Şimdi Ara

Tüm bankaların güncel mevduat faiz oranları (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.812
Cevap
162
Favori
394.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wanker

Yanlış yönlendirmek istemem ama Teb internet sitesinde,

https://www.teb.com.tr/urun-ve-hizmet-ucretleri/

Mevduat Hesapları -> Hesap İşletim Ücretleri -> Teb hesap işletim ücreti bölümünün altında şu ibare mevcut,

"Hesap İşletim ücreti 3 ayda bir tahsil edilir.Belirtilen tutar üzerinden %5 BSMV tahsil edilir.Hesap işletim ücreti müşteri bazında tahsil edilir. *1 Şubat 2016 tarihinde tarafımıza tebliğ olunan yürütmeyi durdurma kararı gereğince, nihai karar verilene kadar Hesap İşletim Ücreti Bankamızca tahsil edilmemektedir."

Bence bu bütün bankaları bağlayan bir karar ve hiçbir banka şu aşamada bu tahsilatı yapamıyor olması gerekli.

www.cepteteb.com.tr ye bakın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• cepteteb'te zaten ücretsiz. Burada arkadaş normal bankalardan bahsettiği için Teb'i örnek verdim.
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    işletme hesabına mı yoksa bireysel şahsi hesaba mı ve hangi tutar aralığında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Finansbank bugün %15 oran verdi.

Ne kadar meblağa %15 veriyor. Pazarlık falan yaptınız mı?
  • özel bankalara guvenim yok vakıfda 11.75 yetiyor bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: worldwidewild

özel bankalara guvenim yok vakıfda 11.75 yetiyor bana

Paranız eriyor....Özel bankalarda bi sorunmu var bilmediğimiz....?

• quote:

Orijinalden alıntı: worldwidewild

özel bankalara guvenim yok vakıfda 11.75 yetiyor bana

100bin e kadar devlet güvencesinde zaten paranız
  • Burgan 14,75 (91 güne kadar)
    Fiba 14,75 (92-735 gün arası)
    Odea 14,55
    T-Bank 14,55
    Aktifbank 14,56 (Bono)

***** Arkadaşlar yukarıda yazdığım oranlar benim aldığım,güncel oranlar..Aranızda bu oranlardan daha yüksek oran alan var mı,??? *****

Bilgi paylaştıkça çoğalır

• Fibabank 1 yıllık vadeli mevduat oranı 14.75

1 yıllık vadelilerde stopaj oranı %15 yerine %10 olduğu için aylık mevduat karşılığı 15.62'ye denk geliyor. Aynı Aktifbank'ın oranının 13.50 olduğu halde 14.56 olarak lanse etmesi gibi.

Nasıl oran sizce 1 yıllık bağlamak mantıklı mı? Oranlar daha yükselir mi sonra pişman olur muyuz? Hükümet bankalara faiz konusunda baskıyı arttıracak gibi görünüyor. Bugünkü açıklamalar biraz tedirgin etti beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anxiolytic -- 22 Haziran 2017; 1:4:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar 30 bin tl param var vakif da 250 tl faiz getiridi var bunun kazsnci oluyor mu yoksa enflasyon farki mi bu?

• Anxiolytic kullanıcısına yanıt
    Bankalar halihazırdaki oranlar ile para toplama yarışındalar.Bence yakın zamanda 16 gibi bir orana çıkamazlar.Hükümetin baskısı ortada.stopaj farkıyla 15,62 güzel bir oran.Ama ben olsaydım,stopajıda göze alarak,185 gün civarı bağlardım.1 yıl uzun bir süre ve burası Türkiye,ne olacağı belli olmaz :)
    Ancak yinede tercih sizin ;)

• XenonMan58 kullanıcısına yanıt
    2016/2017 arası tam 12 ayı baz alırsak,30.000 TL nin alım gücü 1 yıl içinde 32.766 TL oluyor (TÜFE'ye göre).Yani sende yıllık ortalama 3000 TL bir faiz alıyorsun.Enflasyon karşısında eriyen TL sı olduğundan,ortalama 234 TL bir kazancın oluyor yıllık.Geriye kalan miktar enflasyon erimesi ne yazık ki :(
    Tabi 2018 de TÜFE kaç olur,Allah bilir :(

• quote:

Orijinalden alıntı: bty06

2016/2017 arası tam 12 ayı baz alırsak,30.000 TL nin alım gücü 1 yıl içinde 32.766 TL oluyor (TÜFE'ye göre).Yani sende yıllık ortalama 3000 TL bir faiz alıyorsun.Enflasyon karşısında eriyen TL sı olduğundan,ortalama 234 TL bir kazancın oluyor yıllık.Geriye kalan miktar enflasyon erimesi ne yazık ki :(
    Tabi 2018 de TÜFE kaç olur,Allah bilir :(

