Şimdi Ara

Tüm Android Telefonlarda Rootsuz Ekran Çözünürlüğünü Düşürme (Şarj + Performans Artışı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
11
Favori
62.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Orijinalden alıntı: hsynsrkyaa

Y tıklıyorum herhangı bır sekılde kurulum gelmıyor.sıtede ızledım de 4 dosya falan eklıyor bende 0 gosterıyor neden boyle bır sorun olustu ? wındows 10 uyumlu mu calısmadı acaba uyumluluk modunu da degıstrdım yıne bır sey degısmedı
    Yönetici olarak çalıştırın olur o zaman.

• hesoyama kullanıcısına yanıt
    Onuda denedim anlamadım bir türlü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar Bende lg g4 var 1440 2560 640 dpi ve asiri kotu sarji 2 saat kullanim suresi filan aliyorum acaba bunu yapsam sarj onemli derecede azalirmi ve kac çozunurluge dusurmeliyim yardimci olursaniz sevinirim@hsynsrkyaa
    Tüm Android Telefonlarda Rootsuz Ekran Çözünürlüğünü Düşürme (Şarj + Performans Artışı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berk ksky -- 3 Temmuz 2018; 5:19:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsynsrkyaa

Onuda denedim anlamadım bir türlü
    Hocam yönetici olarak çalıştırdıktan sonra ilk olarak adb yazıp enter a bas ondan sonra işlemleri uygula

Powersheel ' e adb komutu vermeden çalışmıyor telefonlarda

Komutu yazdıktan sonra Powersheel sayfası kalmaya devam edecektir ama adb olarak çalışır

• Berk ksky B kullanıcısına yanıt
    1080p ye alabilirsiniz bence güzel olur işe yarayabilir az da olsa. 1920×1080

• Teşekkür ederim ilginiz için yaptım oldu da bu sefer şöyle bir sorun oluştu LG G6 18:9 ekran olduğu için çözünürlük düşürdüm bir çok seçenek denedin hep boşluk kalıyor ama ekran süresinde kesinlikle tatmin edici bir artış oluyor.

• Oneplus x telefonumda denedim. Telefon rootlu olduğu için terminal emulator ile yaptım. Komutlar altta.

1080x1920 için

quote:

"su"

"wm size 1080x1920"

"wm density 480"

"stop && start" (for restart)

720x1280 için

quote:

"su"

"wm size 720x1280"

"wm density 320"

Telefonu 720 ye düşürdüm. Fakat alttaki dokunmatik üç tuş çalışmamaya başladı. Bu da öğrendiğim kadarıyla telefonun sistem dosyalarından birinde tuş koordinatlarının 1080x1920 ye göre ayarlanmış olmasıymış. Manuel olarak bu dosyayı bulup mevcut çözünürlüğe göre üç tuşun koordinatlarını ayarlamak gerekiyormuş.

Flyme sistemindeyim. Neyse ki Smart Touch ile istediğim gibi kullanmak pek sıkıntı olmuyor...

• Selam ben telefonumu 720p dpi ayarını da 320 yaptım fakat ana ekrandaki uygulama simgeleri büyüdü reboot attım düzelmedi ayarlarda da böyle bir seçenek bulamadım şimdiden teşekkürler

