) ekranı değiştirip geri gönderdiler. servis bazen yavaş çalışıyor belki ama sonuçta problemi çözüyorlar. sen sorununu yanlış yere yazmışsın burası benq notebook kullanıcıları forumu. mesajına neden bu kadar tepki gösterdim bilmiyom sonuçta benq satıcısı filanda değilim ama bende kullanıyorum mart ayından beri ekran sorunu dışında hiç bir sorunla karşılaşmadım. bu arada bende ekran kartı driverını güncellemek istiyorum yapamıyorum bu mobilitydotnet i bi deniycem olmazsa sorarım artık. bu arada x1600 ekran kartı ile bu yeni geforce un 8400tc sini veya 8600tc si artık ne varsa yeni laptoplarda onları nasıl karşılaştıcaz. ben hiçbiyerde bellek ve işlemci hızlarını bulamadım bu ekran kartlarının. datronun bu bilgisayarı var yeni tw7.... işlemcisi filan güzel gibi kardeşime alcaz ama tam karar veremedik bulursak p52 mi alsak yoksa o datronumu

• ulen makine eskidi konusu hala canlı ne güzel, telefonla notebook'un ne alakası var onu çözemedim yani sonuçta siemens falanda girio işin içine telefon olunca. ben bi sorun yaşadım 3-5 günde çözüp geri gönderdiler hemde kargoyu falan onlar verdiler. çok iyi servisi var demiyorum ama hangisinin servisi kusursuz ki.
  • 3-5 gün bu ülke için rekordur be :)
    HP'nin eline düşenler Telli Baba'ya adak adıyo bu Ramazan'da, bi daha ki Ramazan'a çözülüyor ancak
  • Beyler benim BenQ p52 laptop dvd yazıcı çalışmıyor. Microfonu a çalışmıyor. 3-4 ay önce aldım ama bunları kullanmadığım için yeni farkettim. İstanbulda servisi neresi acaba ve ne kadar zamanda veriyorlar bilen var mıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emins

Beyler benim BenQ p52 laptop dvd yazıcı çalışmıyor. Microfonu a çalışmıyor. 3-4 ay önce aldım ama bunları kullanmadığım için yeni farkettim. İstanbulda servisi neresi acaba ve ne kadar zamanda veriyorlar bilen var mıdır?

herhangi biyere gitmene gerek yok şu numarayı ara ve gerekli bilgileri ver (adres, seri no, isim vs.) ertesi gün falan alırlar evinden. ama haftasonuna denk geldi pazartesiyi beklersin büyük ihtimalle. benq arıza bildirimi: 02164592367
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.