Yani anca paranin degerini koruyorsun faiz bunun neresinde haram bunun neresinde. Ha deselerki 2766 tl yi komple cebe atiyorsun o zaman tamam faiz vs banka faizi haram degil para degerini korumak demek. Bu arada 12 ay uzerinden hesaplarsan 2766 tl. fakat bankalar 33 -34 gunluk seklinde ayarladiklari icin 11 aya dusmus oluyor zaten bu sekilde olunca enflasyona yenik bile dusuyor para.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XenonMan58 -- 29 Haziran 2017; 11:42:58 >
  • Denizbank web mevduat %14

• XenonMan58 kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki,aynen öyle.Faiz haram=Tefeci faizi yada kodomanların yurt dışında aldıkları faiz,bence.Zaten eflasyonist bir ülkede yaşıyoruz,TR içinde verilen mevduat oranları,kimseye faizden para kazandırmıyor ki haram olsun(bana göre).Haa enflasyonu sıfır yapsınlar,bu mevzu yeniden tartışılır,ama öyle bişeyde bu ülkede olamıyacağına göre.Laf kalabalığı yapmaya gerek yok.

Zaten Türkiye ekonomisi 1.Bankacılık 2.İnşaat sektörü üzerine kurulmuş.3.bir sektör ne yazık ki yaratılmıyor.Bunun da neden olduğunu hepimiz biliyoruz.Çünkü baştakiler ve yakın çevreleri için 3.bir sektöre gerek yok.Zaten kodamanlar olarak bu kişilerin hatrı sayılır paraları yurt dışı bankalarında döviz üzerinden çalışıyor,gayrimenkullerde TR'de yatırım yaptım aldım oluyor.Acıyan gerçek Türk Milletine acısın.Ama Türkiye'de altta kalanın canı çıksın mantığı var,ne yazık ki :(

• bty06 B kullanıcısına yanıt
    Tr de verilen mevduat oranları dünyadaki en yüksek oranlar. Hiçbir ülkede 14-15 oran verilmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: emir66

Tr de verilen mevduat oranları dünyadaki en yüksek oranlar. Hiçbir ülkede 14-15 oran verilmiyor

Bence bu şekilde bir bir bilgi vermeniz doğru değil. Burada önemli olan faizin yüksekliği değil net faizin yüksekliğidir. Yani enflasyon düşüldükten sonra kalan rakam. Tabii ülkemizde açıklanan enflasyon rakamlarına inanıyorsanız net faizin de yüksek olduğunu düşünebilirsiniz ama faizi eleştirirken paramdan para çalan enflasyonunda ne kadar dinen uygun olduğunuda sorgulamak gerekir diye düşünüyorum. Eşşek gibi çalışarak kazandığım para durduk yere erirken sorun yok ama değerini korumaya çalışınca sorun oluyor ki pekçok insanın bankalardan bizim gibi yüksek faiz rakamları aldığını sanmıyorum yani büyük çoğunluğu nette eksiye düşüyor zaten. Bunu bankaların tabela faizlerine bakarak anlayabiliriz.

• emir66 E kullanıcısına yanıt
    Merak edip araştırdım daha yüksek olan ülkeler de varmış ama hepsinin de enflasyon canavarıyla başı belada.

Demek ki faizi düşürmenin yolu enflasyonla mücadeleden geçiyomuş.

Mesela Arjantin'de enflasyon yuzde 24 iken faiz yuzde 24.3

Rusya'da enflasyon yuzde 4, faiz yuzde 9. Reel kazanç bizimkinin 2-3 katı.

Bizde enflasyon yuzde 4 olsun faiz yuzde 7 olsa da razıyım :)

Kaynak:
    https://tradingeconomics.com/argentina/deposit-interest-rate

https://tradingeconomics.com/country-list/deposit-interest-rate

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anxiolytic -- 29 Haziran 2017; 19:0:24 >

• %15 bize kesinti var birde. yabancıya yok bildiğim. yıl başından beri enflasyon %30 larda, net tezgahta görüyorum zaten. bizde para hep değerini kaybediyor malesef.

• Wanker kullanıcısına yanıt
    Ben vadeli mevduat faizinden bahsediyorum, enflasyondan bağımsız olarak yani. Türkiye de mevduat faizleri hep yüksekti zaten. 16-17 lik zamanları da hatırlıyorum. Bunu eleştirmek için de söylemedin, ben de mevduat kullanıcısıyım.

Ülkenin durumu aşikar, ben 2 sene yurtdışında yaşadım, kesin dönüş yaptım, 6 aydır Tr deyim ve hala fiyatlara piyasalara inanamıyorum.

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.