• ya arkadaşlar 2 dk nizi ayırın noulur instagram özelden anlatın ya deliricem telefon çok kasıyo ekran 2160 1080 çok yoruluyor sitede yeniyim lütfen benim için çok önemli instagram:yusufkaanbasaran profilde bisiklet süren adam var arkadaşlar noulun ya yalvarıcam pugb bile oynayamıyorum 3gb ram telefonda noulur ya inanın çaresiz olmazsam bu kadar yalvarmazdım burdan da anlatabilirsiniz
  • ben bunu yaptım oldu fakat şimdi geri eski haline getirmek istiyorum ancak adb start-server yazdıktan sonra telefonda hiçbir uyarı çıkmıyor ve adb devices yazdığımda telefon orada gözükmüyor nasıl yapabilirim çözünürlüğü düşürdüğümde win10 kullanıyordum şimdi win7 ondan kaynaklanıyor olabilirmi
  • Hocam telefondan usb hata ayıklamayı açıyorum dediğiniz programı kurup telefonu pcye takıyorum sonra cmd'yi yönetici olarak çalıştırıp cd "C:/adb" komutunu giriyorum ardından "adb start-server" dediğimde telefonda izin falan istemiyor :/ devices komutunu girince de list of devices attached diyor telefon görünmüyor :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackhun66

Hocam telefondan usb hata ayıklamayı açıyorum dediğiniz programı kurup telefonu pcye takıyorum sonra cmd'yi yönetici olarak çalıştırıp cd "C:/adb" komutunu giriyorum ardından "adb start-server" dediğimde telefonda izin falan istemiyor :/ devices komutunu girince de list of devices attached diyor telefon görünmüyor :/
    aynı sorun bende de var. yardımcı olabilir misiniz ?
  • Hocam öncelikle çok teşekkür ederim aradığım bir konuydu.

HTC 10 Evo model telefonum 1440x2560 çözünürlüğe sahip pil konusunda çok şikayetciydim. Komutlarınızı sırayla yaptım çözünürlüğü 1080 olarak değişti.

Kullanım ile ilgili deneyimlerimi zamanla paylaşacağım. Çok teşekkürler.
  • Hocam eline sağlık. Lg G4 için 1080p ayarladım, çok iyi oldu. Ghost screen olayı baya azaldı, ısınma bile eskisi kadar olmuyor. Sıkıntısız işe yaradı, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackhun66

Hocam telefondan usb hata ayıklamayı açıyorum dediğiniz programı kurup telefonu pcye takıyorum sonra cmd'yi yönetici olarak çalıştırıp cd "C:/adb" komutunu giriyorum ardından "adb start-server" dediğimde telefonda izin falan istemiyor :/ devices komutunu girince de list of devices attached diyor telefon görünmüyor :/
    Bilgisayara telefonunuzun sürücülerini yükleyin.
  • Yıl 2019 Samsung Note 4 Telefonuma yaptım ..eline koluna emeğine sağlık

Ekran klavyesi büyük olacak onuda Gboard klavye yükleyerek halledeceksiniz Play Storeden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ensonahmet -- 4 Aralık 2019; 17:24:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zato1

Oneplus x telefonumda denedim. Telefon rootlu olduğu için terminal emulator ile yaptım. Komutlar altta.

1080x1920 için

quote:

"su"

"wm size 1080x1920"

"wm density 480"

720x1280 için

quote:

"su"

"wm size 720x1280"

"wm density 320"

Telefonu 720 ye düşürdüm. Fakat alttaki dokunmatik üç tuş çalışmamaya başladı. Bu da öğrendiğim kadarıyla telefonun sistem dosyalarından birinde tuş koordinatlarının 1080x1920 ye göre ayarlanmış olmasıymış. Manuel olarak bu dosyayı bulup mevcut çözünürlüğe göre üç tuşun koordinatlarını ayarlamak gerekiyormuş.

Flyme sistemindeyim. Neyse ki Smart Touch ile istediğim gibi kullanmak pek sıkıntı olmuyor...
    sildim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avci26 -- 1 Temmuz 2020; 19:58:37 >

• Merhaba arkadaşlar.
    Aklıma takılan g6 telefonun kendi çözünürlüğü 1440x2880 yani 19/8 bir arkadaş 1080x1920 yapmış problem yasamış.
    Bunu bahsedilen yöntemle 1080x2160 veya 720x1440 yapmak mantıklı değil mi veya yapan var mıdır acab?

• Lg G4 için denedim hiç bir artış olmadı malesef
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.