Şimdi Ara

Tüketici Kredi Kampanyaları & İndirimleri 2020 - ! GUNCEL (421. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cihanda Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 11 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
16.159
Cevap
871
Favori
2.482.403
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muten_roshi

ziraat ten 4 ay vadeli 0,98 faiz oranı ile 10.000tl ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünüyorum. ancak sitedeki hesaplama aracında sadece kredi taksitlerini gösteriyor; kredi tahsis ücreti, hayat sigortası vb. ilave ücretler hakkında bilgi vermiyor. ziraat teki bu ilave ücretlerin ne kadar olduğunu şubeye gitmeden nasıl öğrenebilirim?
    kredi taksitleri vs kisminda onay tuşu var ona bastiktan sonra size bi mesaj geliyor krediniz uygundur diye... mobil uygulamada basvurularim kisminda tüm detaylari görebilirsiniz ama önce onaylayip uygundur mesajını beklemeniz gerekiyor..

not: onay tuşu kredi çekmek anlamında değil durum degerlendirmesi icin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: djangobjk

Bu mesaj silindi.
    140k için ziraat kefil istedi benden 6900 maaş
    Diger bankalara da sordum garanti hariç yüksek tutarlara kefil istiyo genel merkez dediler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _RuLazz_ kullanıcısına yanıt
    Taksit tutarları nedir ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • [Caty] kullanıcısına yanıt
    Bunu bende merak ettim

• Hayat sigortası iptali düşünenler için taze bilgi.
    QNB den 0,89 kredi kullandım. 3 bin küsür hayat sigortası kestiler. İptal için izlemeniz gereken yol en kısa zamanda Edevlet hazine ve maliye bakanlığı sigorta bölümüne sadece paragrafa:;” ...... bankadan tarihte tüketici kredisi kullandım. Kullanım esnasında İradem ve talebim dışında hayat sigortası yapıp kredi tutarından kestiler. ........ Sigorta şirketi ve ...... bankaya cayma süresi içinde yazılı olarak başvurdum ancak olumsuz yanıt verdiler. Yasal hakkımı kullanarak sigorta poliçesinin fesih edilmesini talep ediyorum” şeklinde metin yazdım. dekont, ekran görüntüsü vs hiçbirşey göndermedim. sadece poliçe numarası ve tarihler önemli. 2 gün içinde iptal edilip ücretin tamamı hesabıma iade edildi. bankalar birliği ile uğraşmayın direk hazine ve maliye bakanlığı sigorta bölümünden başvurun.
    Tüm bankalar buna uymak zorunda. Hiç korkunuz olmasın. Sigorta poliçesi banka kredisinden bağımsız bir sözleşme. internetten satışta ürün iadesi gibi düşünün. yasal süre içinde hem sigorta sözleşmesinden hem de çektiğiniz krediden cayarak fesih hakkınız vardır.
    Burada E-devlet aracılığıyla banka ve sigorta şirketlerine yaptırım olması gerçekten çok faydalı.

• adk80 A kullanıcısına yanıt
    Konu şikayeti kısıtlı ama hocam mesela Halkbank bizden halden anlayan paket adı altında ücret kesti bununla ilgili buraya şikayet edemiyoruz..Ama hayat sigortasını alamayanlar için gerçekten iyi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noo Pasaran

Babam DenizBank'tan kredi çekti 3 hafta kadar önce. Hayat sigortası hariç diğer sigorta poliçelerini MetLife'ı arayarak iptal ettirdik. Hayat sigortasının iptalini Denizbank kabul etmedi. Biz de eDevlet > Hazine Müsteşarlığı'na şikayet oluşturduk, 3 gün sonra hayat sigorta poliçesi de iptal olup, parayı yatırdılar.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler. Hazine müsteşarlığına şikayet oluştururken Denizbank'ın iadeyi kabul etmediğine dair bir belge göstermek gerekiyor mu yoksa direkt başvurabilir miyiz?

• teb sigorta iptal istedim kayıt oluşturdu 3 gün sonra para yattı. sıkıntısız iptal ediyor teb.

• quote:

Orijinalden alıntı: adk80

Hayat sigortası iptali düşünenler için taze bilgi.
    QNB den 0,89 kredi kullandım. 3 bin küsür hayat sigortası kestiler. İptal için izlemeniz gereken yol en kısa zamanda Edevlet hazine ve maliye bakanlığı sigorta bölümüne sadece paragrafa:;” ...... bankadan tarihte tüketici kredisi kullandım. Kullanım esnasında İradem ve talebim dışında hayat sigortası yapıp kredi tutarından kestiler. ........ Sigorta şirketi ve ...... bankaya cayma süresi içinde yazılı olarak başvurdum ancak olumsuz yanıt verdiler. Yasal hakkımı kullanarak sigorta poliçesinin fesih edilmesini talep ediyorum” şeklinde metin yazdım. dekont, ekran görüntüsü vs hiçbirşey göndermedim. sadece poliçe numarası ve tarihler önemli. 2 gün içinde iptal edilip ücretin tamamı hesabıma iade edildi. bankalar birliği ile uğraşmayın direk hazine ve maliye bakanlığı sigorta bölümünden başvurun.
    Tüm bankalar buna uymak zorunda. Hiç korkunuz olmasın. Sigorta poliçesi banka kredisinden bağımsız bir sözleşme. internetten satışta ürün iadesi gibi düşünün. yasal süre içinde hem sigorta sözleşmesinden hem de çektiğiniz krediden cayarak fesih hakkınız vardır.
    Burada E-devlet aracılığıyla banka ve sigorta şirketlerine yaptırım olması gerçekten çok faydalı.
    Buna Vakıfbankın verdiği cevap şu:

Resmi Kurumlar iptal talebi iletilen merciiler olmayıp, poliçe iptal taleplerinizi, poliçe işleminizi
    yaptırdığınız Vakıfbank Şubesine iletmeniz gerekmektedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: werrol

Buna Vakıfbankın verdiği cevap şu:

Resmi Kurumlar iptal talebi iletilen merciiler olmayıp, poliçe iptal taleplerinizi, poliçe işleminizi
    yaptırdığınız Vakıfbank Şubesine iletmeniz gerekmektedir.

