Şimdi Ara

Tüm bankaların güncel mevduat faiz oranları (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.811
Cevap
162
Favori
394.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Banka mevduatlarıda 100bin'e kadar devlet güvencesinde.Eğer yatıracağınız miktar 100bin altı ise ve korkulu rüya görmeyeyim düşüncesindeyseniz haklısınız.Ama miktar 100bin üstündeyse zaten devlet güvencesi üzerindeki miktarda yine ortadan kalkıyor.Kişisel fikrim;geçmişteki kapanan bankalara baktığımızda görüyoruz.Türkiye'de iş adamları siyasete bulaşmaz ise kolay kolay batmıyorlar,birde bu bankaların açıkladığı bilançolara baktığımızda,bizim paramız devede kulak bile kalmıyor.Tabiki bu tamamen kişisel fikrim,yatırım önerisi değil ;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bty06 B kullanıcısına yanıt
    Yanlız bono mevduat değil ve 1 Tl'si dahi mevduat sigortası kapsamına girmiyor. Eğer devlet bonusu ise bu konuda sıkıntı yok sonucunda arkasında devlet var ama Aktif Bank kendi bonusunu satıyor ve bir güvencesi yok.
  • Mevduat Güvencesi ile ilgili yönetmelikte dikkat edilmesi gereken şöyle bir ifade var;

"a) Hesap sahiplerine Fon tarafından ödeme yapılacak mevduat bankasının faaliyet izninin kaldırıldığı tarih itibarıyla mevduat hesaplarına tahakkuk ettirdiği faizlerin, mevduat toplamları en yüksek beş mevduat bankasınca uygulanan faiz oranlarının ortalaması ile bu bankaca kamuya ilan edilen ve Merkez Bankasına bildirilen azami faiz oranları üzerinden hesaplanacak tutarları aşan kısmı,

sigorta kapsamında değildir."
  • Wanker kullanıcısına yanıt
    Aynen doğru söylüyorsun,benim kastetiğim şu;
    Öerneğin 250bin TL lik yatırım yapacağım.Hepsini tek banka ve tek hesapta mevduata yatırırsam,250bin TL nin sadece 100bin TL sine devlet garantisi var.Geriye kalan 150bin TL de risk altında.Ama söylediğin gibi özel bono alımında hiç garanti yok.250bin TL nin hepsi risk altında.
    Ama kimi yatırımcı hiç risk almayıp,250bin TL sini ayırarak (100 bin+100bin+50bin), 3 ayrı bankada 3 ayrı mevduat hesabı açtırır ve parasının hepsine devlet garantisi alır ve hiç risk almaz :)

• Cepteteb an itibariyle 11.25 ten 11.75 e cikardi. Tamda vadem dolmak uzereydi guzel oldu. Diger bankalara oranla biraz az gozukebilir ama yinede yerinde bir artis oldu. Yakin zamanda 12 ye ulasir gibime geliyor. Ben macera aramam , kaliteden sasmam , gunlukcu degil aylikciyim aga diyenler tebde devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Laniakea kullanıcısına yanıt
    Teb e güvenemiyorum psikolojik olarak mı bilemiyorm 3yıldan beri enpara kullanırım tek bir sıkıntım olmadı ara sıra arayıp hal hatır sorup memnunmusunuz diyorlar bırakasım gelmiyor finansbank güven veriyor bana fakat teb vermiyor ayrıca atm si de az

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fullmax45

Teb e güvenemiyorum psikolojik olarak mı bilemiyorm 3yıldan beri enpara kullanırım tek bir sıkıntım olmadı ara sıra arayıp hal hatır sorup memnunmusunuz diyorlar bırakasım gelmiyor finansbank güven veriyor bana fakat teb vermiyor ayrıca atm si de az

Bu yerden yere değişiyor. Bizim burada her yerde TEB atm'si varken Finansbank atm'si şube dışında yok gibi bir şey, olanlar da sürekli sorun bağlantı hatası v.s. Ayrıca her Finansbank ATM'sinden döviz çekememek ayrı bir sıkıntı, teb'de bu sorun da yok.

