Şimdi Ara

Tüketici Mahkemesi (Başımdan geçen olaylar)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar laptop sorunu yüzünden öncelikle değişim istedim değiştirmediler 1,5ay serviste kaldı ürün süreyi geçti diye değişim istedim yine değiştirmediler hakem heyetine gittim karar lehime çıktı karara uymayıp yine değiştirmediler en son çare tüketici mahkemesine başvurdum bugün cevap dikekçesi geldi yalan yanlış şeyler yazmış avukat biz satıcı firmayız ithalatçı değiliz garanti konusuyla ilgili biz değil servis ilginenmelidir falan diye bende 4077 tüketici kanunda yazanları dikekçeye ekleyip cevaba cevap dilrkçesi vereceğim kanunen satıcının sorumlu olduğunu belirteceğim.

Bu konuda tecrübelerimi yaşadıklarımı sizinle paylaşıp bilinçlendirmek istiyorum Bu tür problemleri yaşayanlar neler yapması gerektiği konusunda yardımcı olabilirim.

Davayı kaybedeceğimi düşünmeye başladım. Umutlarım tükeniyor umut verin arkadaşlar

Başımdan geçenleri merak eden arkadaşlar detaylıca yazdıklarımı https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=71629903 bu konuda takip edebilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ne kadar masraf ettin yol git gel dahil
  • Eğer ürünün bedeli 1.161 tl ve altı ise hakem heyeti kararı ile ilamlı icra takibi yapabilirsiniz,eğer bedel bunun üzerindeyse takibi ilamsız olarak açabilirsiniz icra ürünün bedelini ilgili firmadan alır.
    Yalnız ürünün bedeli 1.161 tl üstü olursa ilamsız icra takibi açacağınız için karşı taraf itiraz edebilir,ki itiraz ederse tüketici mahkemesinde hakem heyeti kararını öne sürebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris195

ne kadar masraf ettin yol git gel dahil

Yol masraflarını bilmiyorum kaç sefer gidip geldiğimide hatırlamıyorum ancak dava açmak için 280tl harç ödedim avukat tutmadım. Eğer davayı kaybedersem karşı tarafın avukat masrafınıda sanırım ben ödeyecekmişim oda 550tl imiş

• quote:

Orijinalden alıntı: cruise06

Eğer ürünün bedeli 1.161 tl ve altı ise hakem heyeti kararı ile ilamlı icra takibi yapabilirsiniz,eğer bedel bunun üzerindeyse takibi ilamsız olarak açabilirsiniz icra ürünün bedelini ilgili firmadan alır.
    Yalnız ürünün bedeli 1.161 tl üstü olursa ilamsız icra takibi açacağınız için karşı taraf itiraz edebilir,ki itiraz ederse tüketici mahkemesinde hakem heyeti kararını öne sürebilirsiniz.

Başlıkta verdiğim linke bakarsınız bütün yolları denedim artık 4077 kanunu ezberledim sayılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: weRDim_aYaRi

quote:

Yol masraflarını bilmiyorum kaç sefer gidip geldiğimide hatırlamıyorum ancak dava açmak için 280tl harç ödedim avukat tutmadım. Eğer davayı kaybedersem karşı tarafın avukat masrafınıda sanırım ben ödeyecekmişim oda 550tl imiş

bende tüketici mahkemesine başvurmayı düşünüyorum ama mahkeme kaybedilirse maddi olarak bir yaptırıma maruz kalırmıyız kimseden bunun cevabını alamadım.ayrıca masrafları 50 lira diyende oldu 200 lira diyende oldu ama kimse kesin birşey söyleyemedi.şimdi baktım sende 280 tl harç ödedim kaybedersem karsı tarafın masraflarınıda ödeyecegım felan diyorsun.bu konuda kesin bilgin var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Goldman34

quote:

Orijinalden alıntı: weRDim_aYaRi

quote:

bende tüketici mahkemesine başvurmayı düşünüyorum ama mahkeme kaybedilirse maddi olarak bir yaptırıma maruz kalırmıyız kimseden bunun cevabını alamadım.ayrıca masrafları 50 lira diyende oldu 200 lira diyende oldu ama kimse kesin birşey söyleyemedi.şimdi baktım sende 280 tl harç ödedim kaybedersem karsı tarafın masraflarınıda ödeyecegım felan diyorsun.bu konuda kesin bilgin var mı

O ödediğim harç parası yani mahmenin ihbarname vs vs kağıtları göndermesi için alınan bi ücretmiş evet kaybedersen mahkemeye yatırdığın parayı alamıyorsun şayet kazansanda mahkemeden alamıyorsun. Davanda yaptığın mahkeme masraflarını karşı taraftan alınıp kendi tarafına ödenmesini talep edebiliyorsun kazanırsan bu parayı alıyorsun. Karşı taraf cevap dikekçesinde bütün masrafların davacıya ve kendi yaptığım mahkeme masraflarında davacıya kalmasını talep ederse ve mahkemeyi kaybedersen katiı tarafın avukat ücretini bile sen ödüyorsun. Benim mahkemem hala devam ediyor daha sonuçlanmadı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.