Şimdi Ara

Tüketicinin Gözünü Korkutmaca

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Iki buçuk yıl önce gittigidiyor.com üzerinde MYS iletişim garantili bir yerden telefon aldım. Bir sene sorunsuz kullandıktan sonra reset atmaya başladı. Önce önemsemedim Ancak daha sonra bu reset atma sürekli tekrarlamaya ve artmaya başladı. Artık telefon kullanılmaz hale geldi. Bazen kapanıyor şarja takmadan açılmıyordu bazen de kapanıyor bayağı bir uğraştıktan, bataryayı çıkardıktan sonra vesaire anca açılıyordu.

Konuyla ilgili 5 kere garantiye gönderdim. Birincide arıza yoktur dediler. İkinci de sağlam dedikleri telefonun bir yerini, üçüncüde farklı bir yerini değiştirdiler. Dördüncü ve beşinci de tekrar arıza yoktur dediler.

Ben de tüketici mahkemesine başvurdum ve kazandım. Şimdi bu firma malum paralarının ve avukatlarının da bol olmasıyla beraber üst mahkemeye gitmekle tehdit ediyor.

Bu çerçevede ben bu günleri görerek, kanıt olsun diye reset atarken video çektim çeşitli farklı pil durumunu gösteren ekran görüntüleri aldım kendimce kanıtlar topladım. Bu yüzden normalde Avukat tutmayı bile düşünmüyordum ancak malum burası Türkiye. Haklılığıma inanıyorum çünkü kanıtlarımda beraber telefon kullanılmaz halde.

Ancak sıkıntı şu ki bazen 10 günde bir reset atıyor bazen de aynı gün içinde 10 kere reset atıyor mahkemede hâkim çıkar arızayı göster dese gösteremeyebilirim. Kendimi de savunabilecek bir insanım ancak şu kanun bu kanun bilemem. Mahkemede ne olur bilirkişiye mi gidilir? Sizce Avukat tutmalı mıyım ya da nasıl bir yol izlemeliyim?

Teşekkürler…

Özetle uzak durulmasi gereken firma. kullandiği diğer adlar cepport, intellicel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbaros_066 -- 10 Kasım 2016; 15:2:45 >

• Davayı kazanmışsınız, su aşamada avukata gerek yok. Ancak karşı taraf üst mahkemeye gittiği taktirde size Dilekce gelecektir. O ihtimalde irtibata geçerseniz DM'den yazın, konuşuruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre.35 kullanıcısına yanıt
    Evet kazandım ve dediğim gibi şirketin parası ve avukatı çok. Gözümü korkutuyorlar kendilerince giderlerse üst mahkemeye dönüş yapacağım size... Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbaros_066 -- 10 Kasım 2016; 16:46:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbaros_066

Evet kazandım ve dediğim gibi şirketin parası ve avukatı çok. Gözümü korkutuyorlar kendilerince giderlerse üst mahkemeye dönüş yapacağım size... Teşekkürler..

sonuç noldu hocam?
  • sertosman S kullanıcısına yanıt
    Sonuç Türkiye kardeşim... İcra da dosya 3 aydır...
  • barbaros_066 B kullanıcısına yanıt
    Yok mu haciz konulabilecek bir şey?

Var dostum. Ama bürokrasi.... Adamlar hala tel satmaya devam ediyor.
  • bürokrasi derken bankalara haciz ihbarnamesi gönderdiniz mi? mal sorgulaması yaptırdınız mı? icra memuru ile hacze gittiniz mi ?
  • Haczi kabil mal varsa zaman kaybetmeden işlemleri yapın. Araçlara haciz koyma işi 5 dklık bir iş

• Arkadaşlar paramı aldım. Bilginiz olsun icra kanalı ile ancak alabildim.
  • quote:

Arkadaşlar paramı aldım. Bilginiz olsun icra kanalı ile ancak alabildim.

geçmiş olsun
    Teşekkürler hocam peşini bıraksam giderdi para...
  • quote:

Teşekkürler hocam peşini bıraksam giderdi para...

Bu ülkede hak verilmez, alınır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.