Eskiden olsa her türlü enpara derdim ama Arapların satın almasından sonra gün be gün geriye gidiyor enpara
  • OxBlue kullanıcısına yanıt
    Zaten yunanlılarındı ha katar almış ha çin ne farkeder arapları sevmiyoruz ama gün geçtikçe araplaşıyor ülke haberimiz yok neyse kampanya takip etmezdim zaten çok kullandığım için ayın enparalısı oluyorum her ay %1 ek faiz alıyorum birikim hesabına, %11.50 faizde param var atmden günlük para çekim limitim 7500 tl şubede çekme/yatırmada sorun yapmıyorlar tebde ne kadar limit?

Ayrıca dolarla euro ile işim olmuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam eğer şubeden paranı bağlarsan vadesinden önce bozarsan faiz alamazsın.Eğer 32 günlük vadeyse 32 gün sürece paran şubede durmak zorunda.Veya 180 günlük vadeyse aynı şekilde.Ama ING e-turuncu,Fibabank kiraz hesapta vade sorunu yok.Buralarda e-mevduat olarak günlük faiz alıyorsun.İstediğin gün,istediğin kadar paranı çekersin,kalanı faiz getirmeye devam eder...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fullmax45

Zaten yunanlılarındı ha katar almış ha çin ne farkeder arapları sevmiyoruz ama gün geçtikçe araplaşıyor ülke haberimiz yok neyse kampanya takip etmezdim zaten çok kullandığım için ayın enparalısı oluyorum her ay %1 ek faiz alıyorum birikim hesabına, %11.50 faizde param var atmden günlük para çekim limitim 7500 tl şubede çekme/yatırmada sorun yapmıyorlar tebde ne kadar limit?

Ayrıca dolarla euro ile işim olmuyor

Araplar aldıktan sonra faizleri ve kampanyaları düşürdüler o yüzden fark ediyor.

Eskiden Enpara en yüksek faizi verirdi, şimdi ise normal İş Bankası, Garanti v.s. kadar faiz veriyor.

Cepteteb hesabı olanlar gidip TEB bankasından işlem yapabiliyorlar. Bence şu an Cepteteb de yüksek faiz vermiyor. Ama kampanyalar açısından son 1-2 senede çok daha iyiler. (%50 ulaşım kampanyası, yemeksepeti kampanyası ve devam edenler)

• Oranlar ne durumda 13.50 ler görüldü mu

• Ing lira için 13 dolar için 4 yaptı faizleri.Artık odeabanktan cevap bekliyoruz.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moldova_lover

Ing lira için 13 dolar için 4 yaptı faizleri.Artık odeabanktan cevap bekliyoruz.....

Güzel haber teşekkürler. Umarım süreyi de uzatırlarda banka banka gezmek durumunda kalmayız.
  • Wanker kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de e-turuncudaydım şu an odeabanka geçtim.Bana da temmuza kadar hoşgeldin faizini uzattılar ama devamı olmayacak dediler...Anladığım kadarıyla e-turuncu hoşgeldin faizinden faydalananlara 2.uzatmayı yapmayacaklar..Bakalım..
  • Moldova_lover kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. En kötü eşimin üzerine hesap açtırıp oradan devam ederim çünkü günlük faiz olayını seviyorum.
  • Moldova_lover kullanıcısına yanıt
    Bana 1. uzatmayı bile yapmadılar, siz nasıl yaptırdınız.
  • Ege.. kullanıcısına yanıt
    Valla hocam bana cepten mesaj geldi.Nisandan temmuz sonuna kadar hoşgeldin faizinden yararlanabilirsiniz diye.Forumda birçok kişiye de aynı şekilde...Ben başvuruda filan bulunmadım...ama temmuzdan sonra şimdilik görünen tekrar uzatmayacaklar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alp39

Fibabank e-vadeli 32 günlük 13,25 veriyor çok iyi

Enpara'dan direkt oraya çektim , şu an fiba'dan iyisi yok gibi

Belki nisan ayı enflasyon verileri açıklanacağı zaman 14 lere çıkar eğer nisan ayı enflasyon çift rakamlı olur ise

En vadelide kiraz hesapta olduğu gibi 3000 TL ye faiz işlemiyor mu

• Batu 46 B kullanıcısına yanıt
    e-vadelide aylık bağlanıyor ve vadesizde para tutma zorunluluğu yok,faiz mevduatın hepsine işliyor.

• Fibabank bugün itibariyle e-mevduat faizini 13.50 yaptı

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.