Şimdi Ara

Tulpar T5 V13.1 15.6'gtx 1060 Alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
3.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar alette 256gb ssd ve gtx 1060 gb var. Fakat size sorum şu : Bu cihaz alınır mı ? Kalite olarak ve performans olarak,soğutma açısından üzer mi ? Soruyorum çünkü 1060 çok enerji çekiyor ve ucuz etin yahnisi mevzusu ... 180w adaptör ile gelmesi güzel ama kasa abra v9. Clevo korkutuyor ve t7 tulparlar da 1060 a rağmen zar zor 1050 ti potansiyeli verdğini görmüştüm. 5 yıl kullanacağım. Amaç sadece oyun değil,stüdyo ile de uğraşmak olacak.

• Amazondan Acer Helios 300 al 4500 Tl civarina denk geliyor 1060 6 Gb,I7 7700,16 Gb Ram,256 Gb Ssd sadece Hdd yok 1050 dolar vergi haric ben 17.3 inchini bekliyorum Temmuzda satisa cikacakmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acelesi yok benim için ama sadece fiyat performans oranı iyi olduğu için soruyorum. Helios 6000 den aşağı gelmez hatta 6500 civarı.
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    Ben alıcam hocam o bilgisayarı bayramda açıksa bayramda alcam değilse hemen sonraki gün monster canavardır şaşma

• Yorumları merakla bekliyorum fakat abra a5 bile gtx 1050 nin soğutma hakkını veremezken Bu alet nasıl olacak çok merak ediyorum. Belki adaptör ile ilgili bir durumdur. Gönlüm tulpar diyor.

• ben de takipteyim sogutma olayı için
  • Aldık bakalım. Aleti nasil test edebilirim Isinma vs icin. Hangi testi kullanayım sonuclari da yazarim pazartesi gibi

• Dyshi4 kullanıcısına yanıt
    Gta 5 full ayarlarda 2 saat oynayıp bize oyun esnasında ısıları ekran resmi olarak gönderirseniz olabilir.Bf1 de ultra ayarlarda online olabilir. Bence bu alet güzel çıkacak abralar gibi leş olmayacak. furmark testi ve pcmark 8 testleri de ideal. Need for speed 2015 testi olabilir. Fraps açıkken oyun denemeleri yapıp değerleri paylaşırsanız çok seviniriz. Onun dışında pil ömrü ve web performansındaki ısılarda önemli . Hp, acer ve monster arasında kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dyshi4

Aldık bakalım. Aleti nasil test edebilirim Isinma vs icin. Hangi testi kullanayım sonuclari da yazarim pazartesi gibi

Işık sızması var mı gece ekran kenarlarında? Ben de düşünüyorum bu cihazı bir de sogutma yorumunu merak ediyorum

• Kardesim hayirli olsun oncelikle bir kac sorum olacak laptop la ilgili.

1-Kasasi kaucuk mu yoksa metal kasa mi ?

2-Yukarda arkadaslarin belirttigi gibi yuksek performans isteyen oyunlarda 2 saat civari oynadiktan sonra sicaklik degerlerini yazarsan cok makbule gecer

Takipteyim.

• Kasa plastik, kasadan pek bisey beklemeyin. Benim icin de cok onemli değil, arkadasimdaki abra kasasiyla ayni. Steam hesabimda pek oyun yok bilgisayari baska işler icin kullanacağım ve fiyat performans açısından mantıklı olduğunu düşündüğüm icin aldim. Sonucta 1050 serisi bile 4000 tl.

Işık sizmasi icin gece foto çekip koyarim. Gunduz belli olmaz sanırım

Windows ve suruculeri kuruyorum şu an, bikaç benchmark programi deneyeceğim. Onereceginiz benchmark ve PC ısısını gosteren program var midir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dyshi4 -- 1 Temmuz 2017; 13:17:19 >
    Furmark stress test. Prime95, pcmark 8, 3dmark

• Hayırlı olsun , biraz fotoğraf ve artı,eksi yönlerini paylaşırsanız çok memnun kalırım hocam.