Alıntıları Göster
    Amaçları bizi oyalayıp, yıldırıp, vazgeçirmek! Şubeye gideriz bizim bilgimiz yok olmaz, bankayı ararız şubeye gidin! Resmen dalga geçiyorlar

• adk80 A kullanıcısına yanıt
    ben de bugün qnb'den 0,89'dan kredi kullandım. belirttiğin şekilde başvurdum e-devletten. haftaya belli olur sonuç.
    bu arada kredi faiz oranlarının daha da düşeceğini sanmıyorum. merkez bankasının çok yakında tüketici kredilerine bir sınırlama getireceği konuşuluyor. zira kredi büyüme hızı çok artmış, kontrolden çıkmasından korkuluyor.
  • Teb 1 haftalığına 0.99 kampanyası varmış yine faizler düşüyor sanırım pazartesi bana 1.09 demişlerdi.
    50bin için 33 ay 1840 toplam ödeme 60732
    262 masraf - 1141 hayat sigortası
    Vakıf bank 0.98den onaylı kredim var yalnız can kurtaran dan dolayı ikilemdeydim az önce teble konustum teb daha iyi değilmi sigortası daha kolay iptal olur gibi duruyor.
    vakıfbank 262 masraf 653 sigorta 750 cankurtaran diyor. Hangisi olursada sigortasız devam etmek planım. Daha uygun olan varmı pazartesi kullanmayı düşünüyorum biraz daha beklesem mi?

• Hso_keskin H kullanıcısına yanıt
    Bence haziran ayından sonra bir oynama olacak ama iyi mi kötümü yorumlayamıyorum faiz oranlarını

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hso_keskin H kullanıcısına yanıt
    yukarıda da belirttiğim gibi kredi faiz oranlarının daha da (~0,89 altına) düşeceğini sanmıyorum. bu demek değil ki kesinlikle düşmeyecek. kimsenin kararına gölge düşürmek istemem ancak bu yönde haberler artmaya başladı.

Reuters: Merkez Bankası ihtiyaç kredilerinde caydırıcı adımlar atabilir
    https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/reuters-merkez-bankasi-ihtiyac-kredilerinde-caydirici-adimlar-atabilir-5661575/
  • Denizbank sigorta iptali yapabilen yok mu ?

Konuda okuduğum kadarıyla en çok zorluk çıkaran banka sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hso_keskin

Teb 1 haftalığına 0.99 kampanyası varmış yine faizler düşüyor sanırım pazartesi bana 1.09 demişlerdi.
    50bin için 33 ay 1840 toplam ödeme 60732
    262 masraf - 1141 hayat sigortası
    Vakıf bank 0.98den onaylı kredim var yalnız can kurtaran dan dolayı ikilemdeydim az önce teble konustum teb daha iyi değilmi sigortası daha kolay iptal olur gibi duruyor.
    vakıfbank 262 masraf 653 sigorta 750 cankurtaran diyor. Hangisi olursada sigortasız devam etmek planım. Daha uygun olan varmı pazartesi kullanmayı düşünüyorum biraz daha beklesem mi?
    Max 50bin 36 ay için 0.99 veriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

Konu şikayeti kısıtlı ama hocam mesela Halkbank bizden halden anlayan paket adı altında ücret kesti bununla ilgili buraya şikayet edemiyoruz..Ama hayat sigortasını alamayanlar için gerçekten iyi..
    Evet o gibi kalemler için bankalar birliğine başvurmak gerek. ayrıca 50-60 binlik kredi için 3-3,5 bin tl hayat sigortası gerçekten çok yüksek. 350-400 tl olsa hayat sigortası yaptırırım. ama düşük faizli kredilerde sigorta poliçelerinin fiyatlarının afaki yüksek tutulup bunun bankalar için bir gelir kapısına dönüştüğünü düşünüyorum. banka iştiraki sigorta şirketinin 3050 tl ye düzenlediği poliçeyi başka şirketten 500 tl fiyat verdiler. farkı siz düşünün.

• ---
    24ay
    40000 TL
    1930 aylık ödeme
    46210 toplam geri ödeme
    931,30 prim sigorta
    %0.99

Tebden aldığım oranlar şuan budur arkadaşlar kısa süreliğine 0.99 yapmışlar bilginiz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steso

Teşekkürler. Hazine müsteşarlığına şikayet oluştururken Denizbank'ın iadeyi kabul etmediğine dair bir belge göstermek gerekiyor mu yoksa direkt başvurabilir miyiz?

Alıntıları Göster
    Hayır hiç bir şey eklemedim

• Arkadaşlar şu sigorta muhabbetini kapatsak?
    3 günlük dünya geberip gidince arkanızdakilere pislik bırakmayın ya.

Enpara da 0.99 du 12 ay geçen hafta çıkmış inme ihtimali var mı?
    Cepteteb 24 ay 0,99 veriyor ama hiç çalışmadım o banka ile.
    Kredi taksidini erken ödeme, fazla taksit ödeme gibi seçenekler var mı Teb de?
  • 
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.