• Özellikle furmark stress test rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dyshi4

Kasa plastik, kasadan pek bisey beklemeyin. Benim icin de cok onemli değil, arkadasimdaki abra kasasiyla ayni. Steam hesabimda pek oyun yok bilgisayari baska işler icin kullanacağım ve fiyat performans açısından mantıklı olduğunu düşündüğüm icin aldim. Sonucta 1050 serisi bile 4000 tl.

Işık sizmasi icin gece foto çekip koyarim. Gunduz belli olmaz sanırım

Windows ve suruculeri kuruyorum şu an, bikaç benchmark programi deneyeceğim. Onereceginiz benchmark ve PC ısısını gosteren program var midir ?

En çok ışık sızması olayını merak ediyorum usta, gece cekeceğin ekran resmini bekliyorum.

• https://m.youtube.com/watch?v=5KTtwT-CDB0 Kutu açılışı.

• Işık sizmasi ne demekmis internetten baktim. Bence bunda yok oyle bişey. fotograflarda beyaz ve siyah alanlar görünüyor ama sadece açı ile alakalı. Baska açıdan foto cekince kayboluyor. Ekran birlesim yerlerinde sızma yok diyebilirim.

Benchmark olarak da simdilik 3DMark yaptim. 3656 puan aldi 10 dakikalik testte (DX12 Time Spy Testi). Muadil sayılabilecek laptoplara baktım. Bu değer normal gibi. Daha iyi bilen varsa yorum alabiliriz.

Bir de Firestrike stress testi yaptim %97.5 ile testten geçti. CPU max 75 derece oldu. Ekran karti maksimum 84 derece oldu.

Onun disinda hicbisey yapmazken CPU 50 derece GPU 43 derece. Yalniz benim oda sıcaklığı da rahat 25 derece var :) hesaba katmak lazım. Klimali ortamda ya da yazin daha düşük olacaktır diye dusunuyorum.

4 saat kadar araliksiz SMITE oynadım.

Simdilik olumsuz diyebilecegim yönler;
    - W a s d tuslarinin oldugu kisim biraz isiniyor, bu da oyun oynarken el altinda bi sicaklik hissi yapıyor. Bence isinan parcalar daha köşelere montelenmeliydi.

- Kasa plastik, klavye ışıkları disinda pek bi gorselligi yok. Ama benim icin pek onemli bisey değil bu.

Olumlu;
    15.6 yeter mi diyodum ama oyun laptop icin 15.6 gercekten yeterli geldi. Buyuk laptop tasimasi sknti olabilirdi.

Izlenimlerim arttikca eklerim

ekleme: Furmark 1080p de sonuçları ekledimTulpar T5 V13.1 15.6"gtx 1060 Alınır mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dyshi4 -- 2 Temmuz 2017; 1:58:55 >

Sonuçlar baya etkileyici .Enteresan bir şekilde ön yargım kırıldı. Şu an piyasanın yeni kralı belli oldu.Son ses yüksekliği kaç db acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 2 Temmuz 2017; 2:0:30 >
  • arkadaşlar bende bunu almayı düşünüyorum
    ekstra olarak 1TB HDD - 8GB RAM ALACAĞIM
    TOPLAMADA 5600 TL YE MAL OLACAK FARKLI BİR CİHAZ ALINIRMI YOKSA YAPTIĞIM HESAP MANTIKLIMI?
  • Bende aldım hocam şöyle diyim unigine heaven benchmark testinde 59 fps aldı ve test bittiğinde kart sıcaklığı 81 82 oldu ben şuanda memnunum ancak windowsu mu yanlış kurdum bilmiyorum taktığım kulaklıkarın mikrofununu algılamıyor kulaklığı da algılamıyor aygıt olarak çıkmıyo ama ses kulaklığa geçiyor çok ilginç bi durum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.